The Archery GB National Tour - Stage 7 The Archery GB National Tour - Stage 7
Old Basing Archers (OBA)
Basingstoke, Hampshire, from 07-09-2019 to 8-09-2019
The Archery GB National Tour - Stage 7
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
A'BEAR Chloe8A1246DEER PARK ACompound WomenCM/CW Qualification
ABDELHALIM Shaimaa9C301AQUARIUS ACRecurve WomenRM/RW Qualification
ADAMS Jamie15D515B OF WARFIELDRecurve MenRM/RW Qualification
ANNISON Layla10A1355NORFOLK BCompound WomenCM/CW Qualification
BAIER Katharina3D272OXFORD ACompound WomenCM/CW Qualification
BARBER Tom17A4ARCHERY GBRecurve MenRM/RW Qualification
BARLOW Rupert27A2625GRIFFIN ARCHERSRecurve MenRM/RW Qualification
BARRETT-REES Jakob13D1654BLANDY JENKINS ARecurve MenRM/RW Qualification
BEDDOES Shirley4B312CRYSTAL PALACE BRecurve WomenRM/RW Qualification
BENNION Darren12B649YELVERTON BCompound MenCM/CW Qualification
BETTLES Sarah9D568CHELTENHAM ARecurve WomenRM/RW Qualification
BIRCH Charlotte8C2595WALLINGFORD CASTLE ARCHERSRecurve WomenRM/RW Qualification
BODE Amy9C872B OF PENDLE & SAMLESBURYCompound WomenCM/CW Qualification
BODEN Jacob14A4ARCHERY GBRecurve MenRM/RW Qualification
BOOTH Izabela11C786LONG MYND ARecurve WomenRM/RW Qualification
BOTCHETT Jordan16D1478ST SEBASTIAN ARecurve MenRM/RW Qualification
BOTCHETT Peter15C1478ST SEBASTIAN ARecurve MenRM/RW Qualification
BRIDGEWATER Neil20C1390HINXWORTH ACCompound MenCM/CW Qualification
BROWN Lewis30B312CRYSTAL PALACE BRecurve MenRM/RW Qualification
BROWN Matthew18C414OLD BASING ARecurve MenRM/RW Qualification
BROWNE Paul17B371HERTFORD C OF ARecurve MenRM/RW Qualification
BRYAN Jenny7C964SHERWOOD ACompound WomenCM/CW Qualification
BUCKNER Richard24A413OVERTON BLACK ARROWSRecurve MenRM/RW Qualification
BUDEN Domagoj13A4ARCHERY GBCompound MenCM/CW Qualification
BURDETT Nicole4C691REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve WomenRM/RW Qualification
BUSBY Duncan16C1624BLACKTHORN BCompound MenCM/CW Qualification
CAINE Jacob15C414OLD BASING ACompound MenCM/CW Qualification
CALDEIRA-HANKEY Ella10D410CODY BRecurve WomenRM/RW Qualification
CALDEIRA-HANKEY Robert15B410CODY BRecurve MenRM/RW Qualification
CALDEIRA-HANKEY Robert16B410CODY BRecurve MenRM/RW Qualification
CARPENTER Adam18D831BARNSLEY ACCompound MenCM/CW Qualification
CARPENTER Isabelle10D831BARNSLEY ACCompound WomenCM/CW Qualification
CASTLE Sophie7C351CANTERBURY ARecurve WomenRM/RW Qualification
CAVANAGH John19B257MALDEN BCompound MenCM/CW Qualification
CHAPPELL Grace3A1246DEER PARK ACompound WomenCM/CW Qualification
CLIFFORD Holly6A1246DEER PARK ACompound WomenCM/CW Qualification
CODLING Maddison6B853ASSHETON BCompound WomenCM/CW Qualification
COLE Eleanor9B252ROYAL RICHMOND ACRecurve WomenRM/RW Qualification
COLLINS Jennifer6B414OLD BASING ARecurve WomenRM/RW Qualification
COLLIS Dominic23D430AC DELCO BRecurve MenRM/RW Qualification
COOPER Chris30C1010LOUGHBOROUGH STUDENTS AC (UNI)Recurve MenRM/RW Qualification
CORLESS Susan7B984NORTHAMPTON ACCompound WomenCM/CW Qualification
COSTALL Megan4A4ARCHERY GBRecurve WomenRM/RW Qualification
COSTALL Rhian6A4ARCHERY GBRecurve WomenRM/RW Qualification
