The Archery GB Youth Festival 2019 The Archery GB Youth Festival 2019
Archery GB (AGB)
Lilleshall, TF10 9AT, from 28-07-2019 to 2-08-2019
The Archery GB Youth Festival 2019
Entries by Country
 
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
CUNNINGHAM Rogan19BCompound Cadet MenQualification Round
FOGARTY Thea43CRecurve Cadet WomenQualification Round
GERARD BRADY Richard29ARecurve Junior MenQualification Round
JOYCE Darragh47ARecurve Cadet MenQualification Round
O'CONNELL Liam45ARecurve Cadet MenQualification Round
O'KEEFFE Maxwell27CRecurve Junior MenQualification Round
PFETZING DONNELLAN Oisin28ARecurve Junior MenQualification Round
REID Cillian48ARecurve Cadet MenQualification Round
TASSIE Luke46ARecurve Cadet MenQualification Round
SRISRI LANKA
Name
Target
Event
Session
PREMARATNE Kavin32ARecurve Junior MenQualification Round
PREMARATNE Ravin62BRecurve Cub MenQualification Round
SENARATNE Randhir61BRecurve Cub MenQualification Round
4ARCHERY GB
Name
Target
Event
Session
COSTALL Megan35BRecurve Cadet WomenQualification Round
COSTALL Rhian23ARecurve Junior WomenQualification Round
DAWSON Abbie26BRecurve Junior WomenQualification Round
KHALED Jannah34BRecurve Cadet WomenQualification Round
MOON Rachel22ARecurve Junior WomenQualification Round
TAPP Harry49CRecurve Cadet MenQualification Round
TITCHENER Niamh33BRecurve Cadet WomenQualification Round
35CITY OF BELFAST AC
Name
Target
Event
Session
BRYER Megan27BRecurve Junior WomenQualification Round
DOHERTY Jack63BRecurve Cub MenQualification Round
MARTIN Sean55ARecurve Cadet MenQualification Round
SAUNDERSON Jay21BCompound Cadet MenQualification Round
SAUNDERSON Lara8CCompound Junior WomenQualification Round
36LOUGH CUAN B
Name
Target
Event
Session
LEATHEM Ryan51BRecurve Cadet MenQualification Round
43LISBURN CITY AC
Name
Target
Event
Session
MARLEY Orlagh35CRecurve Cadet WomenQualification Round
MASSEY Alex30CRecurve Junior MenQualification Round
MCCORMICK Helen34CRecurve Cadet WomenQualification Round
MCCORMICK Molly33CRecurve Cadet WomenQualification Round
57RADNOR FORESTERS
Name
Target
Event
Session
PINDER Bob19CCompound Cadet MenQualification Round
77ST KINGSMARK B
Name
Target
Event
Session
ROGERS Thea37CRecurve Cadet WomenQualification Round
79LLANTARNAM AC
Name
Target
Event
Session
WESTON Ben52BRecurve Cadet MenQualification Round
118LINKS JUNIOR ARCHERS
Name
Target
Event
Session
WONG Matthew2BCompound Junior MenQualification Round
210HIGH WEALD AC
Name
Target
Event
Session
HUNTER Holly6CCompound Junior WomenQualification Round
246WOKING AC
Name
Target
Event
Session
WOODGATE James52ARecurve Cadet MenQualification Round
252ROYAL RICHMOND AC
Name
Target
Event
Session
COLE Eleanor43ARecurve Cadet WomenQualification Round
263CHESSINGTON B
Name
Target
Event
Session
PUNJABI Shauna42BRecurve Cadet WomenQualification Round
ROBERTSON Meghan58BRecurve Cub WomenQualification Round
301AQUARIUS AC
Name
Target
Event
Session
ABDELHALIM Shaimaa44CRecurve Cadet WomenQualification Round
312CRYSTAL PALACE B
Name
Target
Event
Session
BRUGUIER Isabella7CCompound Junior WomenQualification Round
351CANTERBURY A
Name
Target
Event
Session
CASTLE Sophie25ARecurve Junior WomenQualification Round
SCOTT Ajay20CCompound Cadet MenQualification Round
369HOWARD B AC
Name
Target
Event
Session
BARRETT Ella42CRecurve Cadet WomenQualification Round
374GREEN DRAGON B
Name
Target
Event
Session
LIVERSIDGE William63ARecurve Cub MenQualification Round
377BERKHAMSTED BOWMEN
Name
Target
Event
Session
REILLY Oscar64ARecurve Cub MenQualification Round
387RAVEN FIELD A
Name
Target
Event
