The Archery GB Youth Festival 2019 The Archery GB Youth Festival 2019
Archery GB (AGB)
Lilleshall, TF10 9AT, from 28-07-2019 to 2-08-2019
The Archery GB Youth Festival 2019
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
A'BEAR Chloe9A1246DEER PARK ACompound Junior WomenQualification Round
ABDELHALIM Shaimaa44C301AQUARIUS ACRecurve Cadet WomenQualification Round
ALI Yusuf61C1772LEICESTER ARCHERY ACADEMYRecurve Cub MenQualification Round
ANNISON Anya9B1355NORFOLK BCompound Junior WomenQualification Round
ANNISON Layla10B1355NORFOLK BCompound Junior WomenQualification Round
BANNISTER Leah24B755WOLVERHAPTON COARecurve Junior WomenQualification Round
BARRETT Ella42C369HOWARD B ACRecurve Cadet WomenQualification Round
BARRETT-REES Finnlay17C1654BLANDY JENKINS ACompound Cadet MenQualification Round
BARRETT-REES Grace9C1654BLANDY JENKINS ACompound Junior WomenQualification Round
BARRETT-REES Jakob54A1654BLANDY JENKINS ARecurve Cadet MenQualification Round
BELMONTE Grace8B428ALTON & FOUR MARKSCompound Junior WomenQualification Round
BELSHAW Emelia40A526B OF BURLEIGHRecurve Cadet WomenQualification Round
BLYTHE Anna60A971WILFORD BOWMEN (NOTTS)Recurve Cub WomenQualification Round
BOULTON Hallie13C872B OF PENDLE & SAMLESBURYCompound Junior WomenQualification Round
BOULTON Sophia11B569CLEVE JUNIORSCompound Junior WomenQualification Round
BOWMAN Daniel46B731MERIDEN ACRecurve Cadet MenQualification Round
BROMLEY Archie62C989A OF RAUNDSRecurve Cub MenQualification Round
BRUGUIER Isabella7C312CRYSTAL PALACE BCompound Junior WomenQualification Round
BRYAN Jenny14A964SHERWOOD ACompound Junior WomenQualification Round
BRYER Megan27B35CITY OF BELFAST ACRecurve Junior WomenQualification Round
BUCKINGHAM Oliver53B2112AIM4SPORTRecurve Cadet MenQualification Round
BUCKNER Jodie39B413OVERTON BLACK ARROWSRecurve Cadet WomenQualification Round
BURDETT Nicole24A691REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve Junior WomenQualification Round
BYRNE Sinead14C1297BALLYVALLY ARCHERS BANBRIDGECompound Junior WomenQualification Round
CARPENTER Adam3C831BARNSLEY ACCompound Junior MenQualification Round
CARPENTER Isabelle7B831BARNSLEY ACCompound Junior WomenQualification Round
CARRIE Lexie59C526B OF BURLEIGHRecurve Cub WomenQualification Round
CASTLE Sophie25A351CANTERBURY ARecurve Junior WomenQualification Round
CHAPPELL Grace11A1246DEER PARK ACompound Junior WomenQualification Round
CHUMBER Amelia57A1976WEST ESSEX JUNIOR BOWMENRecurve Cub WomenQualification Round
CLAMPIN Ella39C1976WEST ESSEX JUNIOR BOWMENRecurve Cadet WomenQualification Round
CLIFFORD Holly10A1246DEER PARK ACompound Junior WomenQualification Round
CODLING Maddison7A853ASSHETON BCompound Junior WomenQualification Round
COLE Eleanor43A252ROYAL RICHMOND ACRecurve Cadet WomenQualification Round
COSTALL Megan35B4ARCHERY GBRecurve Cadet WomenQualification Round
COSTALL Rhian23A4ARCHERY GBRecurve Junior WomenQualification Round
COSTANZA Marco50A569CLEVE JUNIORSRecurve Cadet MenQualification Round
COSTIGAN Niall55B2374SIX TOWNS C OF ARecurve Cadet MenQualification Round
COTILLARD Matthew28B431JERSEY ARCHERY SOCIETYRecurve Junior MenQualification Round
COUTTS Lucy59B1565LARGS JUNIORRecurve Cub WomenQualification Round
CRAVEN Matilda13B993SILVER SPOON BCompound Junior WomenQualification Round
CRAWFORD Archie17B387RAVEN FIELD ACompound Cadet MenQualification Round
CROOK Harriet57B537SOUTH WANSDYKE ACRecurve Cub WomenQualification Round
CROW Dillon1A907CLEADON ACompound Junior MenQualification Round
