The Archery GB National Tour - Stage 7 The Archery GB National Tour - Stage 7
Old Basing Archers (OBA)
Basingstoke, Hampshire, from 07-09-2019 to 8-09-2019
The Archery GB National Tour - Stage 7
Entries by Country
 
4ARCHERY GB
Name
Target
Event
Session
BARBER Tom17ARecurve MenRM/RW Qualification
BODEN Jacob14ARecurve MenRM/RW Qualification
BUDEN Domagoj13ACompound MenCM/CW Qualification
COSTALL Megan4ARecurve WomenRM/RW Qualification
COSTALL Rhian6ARecurve WomenRM/RW Qualification
EMENEY Sonnie18ARecurve MenRM/RW Qualification
GONCALVES Jose14ACompound MenCM/CW Qualification
GREENHALGH Carol3BCompound WomenCM/CW Qualification
HADFIELD Graham16ARecurve MenRM/RW Qualification
HASELGROVE Carol5ACompound WomenCM/CW Qualification
HOLDEN Ryan15ARecurve MenRM/RW Qualification
MOON Rachel5ARecurve WomenRM/RW Qualification
MOON Sarah5BCompound WomenCM/CW Qualification
MOON Teresa4BCompound WomenCM/CW Qualification
PEDZIWIATR Jacek12ACompound MenCM/CW Qualification
PITMAN Bryony3ARecurve WomenRM/RW Qualification
35CITY OF BELFAST AC
Name
Target
Event
Session
HALL Conor30ARecurve MenRM/RW Qualification
79LLANTARNAM AC
Name
Target
Event
Session
PHILLIPS David31ARecurve MenRM/RW Qualification
119LINKS JUNIOR ARCHERS
Name
Target
Event
Session
WONG Matthew22CCompound MenCM/CW Qualification
WONG Shuk Kuen11BCompound WomenCM/CW Qualification
142CLYDE ARROWS
Name
Target
Event
Session
HYNDS Frank29BRecurve MenRM/RW Qualification
210HIGH WEALD AC
Name
Target
Event
Session
HUNTER Holly7DCompound WomenCM/CW Qualification
THOMAS-PRAUSE Gareth22BRecurve MenRM/RW Qualification
225DITCHLING AC
Name
Target
Event
Session
GINMAN Petra11ARecurve WomenRM/RW Qualification
227COUNTY OAK AC
Name
Target
Event
Session
DEAK Gergo29CRecurve MenRM/RW Qualification
246WOKING AC
Name
Target
Event
Session
PIPER Eleanor3DRecurve WomenRM/RW Qualification
PIPER Louisa4DRecurve WomenRM/RW Qualification
WOODGATE James26DRecurve MenRM/RW Qualification
252ROYAL RICHMOND AC
Name
Target
Event
Session
COLE Eleanor9BRecurve WomenRM/RW Qualification
255NONSUCH B
Name
Target
Event
Session
GALLAGHER Connor13CCompound MenCM/CW Qualification
MCKEOWN Harry29ARecurve MenRM/RW Qualification
O'DOWD Alan12CCompound MenCM/CW Qualification
257MALDEN B
Name
Target
Event
Session
CAVANAGH John19BCompound MenCM/CW Qualification
259GUILDFORD AC
Name
Target
Event
Session
KINGSTONE Victoria8BCompound WomenCM/CW Qualification
260FARNHAM A
Name
Target
Event
Session
HARDING Philip26BRecurve MenRM/RW Qualification
LOTT Karen10ARecurve WomenRM/RW Qualification
262CMO B
Name
Target
Event
Session
LABUSCHAGNE Andre14BCompound MenCM/CW Qualification
WALTON Martin15BCompound MenCM/CW Qualification
WOOD Antony23BRecurve MenRM/RW Qualification
263CHESSINGTON B
Name
Target
Event
Session
WHITE Richard27DRecurve MenRM/RW Qualification
272OXFORD A
Name
Target
Event
Session
