European Field Championships 2021 - World Games FQT
European Field Championships 2021 - World Games FQT
World Archery Europe (WAE)
Porec (CRO), 3-12 Sep 2021
European Field Championships 2021 - World Games FQT
Entries by Country
NameTargetCategorySession
AUT - AUSTRIA
DORNHOFER Heribert5CRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
FINSTERMANN Georg18ARecurve Junior MenRed Course
GOETH Raphael22ABarebow Junior MenBlue Course
HABERLER Franz4DBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
HEHENBERGER Andrea16CCompound WomenYellow Course
HEHENBERGER Mario20BCompound Junior MenYellow Course
PAYER Andrea13DBarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
PICHLER Helmut8DRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
RONACHER Ingrid13BCompound WomenYellow Course
STEINWENDER Alois8ABarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
STEINWENDER Ulrike17ABarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
URL Sebastian3ACompound MenYellow Course
WIENER Nico2DCompound MenYellow Course
FINSTERMANN Thomas Coach
HALVAX Wolfgang Delegation Official
PETERNELL Daniela Delegation Official
SCHWARZ Stephan Team Manager
BEL - BELGIUM
DEPOITIER Julien9BCompound MenYellow Course
ETIENNE David7CCompound MenYellow Course
PRELIPCEAN Marina Coach
CRO - CROATIA
BUDEN Domagoj1ACompound MenYellow Course
CERNI Lovro4CRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
CEROVSKI Ana23DRecurve Junior WomenRed Course
CURIC Mihael19BCompound Junior MenYellow Course
DROBNJAK Lara23BCompound Junior WomenYellow Course
KOVACIC Tihana21DRecurve Junior WomenRed Course
MAROSEVIC Dario11ABarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
MLINARIC Amanda12ACompound WomenYellow Course
REMAR Alen1BRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
ROBERT Potrkac7DBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
SEBALJ GOLENKO Ivana17CBarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
SEBIC Josip10BBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
STIMAC Ana22CRecurve Junior WomenRed Course
SULIK Leo18BRecurve Junior MenRed Course
VAVRO Mario2ACompound MenYellow Course
VONIC Zoran7DCompound MenYellow Course
MIHALIC Nenad Team Manager
ZORMAN Cvijetoslav Coach
CYP - CYPRUS
KOMODROMOS Panikos10CCompound MenYellow Course
STAVRINOU Demetra14CRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
CZE - CZECH REPUBLIC
HEINRICH Petr7DRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
HERMÁNEK František18CRecurve Junior MenRed Course
HLADIL Milan11BBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
KALVAS Tadeas2BRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
KREJCÍ Richard16CRecurve Junior MenRed Course
VANECKOVA Jindriska11BRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
VANEK Martin3DCompound MenYellow Course
BRANDOVA Tereza Team Manager
ESP - SPAIN
CAMPO TELLEZ Casandra17DBarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
DABAN BAINES Jorge17BRecurve Junior MenRed Course
GARCIA LAVILLA Ricardo4BBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
GRACIA ARDOIZ Aitana23BBarebow Junior WomenBlue Course
LINARES Gonzalo9ACompound MenYellow Course
LUENGO LUQUE Elisabeth13CRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
MIÑARRO Cristian7CBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
MONTERO Rubén19CRecurve Junior MenRed Course
MORILLO Daniel6DRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
PITARCH Maria14BRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
PUCHE GARCIA Monica16DBarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
SANCHEZ-FERRERO Gonzalo7ACompound MenYellow Course
UNAMUNZAGA ALTUNA Irati23CRecurve Junior WomenRed Course
VERA BRINGAS Cesar1ABarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
MONTES Ruben Team Manager
ZLENDER Matija Coach
FIN - FINLAND
AHJOKIVI Pasi8DBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
LAURILA Anne12CCompound WomenYellow Course
RUUSKANEN Aleksandra21ARecurve Junior WomenRed Course
VILJANEN Anne14CBarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
LOITOKARI Pekka Team Manager
FRA - FRANCE
DELOBELLE Fabien5CCompound MenYellow Course
DELOCHE Pierre-Julien1DCompound MenYellow Course