CUNNINGHAM Rogan19BIRLIRELANDCompound Cadet MenQualification Round
CURRUMS Alexandra22C940BEBINGTON ARecurve Junior WomenQualification Round
D - E - F - G - H - J - K - L
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DAWSON Abbie26B4ARCHERY GBRecurve Junior WomenQualification Round
DOHERTY Jack63B35CITY OF BELFAST ACRecurve Cub MenQualification Round
EASTON Rhiannon36C1210NOAK HILL ARecurve Cadet WomenQualification Round
ELVES Aidan18C2421KIRTON IN LINDSEY ACCompound Cadet MenQualification Round
EVANS Hannah22B526B OF BURLEIGHRecurve Junior WomenQualification Round
FERRIDAY Leah34A780BOWBROOK ARecurve Cadet WomenQualification Round
FIRTH Terri-Ann43B731MERIDEN ACRecurve Cadet WomenQualification Round
FOGARTY Thea43CIRLIRELANDRecurve Cadet WomenQualification Round
GEDDES Robyn6A1322LETHEN ACompound Junior WomenQualification Round
GERARD BRADY Richard29AIRLIRELANDRecurve Junior MenQualification Round
GIBSON Ella12B1246DEER PARK ACompound Junior WomenQualification Round
GILLMAN Robbie54C788AUDCO ARecurve Cadet MenQualification Round
GREEN Georgia26C2374SIX TOWNS C OF ARecurve Junior WomenQualification Round
HAMON Sam32B431JERSEY ARCHERY SOCIETYRecurve Junior MenQualification Round
HANDYSIDE Jack45C905GLAXO ACRecurve Cadet MenQualification Round
HARDING Alice27A1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUBRecurve Junior WomenQualification Round
HARPER Rhys2327GRONANT BCompound Junior Men
HARRISON Alexander50B526B OF BURLEIGHRecurve Cadet MenQualification Round
HASLAM Isabelle41B1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)Recurve Cadet WomenQualification Round
HASLAM Lewis3B1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)Compound Junior MenQualification Round
HAVERS Megan57C1012FOSSE COMPANY OF ARCHERSRecurve Cub WomenQualification Round
HEALEY Penny33A780BOWBROOK ARecurve Cadet WomenQualification Round
HEMPSALL Charlotte44A872B OF PENDLE & SAMLESBURYRecurve Cadet WomenQualification Round
HUGHES Heather23C873NETHERMOSS ARecurve Junior WomenQualification Round
HULSE Jessica36B788AUDCO ARecurve Cadet WomenQualification Round
HUNTER Holly6C210HIGH WEALD ACCompound Junior WomenQualification Round
HURSHAM Sofia25B1976WEST ESSEX JUNIOR BOWMENRecurve Junior WomenQualification Round
JONES Paige10C2123BELVOIR ACompound Junior WomenQualification Round
JOYCE Darragh47AIRLIRELANDRecurve Cadet MenQualification Round
KHALED Jannah34B4ARCHERY GBRecurve Cadet WomenQualification Round
LANE Thomas20A971WILFORD BOWMEN (NOTTS)Compound Cadet MenQualification Round
LEATHEM Ryan51B36LOUGH CUAN BRecurve Cadet MenQualification Round
LEDWICK Hayden29C2571EAGLE BOWMAN OF BEDFORDRecurve Junior MenQualification Round
LIVERSIDGE William63A374GREEN DRAGON BRecurve Cub MenQualification Round
LOCK Andrew53C1210NOAK HILL ARecurve Cadet MenQualification Round
M - N - O - P
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
MANTRAVADI Siri Vennela58A1976WEST ESSEX JUNIOR BOWMENRecurve Cub WomenQualification Round
MARLEY Orlagh35C43LISBURN CITY ACRecurve Cadet WomenQualification Round
MARTIN Sean55A35CITY OF BELFAST ACRecurve Cadet MenQualification Round
MASON Lucy6B1246DEER PARK ACompound Junior WomenQualification Round
MASSEY Alex30C43LISBURN CITY ACRecurve Junior MenQualification Round
MCCORMICK Helen34C43LISBURN CITY ACRecurve Cadet WomenQualification Round
MCCORMICK Molly33C43LISBURN CITY ACRecurve Cadet WomenQualification Round
MCCULLOUGH Stuart21A1297BALLYVALLY ARCHERS BANBRIDGECompound Cadet MenQualification Round
