Mixed Recurve Jugend | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pos. | Land | Athleten | Gesamt | 10+X | X | SO/CT | |||||||||||||
1 | 26 - BSSC Olympia | WERNER Mathilda SCHMID Toni | 1203 | 22 | 12 | ||||||||||||||
WERNER Mathilda SCHMID Toni | |||||||||||||||||||
2 | 28 - BWT Kirchentellinsfurt | HUTZLER Lea THOMAS Steffen | 1183 | 17 | 2 | ||||||||||||||
HUTZLER Lea THOMAS Steffen | |||||||||||||||||||
3 | 19 - BSC BB Berlin | LUCKS Lisa BARME Vincent | 1171 | 29 | 9 | ||||||||||||||
LUCKS Lisa BARME Vincent | |||||||||||||||||||
4 | 19 - BSC BB Berlin (2) | LORENZ Emma GESAU Finley | 1168 | 23 | 4 | ||||||||||||||
LORENZ Emma GESAU Finley | |||||||||||||||||||
5 | 63 - SV Schwabhausen 1993 | WENDEROTH Gina-Laurine RIECK Tizian | 1157 | 20 | 4 | ||||||||||||||
WENDEROTH Gina-Laurine RIECK Tizian | |||||||||||||||||||
6 | 19 - BSC BB Berlin | KOEPPER Melina HEINOLD Hagen | 1143 | 22 | 7 | ||||||||||||||
KOEPPER Melina HEINOLD Hagen | |||||||||||||||||||
7 | 63 - SV Schwabhausen 1993 | ESCHRICH Celin GROP Bastian | 1120 | 17 | 5 | ||||||||||||||
ESCHRICH Celin GROP Bastian | |||||||||||||||||||
8 | 35 - Nieder-Florstadt | DURCHDEWALD Linda FORKERT Lilian | 1108 | 25 | 4 | ||||||||||||||
DURCHDEWALD Linda FORKERT Lilian | |||||||||||||||||||
9 | 5 - ASC Göttingen | WANG Meihuan SCHOLER Michel | 1104 | 15 | 5 | ||||||||||||||
WANG Meihuan SCHOLER Michel | |||||||||||||||||||
10 | 63 - SV Schwabhausen 1993 (2) | FÖRSTER Ronja LEWERICH Marvin | 1095 | 16 | 2 | ||||||||||||||
FÖRSTER Ronja LEWERICH Marvin | |||||||||||||||||||
11 | 34 - Müllrose Schützengilde | KÜHL Lisa-Marie PRADEL Alexander | 1086 | 15 | 1 | ||||||||||||||
KÜHL Lisa-Marie PRADEL Alexander | |||||||||||||||||||
12 | 66 - TG Konz 1885 e.V. | CHARLOTTE Wagner DAVID Schulz | 1063 | 14 | 7 | ||||||||||||||
CHARLOTTE Wagner DAVID Schulz | |||||||||||||||||||
13 | 73 - TuS Barop 1862 e.V. | PELTZER Lena WÖBEL Henrik | 1025 | 12 | 5 | ||||||||||||||
PELTZER Lena WÖBEL Henrik | |||||||||||||||||||
14 | 58 - SV Erfurt West 90 e.V. (2) | YERSHOVA Dariya ROST Johannes | 1003 | 10 | 6 | ||||||||||||||
YERSHOVA Dariya ROST Johannes | |||||||||||||||||||
15 | 5 - ASC Göttingen | SIEGEL Lara Annika SCHAILE Timo | 932 | 8 | 4 | ||||||||||||||
SIEGEL Lara Annika SCHAILE Timo | |||||||||||||||||||
16 | 58 - SV Erfurt West 90 e.V. | LEHMEIER Sandra BERGMANN Nils | 903 | 10 | 3 | ||||||||||||||
LEHMEIER Sandra BERGMANN Nils | |||||||||||||||||||
17 | 58 - SV Erfurt West 90 e.V. | SHRESTHA Sonia SIEGLING Joel | 876 | 6 | 2 | ||||||||||||||
SHRESTHA Sonia SIEGLING Joel |