Junior National Indoor Championships Junior National Indoor Championships
Archery GB (AGB)
Stonleigh, Warwickshire, CV8 2LZ, from 30-11-2019 to 30-11-2019
Class & Division Result List - Individual
 
Longbow - Section 7 - Junior Ladies U14 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 3)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1LOCKETT Alexandra375Elswood Bowmen171/ 1199/ 1370581
2JOYCE Molly544Burnham Company of Archers115/ 2117/ 2232453
3RAWLINGS Anja780Bowbrook Archers87/ 3114/ 3201431
Longbow - Section 5 - Junior Gentlemen U14 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 3)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1MAY Matthew1952Sittingbourne C.C.A117/ 1102/ 1219470
2WALKER-MATHEWS WilliamAGBDAGBD81/ 260/ 2141302
Longbow - Section 4 - Junior Ladies U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1LEDWICK Jade2571Eagle Bowman of Bedford189/ 2205/ 1394606
2ELLIOTT Rosie828Chantry Bowmen Rotherham194/ 1193/ 2387574
3CURRAN Grace577Tockington Archers165/ 3146/ 3311572
4HARDESTY DEAN Jessica815St Georges Archery Club109/ 4122/ 4231472
5USISKIN Hazel2663Archery Fit London106/ 578/ 5184460
Longbow - Section 2 - Junior Ladies U18 [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1CROOK Lily537South Wansdyke Archery Club125/ 1114/ 1239471
Longbow - Section 1 - Junior Gentlemen U18 [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1WILLIAMS Ted1246Deer Park Archers Ltd174/ 1149/ 1323572
Barebow - Section 8 - Junior Ladies U12 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1REECE Katy1246Deer Park Archers Ltd154/ 1120/ 2274571
2MARSHALL Amelia1952Sittingbourne C.C.A58/ 2121/ 1179362
Barebow - Section 6 - Junior Gentlemen U12 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1WIGGIN Tom788The Audco Archers246/ 1242/ 14886010
2KEEN Dillon692Redhill Archers97/ 290/ 2187370
3NEILLY George2663Archery Fit London77/ 347/ 3124242
Barebow - Section 7 - Junior Ladies U14 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1CHUMBER Amelia483Braintree Bowmen274/ 1267/ 15416020
2BUXTON Olivia407Whitehill Archers217/ 2214/ 2431603
3SUMMERS Emily1246Deer Park Archers Ltd190/ 3204/ 3394585
4WILLIAMS Maddy79Llantarnam Archery Club188/ 4198/ 4386602
5STANLEY-WRIGHT Kaci1011Soar Valley Archers164/ 6179/ 5343597
6EWAN Katlyn1952Sittingbourne C.C.A182/ 5146/ 7328572
7ADAMS Ronnie1952Sittingbourne C.C.A118/ 7148/ 6266491
8LUONG Ella2639Ebbsfleet Academy Junior A71/ 8103/ 8174362
9BARKWAY Megan1952Sittingbourne C.C.A62/ 958/ 9120301
Barebow - Section 5 - Junior Gentlemen U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1HETHERINGTON Joshua515Bowmen of Warfield252/ 1256/ 15086010
2FORD Liam2249Norton Archers Juniors245/ 2252/ 24976014
3BURTON-BROWNE Ethan1011Soar Valley Archers213/ 3193/ 3406581
4STANTON James1952Sittingbourne C.C.A89/ 4136/ 4225482
Barebow - Section 4 - Junior Ladies U16 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1MARTYN Sophie668Bowmen of the Tors239/ 1250/ 14896012
2LOYOLA-LUCKETT Nicole292Laleham Archery Club200/ 2172/ 2372596
3RICHARDS Paige2639Ebbsfleet Academy Junior A149/ 3167/ 3316552
4DEMUTH Caroline2571Eagle Bowman of Bedford147/ 4149/ 4296520
