The Archery GB National Tour - Stage 7 The Archery GB National Tour - Stage 7
Old Basing Archers (OBA)
Basingstoke, Hampshire, from 07-09-2019 to 8-09-2019
The Archery GB National Tour - Stage 7
Entries by Event
 
RMRecurve Men
Target
Rank
Name
Ses.
1010LOUGHBOROUGH STUDENTS AC (UNI)
030CCOOPER ChrisRM/RW Qualification
1014KIRBY MUXLOE AC
025ATRUDGILL BenRM/RW Qualification
1036DERBYSHIRE AC
028CDENHAM KyleRM/RW Qualification
1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)
027CCOUSINS CrispinRM/RW Qualification
1143ALSAGER JUNIOR ARCHERS
022DNAIRN ThomasRM/RW Qualification
1186TEAM SURREY ARCHERY (UNIVERSIT
019CSHARPE MatthewRM/RW Qualification
1246DEER PARK A
021CSPENCER-NICE RileyRM/RW Qualification
1339RIVERNOOK B
026AELLIS DavidRM/RW Qualification
1380UNI OF EXETER AC
018DLEDGERWOOD ThomasRM/RW Qualification
142CLYDE ARROWS
029BHYNDS FrankRM/RW Qualification
1478ST SEBASTIAN A
016DBOTCHETT JordanRM/RW Qualification
015CBOTCHETT PeterRM/RW Qualification
014CWILSON AdamRM/RW Qualification
1625SOUTHAMPTON AC
020DHENDRICK AndrewRM/RW Qualification
1654BLANDY JENKINS A
013DBARRETT-REES JakobRM/RW Qualification
1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUB
020CMULLOCK HenryRM/RW Qualification
210HIGH WEALD AC
022BTHOMAS-PRAUSE GarethRM/RW Qualification
2200CLICKERS AC
019BHARDING KeithRM/RW Qualification
2201EAST BELFAST AC
023CHUSTON PatrickRM/RW Qualification
227COUNTY OAK AC
029CDEAK GergoRM/RW Qualification
246WOKING AC
026DWOODGATE JamesRM/RW Qualification
255NONSUCH B
029AMCKEOWN HarryRM/RW Qualification
260FARNHAM A
026BHARDING PhilipRM/RW Qualification
262CMO B
023BWOOD AntonyRM/RW Qualification
2625GRIFFIN ARCHERS
027ABARLOW RupertRM/RW Qualification
263CHESSINGTON B
027DWHITE RichardRM/RW Qualification
272OXFORD A
028AMOORE HowardRM/RW Qualification
295HAMPSTEAD B
028BHINCKLEY PhilRM/RW Qualification
309LONDON A
031DTWAROWSKI MichalRM/RW Qualification
312CRYSTAL PALACE B
030BBROWN LewisRM/RW Qualification
333SWAN A
022AKENT StevieRM/RW Qualification
35CITY OF BELFAST AC
030AHALL ConorRM/RW Qualification
371HERTFORD C OF A
017BBROWNE PaulRM/RW Qualification
018BLAPUZ JasonRM/RW Qualification
375ELSWOOD B
021BJACKSON JamesRM/RW Qualification
4ARCHERY GB
017ABARBER TomRM/RW Qualification
014ABODEN JacobRM/RW Qualification
018AEMENEY SonnieRM/RW Qualification
016AHADFIELD GrahamRM/RW Qualification
015AHOLDEN RyanRM/RW Qualification
404VILLE B
028DMEECH TerryRM/RW Qualification
410CODY B
015BCALDEIRA-HANKEY RobertRM/RW Qualification
016BCALDEIRA-HANKEY RobertRM/RW Qualification
014BSMITH JeffRM/RW Qualification
412PORTSDOWN AC
025BDOREY AshleyRM/RW Qualification
413OVERTON BLACK ARROWS
024ABUCKNER RichardRM/RW Qualification
414OLD BASING A
018CBROWN MatthewRM/RW Qualification
017CMCLAUGHLIN TonyRM/RW Qualification
421FOREST OF BERE B
019DGOBLE WayneRM/RW Qualification
430AC DELCO B
023DCOLLIS DominicRM/RW Qualification
458MAYFLOWER A
026CHORNE StephenRM/RW Qualification
029DJUDD MichaelRM/RW Qualification
469RAYLEIGH TOWN AC (DISABILITIES
020AHUSSAIN ShamsulRM/RW Qualification