Session
CRAWFORD Archie17BCompound Cadet MenQualification Round
413OVERTON BLACK ARROWS
Name
Target
Event
Session
BUCKNER Jodie39BRecurve Cadet WomenQualification Round
427ANDOVER A
Name
Target
Event
Session
MEYRICK Saskia42ARecurve Cadet WomenQualification Round
MEYRICK Sophie12CCompound Junior WomenQualification Round
428ALTON & FOUR MARKS
Name
Target
Event
Session
BELMONTE Grace8BCompound Junior WomenQualification Round
430A C DELCO JUNIORS
Name
Target
Event
Session
WESTWOOD Katy40CRecurve Cadet WomenQualification Round
431JERSEY ARCHERY SOCIETY
Name
Target
Event
Session
COTILLARD Matthew28BRecurve Junior MenQualification Round
HAMON Sam32BRecurve Junior MenQualification Round
OXENDEN Josh48CRecurve Cadet MenQualification Round
PERRETT Mollie40BRecurve Cadet WomenQualification Round
483BRAINTREE B
Name
Target
Event
Session
NEWBY Imogen41ARecurve Cadet WomenQualification Round
526B OF BURLEIGH
Name
Target
Event
Session
BELSHAW Emelia40ARecurve Cadet WomenQualification Round
CARRIE Lexie59CRecurve Cub WomenQualification Round
EVANS Hannah22BRecurve Junior WomenQualification Round
HARRISON Alexander50BRecurve Cadet MenQualification Round
537SOUTH WANSDYKE AC
Name
Target
Event
Session
CROOK Harriet57BRecurve Cub WomenQualification Round
YOUNG Sophie39ARecurve Cadet WomenQualification Round
568CHELTENHAM A
Name
Target
Event
Session
WHITMARSH Austin53ARecurve Cadet MenQualification Round
569CLEVE JUNIORS
Name
Target
Event
Session
BOULTON Sophia11BCompound Junior WomenQualification Round
COSTANZA Marco50ARecurve Cadet MenQualification Round
PERKINS Anna38BRecurve Cadet WomenQualification Round
691REDHILL ARCHERS JUNIORS
Name
Target
Event
Session
BURDETT Nicole24ARecurve Junior WomenQualification Round
MEDHURST Charlie50CRecurve Cadet MenQualification Round
PALMER Freya36ARecurve Cadet WomenQualification Round
PALMER Heike37ARecurve Cadet WomenQualification Round
ROADKNIGHT Katie38ARecurve Cadet WomenQualification Round
VAUGHAN Matthew32CRecurve Junior MenQualification Round
717UNI OF WARWICK
Name
Target
Event
Session
THOMAS-PRAUSE Kai4CCompound Junior MenQualification Round
731MERIDEN AC
Name
Target
Event
Session
BOWMAN Daniel46BRecurve Cadet MenQualification Round
FIRTH Terri-Ann43BRecurve Cadet WomenQualification Round
ORTON Monty45BRecurve Cadet MenQualification Round
755WOLVERHAPTON COA
Name
Target
Event
Session
BANNISTER Leah24BRecurve Junior WomenQualification Round
PASCALL Monique24CRecurve Junior WomenQualification Round
RIDES Connor4BCompound Junior MenQualification Round
780BOWBROOK A
Name
Target
Event
Session
FERRIDAY Leah34ARecurve Cadet WomenQualification Round
HEALEY Penny33ARecurve Cadet WomenQualification Round
MUNDY-GILL Katie59ARecurve Cub WomenQualification Round
RAWLINGS Lauren35ARecurve Cadet WomenQualification Round
782ALLSCOTT HEATH ARCHERS
Name
Target
Event
Session
REID Jacob30BRecurve Junior MenQualification Round
788AUDCO A
Name
Target
Event
Session
GILLMAN Robbie54CRecurve Cadet MenQualification Round
HULSE Jessica36BRecurve Cadet WomenQualification Round
TONKINSON Katie37BRecurve Cadet WomenQualification Round
813VALLEY B OF HUDDERSFIELD
Name
Target
Event
Session
THOMPSON William52CRecurve Cadet MenQualification Round
831BARNSLEY AC
Name
Target
Event
Session
CARPENTER Adam3CCompound Junior MenQualification Round
CARPENTER Isabelle7BCompound Junior WomenQualification Round
844B OF ADEL
Name
Target
Event
Session
OAKLEY Maxwell63CRecurve Cub MenQualification Round
OAKLEY Thomas31CRecurve Junior MenQualification Round
853ASSHETON B
Name
Target
Event
Session