5WESTLEY Ruby1952Sittingbourne C.C.A137/ 589/ 5226472
6ASHMORE Amber1952Sittingbourne C.C.A116/ 653/ 7169350
7HOLT Dotty2663Archery Fit London53/ 784/ 6137331
Barebow - Section 3 - Junior Gentlemen U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1WALKER-MATHEWS JamesAGBDAGBD230/ 1245/ 1475606
2SMITH Harvey2639Ebbsfleet Academy Junior A133/ 2119/ 2252481
Barebow - Section 2 - Junior Ladies U18 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1ROSE Phoebe1946Mere Archers254/ 1260/ 15146012
2MANJOTHI Maryam1772Leicester Archery Academy232/ 2207/ 3439605
3COLENUTT Imogen1246Deer Park Archers Ltd198/ 3210/ 2408598
4WILKINSON Mai1004Ivanhoe Archers187/ 4186/ 4373592
Barebow - Section 1 - Junior Gentlemen U18 [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1AJRAOU Houdeyfa2092Nuneaton Archers (Juniors)196/ 1215/ 1411604
2SELIM Sipahi2639Ebbsfleet Academy Junior A172/ 2199/ 2371566
Compound - Section 8 - Junior Ladies U12 [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1SCOTT Chloe654Redruth Archers269/ 1261/ 1530606
Compound - Section 6 - Junior Gentlemen U12 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1FAULKNER Ryan1246Deer Park Archers Ltd275/ 2275/ 15506018
2RIDDING Alfie2411Millom Archers276/ 1273/ 25496015
3BRUGALETTA - ORLANDI Lewis2663Archery Fit London241/ 4250/ 3491604
4SUTHERLAND Daniel214Worthing Archery Club242/ 3248/ 4490606
5BROWN Archibald2663Archery Fit London151/ 5119/ 5270521
Compound - Section 7 - Junior Ladies U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1POLLITT Jessica928Neston Company of Archers284/ 1285/ 15696030
2ANNISON Anya2296Wymondham Archers282/ 3279/ 35616025
3CRAVEN Matilda993Silver Spoon Bowmen281/ 4279/ 55606020
4WOOD Patience940Bebington Archers276/ 5282/ 25586020
5BRUGUIER Isabella312Crystal Palace Bowmen283/ 2274/ 65576019
6SAUNDERSON LaraAGBNIAgbni270/ 6279/ 45496016
7JONES Molly1654Blandy Jenkins Archers269/ 7269/ 7538607
8MCGUANE Mia1952Sittingbourne C.C.A266/ 8265/ 8531606
9COULAM Grace1003Bowmen of Rutland Junior AC253/ 9263/ 9516605
Compound - Section 5 - Junior Gentlemen U14 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 3)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1SAUNDERSON JayAGBNIAgbni284/ 1286/ 15706030
2PARKER Alex1246Deer Park Archers Ltd281/ 2283/ 25646024
3REES Ioan1579City of Newport Archers279/ 3277/ 35566019
4CLARK Finlay1718Wyke Archers279/ 4276/ 45556015
5WALKER Jake1673City of Norwich Archers277/ 5265/ 85426013
6ROBINSON Oliver2409Blackburn Archery271/ 6270/ 75416015
7SLACK William1246Deer Park Archers Ltd270/ 7271/ 6541609
8HALL Ashton1246Deer Park Archers Ltd261/ 8271/ 5532609
9BOTTLE HarryAGBHEAGBHE260/ 9255/10515606
10NASH Daniel2663Archery Fit London250/11256/ 9506605
11OSBORNE Roman2663Archery Fit London257/10241/12498608
12HARDING Jonathan2663Archery Fit London240/12245/11485604
13FROLOVICHEV Alexander2663Archery Fit London227/13162/13389583
14BOLTON Kieran860Wigan & Orrell Archers199/14139/14338480
Compound - Section 4 - Junior Ladies U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1BYRNE Sinead1297Ballyvally Archers Banbridge283/ 2286/ 15696029
