Resultatlista skjutstil och åldersklass - individuell | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pos. | Skytt | Klubb | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||
Recurve - Knatte 10 Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
12m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | VINROTH William | 4080 - Timrå AIF | 261/ 1 | 261 | 8 | 7 | |||||||||||||
4080 - Timrå AIF | |||||||||||||||||||
12m-1: 261 | |||||||||||||||||||
2 | SVENSSON Robert | 7948 - Mjölby BS | 245/ 2 | 245 | 6 | 9 | |||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
12m-1: 245 | |||||||||||||||||||
Recurve - Knatte 10 Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
12m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ANDERSSON Yrsa | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 173/ 1 | 173 | 2 | 1 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
12m-1: 173 | |||||||||||||||||||
Recurve - Cadet 13 Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
12m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ERIKSSON Elvira | 7948 - Mjölby BS | 278/ 1 | 278 | 17 | 7 | |||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
12m-1: 278 | |||||||||||||||||||
2 | WAHLBERG Emma | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 274/ 2 | 274 | 8 | 18 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
12m-1: 274 | |||||||||||||||||||
3 | WU Naima | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 269/ 3 | 269 | 11 | 11 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
12m-1: 269 | |||||||||||||||||||
4 | ASPLUND Ingrid | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 256/ 4 | 256 | 7 | 10 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
12m-1: 256 | |||||||||||||||||||
5 | STEGEBY Olivia | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 252/ 5 | 252 | 8 | 7 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
12m-1: 252 | |||||||||||||||||||
6 | WALL Emma | 7948 - Mjölby BS | 226/ 6 | 226 | 3 | 6 | |||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
12m-1: 226 | |||||||||||||||||||
7 | HOLMQUIST Ida | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 216/ 7 | 216 | 1 | 4 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
12m-1: 216 | |||||||||||||||||||
Recurve - Junior 16 Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | NYSTRÖM JANSSON Tim | 7915 - Karlstads BK | 268/ 1 | 268 | 12 | 7 | |||||||||||||
7915 - Karlstads BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 268 | |||||||||||||||||||
2 | BURMAN Fredrik | 2503 - IF Karlsvik | 263/ 2 | 263 | 11 | 9 | |||||||||||||
2503 - IF Karlsvik | |||||||||||||||||||
18m-1: 263 | |||||||||||||||||||
3 | SUNDSTRÖM Albin | 4080 - Timrå AIF | 239/ 3 | 239 | 11 | 5 | |||||||||||||
4080 - Timrå AIF | |||||||||||||||||||
18m-1: 239 | |||||||||||||||||||
Recurve - Junior 16 Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ALLEN ÖHNSTRÖM Evelyn | 39828 - Linköpings SKF | 272/ 1 | 272 | 11 | 11 | |||||||||||||
39828 - Linköpings SKF | |||||||||||||||||||
18m-1: 272 | |||||||||||||||||||
2 | ANDERSSON Freya | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 266/ 2 | 266 | 9 | 9 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 266 | |||||||||||||||||||
3 | BOLIN Othilia | 7948 - Mjölby BS | 257/ 3 | 257 | 8 | 10 | |||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 257 | |||||||||||||||||||
4 | ZERROUKI Aicha | 2503 - IF Karlsvik | 252/ 4 | 252 | 4 | 12 | |||||||||||||
2503 - IF Karlsvik | |||||||||||||||||||
18m-1: 252 | |||||||||||||||||||
5 | WAHLBERG Emma | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 250/ 5 | 250 | 8 | 5 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 250 | |||||||||||||||||||
6 | LU PYLS Qingmei | 7931 - BS Grästorp | 240/ 6 | 240 | 2 | 12 | |||||||||||||
7931 - BS Grästorp | |||||||||||||||||||
18m-1: 240 | |||||||||||||||||||
7 | ERICSON Malin | 20249 - Karlskrona BSK | 225/ 7 | 225 | 1 | 8 | |||||||||||||
20249 - Karlskrona BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 225 | |||||||||||||||||||
Recurve - Elit Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | BENGTSSON Per | 3818 - Stockholms BK | 291/ 1 | 291 | 22 | 7 | |||||||||||||
3818 - Stockholms BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 291 | |||||||||||||||||||
