The Archery GB National Tour - Stage 7 The Archery GB National Tour - Stage 7
Old Basing Archers (OBA)
Basingstoke, Hampshire, from 07-09-2019 to 8-09-2019
The Archery GB National Tour - Stage 7
Brackets
 
Recurve Men
1/32
1/16
1/8
Quarter Finals
Semi Finals
Finals
1Harding Keith2200Clickers ACBye
 
Harding Keith6
Hallard Samuel0
33Hinckley Phil295Hampstead B3
32Hallard Samuel707Rugby B7
Harding Keith7
Buckner Richard1
17Buckner Richard413Overton Black Arrows6
48Smith Jeff410Cody B0
Buckner Richard7
Cooper Chris3
49Setchfield Hayden611Bracken C of A1
16Cooper Chris1010Loughborough Students AC (Uni)7
Harding Keith7
Reid Jacob3
9Judd Michael458Mayflower ABye
 
Judd Michael2
Reid Jacob6
41Meech Terry404Ville B2
24Reid Jacob782Allscott Heath Archers6
Reid Jacob7
Cousins Crispin3
25Mullock Henry1941Southfields Archery Club6
40Thomas-Prause Gareth210High Weald AC2
Mullock Henry2
Cousins Crispin6
 
8Cousins Crispin1040Anchor B (Derbyshire)Bye
Harding Keith1
Barber Tom7
5Barber Tom4Archery GBBye
 
Barber Tom6
Jackson James2
37Jackson James375Elswood B6
28Sharpe Matthew1186Team Surrey Archery (Universit0
Barber Tom6
Nairn Thomas2
21Collis Dominic430AC Delco B7
44Twarowski Michal309London A3
Collis Dominic4
Nairn Thomas6
53Lapuz Jason371Hertford C of A0
12Nairn Thomas1143Alsager Junior Archers6
Barber Tom7
Wise Alex3
13Prior John618Supermarine B6
52Hadfield Graham4Archery GB0
Prior John2
Holden Ryan6
45Brown Matthew414Old Basing A0
20Holden Ryan4Archery GB6
Holden Ryan2
Wise Alex6
29Emeney Sonnie4Archery GB6
36Browne Paul371Hertford C of A2
Emeney Sonnie2
Wise Alex6
 Final
4Wise Alex908B of WalkerByeBarber Tom6*9
Kent Stevie53
Bronze
3Hall Tom731Meriden ACByeHarding Keith7
 Wood Antony1
Hall Tom7
Dorey Ashley3
35Dorey Ashley412Portsdown AC6
30Spencer-Nice Riley1246Deer Park A4
Hall Tom6
McKeown Harry4
19Hynds Frank142Clyde Arrows6
46Caldeira-Hankey Robert410Cody B0
Hynds Frank0
McKeown Harry6
51Ellis David1339Rivernook B0
14McKeown Harry255Nonsuch B6
Hall Tom1
Wood Antony7
11Wood Antony262Cmo B6
54Harding Philip260Farnham A0
Wood Antony6
Phillips David2
43Thompson William813Valley B of Huddersfield1
22Phillips David79Llantarnam AC7
Wood Antony6
Deak Gergo0
27Moore Howard272Oxford A6
38Simpson Colin515B of Warfield4
Moore Howard1
Deak Gergo7
 
6Deak Gergo227County Oak ACBye
Wood Antony2
Kent Stevie6
7Hall Conor35City Of Belfast ACBye
 
Hall Conor59
Barrett-Rees Jakob6*9*
39Reid Chris782Allscott Heath Archers2
26Barrett-Rees Jakob1654Blandy Jenkins A6
Barrett-Rees Jakob58
Kent Stevie6*10
23Caldeira-Hankey Robert410Cody B6
42Kelly John527Harlequin B4
Caldeira-Hankey Robert57
Kent Stevie6*8
55Barlow Rupert2625Griffin Archers0
10Kent Stevie333Swan A6
Kent Stevie7
Woodgate James1
15Goble Wayne421Forest of Bere B6
50Brown Lewis312Crystal Palace B0
Goble Wayne7
Trudgill Ben3
47Hussain Shamsul469Rayleigh Town AC (Disabilities0
18Trudgill Ben1014Kirby Muxloe AC6
Goble Wayne1
Woodgate James7
31Ledgerwood Thomas1380Uni of Exeter AC6*9
34Thompson Daniel938B of Bruntwood54
Ledgerwood Thomas4
Woodgate James6
 
2Woodgate James246Woking ACBye