Resultatlista skjutstil och åldersklass - individuell | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pos. | Skytt | Klubb | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||
Recurve - Cadet 13 Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
12m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | FRANK Linus | 40185 - Nykvarns BSK | 255/ 1 | 255 | 9 | 10 | |||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
12m-1: 255 | |||||||||||||||||||
Recurve - Junior 16 Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ASPLUND Ingrid | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 262/ 1 | 262 | 8 | 12 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 262 | |||||||||||||||||||
2 | ANDERSSON Freya | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 258/ 2 | 258 | 6 | 13 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 258 | |||||||||||||||||||
3 | WAHLBERG Emma | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 240/ 3 | 240 | 2 | 10 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 240 | |||||||||||||||||||
4 | LARSSON Sanna | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 229/ 4 | 229 | 6 | 6 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 229 | |||||||||||||||||||
5 | UNELL Ronja | 7948 - Mjölby BS | 228/ 5 | 228 | 7 | 6 | |||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 228 | |||||||||||||||||||
Recurve - Elit Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | GRAPE Arent | 3993 - Södertälje BF | 287/ 1 | 287 | 19 | 9 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 287 | |||||||||||||||||||
2 | HELLSÉN Jonas | 31583 - BK Fiskgjusen | 250/ 2 | 250 | 9 | 8 | |||||||||||||
31583 - BK Fiskgjusen | |||||||||||||||||||
18m-1: 250 | |||||||||||||||||||
3 | SAVLIN Markus | 31583 - BK Fiskgjusen | 245/ 3 | 245 | 6 | 6 | |||||||||||||
31583 - BK Fiskgjusen | |||||||||||||||||||
18m-1: 245 | |||||||||||||||||||
Recurve - Elit Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | NILSSON Sara | 7948 - Mjölby BS | 265/ 1 | 265 | 6 | 16 | |||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 265 | |||||||||||||||||||
Recurve - Veteran 60 Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ERIKSSON Kjell | 3993 - Södertälje BF | 272/ 1 | 272 | 11 | 13 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 272 | |||||||||||||||||||
2 | VINBERG Kai | 3993 - Södertälje BF | 244/ 2 | 244 | 3 | 11 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 244 | |||||||||||||||||||
Barebow - Cadet 13 Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
12m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | WERMELIN Stina | 1470 - Ekerö IK | 197/ 1 | 197 | 3 | 2 | |||||||||||||
1470 - Ekerö IK | |||||||||||||||||||
12m-1: 197 | |||||||||||||||||||
Barebow - Elit Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | FRANK Peter | 3993 - Södertälje BF | 230/ 1 | 230 | 1 | 8 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 230 | |||||||||||||||||||
2 | GUNNES Lars | 3993 - Södertälje BF | 228/ 2 | 228 | 3 | 5 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 228 | |||||||||||||||||||
3 | ERICSSON Clas | 3993 - Södertälje BF | 220/ 3 | 220 | 2 | 5 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 220 | |||||||||||||||||||
Barebow - Elit Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ÖSTERLUND Helena | 3993 - Södertälje BF | 258/ 1 | 258 | 7 | 11 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 258 | |||||||||||||||||||
Compound - Elit Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ANDERSSON Jonas | 3993 - Södertälje BF | 282/ 1 | 282 | 12 | 18 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 282 | |||||||||||||||||||
2 | ANDERSSON Rolf | 3993 - Södertälje BF | 280/ 2 | 280 | 10 | 20 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 280 | |||||||||||||||||||
3 | KINDGREN Percy | 3993 - Södertälje BF | 257/ 3 | 257 | 0 | 18 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 257 | |||||||||||||||||||
Compound - Veteran 60 Damer | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | BÄCKLUND Viola | 40479 - Stenbro BS | 266/ 1 | 266 | 7 | 15 | |||||||||||||
40479 - Stenbro BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 266 | |||||||||||||||||||
Longbow - Junior 16 Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | RÖNÉR Maja | 7865 - Helsingborgs BSK | 204/ 1 | 204 | 2 | 3 | |||||||||||||
7865 - Helsingborgs BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 204 | |||||||||||||||||||
Longbow - Elit Herrar [Efter 30 pilar (Omgång: 1) - Efter 30 pilar (Omgång: 2)] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | FOGELBY Mikael | 40479 - Stenbro BS | 273/ 1 | 273 | 7 | 20 | |||||||||||||
40479 - Stenbro BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 273 | |||||||||||||||||||
2 | MALMSTRÖM Yngve | 3993 - Södertälje BF | 268/ 2 | 268 | 11 | 9 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 268 | |||||||||||||||||||
3 | SJÖGREN Lars | 3993 - Södertälje BF | 241/ 3 | 241 | 5 | 10 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 241 | |||||||||||||||||||
4 | RÖNÉR Eskil | 7865 - Helsingborgs BSK | 240/ 4 | 240 | 3 | 9 | |||||||||||||
7865 - Helsingborgs BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 240 | |||||||||||||||||||
5 | TÖTTERMAN Mikael | 31583 - BK Fiskgjusen | 226/ 5 | 226 | 3 | 4 | |||||||||||||
31583 - BK Fiskgjusen | |||||||||||||||||||
18m-1: 226 | |||||||||||||||||||
Longbow - Elit Damer [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | AVAKOVA Albina | 3993 - Södertälje BF | 208/ 1 | 208 | 2 | 7 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 208 | |||||||||||||||||||
2 | HÄSELBARTH Carina | 31583 - BK Fiskgjusen | 202/ 2 | 202 | 3 | 5 | |||||||||||||
31583 - BK Fiskgjusen | |||||||||||||||||||
18m-1: 202 | |||||||||||||||||||
Instinctive - Elit Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | CARLSSON Lennart | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 282/ 1 | 282 | 14 | 15 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 282 | |||||||||||||||||||
Instinctive - Master 50 Herrar [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ERIKSSON WERMELIN Gösta | 1470 - Ekerö IK | 265/ 1 | 265 | 5 | 17 | |||||||||||||
1470 - Ekerö IK | |||||||||||||||||||
18m-1: 265 |