2 | LARSSON Mikael | 7826 - Sandvikens BSK | 286/ 2 | 286 | 19 | 8 | |||||||||||||
7826 - Sandvikens BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 286 | |||||||||||||||||||
3 | NILSSON Stefan | 2503 - IF Karlsvik | 285/ 3 | 285 | 16 | 13 | |||||||||||||
2503 - IF Karlsvik | |||||||||||||||||||
18m-1: 285 | |||||||||||||||||||
4 | ZETTERGREN Roger | 7826 - Sandvikens BSK | 277/ 4 | 277 | 14 | 10 | |||||||||||||
7826 - Sandvikens BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 277 | |||||||||||||||||||
5 | DYLANDER Rikard | 7948 - Mjölby BS | 272/ 5 | 272 | 10 | 14 | |||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 272 | |||||||||||||||||||
6 | BOSTRÖM Conny | 7948 - Mjölby BS | 263/ 6 | 263 | 9 | 11 | |||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 263 | |||||||||||||||||||
7 | STEGEBY Joakim | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 249/ 7 | 249 | 7 | 7 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 249 | |||||||||||||||||||
8 | JOHANSSON Anton | 20249 - Karlskrona BSK | 226/ 8 | 226 | 4 | 5 | |||||||||||||
20249 - Karlskrona BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 226 | |||||||||||||||||||
Recurve - Elit Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | LARSSON BROLUND Karin | 7826 - Sandvikens BSK | 284/ 1 | 284 | 16 | 12 | |||||||||||||
7826 - Sandvikens BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 284 | |||||||||||||||||||
2 | ALLEN ÖHNSTRÖM Evelyn | 39828 - Linköpings SKF | 279/ 2 | 279 | 12 | 15 | |||||||||||||
39828 - Linköpings SKF | |||||||||||||||||||
18m-1: 279 | |||||||||||||||||||
3 | NILSSON Sara | 7948 - Mjölby BS | 251/ 3 | 251 | 5 | 9 | |||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 251 | |||||||||||||||||||
4 | SVENSSON Elisabeth | 7948 - Mjölby BS | 223/ 4 | 223 | 1 | 9 | |||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 223 | |||||||||||||||||||
Recurve - Senior 21 Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | BENGTSSON Per | 3818 - Stockholms BK | 288/ 1 | 288 | 19 | 10 | |||||||||||||
3818 - Stockholms BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 288 | |||||||||||||||||||
Barebow - Cadet 13 Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
12m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | LENNER Agnes | 4080 - Timrå AIF | 224/ 1 | 224 | 3 | 3 | |||||||||||||
4080 - Timrå AIF | |||||||||||||||||||
12m-1: 224 | |||||||||||||||||||
2 | ATLE Wilma | 20249 - Karlskrona BSK | 163/ 2 | 163 | 0 | 2 | |||||||||||||
20249 - Karlskrona BSK | |||||||||||||||||||
12m-1: 163 | |||||||||||||||||||
Barebow - Elit Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | JONSSON Erik | 40385 - BSK Edsbyn | 283/ 1 | 283 | 14 | 15 | |||||||||||||
40385 - BSK Edsbyn | |||||||||||||||||||
18m-1: 283 | |||||||||||||||||||
2 | ANDERSSON Lennart | 7885 - Vetlanda BSK | 274/ 2 | 274 | 15 | 8 | |||||||||||||
7885 - Vetlanda BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 274 | |||||||||||||||||||
3 | AXELSSON Frank | 7883 - Tranås BSK | 250/ 3 | 250 | 4 | 9 | |||||||||||||
7883 - Tranås BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 250 | |||||||||||||||||||
4 | HÄGER Hans | 53108 - Kävlinge BSK | 245/ 4 | 245 | 4 | 11 | |||||||||||||
53108 - Kävlinge BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 245 | |||||||||||||||||||
5 | JOHANSSON Sebastian | 7885 - Vetlanda BSK | 241/ 5 | 241 | 6 | 9 | |||||||||||||
7885 - Vetlanda BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 241 | |||||||||||||||||||
6 | SIGFRIDSSON Michael | 40385 - BSK Edsbyn | 237/ 6 | 237 | 9 | 2 | |||||||||||||
40385 - BSK Edsbyn | |||||||||||||||||||
18m-1: 237 | |||||||||||||||||||
Barebow - Elit Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | BJÖRKLUND Lina | 40385 - BSK Edsbyn | 271/ 1 | 271 | 10 | 12 | |||||||||||||
40385 - BSK Edsbyn | |||||||||||||||||||
18m-1: 271 | |||||||||||||||||||
2 | ANDERSSON Erika | 7833 - Kungälvs BSK | 248/ 2 | 248 | 2 | 16 | |||||||||||||
7833 - Kungälvs BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 248 | |||||||||||||||||||
3 | ANDERSSON Annelie | 7885 - Vetlanda BSK | 245/ 3 | 245 | 3 | 10 | |||||||||||||
7885 - Vetlanda BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 245 | |||||||||||||||||||