BAIER Katharina3DCompound WomenCM/CW Qualification
MERRY Nat4DCompound WomenCM/CW Qualification
MOORE Howard28ARecurve MenRM/RW Qualification
285SPELTHORNE AC
Name
Target
Event
Session
KINNARD Richard18CCompound MenCM/CW Qualification
292LALEHAM AC
Name
Target
Event
Session
WOODGER Andrew20BCompound MenCM/CW Qualification
295HAMPSTEAD B
Name
Target
Event
Session
HINCKLEY Phil28BRecurve MenRM/RW Qualification
301AQUARIUS AC
Name
Target
Event
Session
ABDELHALIM Shaimaa9CRecurve WomenRM/RW Qualification
309LONDON A
Name
Target
Event
Session
TWAROWSKI Michal31DRecurve MenRM/RW Qualification
312CRYSTAL PALACE B
Name
Target
Event
Session
BEDDOES Shirley4BRecurve WomenRM/RW Qualification
BROWN Lewis30BRecurve MenRM/RW Qualification
LARKINS Yulia3BRecurve WomenRM/RW Qualification
333SWAN A
Name
Target
Event
Session
KELLS Michael17BCompound MenCM/CW Qualification
KENT Stevie22ARecurve MenRM/RW Qualification
SWORD Michelle10BCompound WomenCM/CW Qualification
351CANTERBURY A
Name
Target
Event
Session
CASTLE Sophie7CRecurve WomenRM/RW Qualification
SARGEANT Bayley-Rose9BCompound WomenCM/CW Qualification
SARGEANT Jason21CCompound MenCM/CW Qualification
SZE TonyRecurve MenRM/RW Qualification
371HERTFORD C OF A
Name
Target
Event
Session
BROWNE Paul17BRecurve MenRM/RW Qualification
LAPUZ Jason18BRecurve MenRM/RW Qualification
MITCHELL Jacqueline13BRecurve WomenRM/RW Qualification
375ELSWOOD B
Name
Target
Event
Session
JACKSON James21BRecurve MenRM/RW Qualification
403WATERSIDE A
Name
Target
Event
Session
POULTON Yvette6CCompound WomenCM/CW Qualification
404VILLE B
Name
Target
Event
Session
MEECH Terry28DRecurve MenRM/RW Qualification
TANDY James18BCompound MenCM/CW Qualification
410CODY B
Name
Target
Event
Session
CALDEIRA-HANKEY Ella10DRecurve WomenRM/RW Qualification
CALDEIRA-HANKEY Robert15BRecurve MenRM/RW Qualification
CALDEIRA-HANKEY Robert16BRecurve MenRM/RW Qualification
SMITH Jeff14BRecurve MenRM/RW Qualification
412PORTSDOWN AC
Name
Target
Event
Session
DOREY Ashley25BRecurve MenRM/RW Qualification
413OVERTON BLACK ARROWS
Name
Target
Event
Session
BUCKNER Richard24ARecurve MenRM/RW Qualification
414OLD BASING A
Name
Target
Event
Session
BROWN Matthew18CRecurve MenRM/RW Qualification
CAINE Jacob15CCompound MenCM/CW Qualification
COLLINS Jennifer6BRecurve WomenRM/RW Qualification
HALDANE Mark14CCompound MenCM/CW Qualification
MCLAUGHLIN Tony17CRecurve MenRM/RW Qualification
419GOSPORT B
Name
Target
Event
Session
JERAM Sam19ACompound MenCM/CW Qualification
421FOREST OF BERE B
Name
Target
Event
Session
GOBLE Wayne19DRecurve MenRM/RW Qualification
MINTER David15DCompound MenCM/CW Qualification
423A OF JERSEY
Name
Target
Event
Session
O'SULLIVAN Lucy9ACompound WomenCM/CW Qualification
427ANDOVER A
Name
Target
Event
Session
LOADER Victoria4CCompound WomenCM/CW Qualification
MEYRICK Sophie5CCompound WomenCM/CW Qualification