474CLACTON A
021ATATE JonathanRM/RW Qualification
498NEWPORT PAGNELL A
027BKANNAN Sathish KumarRM/RW Qualification
515B OF WARFIELD
015DADAMS JamieRM/RW Qualification
014DSIMPSON ColinRM/RW Qualification
527HARLEQUIN B
025CKELLY JohnRM/RW Qualification
568CHELTENHAM A
021DWHITMARSH AustinRM/RW Qualification
603CHIPPENHAM A
022CHAYDEN GavinRM/RW Qualification
611BRACKEN C OF A
019ASETCHFIELD HaydenRM/RW Qualification
618SUPERMARINE B
024CPRIOR JohnRM/RW Qualification
707RUGBY B
025DHALLARD SamuelRM/RW Qualification
731MERIDEN AC
013CHALL TomRM/RW Qualification
763LICHFIELD A
031BWARBURTON BrettRM/RW Qualification
782ALLSCOTT HEATH ARCHERS
020BREID JacobRM/RW Qualification
79LLANTARNAM AC
031APHILLIPS DavidRM/RW Qualification
813VALLEY B OF HUDDERSFIELD
024DTHOMPSON WilliamRM/RW Qualification
908B OF WALKER
023AWISE AlexRM/RW Qualification
938B OF BRUNTWOOD
024BTHOMPSON DanielRM/RW Qualification
RWRecurve Women
Target
Rank
Name
Ses.
1005THE FOXES
006DSMITH AnneRM/RW Qualification
1014KIRBY MUXLOE AC
005DWARNER LizzieRM/RW Qualification
1020NUNEATON ARCHERS (JUNIORS)
008DROWLEY HannahRM/RW Qualification
1339RIVERNOOK B
006CELLIS DeniseRM/RW Qualification
005CMILLS DonnaRM/RW Qualification
1695CEDAK
012BNADARAJAH TaniaRM/RW Qualification
225DITCHLING AC
011AGINMAN PetraRM/RW Qualification
2272SEVENOAKS AC
011DSTAMOS ConnieRM/RW Qualification
246WOKING AC
003DPIPER EleanorRM/RW Qualification
004DPIPER LouisaRM/RW Qualification
2467DE MONTFORT UNIVERSITY ARCHERY
005BEDGELEY FfionRM/RW Qualification
252ROYAL RICHMOND AC
009BCOLE EleanorRM/RW Qualification
2595WALLINGFORD CASTLE ARCHERS
008CBIRCH CharlotteRM/RW Qualification
260FARNHAM A
010ALOTT KarenRM/RW Qualification
2627PEACOCK ARCHERS
012CSAGOO JaspreetRM/RW Qualification
301AQUARIUS AC
009CABDELHALIM ShaimaaRM/RW Qualification
312CRYSTAL PALACE B
004BBEDDOES ShirleyRM/RW Qualification
003BLARKINS YuliaRM/RW Qualification
351CANTERBURY A
007CCASTLE SophieRM/RW Qualification
371HERTFORD C OF A
013BMITCHELL JacquelineRM/RW Qualification
4ARCHERY GB
004ACOSTALL MeganRM/RW Qualification
006ACOSTALL RhianRM/RW Qualification
005AMOON RachelRM/RW Qualification
003APITMAN BryonyRM/RW Qualification
410CODY B
010DCALDEIRA-HANKEY EllaRM/RW Qualification
414OLD BASING A
006BCOLLINS JenniferRM/RW Qualification
427ANDOVER A
012AVAN BESOUW RachelRM/RW Qualification
511WEST WINDSOR A
010BDELANEY RosemarieRM/RW Qualification
526B OF BURLEIGH
010CEVANS HannahRM/RW Qualification
545B OF INA
007BGEORGE AmandaRM/RW Qualification
568CHELTENHAM A
009DBETTLES SarahRM/RW Qualification
691REDHILL ARCHERS JUNIORS
004CBURDETT NicoleRM/RW Qualification
003CPALMER FreyaRM/RW Qualification
697EVESHAM AC
008AGILDER SallyRM/RW Qualification
729ROYAL LEAMINGTON SPA
011BFOLKARD NaomiRM/RW Qualification
780BOWBROOK A
007AHEALEY PennyRM/RW Qualification
786LONG MYND A
011CBOOTH IzabelaRM/RW Qualification
873NETHERMOSS A
008BHUGHES HeatherRM/RW Qualification
907CLEADON A
009ADUNNIGHAN KateRM/RW Qualification
983WELLINGBOROUGH OAC
013APAUL RubyRM/RW Qualification
CMCompound Men
Target
Rank
Name
Ses.
