Archery GB National Tour 2019 - Stage 4
Bowmen of Glen (BOG)
Bowmen of Glen, LE8 9AB, from 20-07-2019 to 21-07-2019
Archery GB National Tour 2019 - Stage 4
Entries by Country
 
4ARCHERY GB
Name
Target
Event
Session
BARBER Tom15ARecurve MenQualification Round RM/RW
BODEN Jacob13ARecurve MenQualification Round RM/RW
BUDEN Domagoj12ACompound MenQualification Round CM/CW
COSTALL Megan4ARecurve WomenQualification Round RM/RW
COSTALL Rhian1ARecurve WomenQualification Round RM/RW
FREARSON Luke14ACompound MenQualification Round CM/CW
GONCALVES Jose10ACompound MenQualification Round CM/CW
HADFIELD Graham16ARecurve MenQualification Round RM/RW
HOLDEN RyanRecurve MenQualification Round RM/RW
HUMPHREYS DafyddCompound MenQualification Round CM/CW
MOON Rachel2ARecurve WomenQualification Round RM/RW
MOON Sarah2DCompound WomenQualification Round CM/CW
MOON Teresa1DCompound WomenQualification Round CM/CW
PEDZIWIATR Jacek11ACompound MenQualification Round CM/CW
PITMAN Bryony3ARecurve WomenQualification Round RM/RW
TAPP Harry14ARecurve MenQualification Round RM/RW
57RADNOR FORESTERS
Name
Target
Event
Session
PINDER Paul21DCompound MenQualification Round CM/CW
66NEATH A
Name
Target
Event
Session
WILLIAMS Colin18ACompound MenQualification Round CM/CW
79LLANTARNAM AC
Name
Target
Event
Session
PHILLIPS David18BRecurve MenQualification Round RM/RW
91WILFORD BOWMEN (NOTTS)
Name
Target
Event
Session
LANE Thomas19BCompound MenQualification Round CM/CW
111ORKNEY A
Name
Target
Event
Session
STANGER Stewart18DCompound MenQualification Round CM/CW
119LINKS JUNIOR ARCHERS
Name
Target
Event
Session
WONG Matthew17BCompound MenQualification Round CM/CW
142CLYDE ARROWS
Name
Target
Event
Session
HYNDS Frank27BRecurve MenQualification Round RM/RW
200PENTLAND A
Name
Target
Event
Session
BARBY Victoria3BCompound WomenQualification Round CM/CW
210HIGH WEALD AC
Name
Target
Event
Session
THOMAS-PRAUSE Gareth28BRecurve MenQualification Round RM/RW
246WOKING AC
Name
Target
Event
Session
PIPER EleanorRecurve WomenQualification Round RM/RW
PIPER LouisaRecurve WomenQualification Round RM/RW
WOODGATE JamesRecurve MenQualification Round RM/RW
255NONSUCH B
Name
Target
Event
Session
GALLAGHER Connor24CCompound MenQualification Round CM/CW
MCKEOWN Harry27CRecurve MenQualification Round RM/RW
262CMO B
Name
Target
Event
Session
LABUSCHAGNE Andre14BCompound MenQualification Round CM/CW
WALTON Martin15BCompound MenQualification Round CM/CW
WOOD Antony22DRecurve MenQualification Round RM/RW
263CHESSINGTON B
Name
Target
Event
Session
WHITE Richard21CRecurve MenQualification Round RM/RW
272OXFORD A
Name
Target
Event
Session
MERRY Nat5DCompound WomenQualification Round CM/CW
MOORE Howard17BRecurve MenQualification Round RM/RW
TIMMINS DavidRecurve MenQualification Round RM/RW
295HAMPSTEAD B
Name
Target
Event
Session
HINCKLEY Phil19DRecurve MenQualification Round RM/RW
301AQUARIUS AC
Name
Target
Event
Session
ABDELHALIM Shaimaa10BRecurve WomenQualification Round RM/RW
312CRYSTAL PALACE B
Name
Target
Event
Session
LARKINS Yulia7BRecurve WomenQualification Round RM/RW
333SWAN A
Name
Target
Event
Session
KELLS Michael24DCompound MenQualification Round CM/CW
SWORD MichelleCompound WomenQualification Round CM/CW
351CANTERBURY A
Name
Target
Event
Session
SARGEANT Bayley-Rose4DCompound WomenQualification Round CM/CW
SARGEANT Jason24BCompound MenQualification Round CM/CW
SZE Tony25BRecurve MenQualification Round RM/RW
371HERTFORD C OF A
Name
Target
Event
Session
BROWNE Paul12BRecurve MenQualification Round RM/RW
LAPUZ Jason14BRecurve MenQualification Round RM/RW
MITCHELL Jacqueline9BRecurve WomenQualification Round RM/RW
WRIGHT Patrick13BRecurve MenQualification Round RM/RW
404VILLE BOWMEN
Name
Target
Event
Session
MEECH Terry18DRecurve MenQualification Round RM/RW
410CODY B
Name
Target
Event
Session
CALDEIRA-HANKEY Robert15CRecurve MenQualification Round RM/RW
CALDEIRA-HANKEY Robert17CRecurve MenQualification Round RM/RW