NIGHTINGALE Ruth9DCompound WomenCM/CW Qualification
VAN BESOUW Rachel12ARecurve WomenRM/RW Qualification
430AC DELCO B
Name
Target
Event
Session
COLLIS Dominic23DRecurve MenRM/RW Qualification
441CITY OF CAMBRIDGE B
Name
Target
Event
Session
SINNETT-SMITH Lydia6DCompound WomenCM/CW Qualification
458MAYFLOWER A
Name
Target
Event
Session
HORNE Stephen26CRecurve MenRM/RW Qualification
HOWELL James23DCompound MenCM/CW Qualification
JUDD Michael29DRecurve MenRM/RW Qualification
469RAYLEIGH TOWN AC (DISABILITIES
Name
Target
Event
Session
HUSSAIN Shamsul20ARecurve MenRM/RW Qualification
474CLACTON A
Name
Target
Event
Session
TATE Jonathan21ARecurve MenRM/RW Qualification
498NEWPORT PAGNELL A
Name
Target
Event
Session
KANNAN Sathish Kumar27BRecurve MenRM/RW Qualification
511WEST WINDSOR A
Name
Target
Event
Session
DELANEY Rosemarie10BRecurve WomenRM/RW Qualification
515B OF WARFIELD
Name
Target
Event
Session
ADAMS Jamie15DRecurve MenRM/RW Qualification
SIMPSON Colin14DRecurve MenRM/RW Qualification
526B OF BURLEIGH
Name
Target
Event
Session
EVANS Hannah10CRecurve WomenRM/RW Qualification
527HARLEQUIN B
Name
Target
Event
Session
KELLY John25CRecurve MenRM/RW Qualification
541WELLS CITY A
Name
Target
Event
Session
HODGKINSON Alec18ACompound MenCM/CW Qualification
545B OF INA
Name
Target
Event
Session
GEORGE Amanda7BRecurve WomenRM/RW Qualification
568CHELTENHAM A
Name
Target
Event
Session
BETTLES Sarah9DRecurve WomenRM/RW Qualification
WHITMARSH Austin21DRecurve MenRM/RW Qualification
570CLEVE A
Name
Target
Event
Session
SHAW Adam22ACompound MenCM/CW Qualification
577TOCKINGTON A
Name
Target
Event
Session
TEML Debbie11CCompound WomenCM/CW Qualification
TEML Rikki17ACompound MenCM/CW Qualification
603CHIPPENHAM A
Name
Target
Event
Session
HAYDEN Gavin22CRecurve MenRM/RW Qualification
KERR Richard20ACompound MenCM/CW Qualification
611BRACKEN C OF A
Name
Target
Event
Session
SETCHFIELD Hayden19ARecurve MenRM/RW Qualification
615DEVIZES B
Name
Target
Event
Session
RUDD Mark16ACompound MenCM/CW Qualification
618SUPERMARINE B
Name
Target
Event
Session
GROOM Chris19CCompound MenCM/CW Qualification
PRIOR John24CRecurve MenRM/RW Qualification
649YELVERTON B
Name
Target
Event
Session
BENNION Darren12BCompound MenCM/CW Qualification
YEOMAN Marcus13BCompound MenCM/CW Qualification
684WYRE FOREST C OF A
Name
Target
Event
Session
RUTLAND Anne8CCompound WomenCM/CW Qualification
691REDHILL ARCHERS JUNIORS
Name
Target
Event
Session
BURDETT Nicole4CRecurve WomenRM/RW Qualification
PALMER Freya3CRecurve WomenRM/RW Qualification
697EVESHAM AC
Name
Target
Event
Session
GILDER Sally8ARecurve WomenRM/RW Qualification
707RUGBY B
Name
Target
Event
Session
HALLARD Samuel25DRecurve MenRM/RW Qualification
717UNI OF WARWICK
Name
Target
Event
Session
THOMAS-PRAUSE Kai21ACompound MenCM/CW Qualification