4 | LILJA Carina | 7871 - BK Pantern | 236/ 4 | 236 | 6 | 6 | |||||||||||||
7871 - BK Pantern | |||||||||||||||||||
18m-1: 236 | |||||||||||||||||||
5 | MODIGS PYLS Carina | 7931 - BS Grästorp | 234/ 5 | 234 | 4 | 7 | |||||||||||||
7931 - BS Grästorp | |||||||||||||||||||
18m-1: 234 | |||||||||||||||||||
Barebow - Master 50 Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | THORELL Roberth | 20249 - Karlskrona BSK | 266/ 1 | 266 | 10 | 9 | |||||||||||||
20249 - Karlskrona BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 266 | |||||||||||||||||||
Barebow - Veteran 60 Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | GUSTAFSSON Boris | 7948 - Mjölby BS | 210/ 1 | 210 | 4 | 3 | |||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 210 | |||||||||||||||||||
2 | KARLSSON Göran | 20249 - Karlskrona BSK | 205/ 2 | 205 | 4 | 5 | |||||||||||||
20249 - Karlskrona BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 205 | |||||||||||||||||||
Compound - Cadet 13 Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
12m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | JENSEN Ivar | 40385 - BSK Edsbyn | 222/ 1 | 222 | 0 | 11 | |||||||||||||
40385 - BSK Edsbyn | |||||||||||||||||||
12m-1: 222 | |||||||||||||||||||
Compound - Junior 16 Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | THORELL Jonna | 20249 - Karlskrona BSK | 280/ 1 | 280 | 10 | 20 | |||||||||||||
20249 - Karlskrona BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 280 | |||||||||||||||||||
Compound - Elit Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | JENSEN Christian | 40385 - BSK Edsbyn | 269/ 1 | 269 | 8 | 15 | |||||||||||||
40385 - BSK Edsbyn | |||||||||||||||||||
18m-1: 269 | |||||||||||||||||||
Compound - Master 50 Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ÖSTMAN Per | 4080 - Timrå AIF | 275/ 1 | 275 | 7 | 21 | |||||||||||||
4080 - Timrå AIF | |||||||||||||||||||
18m-1: 275 | |||||||||||||||||||
2 | SUNDSTRÖM Tomas | 4080 - Timrå AIF | 234/ 2 | 234 | 1 | 17 | |||||||||||||
4080 - Timrå AIF | |||||||||||||||||||
18m-1: 234 | |||||||||||||||||||
Compound - Veteran 60 Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ÅKERLUND Gullimar | 4080 - Timrå AIF | 271/ 1 | 271 | 5 | 21 | |||||||||||||
4080 - Timrå AIF | |||||||||||||||||||
18m-1: 271 | |||||||||||||||||||
2 | BOSTRÖM Bo | 7948 - Mjölby BS | 249/ 2 | 249 | 5 | 11 | |||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 249 | |||||||||||||||||||
Longbow - Elit Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | HÖÖG Mattias | 4080 - Timrå AIF | 272/ 1 | 272 | 12 | 11 | |||||||||||||
4080 - Timrå AIF | |||||||||||||||||||
18m-1: 272 | |||||||||||||||||||
2 | CARLSSON Lennart | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 271/ 2 | 271 | 7 | 17 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 271 | |||||||||||||||||||
3 | FORESTI Nicklas Niranjan Singh | 7833 - Kungälvs BSK | 216/ 3 | 216 | 6 | 2 | |||||||||||||
7833 - Kungälvs BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 216 | |||||||||||||||||||
Longbow - Elit Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ALMTJÄRN Helena | 20249 - Karlskrona BSK | 237/ 1 | 237 | 6 | 3 | |||||||||||||
20249 - Karlskrona BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 237 | |||||||||||||||||||
2 | LARSSON Angelica | 20249 - Karlskrona BSK | 178/ 2 | 178 | 1 | 4 | |||||||||||||
20249 - Karlskrona BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 178 | |||||||||||||||||||
Longbow - Senior 21 Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ENGSTRÖM Emil | 20249 - Karlskrona BSK | 206/ 1 | 206 | 2 | 5 | |||||||||||||
20249 - Karlskrona BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 206 | |||||||||||||||||||
2 | LENNER Johan | 4080 - Timrå AIF | 202/ 2 | 202 | 2 | 8 | |||||||||||||
4080 - Timrå AIF | |||||||||||||||||||
18m-1: 202 | |||||||||||||||||||
Instinctive - Elit Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | CARLSSON Lennart | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 284/ 1 | 284 | 16 | 12 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 284 | |||||||||||||||||||
2 | NESS Jody | 7833 - Kungälvs BSK | 260/ 2 | 260 | 8 | 9 | |||||||||||||
7833 - Kungälvs BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 260 |