2BOULTON Hallie2713Spinners Mill Archers284/ 1284/ 25686028
3A'BEAR Chloe1246Deer Park Archers Ltd283/ 2282/ 35656025
4BOULTON Sophia1246Deer Park Archers Ltd276/ 4277/ 45536016
5RHODES Bethany814Aire Valley Archers271/ 5269/ 5540609
6RINEY-LUCAS Macayla2663Archery Fit London250/ 6247/ 6497590
7SHOVELLER Ellie1952Sittingbourne C.C.A247/ 7234/ 7481584
Compound - Section 3 - Junior Gentlemen U16 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1DAVIS Luke2129Tenzone Bowmen290/ 1292/ 15826042
2RIDDING Dru2411Millom Archers280/ 4287/ 25676027
3LANE Thomas971Wilford Bowmen (Notts)283/ 2282/ 35656026
4ORFORD Oscar993Silver Spoon Bowmen283/ 3279/ 45626022
5STEYTLER Ethan618Supermarine Bowmen279/ 5274/ 65536019
6MCGOVERN Elliott1469Whitburn Archers275/ 6274/ 55496014
7REECE Tobey1246Deer Park Archers Ltd273/ 7271/ 7544608
8FOSSETT Morgan1654Blandy Jenkins Archers271/ 8265/ 8536607
9MENDOZA Mateo2663Archery Fit London214/10243/ 9457563
10MEAD Andrew1952Sittingbourne C.C.A248/ 9195/10443552
11STEVENS Harry2639Ebbsfleet Academy Junior A108/11138/11246340
Compound - Section 2 - Junior Ladies U18 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1CHAPPELL Grace1246Deer Park Archers Ltd291/ 1290/ 15816041
2BRYAN Jenny1035Derwent Bowmen290/ 2284/ 45746034
3JONES Paige2123Belvoir Archers287/ 3286/ 25736033
4MEYRICK Sophie427Andover Archers280/ 5285/ 35656025
5HUNTER Holly210The High Weald Archery Club282/ 4276/ 75586018
6STOCKS Hannah1321Danum Archers278/ 6276/ 75546015
7KALOO Emily1246Deer Park Archers Ltd274/ 8276/ 65506013
8PARLAKGOZ Selina2663Archery Fit London270/10276/ 55465919
9PERRY Liana272Oxford Archers271/ 9273/ 9544609
10GREEN Zara225Ditchling Archery Club275/ 7266/105416014
11TEBBS Caroline1450Kestrels Junior Archery Club265/11235/11500587
Compound - Section 1 - Junior Gentlemen U18 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1SCOTT Ajay351Canterbury Archers294/ 1295/ 15896049
2PRIDE Euan1699Moray Archery Club Juniors287/ 2290/ 25776037
3THORNTON William1040Anchor Bowmen Archery Club281/ 5286/ 35676027
4PINDER Bob57Radnor Foresters283/ 3278/ 55616023
5CUMMINS Finlay1246Deer Park Archers Ltd281/ 4276/ 65576021
6WATTS Jasper2627Peacock Archers280/ 6273/ 85536013
7CHALTON HarveyAGBHAGBH275/ 7275/ 75506015
8HOWARD Ryan871Rochdale Company of Archers269/ 8280/ 45496014
9ROOKE Thomas2200Clickers Archery Club269/ 9272/ 95415913
10WOOD Michael1708Gordano Valley Archers265/10265/115306011
11WARNER Joseph1952Sittingbourne C.C.A262/11267/10529606
Recurve - Section 8 - Junior Ladies U12 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1HAVERS Megan1012Fosse Company of Archers261/ 1266/ 15276017
2LINDSLEY-FROST IsobelAGBSAGBS227/ 3231/ 3458592
3LATOS Nicole2374Six Towns Company of Archers210/ 6244/ 2454607
4WOOLGER Olivia515Bowmen of Warfield228/ 2220/ 4448605
5CHONG Amber2595Wallingford Castle Archers213/ 4208/ 5421593
6HEDGES Abigail692Redhill Archers212/ 5175/ 7387604
7SHARPE Rose983Wellingborough Open A.C.183/ 8184/ 6367581
8YOUNG Heidi637Bowmen of Wadebridge188/ 7174/ 8362561
9STEYTLER Nimue618Supermarine Bowmen155/ 9149/ 9304533
Recurve - Section 6 - Junior Gentlemen U12 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1SCARRATT Will366Abbey Bowmen (Herts)273/ 1272/ 15456019