1017B OF RUTLAND
012DLASZKOWICZ NeilCM/CW Qualification
1035DERWENT B
017CSCOTT SimonCM/CW Qualification
1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)
022BHASLAM LewisCM/CW Qualification
119LINKS JUNIOR ARCHERS
022CWONG MatthewCM/CW Qualification
1246DEER PARK A
016BPARKER AlexCM/CW Qualification
1339RIVERNOOK B
021BPARVESS MikeCM/CW Qualification
1390HINXWORTH AC
020CBRIDGEWATER NeilCM/CW Qualification
1501RN SOUTH COAST A
023BRALLS LukeCM/CW Qualification
1561BLUE ARROWS AC
023ASAYCH MartinCM/CW Qualification
1624BLACKTHORN B
016CBUSBY DuncanCM/CW Qualification
1731KEELE UNI AC
014DTAYLOR StuartCM/CW Qualification
257MALDEN B
019BCAVANAGH JohnCM/CW Qualification
262CMO B
014BLABUSCHAGNE AndreCM/CW Qualification
292LALEHAM AC
020BWOODGER AndrewCM/CW Qualification
333SWAN A
017BKELLS MichaelCM/CW Qualification
351CANTERBURY A
021CSARGEANT JasonCM/CW Qualification
4ARCHERY GB
014AGONCALVES JoseCM/CW Qualification
012APEDZIWIATR JacekCM/CW Qualification
404VILLE B
018BTANDY JamesCM/CW Qualification
414OLD BASING A
015CCAINE JacobCM/CW Qualification
421FOREST OF BERE B
015DMINTER DavidCM/CW Qualification
458MAYFLOWER A
023DHOWELL JamesCM/CW Qualification
570CLEVE A
022ASHAW AdamCM/CW Qualification
577TOCKINGTON A
017ATEML RikkiCM/CW Qualification
618SUPERMARINE B
019CGROOM ChrisCM/CW Qualification
649YELVERTON B
012BBENNION DarrenCM/CW Qualification
013BYEOMAN MarcusCM/CW Qualification
717UNI OF WARWICK
021ATHOMAS-PRAUSE KaiCM/CW Qualification
731MERIDEN AC
015AWHITE ChristopherCM/CW Qualification
740BOWFLIGHTS AC
016DRAVENSCROFT AdamCM/CW Qualification
831BARNSLEY AC
018DCARPENTER AdamCM/CW Qualification
995LINCOLN A
017DPERKINS LouisCM/CW Qualification
CWCompound Women
Target
Rank
Name
Ses.
119LINKS JUNIOR ARCHERS
011BWONG Shuk KuenCM/CW Qualification
1246DEER PARK A
008AA'BEAR ChloeCM/CW Qualification
003ACHAPPELL GraceCM/CW Qualification
006ACLIFFORD HollyCM/CW Qualification
004AGIBSON EllaCM/CW Qualification
007AMASON LucyCM/CW Qualification
1355NORFOLK B
010AANNISON LaylaCM/CW Qualification
2209CORBY A
005DPETRE IuliaCM/CW Qualification
259GUILDFORD AC
008BKINGSTONE VictoriaCM/CW Qualification
272OXFORD A
003DBAIER KatharinaCM/CW Qualification
004DMERRY NatCM/CW Qualification
351CANTERBURY A
009BSARGEANT Bayley-RoseCM/CW Qualification
4ARCHERY GB
005BMOON SarahCM/CW Qualification
004BMOON TeresaCM/CW Qualification
403WATERSIDE A
006CPOULTON YvetteCM/CW Qualification
423A OF JERSEY
009AO'SULLIVAN LucyCM/CW Qualification
427ANDOVER A
004CLOADER VictoriaCM/CW Qualification
005CMEYRICK SophieCM/CW Qualification
009DNIGHTINGALE RuthCM/CW Qualification
441CITY OF CAMBRIDGE B
006DSINNETT-SMITH LydiaCM/CW Qualification
577TOCKINGTON A
011CTEML DebbieCM/CW Qualification
831BARNSLEY AC
010DCARPENTER IsabelleCM/CW Qualification
853ASSHETON B
006BCODLING MaddisonCM/CW Qualification
872B OF PENDLE & SAMLESBURY
009CBODE AmyCM/CW Qualification
964SHERWOOD A
007CBRYAN JennyCM/CW Qualification
984NORTHAMPTON AC
007BCORLESS SusanCM/CW Qualification