729ROYAL LEAMINGTON SPA
Name
Target
Event
Session
FOLKARD Naomi11BRecurve WomenRM/RW Qualification
731MERIDEN AC
Name
Target
Event
Session
HALL Tom13CRecurve MenRM/RW Qualification
WHITE Christopher15ACompound MenCM/CW Qualification
740BOWFLIGHTS AC
Name
Target
Event
Session
RAVENSCROFT Adam16DCompound MenCM/CW Qualification
763LICHFIELD A
Name
Target
Event
Session
WARBURTON Brett31BRecurve MenRM/RW Qualification
780BOWBROOK A
Name
Target
Event
Session
HEALEY Penny7ARecurve WomenRM/RW Qualification
782ALLSCOTT HEATH ARCHERS
Name
Target
Event
Session
REID Jacob20BRecurve MenRM/RW Qualification
786LONG MYND A
Name
Target
Event
Session
BOOTH Izabela11CRecurve WomenRM/RW Qualification
813VALLEY B OF HUDDERSFIELD
Name
Target
Event
Session
THOMPSON William24DRecurve MenRM/RW Qualification
831BARNSLEY AC
Name
Target
Event
Session
CARPENTER Adam18DCompound MenCM/CW Qualification
CARPENTER Isabelle10DCompound WomenCM/CW Qualification
853ASSHETON B
Name
Target
Event
Session
CODLING Maddison6BCompound WomenCM/CW Qualification
872B OF PENDLE & SAMLESBURY
Name
Target
Event
Session
BODE Amy9CCompound WomenCM/CW Qualification
873NETHERMOSS A
Name
Target
Event
Session
HUGHES Heather8BRecurve WomenRM/RW Qualification
907CLEADON A
Name
Target
Event
Session
DUNNIGHAN Kate9ARecurve WomenRM/RW Qualification
908B OF WALKER
Name
Target
Event
Session
WISE Alex23ARecurve MenRM/RW Qualification
938B OF BRUNTWOOD
Name
Target
Event
Session
THOMPSON Daniel24BRecurve MenRM/RW Qualification
964SHERWOOD A
Name
Target
Event
Session
BRYAN Jenny7CCompound WomenCM/CW Qualification
983WELLINGBOROUGH OAC
Name
Target
Event
Session
PAUL Ruby13ARecurve WomenRM/RW Qualification
984NORTHAMPTON AC
Name
Target
Event
Session
CORLESS Susan7BCompound WomenCM/CW Qualification
995LINCOLN A
Name
Target
Event
Session
PERKINS Louis17DCompound MenCM/CW Qualification
1005THE FOXES
Name
Target
Event
Session
SMITH Anne6DRecurve WomenRM/RW Qualification
1010LOUGHBOROUGH STUDENTS AC (UNI)
Name
Target
Event
Session
COOPER Chris30CRecurve MenRM/RW Qualification
1014KIRBY MUXLOE AC
Name
Target
Event
Session
TRUDGILL Ben25ARecurve MenRM/RW Qualification
WARNER Lizzie5DRecurve WomenRM/RW Qualification
1017B OF RUTLAND
Name
Target
Event
Session
LASZKOWICZ Neil12DCompound MenCM/CW Qualification
MASON James13DCompound MenCM/CW Qualification
1020NUNEATON ARCHERS (JUNIORS)
Name
Target
Event
Session
ROWLEY Hannah8DRecurve WomenRM/RW Qualification
1035DERWENT B
Name
Target
Event
Session
SCOTT Simon17CCompound MenCM/CW Qualification
1036DERBYSHIRE AC
Name
Target
Event
Session
DENHAM Kyle28CRecurve MenRM/RW Qualification
1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)
Name
Target
Event
Session
COUSINS Crispin27CRecurve MenRM/RW Qualification
HASLAM Lewis22BCompound MenCM/CW Qualification
1143ALSAGER JUNIOR ARCHERS
Name
Target
Event
Session