COUSINS Crispin27C1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)Recurve MenRM/RW Qualification
D - E - F - G - H
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DEAK Gergo29C227COUNTY OAK ACRecurve MenRM/RW Qualification
DELANEY Rosemarie10B511WEST WINDSOR ARecurve WomenRM/RW Qualification
DENHAM Kyle28C1036DERBYSHIRE ACRecurve MenRM/RW Qualification
DOREY Ashley25B412PORTSDOWN ACRecurve MenRM/RW Qualification
DUNNIGHAN Kate9A907CLEADON ARecurve WomenRM/RW Qualification
EDGELEY Ffion5B2467DE MONTFORT UNIVERSITY ARCHERYRecurve WomenRM/RW Qualification
ELLIS David26A1339RIVERNOOK BRecurve MenRM/RW Qualification
ELLIS Denise6C1339RIVERNOOK BRecurve WomenRM/RW Qualification
EMENEY Sonnie18A4ARCHERY GBRecurve MenRM/RW Qualification
EVANS Hannah10C526B OF BURLEIGHRecurve WomenRM/RW Qualification
FOLKARD Naomi11B729ROYAL LEAMINGTON SPARecurve WomenRM/RW Qualification
GALLAGHER Connor13C255NONSUCH BCompound MenCM/CW Qualification
GEORGE Amanda7B545B OF INARecurve WomenRM/RW Qualification
GIBSON Ella4A1246DEER PARK ACompound WomenCM/CW Qualification
GILDER Sally8A697EVESHAM ACRecurve WomenRM/RW Qualification
GINMAN Petra11A225DITCHLING ACRecurve WomenRM/RW Qualification
GOBLE Wayne19D421FOREST OF BERE BRecurve MenRM/RW Qualification
GONCALVES Jose14A4ARCHERY GBCompound MenCM/CW Qualification
GREENHALGH Carol3B4ARCHERY GBCompound WomenCM/CW Qualification
GROOM Chris19C618SUPERMARINE BCompound MenCM/CW Qualification
HADFIELD Graham16A4ARCHERY GBRecurve MenRM/RW Qualification
HALDANE Mark14C414OLD BASING ACompound MenCM/CW Qualification
HALL Conor30A35CITY OF BELFAST ACRecurve MenRM/RW Qualification
HALL Tom13C731MERIDEN ACRecurve MenRM/RW Qualification
HALLARD Samuel25D707RUGBY BRecurve MenRM/RW Qualification
HARDING Keith19B2200CLICKERS ACRecurve MenRM/RW Qualification
HARDING Philip26B260FARNHAM ARecurve MenRM/RW Qualification
HASELGROVE Carol5A4ARCHERY GBCompound WomenCM/CW Qualification
HASLAM Lewis22B1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)Compound MenCM/CW Qualification
HAYDEN Gavin22C603CHIPPENHAM ARecurve MenRM/RW Qualification
HEALEY Penny7A780BOWBROOK ARecurve WomenRM/RW Qualification
HENDRICK Andrew20D1625SOUTHAMPTON ACRecurve MenRM/RW Qualification
HINCKLEY Phil28B295HAMPSTEAD BRecurve MenRM/RW Qualification
HODGKINSON Alec18A541WELLS CITY ACompound MenCM/CW Qualification
HOLDEN Ryan15A4ARCHERY GBRecurve MenRM/RW Qualification
HORNE Stephen26C458MAYFLOWER ARecurve MenRM/RW Qualification
HOWELL James23D458MAYFLOWER ACompound MenCM/CW Qualification
HUGHES Heather8B873NETHERMOSS ARecurve WomenRM/RW Qualification
HUNTER Holly7D210HIGH WEALD ACCompound WomenCM/CW Qualification
HUSSAIN Shamsul20A469RAYLEIGH TOWN AC (DISABILITIESRecurve MenRM/RW Qualification
HUSTON Patrick23C2201EAST BELFAST ACRecurve MenRM/RW Qualification
HYNDS Frank29B142CLYDE ARROWSRecurve MenRM/RW Qualification
J - K - L - M
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
JACKSON James21B375ELSWOOD BRecurve MenRM/RW Qualification
JERAM Sam19A419GOSPORT BCompound MenCM/CW Qualification
JUDD Michael29D458MAYFLOWER ARecurve MenRM/RW Qualification
KANNAN Sathish Kumar27B498NEWPORT PAGNELL ARecurve MenRM/RW Qualification
