Resultatlista skjutstil och åldersklass - individuell | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pos. | Skytt | Klubb | Total | 10+X | X | ||||||||||||||
Recurve - Knatte 10 Damer [Efter 72 pilar] | |||||||||||||||||||
20m-1 | 20m-2 | Total | 10+X | X | |||||||||||||||
1 | ANDERSSON Yrsa | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 250/ 1 | 244/ 1 | 494 | 8 | 2 | ||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
20m-1: 250, 20m-2: 244 | |||||||||||||||||||
Recurve - Cadet 13 Damer [Efter 72 pilar] | |||||||||||||||||||
40m-1 | 40m-2 | Total | 10+X | X | |||||||||||||||
1 | ASPLUND Ingrid | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 294/ 1 | 308/ 1 | 602 | 12 | 3 | ||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
40m-1: 294, 40m-2: 308 | |||||||||||||||||||
Recurve - Junior 16 Damer [Efter 72 pilar] | |||||||||||||||||||
60m-1 | 60m-2 | Total | 10+X | X | |||||||||||||||
1 | BOJANIC DENNIUS Niki | 7888 - BK Danapilen | 284/ 2 | 311/ 1 | 595 | 8 | 3 | ||||||||||||
7888 - BK Danapilen | |||||||||||||||||||
60m-1: 284, 60m-2: 311 | |||||||||||||||||||
2 | LU PYLS Qingmei | 7931 - BS Grästorp | 300/ 1 | 271/ 2 | 571 | 14 | 5 | ||||||||||||
7931 - BS Grästorp | |||||||||||||||||||
60m-1: 300, 60m-2: 271 | |||||||||||||||||||
3 | ANDERSSON Freya | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 277/ 3 | 251/ 3 | 528 | 7 | 2 | ||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
60m-1: 277, 60m-2: 251 | |||||||||||||||||||
Recurve - Elit Herrar [Efter 72 pilar] | |||||||||||||||||||
70m-1 | 70m-2 | Total | 10+X | X | |||||||||||||||
1 | BENGTSSON Per | 3818 - Stockholms BK | 331/ 1 | 321/ 1 | 652 | 21 | 3 | ||||||||||||
3818 - Stockholms BK | |||||||||||||||||||
70m-1: 331, 70m-2: 321 | |||||||||||||||||||
2 | LARSSON Mikael | 7826 - Sandvikens BSK | 329/ 2 | 311/ 2 | 640 | 21 | 5 | ||||||||||||
7826 - Sandvikens BSK | |||||||||||||||||||
70m-1: 329, 70m-2: 311 | |||||||||||||||||||
3 | GRAPE Arent | 3993 - Södertälje BF | 309/ 3 | 298/ 3 | 607 | 12 | 4 | ||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
70m-1: 309, 70m-2: 298 | |||||||||||||||||||
4 | IRIGOYEN Gonzalo | 3818 - Stockholms BK | 283/ 4 | 287/ 4 | 570 | 6 | 1 | ||||||||||||
3818 - Stockholms BK | |||||||||||||||||||
70m-1: 283, 70m-2: 287 | |||||||||||||||||||
5 | ZETTERGREN Roger | 7826 - Sandvikens BSK | 266/ 5 | 260/ 5 | 526 | 8 | 3 | ||||||||||||
7826 - Sandvikens BSK | |||||||||||||||||||
70m-1: 266, 70m-2: 260 | |||||||||||||||||||
Recurve - Elit Damer [Efter 72 pilar] | |||||||||||||||||||
70m-1 | 70m-2 | Total | 10+X | X | |||||||||||||||
1 | CHARRIER Pauline | 3818 - Stockholms BK | 235/ 1 | 259/ 1 | 494 | 5 | 1 | ||||||||||||
3818 - Stockholms BK | |||||||||||||||||||
70m-1: 235, 70m-2: 259 | |||||||||||||||||||