MCLAREN Daniel29B1791STRATHCLYDE UNI ACRecurve Junior MenQualification Round
MEDHURST Charlie50C691REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve Cadet MenQualification Round
MEYRICK Saskia42A427ANDOVER ARecurve Cadet WomenQualification Round
MEYRICK Sophie12C427ANDOVER ACompound Junior WomenQualification Round
MICKIEWICZ Szymon31B1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUBRecurve Junior MenQualification Round
MILLIGAN Theo16B1297BALLYVALLY ARCHERS BANBRIDGECompound Cadet MenQualification Round
MOON Rachel22A4ARCHERY GBRecurve Junior WomenQualification Round
MULLOCK Henry47B1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUBRecurve Cadet MenQualification Round
MUNDY-GILL Katie59A780BOWBROOK ARecurve Cub WomenQualification Round
NEWBY Imogen41A483BRAINTREE BRecurve Cadet WomenQualification Round
O'CONNELL Liam45AIRLIRELANDRecurve Cadet MenQualification Round
O'CONNOR Stephen51A1771TRACKSIDE ARecurve Cadet MenQualification Round
O'KEEFFE Maxwell27CIRLIRELANDRecurve Junior MenQualification Round
OAKES Will49B971WILFORD BOWMEN (NOTTS)Recurve Cadet MenQualification Round
OAKLEY Cameron62A1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUBRecurve Cub MenQualification Round
OAKLEY Maxwell63C844B OF ADELRecurve Cub MenQualification Round
OAKLEY Thomas31C844B OF ADELRecurve Junior MenQualification Round
ORTON Monty45B731MERIDEN ACRecurve Cadet MenQualification Round
OXENDEN Josh48C431JERSEY ARCHERY SOCIETYRecurve Cadet MenQualification Round
PALMER Freya36A691REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve Cadet WomenQualification Round
PALMER Heike37A691REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve Cadet WomenQualification Round
PARKER Alex19A1246DEER PARK ACompound Cadet MenQualification Round
PASCALL Monique24C755WOLVERHAPTON COARecurve Junior WomenQualification Round
PAUL Ruby26A983WELLINGBOROUGH OACRecurve Junior WomenQualification Round
PEAKE Liam1B943NORTH CHESHIRE BCompound Junior MenQualification Round
PERKINS Anna38B569CLEVE JUNIORSRecurve Cadet WomenQualification Round
PERKINS Louis4A995LINCOLN ACompound Junior MenQualification Round
PERRETT Mollie40B431JERSEY ARCHERY SOCIETYRecurve Cadet WomenQualification Round
PERRING Ella41C2595WALLINGFORD CASTLE ARCHERSRecurve Cadet WomenQualification Round
PETRE Iulia11C2209CORBY ACompound Junior WomenQualification Round
PFETZING DONNELLAN Oisin28AIRLIRELANDRecurve Junior MenQualification Round
PINDER Bob19C57RADNOR FORESTERSCompound Cadet MenQualification Round
POLLITT Jessica12A932CHESHIRE COUNTY BCompound Junior WomenQualification Round
PREECE Rosemary8A1246DEER PARK ACompound Junior WomenQualification Round
PREMARATNE Kavin32ASRISRI LANKARecurve Junior MenQualification Round
PREMARATNE Ravin62BSRISRI LANKARecurve Cub MenQualification Round
PRIDE Euan18B1843MILNES HIGH ACCompound Cadet MenQualification Round
PUNJABI Shauna42B263CHESSINGTON BRecurve Cadet WomenQualification Round
R - S - T
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
RADIGAN Cameron51C1565LARGS JUNIORRecurve Cadet MenQualification Round
RALSTON Jonathan64B1565LARGS JUNIORRecurve Cub MenQualification Round
RAWLINGS Lauren35A780BOWBROOK ARecurve Cadet WomenQualification Round
REID Cillian48AIRLIRELANDRecurve Cadet MenQualification Round
REID Jacob30B782ALLSCOTT HEATH ARCHERSRecurve Junior MenQualification Round
REILLY Oscar64A377BERKHAMSTED BOWMENRecurve Cub MenQualification Round
RIDDING Alfie21C2411MILLOM ACompound Cadet MenQualification Round
RIDDING Dru17A2411MILLOM ACompound Cadet MenQualification Round