KELLS Michael17B333SWAN ACompound MenCM/CW Qualification
KELLY John25C527HARLEQUIN BRecurve MenRM/RW Qualification
KENT Stevie22A333SWAN ARecurve MenRM/RW Qualification
KERR Richard20A603CHIPPENHAM ACompound MenCM/CW Qualification
KINGSTONE Victoria8B259GUILDFORD ACCompound WomenCM/CW Qualification
KINNARD Richard18C285SPELTHORNE ACCompound MenCM/CW Qualification
LABUSCHAGNE Andre14B262CMO BCompound MenCM/CW Qualification
LAPUZ Jason18B371HERTFORD C OF ARecurve MenRM/RW Qualification
LARKINS Yulia3B312CRYSTAL PALACE BRecurve WomenRM/RW Qualification
LASZKOWICZ Neil12D1017B OF RUTLANDCompound MenCM/CW Qualification
LEDGERWOOD Thomas18D1380UNI OF EXETER ACRecurve MenRM/RW Qualification
LOADER Victoria4C427ANDOVER ACompound WomenCM/CW Qualification
LOTT Karen10A260FARNHAM ARecurve WomenRM/RW Qualification
MASON James13D1017B OF RUTLANDCompound MenCM/CW Qualification
MASON Lucy7A1246DEER PARK ACompound WomenCM/CW Qualification
MCKEOWN Harry29A255NONSUCH BRecurve MenRM/RW Qualification
MCLAUGHLIN Tony17C414OLD BASING ARecurve MenRM/RW Qualification
MEECH Terry28D404VILLE BRecurve MenRM/RW Qualification
MERRY Nat4D272OXFORD ACompound WomenCM/CW Qualification
MEYRICK Sophie5C427ANDOVER ACompound WomenCM/CW Qualification
MILLS Donna5C1339RIVERNOOK BRecurve WomenRM/RW Qualification
MINTER David15D421FOREST OF BERE BCompound MenCM/CW Qualification
MITCHELL Jacqueline13B371HERTFORD C OF ARecurve WomenRM/RW Qualification
MOON Rachel5A4ARCHERY GBRecurve WomenRM/RW Qualification
MOON Sarah5B4ARCHERY GBCompound WomenCM/CW Qualification
MOON Teresa4B4ARCHERY GBCompound WomenCM/CW Qualification
MOORE Howard28A272OXFORD ARecurve MenRM/RW Qualification
MULLOCK Henry20C1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUBRecurve MenRM/RW Qualification
N - O - P - R - S
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
NADARAJAH Tania12B1695CEDAKRecurve WomenRM/RW Qualification
NAIRN Thomas22D1143ALSAGER JUNIOR ARCHERSRecurve MenRM/RW Qualification
NIGHTINGALE Ruth9D427ANDOVER ACompound WomenCM/CW Qualification
O'DOWD Alan12C255NONSUCH BCompound MenCM/CW Qualification
O'SULLIVAN Lucy9A423A OF JERSEYCompound WomenCM/CW Qualification
PALMER Freya3C691REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve WomenRM/RW Qualification
PARKER Alex16B1246DEER PARK ACompound MenCM/CW Qualification
PARVESS Mike21B1339RIVERNOOK BCompound MenCM/CW Qualification
PAUL Ruby13A983WELLINGBOROUGH OACRecurve WomenRM/RW Qualification
PEDZIWIATR Jacek12A4ARCHERY GBCompound MenCM/CW Qualification
PERKINS Louis17D995LINCOLN ACompound MenCM/CW Qualification
PETRE Iulia5D2209CORBY ACompound WomenCM/CW Qualification
PHILLIPS David31A79LLANTARNAM ACRecurve MenRM/RW Qualification
PINE Phoebe11A1246DEER PARK ACompound WomenCM/CW Qualification
PIPER Eleanor3D246WOKING ACRecurve WomenRM/RW Qualification
PIPER Louisa4D246WOKING ACRecurve WomenRM/RW Qualification
PITMAN Bryony3A4ARCHERY GBRecurve WomenRM/RW Qualification
POULTON Yvette6C403WATERSIDE ACompound WomenCM/CW Qualification
PRIOR John24C618SUPERMARINE BRecurve MenRM/RW Qualification
RALLS Luke23B1501RN SOUTH COAST ACompound MenCM/CW Qualification