NAIRN Thomas22DRecurve MenRM/RW Qualification
1186TEAM SURREY ARCHERY (UNIVERSIT
Name
Target
Event
Session
SCHULZ MalinRecurve WomenRM/RW Qualification
SHARPE Matthew19CRecurve MenRM/RW Qualification
1246DEER PARK A
Name
Target
Event
Session
A'BEAR Chloe8ACompound WomenCM/CW Qualification
CHAPPELL Grace3ACompound WomenCM/CW Qualification
CLIFFORD Holly6ACompound WomenCM/CW Qualification
GIBSON Ella4ACompound WomenCM/CW Qualification
MASON Lucy7ACompound WomenCM/CW Qualification
PARKER Alex16BCompound MenCM/CW Qualification
PINE Phoebe11ACompound WomenCM/CW Qualification
SPENCER-NICE Riley21CRecurve MenRM/RW Qualification
1339RIVERNOOK B
Name
Target
Event
Session
ELLIS David26ARecurve MenRM/RW Qualification
ELLIS Denise6CRecurve WomenRM/RW Qualification
MILLS Donna5CRecurve WomenRM/RW Qualification
PARVESS Mike21BCompound MenCM/CW Qualification
1355NORFOLK B
Name
Target
Event
Session
ANNISON Layla10ACompound WomenCM/CW Qualification
1380UNI OF EXETER AC
Name
Target
Event
Session
LEDGERWOOD Thomas18DRecurve MenRM/RW Qualification
1390HINXWORTH AC
Name
Target
Event
Session
BRIDGEWATER Neil20CCompound MenCM/CW Qualification
1478ST SEBASTIAN A
Name
Target
Event
Session
BOTCHETT Jordan16DRecurve MenRM/RW Qualification
BOTCHETT Peter15CRecurve MenRM/RW Qualification
WILSON Adam14CRecurve MenRM/RW Qualification
1501RN SOUTH COAST A
Name
Target
Event
Session
RALLS Luke23BCompound MenCM/CW Qualification
1561BLUE ARROWS AC
Name
Target
Event
Session
SAYCH Martin23ACompound MenCM/CW Qualification
1624BLACKTHORN B
Name
Target
Event
Session
BUSBY Duncan16CCompound MenCM/CW Qualification
1625SOUTHAMPTON AC
Name
Target
Event
Session
HENDRICK Andrew20DRecurve MenRM/RW Qualification
1654BLANDY JENKINS A
Name
Target
Event
Session
BARRETT-REES Jakob13DRecurve MenRM/RW Qualification
1695CEDAK
Name
Target
Event
Session
NADARAJAH Tania12BRecurve WomenRM/RW Qualification
1731KEELE UNI AC
Name
Target
Event
Session
TAYLOR Stuart14DCompound MenCM/CW Qualification
1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUB
Name
Target
Event
Session
MULLOCK Henry20CRecurve MenRM/RW Qualification
2200CLICKERS AC
Name
Target
Event
Session
HARDING Keith19BRecurve MenRM/RW Qualification
2201EAST BELFAST AC
Name
Target
Event
Session
HUSTON Patrick23CRecurve MenRM/RW Qualification
2209CORBY A
Name
Target
Event
Session
PETRE Iulia5DCompound WomenCM/CW Qualification
2272SEVENOAKS AC
Name
Target
Event
Session
STAMOS Connie11DRecurve WomenRM/RW Qualification
2467DE MONTFORT UNIVERSITY ARCHERY
Name
Target
Event
Session
EDGELEY Ffion5BRecurve WomenRM/RW Qualification
2595WALLINGFORD CASTLE ARCHERS
Name
Target
Event
Session
BIRCH Charlotte8CRecurve WomenRM/RW Qualification
2625GRIFFIN ARCHERS
Name
Target
Event
Session
BARLOW Rupert27ARecurve MenRM/RW Qualification
2627PEACOCK ARCHERS
Name
Target
Event
Session
SAGOO Jaspreet12CRecurve WomenRM/RW Qualification