RIDES Connor4B755WOLVERHAPTON COACompound Junior MenQualification Round
ROADKNIGHT Katie38A691REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve Cadet WomenQualification Round
ROBERTS Samantha58C870ST HELENS ARecurve Cub WomenQualification Round
ROBERTS Sophie60C2627PEACOCK ARCHERSRecurve Cub WomenQualification Round
ROBERTSON Meghan58B263CHESSINGTON BRecurve Cub WomenQualification Round
ROBINSON Oliver16A2409BLACKBURN ACompound Cadet MenQualification Round
ROGERS Thea37C77ST KINGSMARK BRecurve Cadet WomenQualification Round
ROWE Alex30A1077UNI OF PLYMOUTHRecurve Junior MenQualification Round
ROWLEY Hannah25C2092NUNEATON ARCHERS (JUNIORS)Recurve Junior WomenQualification Round
SAUNDERSON Jay21B35CITY OF BELFAST ACCompound Cadet MenQualification Round
SAUNDERSON Lara8C35CITY OF BELFAST ACCompound Junior WomenQualification Round
SCOTT Ajay20C351CANTERBURY ACompound Cadet MenQualification Round
SENARATNE Randhir61BSRISRI LANKARecurve Cub MenQualification Round
SPENCER-NICE Riley49A1246DEER PARK ARecurve Cadet MenQualification Round
STRETTON Jess15A1845SILVER ARROW ARCHERSCompound Junior WomenQualification Round
SUSCA Thomas54B938B OF BRUNTWOODRecurve Cadet MenQualification Round
TAPP Harry49C4ARCHERY GBRecurve Cadet MenQualification Round
TASSIE Luke46AIRLIRELANDRecurve Cadet MenQualification Round
TEBBS Caroline15C2571EAGLE BOWMAN OF BEDFORDCompound Junior WomenQualification Round
THOMAS Nathan5A1035DERWENT BCompound Junior MenQualification Round
THOMAS-PRAUSE Kai4C717UNI OF WARWICKCompound Junior MenQualification Round
THOMPSON Daniel46C938B OF BRUNTWOODRecurve Cadet MenQualification Round
THOMPSON William52C813VALLEY B OF HUDDERSFIELDRecurve Cadet MenQualification Round
THORNTON William16C1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)Compound Cadet MenQualification Round
TITCHENER Niamh33B4ARCHERY GBRecurve Cadet WomenQualification Round
TONKINSON Katie37B788AUDCO ARecurve Cadet WomenQualification Round
V - W - Y
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
VAUGHAN Matthew32C691REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve Junior MenQualification Round
WADSWORTH Tillie-ann38C1036DERBYSHIRE ACRecurve Cadet WomenQualification Round
WALKER Jake20B1673CITY OF NORWICH ARCHERSCompound Cadet MenQualification Round
WALL George28C873NETHERMOSS ARecurve Junior MenQualification Round
WALSH Jake3A1297BALLYVALLY ARCHERS BANBRIDGECompound Junior MenQualification Round
WESTON Ben52B79LLANTARNAM ACRecurve Cadet MenQualification Round
WESTWOOD Katy40C430A C DELCO JUNIORSRecurve Cadet WomenQualification Round
WHEELER Luke55C1297BALLYVALLY ARCHERS BANBRIDGERecurve Cadet MenQualification Round
WHITE Hayden61A1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUBRecurve Cub MenQualification Round
WHITMARSH Austin53A568CHELTENHAM ARecurve Cadet MenQualification Round
WONG Matthew2B118LINKS JUNIOR ARCHERSCompound Junior MenQualification Round
WOOD Michael5B1708GORDANO VALLEY ACompound Cadet MenQualification Round
WOOD Patience13A940BEBINGTON ACompound Junior WomenQualification Round
WOODGATE James52A246WOKING ACRecurve Cadet MenQualification Round
WRIGHT Harry47C983WELLINGBOROUGH OACRecurve Cadet MenQualification Round
WRIGHT Liam2A966BRAMCOTE ACCompound Junior MenQualification Round
YOUNG Sophie39A537SOUTH WANSDYKE ACRecurve Cadet WomenQualification Round
YUEN Henry48B1941SOUTHFIELDS ARCHERY CLUBRecurve Cadet MenQualification Round
YULE Mirran44B1982BALBARDIE JUNIOR ARCHERSRecurve Cadet WomenQualification Round