CODLING Maddison7ACompound Junior WomenQualification Round
870ST HELENS A
Name
Target
Event
Session
ROBERTS Samantha58CRecurve Cub WomenQualification Round
872B OF PENDLE & SAMLESBURY
Name
Target
Event
Session
BOULTON Hallie13CCompound Junior WomenQualification Round
HEMPSALL Charlotte44ARecurve Cadet WomenQualification Round
873NETHERMOSS A
Name
Target
Event
Session
HUGHES Heather23CRecurve Junior WomenQualification Round
WALL George28CRecurve Junior MenQualification Round
905GLAXO AC
Name
Target
Event
Session
HANDYSIDE Jack45CRecurve Cadet MenQualification Round
907CLEADON A
Name
Target
Event
Session
CROW Dillon1ACompound Junior MenQualification Round
932CHESHIRE COUNTY B
Name
Target
Event
Session
POLLITT Jessica12ACompound Junior WomenQualification Round
938B OF BRUNTWOOD
Name
Target
Event
Session
SUSCA Thomas54BRecurve Cadet MenQualification Round
THOMPSON Daniel46CRecurve Cadet MenQualification Round
940BEBINGTON A
Name
Target
Event
Session
CURRUMS Alexandra22CRecurve Junior WomenQualification Round
WOOD Patience13ACompound Junior WomenQualification Round
943NORTH CHESHIRE B
Name
Target
Event
Session
PEAKE Liam1BCompound Junior MenQualification Round
964SHERWOOD A
Name
Target
Event
Session
BRYAN Jenny14ACompound Junior WomenQualification Round
966BRAMCOTE AC
Name
Target
Event
Session
WRIGHT Liam2ACompound Junior MenQualification Round
971WILFORD BOWMEN (NOTTS)
Name
Target
Event
Session
BLYTHE Anna60ARecurve Cub WomenQualification Round
LANE Thomas20ACompound Cadet MenQualification Round
OAKES Will49BRecurve Cadet MenQualification Round
983WELLINGBOROUGH OAC
Name
Target
Event
Session
PAUL Ruby26ARecurve Junior WomenQualification Round
WRIGHT Harry47CRecurve Cadet MenQualification Round
989A OF RAUNDS
Name
Target
Event
Session
BROMLEY Archie62CRecurve Cub MenQualification Round
993SILVER SPOON B
Name
Target
Event
Session
CRAVEN Matilda13BCompound Junior WomenQualification Round
995LINCOLN A
Name
Target
Event
Session
PERKINS Louis4ACompound Junior MenQualification Round
1012FOSSE COMPANY OF ARCHERS
Name
Target
Event
Session
HAVERS Megan57CRecurve Cub WomenQualification Round
1035DERWENT B
Name
Target
Event
Session
THOMAS Nathan5ACompound Junior MenQualification Round
1036DERBYSHIRE AC
Name
Target
Event
Session
WADSWORTH Tillie-ann38CRecurve Cadet WomenQualification Round
1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)
Name
Target
Event
Session
HASLAM Isabelle41BRecurve Cadet WomenQualification Round
HASLAM Lewis3BCompound Junior MenQualification Round
THORNTON William16CCompound Cadet MenQualification Round
1077UNI OF PLYMOUTH
Name
Target
Event
Session
ROWE Alex30ARecurve Junior MenQualification Round
1210NOAK HILL A
Name
Target
Event
Session
EASTON Rhiannon36CRecurve Cadet WomenQualification Round
LOCK Andrew53CRecurve Cadet MenQualification Round
1246DEER PARK A
Name
Target
Event
Session
A'BEAR Chloe9ACompound Junior WomenQualification Round
CHAPPELL Grace11ACompound Junior WomenQualification Round
CLIFFORD Holly10ACompound Junior WomenQualification Round
GIBSON Ella12BCompound Junior WomenQualification Round
MASON Lucy6BCompound Junior WomenQualification Round
PARKER Alex19ACompound Cadet MenQualification Round
PREECE Rosemary8ACompound Junior WomenQualification Round
SPENCER-NICE Riley49ARecurve Cadet MenQualification Round
1297BALLYVALLY ARCHERS BANBRIDGE
Name
Target
Event
Session
BYRNE Sinead14CCompound Junior WomenQualification Round
MCCULLOUGH Stuart21ACompound Cadet MenQualification Round
MILLIGAN Theo16BCompound Cadet MenQualification Round
WALSH Jake3ACompound Junior MenQualification Round
