European Field Championships 2021 - World Games FQT
European Field Championships 2021 - World Games FQT
World Archery Europe (WAE)
Porec (CRO), 3-12 Sep 2021
European Field Championships 2021 - World Games FQT
Entries by Event
TargetRankNameSession
RM  Recurve Men
AUT - AUSTRIA
5C DORNHOFER HeribertRed Course
8D PICHLER HelmutRed Course
CRO - CROATIA
4C146CERNI LovroRed Course
1B79REMAR AlenRed Course
CZE - CZECH REPUBLIC
7D HEINRICH PetrRed Course
2B KALVAS TadeasRed Course
ESP - SPAIN
6D MORILLO DanielRed Course
FRA - FRANCE
2C HERLICQ SamRed Course
GBR - GREAT BRITAIN
3A HALL ConorRed Course
1C52HUSTON PatrickRed Course
4A NESBITT MarkRed Course
GER - GERMANY
3D HETZ JakobRed Course
5B SPRENGER KarstenRed Course
1D8UNRUH FlorianRed Course
HUN - HUNGARY
8B BUZAS KarolyRed Course
7A GAJDOS CsabaRed Course
ITA - ITALY
2A648MANDIA MassimilianoRed Course
1A138MORELLO MarcoRed Course
7C619SANTI MatteoRed Course
NED - NETHERLANDS
6A BAKKER WillemRed Course
5D530JEURISSEN DamiaanRed Course
NOR - NORWAY
6B BURHOL SimenRed Course
RUS - RUSSIA
8A BEREZIN VladimirRed Course
SLO - SLOVENIA
3C220ARNEZ LukaRed Course
6C208PODKRAJŠEK SergejRed Course
5A661SIMEC MihaRed Course
SUI - SWITZERLAND
8C355KAUFMANN SimonRed Course
SVK - SLOVAKIA
4D273FRANCU OndrejRed Course
SWE - SWEDEN
2D217ANDERSSON JonathanRed Course
7B563FREDRIKSSON DavidRed Course
RW  Recurve Women
CYP - CYPRUS
14C STAVRINOU DemetraRed Course
CZE - CZECH REPUBLIC
11B87VANECKOVA JindriskaRed Course
ESP - SPAIN
13C LUENGO LUQUE ElisabethRed Course
14B PITARCH MariaRed Course
FRA - FRANCE
10C66VILLARD LaurenaRed Course
GBR - GREAT BRITAIN
10D54PITMAN BryonyRed Course
GER - GERMANY
12B KLESMANN DanielaRed Course
13A SPEICHER BiancaRed Course
ITA - ITALY
11A BALDELLI LauraRed Course
12A PINNA DeboraRed Course
10B39REBAGLIATI ChiaraRed Course
NED - NETHERLANDS
12C26SCHLOESSER GabyRed Course
11C264VAN DIJCK ClaireRed Course
SLO - SLOVENIA
13D195CAVIC UrskaRed Course
10A116UMER AnaRed Course
SUI - SWITZERLAND
12D174DE GIULI ValentineRed Course
SVK - SLOVAKIA
11D42BARANKOVA DenisaRed Course
SWE - SWEDEN
13B175JANGNAS ErikaRed Course
14A NYBERG SandraRed Course
RJM  Recurve Junior Men
AUT - AUSTRIA
18A FINSTERMANN GeorgRed Course
CRO - CROATIA
18B SULIK LeoRed Course
CZE - CZECH REPUBLIC
18C HERMÁNEK FrantišekRed Course
16C KREJCÍ RichardRed Course
ESP - SPAIN
17B DABAN BAINES JorgeRed Course
19C MONTERO RubénRed Course
GBR - GREAT BRITAIN
16D FAIRBURN JoeRed Course
ITA - ITALY
16B BALSAMO MatteoRed Course
ROU - ROMANIA
16A TIMPU MarioRed Course
SLO - SLOVENIA
17C MIHEVC MartinRed Course
19B SAMEC AndražRed Course
SVK - SLOVAKIA
19A MACHAN MarosRed Course
SWE - SWEDEN
17A JACOBSSON LukasRed Course
RJW  Recurve Junior Women
CRO - CROATIA
23D CEROVSKI AnaRed Course
21D KOVACIC TihanaRed Course
22C STIMAC AnaRed Course
ESP - SPAIN
23C UNAMUNZAGA ALTUNA IratiRed Course
FIN - FINLAND
21A RUUSKANEN AleksandraRed Course