2RADOSZ Mikolaj1941Southfields Archery Club271/ 2251/ 35226017
3GULVIN Samuel1210Noak Hill Archers234/ 3261/ 2495605
4BODKIN Lewis788The Audco Archers231/ 5241/ 44726012
5BALL Samuel2595Wallingford Castle Archers216/ 7232/ 5448607
6DOBSON Izaak1035Derwent Bowmen213/ 8227/ 6440588
7ROBERTS Oscar995Lincoln Archers230/ 6208/ 7438603
8ANDREWS Joe2595Wallingford Castle Archers233/ 4184/ 9417594
9IBRAHIM Zac1035Derwent Bowmen182/10208/ 8390583
10BURKE Brogan515Bowmen of Warfield212/ 9157/13369568
11SOCKETT Daniel780Bowbrook Archers179/11161/12340582
12MILLS Daniel1708Gordano Valley Archers143/12183/10326551
13SHUKLA Hari483Braintree Bowmen140/13166/11306533
Recurve - Section 7 - Junior Ladies U14 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1WILLIAMS Whitney4Archery GB275/ 2275/ 25506024
2FALLOUH AliaAGBWAGBW265/ 5280/ 15456021
3ROBERTS Samantha870St Helens Archers275/ 1269/ 45446026
4HUGHES Emelia698Droitwich Junior A.S.266/ 3272/ 35386022
5ROBERTSON Meghan259Guildford Archery Club261/ 8266/ 55276019
6COUTTS Lucy1565Largs Junior Archery Club266/ 4260/ 85266018
7EYRES Laura967Beeston Rylands Archers262/ 7260/ 75226018
8LINFIELD Holly428Alton & Four Marks264/ 6257/115215914
9HASLAM Isabelle1040Anchor Bowmen Archery Club246/14262/ 65086017
10BLYTHE Anna971Wilford Bowmen (Notts)248/13259/ 95076015
11STOTT Eleanor813Valley Bowmen of Huddersfield253/10252/135056012
12ACKLAND-SNOW Hannah2595Wallingford Castle Archers255/ 9249/145046012
13CROOK Harriet537South Wansdyke Archery Club243/16259/105025916
14ROBERTS Sophie2627Peacock Archers244/15248/15492607
15KNOWLES Amber731Meriden Archery Club235/24253/12488609
16BRAIN Jazmin1246Deer Park Archers Ltd242/18246/16488607
17THOMPSON Erica2367North East Archers Junior Club250/11236/20486608
18SEATON Holly1003Bowmen of Rutland Junior AC249/12237/19486606
19MALBON JulietAGBHAGBH240/19245/17485606
20FOX HannahAGBYAGBY242/17242/18484607
21SPINK Holly1866Barnsley YMCA Archers238/20232/22470594
22MCFARLANE Ella786Long Mynd Archers236/23232/214685910
23MUNDY-GILL Katie780Bowbrook Archers237/22226/23463605
24BALDWIN Rachel1293Arundown Archery Club227/25226/23453602
25AHMAD Alina1941Southfields Archery Club237/21215/27452607
26BEAGLEY Scarlett232Lintman Archery Club220/28207/28427574
27GARDINER Hannah860Wigan & Orrell Archers205/29218/26423606
28CARRIE Lexie526Bowmen of Burleigh201/32221/25422587
29MACDONALD Eleanor2640Borderghost Archers220/27197/30417606
30HO Ciara908Bowmen of Walker221/26188/33409574
31LYNCH Imogen618Supermarine Bowmen203/31199/29402602
32GUNTRIPP Freija697Evesham Archery Club205/30196/31401582
33STEEPER Holly1771Trackside Archers192/33188/32380595
34BUTLER Skye2639Ebbsfleet Academy Junior A160/34107/35267530
35NDEBELE Alexia2639Ebbsfleet Academy Junior A64/37154/34218391
36BOBAT Zaaidah1772Leicester Archery Academy103/35107/36210461
37NIKOLOVA Daria2639Ebbsfleet Academy Junior A73/3660/37133282
Recurve - Section 5 - Junior Gentlemen U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1ALI Yusuf1772Leicester Archery Academy272/ 2280/ 15526022
2OAKLEY Cameron2733Whitgift Archery Club280/ 1272/ 35525928