WHEELER Luke55CRecurve Cadet MenQualification Round
1322LETHEN A
Name
Target
Event
Session
GEDDES Robyn6ACompound Junior WomenQualification Round
1355NORFOLK B
Name
Target
Event
Session
ANNISON Anya9BCompound Junior WomenQualification Round
ANNISON Layla10BCompound Junior WomenQualification Round
1565LARGS JUNIOR
Name
Target
Event
Session
COUTTS Lucy59BRecurve Cub WomenQualification Round
RADIGAN Cameron51CRecurve Cadet MenQualification Round
RALSTON Jonathan64BRecurve Cub MenQualification Round
1654BLANDY JENKINS A
Name
Target
Event
Session
BARRETT-REES Finnlay17CCompound Cadet MenQualification Round
BARRETT-REES Grace9CCompound Junior WomenQualification Round
BARRETT-REES Jakob54ARecurve Cadet MenQualification Round
1673CITY OF NORWICH ARCHERS
Name
Target
Event
Session
WALKER Jake20BCompound Cadet MenQualification Round
1708GORDANO VALLEY A
Name
Target
Event
Session
WOOD Michael5BCompound Cadet MenQualification Round
1771TRACKSIDE A
Name
Target
Event
Session
O'CONNOR Stephen51ARecurve Cadet MenQualification Round
1772LEICESTER ARCHERY ACADEMY
Name
Target
Event
Session
ALI Yusuf61CRecurve Cub MenQualification Round
1791STRATHCLYDE UNI AC
Name
Target
Event
Session
MCLAREN Daniel29BRecurve Junior MenQualification Round
1843MILNES HIGH AC
Name
Target
Event
Session
PRIDE Euan18BCompound Cadet MenQualification Round
1845SILVER ARROW ARCHERS
Name
Target
Event
Session
STRETTON Jess15ACompound Junior WomenQualification Round
1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUB
Name
Target
Event
Session
HARDING Alice27ARecurve Junior WomenQualification Round
MICKIEWICZ Szymon31BRecurve Junior MenQualification Round
MULLOCK Henry47BRecurve Cadet MenQualification Round
OAKLEY Cameron62ARecurve Cub MenQualification Round
WHITE Hayden61ARecurve Cub MenQualification Round
YUEN Henry48BRecurve Cadet MenQualification Round
1976WEST ESSEX JUNIOR BOWMEN
Name
Target
Event
Session
CHUMBER Amelia57ARecurve Cub WomenQualification Round
CLAMPIN Ella39CRecurve Cadet WomenQualification Round
HURSHAM Sofia25BRecurve Junior WomenQualification Round
MANTRAVADI Siri Vennela58ARecurve Cub WomenQualification Round
1982BALBARDIE JUNIOR ARCHERS
Name
Target
Event
Session
YULE Mirran44BRecurve Cadet WomenQualification Round
2092NUNEATON ARCHERS (JUNIORS)
Name
Target
Event
Session
ROWLEY Hannah25CRecurve Junior WomenQualification Round
2112AIM4SPORT
Name
Target
Event
Session
BUCKINGHAM Oliver53BRecurve Cadet MenQualification Round
2123BELVOIR A
Name
Target
Event
Session
JONES Paige10CCompound Junior WomenQualification Round
2209CORBY A
Name
Target
Event
Session
PETRE Iulia11CCompound Junior WomenQualification Round
2327GRONANT B
Name
Target
Event
Session
HARPER RhysCompound Junior Men
2374SIX TOWNS C OF A
Name
Target
Event
Session
COSTIGAN Niall55BRecurve Cadet MenQualification Round
GREEN Georgia26CRecurve Junior WomenQualification Round
2409BLACKBURN A
Name
Target
Event
Session
ROBINSON Oliver16ACompound Cadet MenQualification Round
2411MILLOM A
Name
Target
Event
Session
RIDDING Alfie21CCompound Cadet MenQualification Round
RIDDING Dru17ACompound Cadet MenQualification Round
2421KIRTON IN LINDSEY AC
Name
Target
Event
Session
ELVES Aidan18CCompound Cadet MenQualification Round
2571EAGLE BOWMAN OF BEDFORD
Name
Target
Event
Session
LEDWICK Hayden29CRecurve Junior MenQualification Round
TEBBS Caroline15CCompound Junior WomenQualification Round
2595WALLINGFORD CASTLE ARCHERS
Name
Target
Event
Session
PERRING Ella41CRecurve Cadet WomenQualification Round
2627PEACOCK ARCHERS
Name
Target
Event
Session
ROBERTS Sophie60CRecurve Cub WomenQualification Round