GBR - GREAT BRITAIN
22A PIPER LouisaRed Course
ITA - ITALY
21B ROLANDO AikoRed Course
ROU - ROMANIA
22B AMAISTROAIE MadalinaRed Course
23A MIKLOS BeatriceRed Course
SLO - SLOVENIA
21C OBLJUBEK MetkaRed Course
23B PINTARIC ZanaRed Course
SWE - SWEDEN
22D BOLIN OthiliaRed Course
CM  Compound Men
AUT - AUSTRIA
3A URL SebastianYellow Course
2D28WIENER NicoYellow Course
BEL - BELGIUM
9B357DEPOITIER JulienYellow Course
7C ETIENNE DavidYellow Course
CRO - CROATIA
1A26BUDEN DomagojYellow Course
2A40VAVRO MarioYellow Course
7D VONIC ZoranYellow Course
CYP - CYPRUS
10C KOMODROMOS PanikosYellow Course
CZE - CZECH REPUBLIC
3D79VANEK MartinYellow Course
ESP - SPAIN
9A LINARES GonzaloYellow Course
7A SANCHEZ-FERRERO GonzaloYellow Course
FRA - FRANCE
5C DELOBELLE FabienYellow Course
1D31DELOCHE Pierre-JulienYellow Course
6C PAUNER JoanYellow Course
GBR - GREAT BRITAIN
5D KALMARU TapaniYellow Course
1C WHITE ChrisYellow Course
GER - GERMANY
1B52LUEPKEMANN HenningYellow Course
2B STADLER FlorianYellow Course
ITA - ITALY
5B62BRUNO MarcoYellow Course
6A IBBA FabioYellow Course
3B LEOTTA AndreaYellow Course
NED - NETHERLANDS
2C1SCHLOESSER MikeYellow Course
ROU - ROMANIA
10A SLAVILA CorneliuYellow Course
RUS - RUSSIA
7B KALUGIN ViacheslavYellow Course
SLO - SLOVENIA
6D142SITAR DejanYellow Course
9C VUILOV AndreiYellow Course
SVK - SLOVAKIA
10B181HURBAN VladimirYellow Course
SWE - SWEDEN
5A ANDERLE MikaelYellow Course
6B155KULLBERG AlexanderYellow Course
3C130PERSSON ErikYellow Course
CW  Compound Women
AUT - AUSTRIA
16C HEHENBERGER AndreaYellow Course
13B RONACHER IngridYellow Course
CRO - CROATIA
12A19MLINARIC AmandaYellow Course
FIN - FINLAND
12C260LAURILA AnneYellow Course
FRA - FRANCE
15D26RENAUDIN TiphaineYellow Course
GBR - GREAT BRITAIN
13C63SARGEANT BayleyYellow Course
GER - GERMANY
12D48BOEHNKE JuliaYellow Course
15C LANDROCK KatharinaYellow Course
ITA - ITALY
13A36FRANCHINI IreneYellow Course
15A80NATALE PaolaYellow Course
12B61RET SaraYellow Course
RUS - RUSSIA
16A GUK MariaYellow Course
SLO - SLOVENIA
16B154KOSEC DoloresYellow Course
SUI - SWITZERLAND
16D60DE GIULI ClementineYellow Course
SWE - SWEDEN
15B260KÄCK CarolineYellow Course
13D KARLSSON IdaYellow Course
CJM  Compound Junior Men
AUT - AUSTRIA
20B HEHENBERGER MarioYellow Course
CRO - CROATIA
19B CURIC MihaelYellow Course
HUN - HUNGARY
18D ELEKES GergoYellow Course
ITA - ITALY
19A COSTANTINO LeonardoYellow Course
18B GODANO MicheaYellow Course
NED - NETHERLANDS
20A REULE JelleYellow Course
ROU - ROMANIA
20C ALEXANDRESCU Rares DanielYellow Course
19C VLAD TeodorYellow Course
SLO - SLOVENIA
18A JEVSNIK TimYellow Course
SWE - SWEDEN
18C ARLEFUR-WÄLLSTEDT MarcusYellow Course
CJW  Compound Junior Women
CRO - CROATIA
23B DROBNJAK LaraYellow Course
GBR - GREAT BRITAIN
22D BYRNE SineadYellow Course
ITA - ITALY
22A CACCIA SofiaYellow Course
23A MOCCIA Andrea NicoleYellow Course
NOR - NORWAY
22B HJELLE YlvaYellow Course
ROU - ROMANIA