3OAKES Will971Wilford Bowmen (Notts)258/10277/ 25356016
4OAKLEY Maxwell844Bowmen of Adel265/ 4269/ 45346018
5BROMLEY Archie989Archers of Raunds265/ 4267/ 65326018
6RALSTON Jonathan1565Largs Junior Archery Club269/ 3260/ 8529609
7HEYDON Finlay2189Goldcrest Archers259/ 8269/ 45286017
8SHARPE Jack983Wellingborough Open A.C.253/11259/ 95126010
9HARDY William569Cleve Juniors260/ 7249/13509604
10MOIR Benjamin483Braintree Bowmen241/14266/ 75075917
11MEYER Oliver1450Kestrels Junior Archery Club258/ 9248/155066010
12BARNES Ross786Long Mynd Archers264/ 6238/165026010
13GRAY Edward731Meriden Archery Club247/12251/124986012
14KINRADE Nathan790Isle of Man Archery Club239/17258/10497609
15SHEHATA-MORGAN Alexander697Evesham Archery Club239/16248/144876011
16GAMBLE Gabriel159Monklands Archery Club232/20252/11484609
17BOWEN Edward786Long Mynd Archers237/18222/18459606
18KEEN Jack692Redhill Archers233/19209/19442574
19KAY Oscar1014Kirby Muxloe Archery Club240/15200/20440605
20CAWDELL Evan1036Derbyshire Archery Club211/21228/17439603
21HERROD Thomas511West Windsor Archers168/22137/22305492
22WHITE Hayden1941Southfields Archery Club113/23143/21256326
Recurve - Section 4 - Junior Ladies U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1NEWBY Imogen483Braintree Bowmen289/ 1291/ 15806043
2FERRIDAY Leah780Bowbrook Archers274/ 3277/ 25516022
3LOH Bethan872Bowmen of Pendle & Samlesbury268/ 5276/ 35446021
4CLAMPIN Ella464West Essex Bowmen274/ 2269/ 65436022
5PALMER Heike692Redhill Archers268/ 6274/ 45426019
6MEYRICK Saskia427Andover Archers265/ 8270/ 55356018
7WADSWORTH Tillie-ann1036Derbyshire Archery Club272/ 4258/ 95306016
8LEVITT Florence2627Peacock Archers259/12265/ 85246013
8YOUNG Sophie537South Wansdyke Archery Club259/13265/ 75246013
10LINDSLEY-FROST PhoebeAGBSAGBS263/ 9257/105206014
11LEVY Lauren259Guildford Archery Club262/10251/125136012
12PINK Charlotte2595Wallingford Castle Archers261/11249/135106010
13EADES Hannah1595Chiltern Archers266/ 7237/195036013
14BELSHAW Emelia526Bowmen of Burleigh248/15255/115035920
15WELLS Hannah645Lace Town Archers251/14243/174946010
16MACNAUGHTON Aisling940Bebington Archers248/15239/184876011
17WHITE Grace490Abbey Bowmen (Essex)238/17244/144826013
18BOWER Mollie813Valley Bowmen of Huddersfield237/18244/15481608
19HINCHLIFFE Fearne2257Goldcrest Juniors219/19222/20441606
20MARLEY Orlagh43Lisburn City Archery Club197/21244/16441595
21GARRATT Rachel1143Alsager Junior Archers207/20214/21421604
22EAKINS Maizy-Jay2639Ebbsfleet Academy Junior A195/22210/22405592
23STANTON Tammy1952Sittingbourne C.C.A178/24168/23346573
24HAGUE Kathryn511West Windsor Archers193/23122/25315581
25MARTIN Morgane309London Archers135/25139/24274541
Recurve - Section 3 - Junior Gentlemen U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1SPENCER-NICE Riley1246Deer Park Archers Ltd292/ 1293/ 15856048
2LIVERSIDGE William374The Green Dragon Bowmen291/ 2289/ 25806043
3MEDHURST Charlie692Redhill Archers289/ 3278/ 75676035
4GILLMAN Robbie786Long Mynd Archers282/ 4285/ 45676030
5WESTON Ben79Llantarnam Archery Club275/ 7287/ 35626034
6MOIR Samuel483Braintree Bowmen275/ 8281/ 55566026
7LEATHEM Ryan36Lough Cuan Bowmen273/11279/ 65526025
