The Archery GB Youth Festival 2019 The Archery GB Youth Festival 2019
Archery GB (AGB)
Lilleshall, TF10 9AT, from 28-07-2019 to 2-08-2019
The Archery GB Youth Festival 2019
Entries by Event
 
CJMCompound Junior Men
Target
Rank
Name
Ses.
1035DERWENT B
005ATHOMAS NathanQualification Round
1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)
003BHASLAM LewisQualification Round
118LINKS JUNIOR ARCHERS
002BWONG MatthewQualification Round
1297BALLYVALLY ARCHERS BANBRIDGE
003AWALSH JakeQualification Round
717UNI OF WARWICK
004CTHOMAS-PRAUSE KaiQualification Round
755WOLVERHAPTON COA
004BRIDES ConnorQualification Round
831BARNSLEY AC
003CCARPENTER AdamQualification Round
907CLEADON A
001ACROW DillonQualification Round
943NORTH CHESHIRE B
001BPEAKE LiamQualification Round
966BRAMCOTE AC
002AWRIGHT LiamQualification Round
995LINCOLN A
004APERKINS LouisQualification Round
CJWCompound Junior Women
Target
Rank
Name
Ses.
1246DEER PARK A
009AA'BEAR ChloeQualification Round
011ACHAPPELL GraceQualification Round
010ACLIFFORD HollyQualification Round
012BGIBSON EllaQualification Round
006BMASON LucyQualification Round
008APREECE RosemaryQualification Round
1297BALLYVALLY ARCHERS BANBRIDGE
014CBYRNE SineadQualification Round
1322LETHEN A
006AGEDDES RobynQualification Round
1355NORFOLK B
009BANNISON AnyaQualification Round
010BANNISON LaylaQualification Round
1845SILVER ARROW ARCHERS
015ASTRETTON JessQualification Round
210HIGH WEALD AC
006CHUNTER HollyQualification Round
2123BELVOIR A
010CJONES PaigeQualification Round
2209CORBY A
011CPETRE IuliaQualification Round
2571EAGLE BOWMAN OF BEDFORD
015CTEBBS CarolineQualification Round
312CRYSTAL PALACE B
007CBRUGUIER IsabellaQualification Round
35CITY OF BELFAST AC
008CSAUNDERSON LaraQualification Round
427ANDOVER A
012CMEYRICK SophieQualification Round
428ALTON & FOUR MARKS
008BBELMONTE GraceQualification Round
569CLEVE JUNIORS
011BBOULTON SophiaQualification Round
831BARNSLEY AC
007BCARPENTER IsabelleQualification Round
853ASSHETON B
007ACODLING MaddisonQualification Round
872B OF PENDLE & SAMLESBURY
013CBOULTON HallieQualification Round
932CHESHIRE COUNTY B
012APOLLITT JessicaQualification Round
940BEBINGTON A
013AWOOD PatienceQualification Round
964SHERWOOD A
014ABRYAN JennyQualification Round
993SILVER SPOON B
013BCRAVEN MatildaQualification Round
CCMCompound Cadet Men
Target
Rank
Name
Ses.
1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)
016CTHORNTON WilliamQualification Round
1246DEER PARK A
019APARKER AlexQualification Round
1297BALLYVALLY ARCHERS BANBRIDGE
021AMCCULLOUGH StuartQualification Round
016BMILLIGAN TheoQualification Round
1673CITY OF NORWICH ARCHERS
020BWALKER JakeQualification Round
1708GORDANO VALLEY A
005BWOOD MichaelQualification Round
1843MILNES HIGH AC
018BPRIDE EuanQualification Round
2409BLACKBURN A
016AROBINSON OliverQualification Round
2411MILLOM A
021CRIDDING AlfieQualification Round
017ARIDDING DruQualification Round
2421KIRTON IN LINDSEY AC
018CELVES AidanQualification Round
35CITY OF BELFAST AC
021BSAUNDERSON JayQualification Round
351CANTERBURY A
020CSCOTT AjayQualification Round
387RAVEN FIELD A
017BCRAWFORD ArchieQualification Round
57RADNOR FORESTERS
019CPINDER BobQualification Round
971WILFORD BOWMEN (NOTTS)
020ALANE ThomasQualification Round
IRLIRELAND
019BCUNNINGHAM RoganQualification Round
RJMRecurve Junior Men
Target
Rank
Name
Ses.