22C ALBU AndreeaYellow Course
SWE - SWEDEN
23C RINGSTRÖM JaquelineYellow Course
BM  Barebow Men
AUT - AUSTRIA
4D HABERLER FranzBlue Course
8A STEINWENDER AloisBlue Course
CRO - CROATIA
11A MAROSEVIC DarioBlue Course
7D ROBERT PotrkacBlue Course
10B SEBIC JosipBlue Course
CZE - CZECH REPUBLIC
11B HLADIL MilanBlue Course
ESP - SPAIN
4B GARCIA LAVILLA RicardoBlue Course
7C MIÑARRO CristianBlue Course
1A VERA BRINGAS CesarBlue Course
FIN - FINLAND
8D AHJOKIVI PasiBlue Course
FRA - FRANCE
1D JACKSON DavidBlue Course
GBR - GREAT BRITAIN
4C ANNALL JamesBlue Course
GER - GERMANY
3D MEYER MichaelBlue Course
HUN - HUNGARY
4A KAKAS IstvanBlue Course
7B MOLNAR JozsefBlue Course
ITA - ITALY
3A BELLOTTI DanieleBlue Course
8B BERTI FerruccioBlue Course
1C ESPOSITO EricBlue Course
NOR - NORWAY
7A SORLIE Lars MBlue Course
ROU - ROMANIA
11C HANGAN GheorgheBlue Course
RUS - RUSSIA
3B BUDIAK VitaliiBlue Course
SLO - SLOVENIA
8C GRAD MatejBlue Course
10A SPINELLI IztokBlue Course
SWE - SWEDEN
10C HASSILA JoakimBlue Course
3C JONSSON ErikBlue Course
1B OTTOSSON MartinBlue Course
BW  Barebow Women
AUT - AUSTRIA
13D PAYER AndreaBlue Course
17A STEINWENDER UlrikeBlue Course
CRO - CROATIA
17C SEBALJ GOLENKO IvanaBlue Course
ESP - SPAIN
17D CAMPO TELLEZ CasandraBlue Course
16D PUCHE GARCIA MonicaBlue Course
FIN - FINLAND
14C VILJANEN AnneBlue Course
FRA - FRANCE
16A GAUTHE ChristineBlue Course
GBR - GREAT BRITAIN
17B MEHAFFEY RomaineBlue Course
13B SEEZ Carol-AnneBlue Course
GER - GERMANY
16B BOSCHER MartinaBlue Course
IRL - IRELAND
16C O'CONNOR OrlaBlue Course
ITA - ITALY
13A NOZIGLIA CinziaBlue Course
14A STROBBE EleonoraBlue Course
SLO - SLOVENIA
14B GUTMAN TinaBlue Course
SWE - SWEDEN
14D ASELL StineBlue Course
13C BJORKLUND LinaBlue Course
BJM  Barebow Junior Men
AUT - AUSTRIA
22A GOETH RaphaelBlue Course
ITA - ITALY
20B SEGHETTA MatteoBlue Course
ROU - ROMANIA
22B VLASE AdrianBlue Course
SLO - SLOVENIA
20C BOLCINA GasperBlue Course
SWE - SWEDEN
20A PETTERSSON LeoBlue Course
BJW  Barebow Junior Women
ESP - SPAIN
23B GRACIA ARDOIZ AitanaBlue Course
GBR - GREAT BRITAIN
22C MORTON KathrynBlue Course
ITA - ITALY
22D MELONI EleonoraBlue Course
ROU - ROMANIA
23C TOPLICEANU ElenaBlue Course
SWE - SWEDEN
23A ELAMSSON OliviaBlue Course
QRM  Recurve Men FQT
AUT - AUSTRIA
5C DORNHOFER HeribertRed Course
8D PICHLER HelmutRed Course
CRO - CROATIA
4C CERNI LovroRed Course
1B REMAR AlenRed Course
CZE - CZECH REPUBLIC
7D HEINRICH PetrRed Course
2B KALVAS TadeasRed Course
ESP - SPAIN
6D MORILLO DanielRed Course
FRA - FRANCE
2C HERLICQ SamRed Course
GBR - GREAT BRITAIN
3A HALL ConorRed Course
1C HUSTON PatrickRed Course
4A NESBITT MarkRed Course
GER - GERMANY
3D HETZ JakobRed Course
5B SPRENGER KarstenRed Course
1D UNRUH FlorianRed Course
HUN - HUNGARY
8B BUZAS KarolyRed Course
7A GAJDOS CsabaRed Course
ITA - ITALY
2A MANDIA MassimilianoRed Course
1A MORELLO MarcoRed Course
7C SANTI MatteoRed Course