8MASON Cole871Rochdale Company of Archers277/ 5275/ 95526023
9JAQUES Luca2141Aardwolf Archers276/ 6274/105506023
10COSTANZA Marco569Cleve Juniors274/10275/ 85496025
11WIGGIN Toby788The Audco Archers268/12268/115366021
12DAVEY Luke1708Gordano Valley Archers274/ 9260/155346021
13WILLCOCKS Corin1002Welland Valley Archers258/14266/135246016
14MORRILLO Rhys2257Goldcrest Juniors257/15267/125246015
15SIMS Thomas2241Bicester Archers255/17265/145205719
16AJRAOU Zeyd2092Nuneaton Archers (Juniors)261/13258/175196015
17WHETTAM Thomas2257Goldcrest Juniors249/19255/185046011
18BACH Nathan1004Ivanhoe Archers256/16244/205006015
19JOYCE Darragh544Burnham Company of Archers238/21259/164976015
20TESTER Isacc1952Sittingbourne C.C.A243/20251/19494609
21RADCLIFFE Toby983Wellingborough Open A.C.251/18234/224856011
22BOWMAN Daniel731Meriden Archery Club237/22235/21472601
23GRANDIN Barnaby515Bowmen of Warfield219/23232/23451605
24PHILLPOTT Owen1952Sittingbourne C.C.A206/24229/24435592
Recurve - Section 2 - Junior Ladies U18 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1RAWLINGS Lauren780Bowbrook Archers284/ 2285/ 15696037
2COSTALL MeganAGBSHROPArchery GB285/ 1282/ 25676033
3EVANS Hannah526Bowmen of Burleigh271/ 6273/ 35446019
4ROADKNIGHT Katie692Redhill Archers275/ 3263/ 65385925
5TONKINSON Katie788The Audco Archers273/ 4263/ 75365922
6TAYLOR Kathryn731Meriden Archery Club262/ 8273/ 45355916
7RAUPP Giovana2661Darwen Archery Club271/ 5263/ 55346021
8LESSIMORE Molly79Llantarnam Archery Club261/10260/ 95216012
9MCCORMICK Molly43Lisburn City Archery Club258/11262/ 85205910
10PERRING Ella2595Wallingford Castle Archers262/ 9258/105205627
11AHMAD Zara1941Southfields Archery Club266/ 7246/145125815
12YULE Mirran1982Balbardie Junior Archers254/12251/12505608
13STEVENS Rebecca984Northampton Archery Club244/13251/134955813
14DE MOS Emma1500Netherhall Archers244/14236/16480577
15WESTWOOD Katy389A C Delco Juniors239/15237/154765810
16MCCORMICK Helen43Lisburn City Archery Club223/16253/11476577
17HALSALL Amy983Wellingborough Open A.C.222/17217/17439568
Recurve - Section 1 - Junior Gentlemen U18 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1THOMPSON William813Valley Bowmen of Huddersfield285/ 4290/ 15756037
2MICKIEWICZ Szymon1941Southfields Archery Club290/ 1285/ 35756036
3BODEN JacobAGBLAGBL285/ 3289/ 25746037
4ORTON Monty731Meriden Archery Club286/ 2285/ 35716032
5LOCK Andrew1210Noak Hill Archers282/ 5284/ 55666030
6O'CONNOR Stephen1771Trackside Archers280/ 8282/ 75626028
7MULLOCK Henry1941Southfields Archery Club277/ 9283/ 65605935
8BRADSHAW Ethan904Heugh Bowmen281/ 6277/ 85586023
9YUEN Henry1941Southfields Archery Club273/10273/ 95466018
10YOUNG Tristan637Bowmen of Wadebridge280/ 7256/125365921
11RADIGAN Cameron1565Largs Junior Archery Club271/11263/105346016
12BAYLISS Max993Silver Spoon Bowmen263/13253/135166011
13SPEIRS Allan159Monklands Archery Club247/15262/115096010
14EYRE Matthew1037Burton Bridge Archers265/12240/165055810
15MORRIS-JONES Joshua743Beacon A (West Midlands)259/14245/155045910
16YOUNG Toby790Isle of Man Archery Club247/15252/144996010
17LEWENDON Jacob1003Bowmen of Rutland Junior AC206/17214/17420547