1077UNI OF PLYMOUTH
030AROWE AlexQualification Round
1791STRATHCLYDE UNI AC
029BMCLAREN DanielQualification Round
1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUB
031BMICKIEWICZ SzymonQualification Round
2571EAGLE BOWMAN OF BEDFORD
029CLEDWICK HaydenQualification Round
43LISBURN CITY AC
030CMASSEY AlexQualification Round
431JERSEY ARCHERY SOCIETY
028BCOTILLARD MatthewQualification Round
032BHAMON SamQualification Round
691REDHILL ARCHERS JUNIORS
032CVAUGHAN MatthewQualification Round
782ALLSCOTT HEATH ARCHERS
030BREID JacobQualification Round
844B OF ADEL
031COAKLEY ThomasQualification Round
873NETHERMOSS A
028CWALL GeorgeQualification Round
IRLIRELAND
029AGERARD BRADY RichardQualification Round
027CO'KEEFFE MaxwellQualification Round
028APFETZING DONNELLAN OisinQualification Round
SRISRI LANKA
032APREMARATNE KavinQualification Round
RJWRecurve Junior Women
Target
Rank
Name
Ses.
1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUB
027AHARDING AliceQualification Round
1976WEST ESSEX JUNIOR BOWMEN
025BHURSHAM SofiaQualification Round
2092NUNEATON ARCHERS (JUNIORS)
025CROWLEY HannahQualification Round
2374SIX TOWNS C OF A
026CGREEN GeorgiaQualification Round
35CITY OF BELFAST AC
027BBRYER MeganQualification Round
351CANTERBURY A
025ACASTLE SophieQualification Round
4ARCHERY GB
023ACOSTALL RhianQualification Round
026BDAWSON AbbieQualification Round
022AMOON RachelQualification Round
526B OF BURLEIGH
022BEVANS HannahQualification Round
691REDHILL ARCHERS JUNIORS
024ABURDETT NicoleQualification Round
755WOLVERHAPTON COA
024BBANNISTER LeahQualification Round
024CPASCALL MoniqueQualification Round
873NETHERMOSS A
023CHUGHES HeatherQualification Round
940BEBINGTON A
022CCURRUMS AlexandraQualification Round
983WELLINGBOROUGH OAC
026APAUL RubyQualification Round
RCMRecurve Cadet Men
Target
Rank
Name
Ses.
1210NOAK HILL A
053CLOCK AndrewQualification Round
1246DEER PARK A
049ASPENCER-NICE RileyQualification Round
1297BALLYVALLY ARCHERS BANBRIDGE
055CWHEELER LukeQualification Round
1565LARGS JUNIOR
051CRADIGAN CameronQualification Round
1654BLANDY JENKINS A
054ABARRETT-REES JakobQualification Round
1771TRACKSIDE A
051AO'CONNOR StephenQualification Round
1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUB
047BMULLOCK HenryQualification Round
048BYUEN HenryQualification Round
2112AIM4SPORT
053BBUCKINGHAM OliverQualification Round
2374SIX TOWNS C OF A
055BCOSTIGAN NiallQualification Round
246WOKING AC
052AWOODGATE JamesQualification Round
35CITY OF BELFAST AC
055AMARTIN SeanQualification Round
36LOUGH CUAN B
051BLEATHEM RyanQualification Round
4ARCHERY GB
049CTAPP HarryQualification Round
431JERSEY ARCHERY SOCIETY
048COXENDEN JoshQualification Round
526B OF BURLEIGH
050BHARRISON AlexanderQualification Round
568CHELTENHAM A
053AWHITMARSH AustinQualification Round
569CLEVE JUNIORS
050ACOSTANZA MarcoQualification Round
691REDHILL ARCHERS JUNIORS
050CMEDHURST CharlieQualification Round
731MERIDEN AC
046BBOWMAN DanielQualification Round
045BORTON MontyQualification Round
788AUDCO A
054CGILLMAN RobbieQualification Round
79LLANTARNAM AC
052BWESTON BenQualification Round
813VALLEY B OF HUDDERSFIELD
052CTHOMPSON WilliamQualification Round
905GLAXO AC
045CHANDYSIDE JackQualification Round
938B OF BRUNTWOOD
054BSUSCA ThomasQualification Round
046CTHOMPSON DanielQualification Round
971WILFORD BOWMEN (NOTTS)
049BOAKES WillQualification Round
983WELLINGBOROUGH OAC
047CWRIGHT HarryQualification Round
IRLIRELAND
047AJOYCE DarraghQualification Round
045AO'CONNELL LiamQualification Round
048AREID CillianQualification Round
046ATASSIE LukeQualification Round
RCWRecurve Cadet Women
Target
Rank
Name
Ses.