GAUTHE Christine16ABarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
HERLICQ Sam2CRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
JACKSON David1DBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
PAUNER Joan6CCompound MenYellow Course
RENAUDIN Tiphaine15DCompound WomenYellow Course
VILLARD Laurena10CRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
DAUMAS Michel Delegation Official
DUBORPER Marina Team Manager
MUSY Frederique Coach
PAILLET Laurent Medical Person
GBR - GREAT BRITAIN
ANNALL James4CBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
BYRNE Sinead22DCompound Junior WomenYellow Course
FAIRBURN Joe16DRecurve Junior MenRed Course
HALL Conor3ARecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
HUSTON Patrick1CRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
KALMARU Tapani5DCompound MenYellow Course
MEHAFFEY Romaine17BBarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
MORTON Kathryn22CBarebow Junior WomenBlue Course
NESBITT Mark4ARecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
PIPER Louisa22ARecurve Junior WomenRed Course
PITMAN Bryony10DRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
SARGEANT Bayley13CCompound WomenYellow Course
SEEZ Carol-Anne13BBarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
WHITE Chris1CCompound MenYellow Course
WILLIAMS Malcolm Coach
WILLIAMS Victoria Team Manager
GER - GERMANY
BOEHNKE Julia12DCompound WomenYellow Course
BOSCHER Martina16BBarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
HETZ Jakob3DRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
KLESMANN Daniela12BRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
LANDROCK Katharina15CCompound WomenYellow Course
LUEPKEMANN Henning1BCompound MenYellow Course
MEYER Michael3DBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
SPEICHER Bianca13ARecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
SPRENGER Karsten5BRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
STADLER Florian2BCompound MenYellow Course
UNRUH Florian1DRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
BLOMBERG Lars Medical Person
LANGE Peter Coach
HUN - HUNGARY
BUZAS Karoly8BRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
ELEKES Gergo18DCompound Junior MenYellow Course
GAJDOS Csaba7ARecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
KAKAS Istvan4ABarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
MOLNAR Jozsef7BBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
KAKAS-SZÁSZ Mónika Team Manager
IRL - IRELAND
O'CONNOR Orla16CBarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
ITA - ITALY
BALDELLI Laura11ARecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
BALSAMO Matteo16BRecurve Junior MenRed Course
BELLOTTI Daniele3ABarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
BERTI Ferruccio8BBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
BRUNO Marco5BCompound MenYellow Course
CACCIA Sofia22ACompound Junior WomenYellow Course
COSTANTINO Leonardo19ACompound Junior MenYellow Course
ESPOSITO Eric1CBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
FRANCHINI Irene13ACompound WomenYellow Course
GODANO Michea18BCompound Junior MenYellow Course
IBBA Fabio6ACompound MenYellow Course
LEOTTA Andrea3BCompound MenYellow Course
MANDIA Massimiliano2ARecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
MELONI Eleonora22DBarebow Junior WomenBlue Course
MOCCIA Andrea Nicole23ACompound Junior WomenYellow Course
MORELLO Marco1ARecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
NATALE Paola15ACompound WomenYellow Course
NOZIGLIA Cinzia13ABarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
PINNA Debora12ARecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
REBAGLIATI Chiara10BRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
RET Sara12BCompound WomenYellow Course
ROLANDO Aiko21BRecurve Junior WomenRed Course
SANTI Matteo7CRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
SEGHETTA Matteo20BBarebow Junior MenBlue Course
STROBBE Eleonora14ABarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
BOTTO Giorgio Team Manager
FORTE Elena Delegation Official
TONELLI Amedeo Coach
NED - NETHERLANDS
BAKKER Willem6ARecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