Recurve - Veteran 60 Herrar [Efter 72 pilar] | |||||||||||||||||||
50m-1 | 50m-2 | Total | 10+X | X | |||||||||||||||
1 | JOHNSSON Börje | 4533 - Växjö AIS | 304/ 1 | 304/ 1 | 608 | 13 | 3 | ||||||||||||
4533 - Växjö AIS | |||||||||||||||||||
50m-1: 304, 50m-2: 304 | |||||||||||||||||||
Barebow - Elit Herrar [Efter 72 pilar] | |||||||||||||||||||
50m-1 | 50m-2 | Total | 10+X | X | |||||||||||||||
1 | LOHMANN Mark | 3818 - Stockholms BK | 303/ 1 | 291/ 1 | 594 | 11 | 5 | ||||||||||||
3818 - Stockholms BK | |||||||||||||||||||
50m-1: 303, 50m-2: 291 | |||||||||||||||||||
Barebow - Elit Damer [Efter 72 pilar] | |||||||||||||||||||
50m-1 | 50m-2 | Total | 10+X | X | |||||||||||||||
1 | MODIGS PYLS Carina | 7931 - BS Grästorp | 291/ 1 | 285/ 1 | 576 | 17 | 7 | ||||||||||||
7931 - BS Grästorp | |||||||||||||||||||
50m-1: 291, 50m-2: 285 | |||||||||||||||||||
Barebow - Master 50 Herrar [Efter 72 pilar] | |||||||||||||||||||
40m-1 | 40m-2 | Total | 10+X | X | |||||||||||||||
1 | LILJEGREN Jan | 31583 - BK Fiskgjusen | 287/ 1 | 292/ 1 | 579 | 9 | 5 | ||||||||||||
31583 - BK Fiskgjusen | |||||||||||||||||||
40m-1: 287, 40m-2: 292 | |||||||||||||||||||
2 | BALOGH Stefan | 53001 - Åkersberga BSK | 238/ 2 | 238/ 2 | 476 | 6 | 0 | ||||||||||||
53001 - Åkersberga BSK | |||||||||||||||||||
40m-1: 238, 40m-2: 238 | |||||||||||||||||||
Compound - Elit Herrar [Efter 72 pilar] | |||||||||||||||||||
50m-1 | 50m-2 | Total | 10+X | X | |||||||||||||||
1 | JOHANSSON Rickard | 53001 - Åkersberga BSK | 342/ 1 | 340/ 1 | 682 | 38 | 11 | ||||||||||||
53001 - Åkersberga BSK | |||||||||||||||||||
50m-1: 342, 50m-2: 340 | |||||||||||||||||||
2 | HONKANEN Tobias | 7821 - BSK Siljanspilen | 250/ 2 | 276/ 2 | 526 | 7 | 4 | ||||||||||||
7821 - BSK Siljanspilen | |||||||||||||||||||
50m-1: 250, 50m-2: 276 | |||||||||||||||||||
Compound - Elit Damer [Efter 72 pilar] | |||||||||||||||||||
50m-1 | 50m-2 | Total | 10+X | X | |||||||||||||||
1 | ALMGREN Sofia | 53001 - Åkersberga BSK | 304/ 2 | 316/ 1 | 620 | 18 | 7 | ||||||||||||
53001 - Åkersberga BSK | |||||||||||||||||||
50m-1: 304, 50m-2: 316 | |||||||||||||||||||
2 | LOORENTS Cheryl | 39828 - Linköpings SKF | 305/ 1 | 309/ 2 | 614 | 16 | 6 | ||||||||||||
39828 - Linköpings SKF | |||||||||||||||||||
50m-1: 305, 50m-2: 309 | |||||||||||||||||||
Instinctive - Elit Herrar [Efter 72 pilar] | |||||||||||||||||||
40m-1 | 40m-2 | Total | 10+X | X | |||||||||||||||
1 | CARLSSON Lennart | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 310/ 1 | 294/ 1 | 604 | 13 | 5 | ||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
40m-1: 310, 40m-2: 294 | |||||||||||||||||||
2 | XU Tianshuo | 3818 - Stockholms BK | 236/ 2 | 216/ 2 | 452 | 3 | 0 | ||||||||||||
3818 - Stockholms BK | |||||||||||||||||||
40m-1: 236, 40m-2: 216 |