1036DERBYSHIRE AC
038CWADSWORTH Tillie-annQualification Round
1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)
041BHASLAM IsabelleQualification Round
1210NOAK HILL A
036CEASTON RhiannonQualification Round
1976WEST ESSEX JUNIOR BOWMEN
039CCLAMPIN EllaQualification Round
1982BALBARDIE JUNIOR ARCHERS
044BYULE MirranQualification Round
252ROYAL RICHMOND AC
043ACOLE EleanorQualification Round
2595WALLINGFORD CASTLE ARCHERS
041CPERRING EllaQualification Round
263CHESSINGTON B
042BPUNJABI ShaunaQualification Round
301AQUARIUS AC
044CABDELHALIM ShaimaaQualification Round
369HOWARD B AC
042CBARRETT EllaQualification Round
4ARCHERY GB
035BCOSTALL MeganQualification Round
034BKHALED JannahQualification Round
033BTITCHENER NiamhQualification Round
413OVERTON BLACK ARROWS
039BBUCKNER JodieQualification Round
427ANDOVER A
042AMEYRICK SaskiaQualification Round
43LISBURN CITY AC
035CMARLEY OrlaghQualification Round
034CMCCORMICK HelenQualification Round
033CMCCORMICK MollyQualification Round
430A C DELCO JUNIORS
040CWESTWOOD KatyQualification Round
431JERSEY ARCHERY SOCIETY
040BPERRETT MollieQualification Round
483BRAINTREE B
041ANEWBY ImogenQualification Round
526B OF BURLEIGH
040ABELSHAW EmeliaQualification Round
537SOUTH WANSDYKE AC
039AYOUNG SophieQualification Round
569CLEVE JUNIORS
038BPERKINS AnnaQualification Round
691REDHILL ARCHERS JUNIORS
036APALMER FreyaQualification Round
037APALMER HeikeQualification Round
038AROADKNIGHT KatieQualification Round
731MERIDEN AC
043BFIRTH Terri-AnnQualification Round
77ST KINGSMARK B
037CROGERS TheaQualification Round
780BOWBROOK A
034AFERRIDAY LeahQualification Round
033AHEALEY PennyQualification Round
035ARAWLINGS LaurenQualification Round
788AUDCO A
036BHULSE JessicaQualification Round
037BTONKINSON KatieQualification Round
IRLIRELAND
043CFOGARTY TheaQualification Round
RKMRecurve Cub Men
Target
Rank
Name
Ses.
1565LARGS JUNIOR
064BRALSTON JonathanQualification Round
1772LEICESTER ARCHERY ACADEMY
061CALI YusufQualification Round
1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUB
062AOAKLEY CameronQualification Round
061AWHITE HaydenQualification Round
35CITY OF BELFAST AC
063BDOHERTY JackQualification Round
374GREEN DRAGON B
063ALIVERSIDGE WilliamQualification Round
377BERKHAMSTED BOWMEN
064AREILLY OscarQualification Round
844B OF ADEL
063COAKLEY MaxwellQualification Round
989A OF RAUNDS
062CBROMLEY ArchieQualification Round
SRISRI LANKA
062BPREMARATNE RavinQualification Round
061BSENARATNE RandhirQualification Round
RKWRecurve Cub Women
Target
Rank
Name
Ses.
1012FOSSE COMPANY OF ARCHERS
057CHAVERS MeganQualification Round
1565LARGS JUNIOR
059BCOUTTS LucyQualification Round
1976WEST ESSEX JUNIOR BOWMEN
057ACHUMBER AmeliaQualification Round
058AMANTRAVADI Siri VennelaQualification Round
2627PEACOCK ARCHERS
060CROBERTS SophieQualification Round
263CHESSINGTON B
058BROBERTSON MeghanQualification Round
526B OF BURLEIGH
059CCARRIE LexieQualification Round
537SOUTH WANSDYKE AC
057BCROOK HarrietQualification Round
780BOWBROOK A
059AMUNDY-GILL KatieQualification Round
870ST HELENS A
058CROBERTS SamanthaQualification Round
971WILFORD BOWMEN (NOTTS)
060ABLYTHE AnnaQualification Round