NED - NETHERLANDS
6A BAKKER WillemRed Course
5D JEURISSEN DamiaanRed Course
NOR - NORWAY
6B BURHOL SimenRed Course
RUS - RUSSIA
8A BEREZIN VladimirRed Course
SLO - SLOVENIA
3C ARNEZ LukaRed Course
6C PODKRAJŠEK SergejRed Course
5A SIMEC MihaRed Course
SUI - SWITZERLAND
8C KAUFMANN SimonRed Course
SVK - SLOVAKIA
4D FRANCU OndrejRed Course
SWE - SWEDEN
2D ANDERSSON JonathanRed Course
7B FREDRIKSSON DavidRed Course
USA - USA
3B REQUA MatthewRed Course
4B SCARBORO JosefRed Course
QRW  Recurve Women FQT
CYP - CYPRUS
14C STAVRINOU DemetraRed Course
CZE - CZECH REPUBLIC
11B VANECKOVA JindriskaRed Course
ESP - SPAIN
13C LUENGO LUQUE ElisabethRed Course
14B PITARCH MariaRed Course
FRA - FRANCE
10C VILLARD LaurenaRed Course
GBR - GREAT BRITAIN
10D PITMAN BryonyRed Course
GER - GERMANY
12B KLESMANN DanielaRed Course
13A SPEICHER BiancaRed Course
ITA - ITALY
11A BALDELLI LauraRed Course
12A PINNA DeboraRed Course
10B REBAGLIATI ChiaraRed Course
NED - NETHERLANDS
12C SCHLOESSER GabyRed Course
11C VAN DIJCK ClaireRed Course
SLO - SLOVENIA
13D CAVIC UrskaRed Course
10A UMER AnaRed Course
SUI - SWITZERLAND
12D DE GIULI ValentineRed Course
SVK - SLOVAKIA
11D BARANKOVA DenisaRed Course
SWE - SWEDEN
13B JANGNAS ErikaRed Course
14A NYBERG SandraRed Course
QBM  Barebow Men FQT
AUT - AUSTRIA
4D HABERLER FranzBlue Course
8A STEINWENDER AloisBlue Course
CRO - CROATIA
11A MAROSEVIC DarioBlue Course
7D ROBERT PotrkacBlue Course
10B SEBIC JosipBlue Course
CZE - CZECH REPUBLIC
11B HLADIL MilanBlue Course
ESP - SPAIN
4B GARCIA LAVILLA RicardoBlue Course
7C MIÑARRO CristianBlue Course
1A VERA BRINGAS CesarBlue Course
FIN - FINLAND
8D AHJOKIVI PasiBlue Course
FRA - FRANCE
1D JACKSON DavidBlue Course
GBR - GREAT BRITAIN
4C ANNALL JamesBlue Course
GER - GERMANY
3D MEYER MichaelBlue Course
HUN - HUNGARY
4A KAKAS IstvanBlue Course
7B MOLNAR JozsefBlue Course
ITA - ITALY
3A BELLOTTI DanieleBlue Course
8B BERTI FerruccioBlue Course
1C ESPOSITO EricBlue Course
NOR - NORWAY
7A SORLIE Lars MBlue Course
ROU - ROMANIA
11C HANGAN GheorgheBlue Course
RUS - RUSSIA
3B BUDIAK VitaliiBlue Course
SLO - SLOVENIA
8C GRAD MatejBlue Course
10A SPINELLI IztokBlue Course
SWE - SWEDEN
10C HASSILA JoakimBlue Course
1B OTTOSSON MartinBlue Course
QBW  Barebow Women FQT
AUT - AUSTRIA
13D PAYER AndreaBlue Course
17A STEINWENDER UlrikeBlue Course
CRO - CROATIA
17C SEBALJ GOLENKO IvanaBlue Course
ESP - SPAIN
17D CAMPO TELLEZ CasandraBlue Course
16D PUCHE GARCIA MonicaBlue Course
FIN - FINLAND
14C VILJANEN AnneBlue Course
FRA - FRANCE
16A GAUTHE ChristineBlue Course
GBR - GREAT BRITAIN
17B MEHAFFEY RomaineBlue Course
13B SEEZ Carol-AnneBlue Course
GER - GERMANY
16B BOSCHER MartinaBlue Course
IRL - IRELAND
16C O'CONNOR OrlaBlue Course
ITA - ITALY
13A NOZIGLIA CinziaBlue Course
14A STROBBE EleonoraBlue Course
SLO - SLOVENIA
14B GUTMAN TinaBlue Course
SWE - SWEDEN
14D ASELL StineBlue Course

Ianseo on Facebook

Ianseo on Twitter