RAVENSCROFT Adam16D740BOWFLIGHTS ACCompound MenCM/CW Qualification
REID Jacob20B782ALLSCOTT HEATH ARCHERSRecurve MenRM/RW Qualification
ROWLEY Hannah8D1020NUNEATON ARCHERS (JUNIORS)Recurve WomenRM/RW Qualification
RUDD Mark16A615DEVIZES BCompound MenCM/CW Qualification
RUTLAND Anne8C684WYRE FOREST C OF ACompound WomenCM/CW Qualification
SAGOO Jaspreet12C2627PEACOCK ARCHERSRecurve WomenRM/RW Qualification
SARGEANT Bayley-Rose9B351CANTERBURY ACompound WomenCM/CW Qualification
SARGEANT Jason21C351CANTERBURY ACompound MenCM/CW Qualification
SAYCH Martin23A1561BLUE ARROWS ACCompound MenCM/CW Qualification
SCHULZ Malin1186TEAM SURREY ARCHERY (UNIVERSITRecurve WomenRM/RW Qualification
SCOTT Simon17C1035DERWENT BCompound MenCM/CW Qualification
SETCHFIELD Hayden19A611BRACKEN C OF ARecurve MenRM/RW Qualification
SHARPE Matthew19C1186TEAM SURREY ARCHERY (UNIVERSITRecurve MenRM/RW Qualification
SHAW Adam22A570CLEVE ACompound MenCM/CW Qualification
SIMPSON Colin14D515B OF WARFIELDRecurve MenRM/RW Qualification
SINNETT-SMITH Lydia6D441CITY OF CAMBRIDGE BCompound WomenCM/CW Qualification
SMITH Anne6D1005THE FOXESRecurve WomenRM/RW Qualification
SMITH Jeff14B410CODY BRecurve MenRM/RW Qualification
SPENCER-NICE Riley21C1246DEER PARK ARecurve MenRM/RW Qualification
STAMOS Connie11D2272SEVENOAKS ACRecurve WomenRM/RW Qualification
SWORD Michelle10B333SWAN ACompound WomenCM/CW Qualification
SZE Tony351CANTERBURY ARecurve MenRM/RW Qualification
T - V - W - Y
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
TANDY James18B404VILLE BCompound MenCM/CW Qualification
TATE Jonathan21A474CLACTON ARecurve MenRM/RW Qualification
TAYLOR Stuart14D1731KEELE UNI ACCompound MenCM/CW Qualification
TEML Debbie11C577TOCKINGTON ACompound WomenCM/CW Qualification
TEML Rikki17A577TOCKINGTON ACompound MenCM/CW Qualification
THOMAS-PRAUSE Gareth22B210HIGH WEALD ACRecurve MenRM/RW Qualification
THOMAS-PRAUSE Kai21A717UNI OF WARWICKCompound MenCM/CW Qualification
THOMPSON Daniel24B938B OF BRUNTWOODRecurve MenRM/RW Qualification
THOMPSON William24D813VALLEY B OF HUDDERSFIELDRecurve MenRM/RW Qualification
TRUDGILL Ben25A1014KIRBY MUXLOE ACRecurve MenRM/RW Qualification
TWAROWSKI Michal31D309LONDON ARecurve MenRM/RW Qualification
VAN BESOUW Rachel12A427ANDOVER ARecurve WomenRM/RW Qualification
WALTON Martin15B262CMO BCompound MenCM/CW Qualification
WARBURTON Brett31B763LICHFIELD ARecurve MenRM/RW Qualification
WARNER Lizzie5D1014KIRBY MUXLOE ACRecurve WomenRM/RW Qualification
WHITE Christopher15A731MERIDEN ACCompound MenCM/CW Qualification
WHITE Richard27D263CHESSINGTON BRecurve MenRM/RW Qualification
WHITMARSH Austin21D568CHELTENHAM ARecurve MenRM/RW Qualification
WILSON Adam14C1478ST SEBASTIAN ARecurve MenRM/RW Qualification
WISE Alex23A908B OF WALKERRecurve MenRM/RW Qualification
WONG Matthew22C119LINKS JUNIOR ARCHERSCompound MenCM/CW Qualification
WONG Shuk Kuen11B119LINKS JUNIOR ARCHERSCompound WomenCM/CW Qualification
WOOD Antony23B262CMO BRecurve MenRM/RW Qualification
WOODGATE James26D246WOKING ACRecurve MenRM/RW Qualification
WOODGER Andrew20B292LALEHAM ACCompound MenCM/CW Qualification
YEOMAN Marcus13B649YELVERTON BCompound MenCM/CW Qualification