JEURISSEN Damiaan5DRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
REULE Jelle20ACompound Junior MenYellow Course
SCHLOESSER Gaby12CRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
SCHLOESSER Mike2CCompound MenYellow Course
VAN DIJCK Claire11CRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
NOR - NORWAY
BURHOL Simen6BRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
HJELLE Ylva22BCompound Junior WomenYellow Course
SORLIE Lars M7ABarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
EDVARDSEN Rune Team Manager
ROU - ROMANIA
ALBU Andreea22CCompound Junior WomenYellow Course
ALEXANDRESCU Rares Daniel20CCompound Junior MenYellow Course
AMAISTROAIE Madalina22BRecurve Junior WomenRed Course
HANGAN Gheorghe11CBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
MIKLOS Beatrice23ARecurve Junior WomenRed Course
SLAVILA Corneliu10ACompound MenYellow Course
TIMPU Mario16ARecurve Junior MenRed Course
TOPLICEANU Elena23CBarebow Junior WomenBlue Course
VLAD Teodor19CCompound Junior MenYellow Course
VLASE Adrian22BBarebow Junior MenBlue Course
ALEXANDRESCU Cezar Team Manager
VIOREL Habian Coach
RUS - RUSSIA
BEREZIN Vladimir8ARecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
BUDIAK Vitalii3BBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
GUK Maria16ACompound WomenYellow Course
KALUGIN Viacheslav7BCompound MenYellow Course
SLO - SLOVENIA
ARNEZ Luka3CRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
BOLCINA Gasper20CBarebow Junior MenBlue Course
CAVIC Urska13DRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
GRAD Matej8CBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
GUTMAN Tina14BBarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
JEVSNIK Tim18ACompound Junior MenYellow Course
KOSEC Dolores16BCompound WomenYellow Course
MIHEVC Martin17CRecurve Junior MenRed Course
OBLJUBEK Metka21CRecurve Junior WomenRed Course
PINTARIC Zana23BRecurve Junior WomenRed Course
PODKRAJŠEK Sergej6CRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
SAMEC Andraž19BRecurve Junior MenRed Course
SIMEC Miha5ARecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
SITAR Dejan6DCompound MenYellow Course
SPINELLI Iztok10ABarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
UMER Ana10ARecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
VUILOV Andrei9CCompound MenYellow Course
ROZMANEC Franci Team Manager
ZUPANC Matej Team Manager
SUI - SWITZERLAND
DE GIULI Clementine16DCompound WomenYellow Course
DE GIULI Valentine12DRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
KAUFMANN Simon8CRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
SVK - SLOVAKIA
BARANKOVA Denisa11DRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
FRANCU Ondrej4DRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
HURBAN Vladimir10BCompound MenYellow Course
MACHAN Maros19ARecurve Junior MenRed Course
HURBAN JR. Vladimir Team Manager
HURBANOVA Alena Coach
SWE - SWEDEN
ANDERLE Mikael5ACompound MenYellow Course
ANDERSSON Jonathan2DRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
ARLEFUR-WÄLLSTEDT Marcus18CCompound Junior MenYellow Course
ASELL Stine14DBarebow Women, Barebow Women FQTBlue Course
BJORKLUND Lina13CBarebow WomenBlue Course
BOLIN Othilia22DRecurve Junior WomenRed Course
ELAMSSON Olivia23ABarebow Junior WomenBlue Course
FREDRIKSSON David7BRecurve Men FQT, Recurve MenRed Course
HASSILA Joakim10CBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
JACOBSSON Lukas17ARecurve Junior MenRed Course
JANGNAS Erika13BRecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
JONSSON Erik3CBarebow MenBlue Course
KÄCK Caroline15BCompound WomenYellow Course
KARLSSON Ida13DCompound WomenYellow Course
KULLBERG Alexander6BCompound MenYellow Course
NYBERG Sandra14ARecurve Women FQT, Recurve WomenRed Course
OTTOSSON Martin1BBarebow Men, Barebow Men FQTBlue Course
PERSSON Erik3CCompound MenYellow Course
PETTERSSON Leo20ABarebow Junior MenBlue Course
RINGSTRÖM Jaqueline23CCompound Junior WomenYellow Course
ANDERSSON Niklas Team Manager
OLOFSSON Ingrid Coach
PETTERSSON Lars-Ove Other function
USA - USA
REQUA Matthew3BRecurve Men FQTRed Course
SCARBORO Josef4BRecurve Men FQTRed Course

Ianseo on Facebook

Ianseo on Twitter