LinkŲpingstršffen 2020 Linköpingsträffen 2020
Linköpings SKF (LSKF)
Värö Solgläntan, from 25-01-2020 to 25-01-2020
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Knatte 10 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1SVENSSON Robert7948Mjölby BS150/ 1183/ 133317
Recurve - Cadet 13 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1WALL Emma7948Mjölby BS233/ 1223/ 1456319
2ERIKSSON Elvira7948Mjölby BS192/ 2192/ 238437
Recurve - Junior 16 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1JACOBSSON Lukas2797Lindome BK261/ 2276/ 15371924
2OLSSON Elias39828Linköpings SKF268/ 1257/ 25251523
Recurve - Junior 16 Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1PYLS-LU Meia7931BS Grästorp272/ 2277/ 15492227
2DENNIUS Niki7888BK Danapilen274/ 1271/ 35452027
3ALLEN √ĖHNSTR√ĖM Evelyn39828Link√∂pings SKF263/ 3272/ 25351431
4CARLSSON Alva40680Järnvägens BF235/ 4247/ 44821520
5NORTH Agnes41659Kalmar BS228/ 5233/ 5461814
6UNELL Ronja7948Mjölby BS214/ 6216/ 643048
Recurve - Elit Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BENGTSSON Per3818Stockholms BK279/ 1277/ 25563020
2GRAPE Arent3993Södertälje BF272/ 4283/ 15552722
3FREDRIKSSON David7948Mjölby BS275/ 3277/ 35522722
4DYLANDER Rikard7948Mjölby BS277/ 2270/ 55472618
5JARL Kristoffer7943Finspångs BSK264/ 5271/ 45352021
6BOSTR√ĖM Conny7948Mj√∂lby BS264/ 6263/ 75271129
7DANIELSSON Andreas4744IK √Ėsterviking259/ 7255/ 85141518
8RAPPU Joacim7949Motala BSK236/ 8263/ 64991417
Recurve - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1K√ĄTTSTR√ĖM Elin39828Link√∂pings SKF282/ 1286/ 15683322
2MAGNUSSON Clara39828Linköpings SKF196/ 2223/ 241979
Recurve - Senior 21 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BENGTSSON Per3818Stockholms BK290/ 1275/ 15653320
Recurve - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ERIKSSON Kjell7895Tyresö BS270/ 1265/ 15352023
2MODIG Renee7944BK Friskyttarna240/ 2239/ 2479620
3LEHTONEN Reino39828Linköpings SKF237/ 3236/ 34731015
Barebow - Cadet 13 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1SKJUTARE Anthon39828Linköpings SKF241/ 1232/ 1473418
Barebow - Cadet 13 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1CAESAR Julia7944BK Friskyttarna193/ 1201/ 139419
2ERLANDSSON Ida39828Linköpings SKF192/ 2201/ 239346
Barebow - Junior 16 Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ELAMSSON Olivia7885Vetlanda BSK248/ 1249/ 14971416
2SEKOBON Cassandra7953√Ötvidabergs BSK193/ 2159/ 235245
Barebow - Elit Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1POULSEN Peter7931BS Grästorp263/ 2270/ 15332023
2LARSSON Magnus7880Skogens IF Korsvägen269/ 1257/ 35261720
3SVEDBERG Anders39828Linköpings SKF251/ 5265/ 25161822
4PAULSSON Adam7928Borås BS258/ 3255/ 45131717
5HALL Robert7905Kungsängens BK255/ 4255/ 55101225
6ABRAHAMSSON Jan-√Öke7899Eskilstuna BS250/ 6253/ 65031219
7L√ĖFBERG Fredrik39828Link√∂pings SKF239/ 7247/ 7486817
8SEGER Björne7895Tyresö BS226/ 8242/ 8468814
Barebow - Elit Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1H√ĖGLUND Lena7899Eskilstuna BS253/ 1249/ 15021119
2TERNING Lena7928Borås BS239/ 2235/ 4474916
3MODIGS PYLS Carina7931BS Grästorp233/ 3236/ 3469616
4HANSSON Ann7928Borås BS221/ 4244/ 2465717
Barebow - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SEGER Björne7895Tyresö BS224/ 1210/ 2434615
2KRONVALL Lars7880Skogens IF Korsvägen213/ 2214/ 1427315
3LARSSON-LIND Joakim7928Borås BS203/ 3209/ 341259
Compound - Junior 16 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1TORSTENSSON Tage40680Järnvägens BF278/ 2281/ 15591842
2MERVING Gustaf40680Järnvägens BF281/ 1276/ 25572234
Compound - Elit Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BORGSTR√ĖM Hampus2797Lindome BK293/ 1293/ 15864614
2JANSSON Björn40479Stenbro BS290/ 2291/ 25814217
3SANTOS ALMEIDA Joao3818Stockholms BK288/ 3287/ 55753525
4BENSCHJ√ĖLD Jacob41659Kalmar BS286/ 4288/ 35743426
5ANDERSSON Rolf3993Södertälje BF280/ 5287/ 45672831
6HILLGREN Anders7951Rejmyre BSK271/ 6275/ 65461740
Compound - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1THUN Isabell2797Lindome BK284/ 1283/ 15672733
2SALOVAARA Lova39828Linköpings SKF271/ 3269/ 2540845
3B√ĄCKLUND Viola40479Stenbro BS276/ 2261/ 35371137
Compound - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1EMANUELSSON Pehr36531Nora BSK282/ 1284/ 25662634
2B√ĄCKLUND Ulf40479Stenbro BS282/ 1283/ 45652535
2ERIKSSON Kjell39828Linköpings SKF279/ 6286/ 15652535
4LIND Fredd39828Linköpings SKF280/ 4284/ 25642534
5MEIJER Claes53620Bågskytteklubben Bågspännarna282/ 1280/ 55622238
6FREDRIKSSON Hans7948Mjölby BS279/ 5279/ 65582136
7TORSTENSSON Urban40680Järnvägens BF277/ 8276/ 75531739
8ASKLUND Lennart40479Stenbro BS278/ 7274/ 85522432
9ZAHN Pierre7949Motala BSK272/ 9268/ 9540942
Longbow - Elit Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SVENSSON Åke7913BK Fjädern266/ 1266/ 15321824
2BERGQVIST Magnus7928Borås BS178/ 3200/ 237846
3WIGH Johan39828Linköpings SKF181/ 2182/ 336349
Longbow - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KRONVALL Pia7880Skogens IF Korsvägen250/ 1257/ 15071120
2NORDQVIST Kimmy7895Tyresö BS134/ 2176/ 231001