SMITH Jeff16CRecurve MenQualification Round RM/RW
414OLD BASING A
Name
Target
Event
Session
BROWN Matthew21ARecurve MenQualification Round RM/RW
COLLINS Jennifer11BRecurve WomenQualification Round RM/RW
419GOSPORT B
Name
Target
Event
Session
JERAM Sam19DCompound MenQualification Round CM/CW
421FOREST OF BERE BOWMEN
Name
Target
Event
Session
GOBLE Wayne12CRecurve MenQualification Round RM/RW
423A OF JERSEY
Name
Target
Event
Session
O'SULLIVAN Lucy6CCompound WomenQualification Round CM/CW
441CITY OF CAMBRIDGE B
Name
Target
Event
Session
SINNETT-SMITH Lydia9ACompound WomenQualification Round CM/CW
458MAYFLOWER A
Name
Target
Event
Session
HOWELL James25CCompound MenQualification Round CM/CW
JUDD Michael23BRecurve MenQualification Round RM/RW
474CLACTON A
Name
Target
Event
Session
TATE Jonathan24CRecurve MenQualification Round RM/RW
498NEWPORT PAGNELL ARCHERS
Name
Target
Event
Session
KANNAN Sathish Kumar17ARecurve MenQualification Round RM/RW
545B OF INA
Name
Target
Event
Session
GEORGE Amanda2BRecurve WomenQualification Round RM/RW
568CHELTENHAM A
Name
Target
Event
Session
WHITMARSH Austin24DRecurve MenQualification Round RM/RW
603CHIPPENHAM A
Name
Target
Event
Session
HAYDEN Gavin21DRecurve MenQualification Round RM/RW
611BRACKEN C OF A
Name
Target
Event
Session
SETCHFIELD Hayden20CRecurve MenQualification Round RM/RW
649YELVERTON B
Name
Target
Event
Session
BENNION Darren20CCompound MenQualification Round CM/CW
684WYRE FOREST C OF A
Name
Target
Event
Session
RUTLAND Anne5BCompound WomenQualification Round CM/CW
692REDHILL ARCHERS JUNIORS
Name
Target
Event
Session
BURDETT Nicole6CRecurve WomenQualification Round RM/RW
VAUGHAN Matthew25CRecurve MenQualification Round RM/RW
697EVESHAM AC
Name
Target
Event
Session
GILDER Sally9CRecurve WomenQualification Round RM/RW
HOLMES Jacquie7BCompound WomenQualification Round CM/CW
707RUGBY B
Name
Target
Event
Session
HALLARD Samuel19ARecurve MenQualification Round RM/RW
717UNI OF WARWICK
Name
Target
Event
Session
BURNAGE Hannah4DRecurve WomenQualification Round RM/RW
DAVIS Emma3DRecurve WomenQualification Round RM/RW
IP Sherman21BRecurve MenQualification Round RM/RW
JACKSON Timothy12DCompound MenQualification Round CM/CW
THOMAS-PRAUSE KaiCompound MenQualification Round CM/CW
729ROYAL LEAMINGTON SPA
Name
Target
Event
Session
FOLKARD Naomi1CRecurve WomenQualification Round RM/RW
MCCARTHY Caitlin6BRecurve WomenQualification Round RM/RW
731MERIDEN AC
Name
Target
Event
Session
BOWLEY Craig18CRecurve MenQualification Round RM/RW
GRADWOHL Elisa2CCompound WomenQualification Round CM/CW
GRAY Verity2BCompound WomenQualification Round CM/CW
HALL Tom19CRecurve MenQualification Round RM/RW
RICHARDS Carl13CCompound MenQualification Round CM/CW
WHITE Christopher14CCompound MenQualification Round CM/CW
739UNIVERSITY OF BIRMINGHAM
Name
Target
Event
Session
AVINS Chris26ARecurve MenQualification Round RM/RW
TIPPING Rebekah10CRecurve WomenQualification Round RM/RW
740BOWFLIGHTS AC
Name
Target
Event
Session
RAVENSCROFT Adam21ACompound MenQualification Round CM/CW
749TRENT VALLEY A
Name
Target
Event
Session
EDWARDS Benjamin22CCompound MenQualification Round CM/CW
755WOLVERHAMPTON C OF A
Name
Target
Event
Session
MACKINNON Tara3CRecurve WomenQualification Round RM/RW
PASCALL Monique4CRecurve WomenQualification Round RM/RW
763LICHFIELD A
Name
Target
Event
Session
LAHIFFE Gary15BRecurve MenQualification Round RM/RW
WARBURTON Brett16BRecurve MenQualification Round RM/RW
WARBURTON Brett23DCompound MenQualification Round CM/CW
780BOWBROOK A
Name
Target
Event
Session
BECKETT James21CCompound MenQualification Round CM/CW
HEALEY Penny7CRecurve WomenQualification Round RM/RW
782ALLSCOTT HEATH ARCHERS
Name
Target
Event
Session
REID JacobRecurve MenQualification Round RM/RW
786LONG MYND A
Name
Target
Event
Session
BOOTH Izabela5BRecurve WomenQualification Round RM/RW
809YORK A SOCIETY
Name
Target
Event
Session
LOCK Oskars17CCompound MenQualification Round CM/CW
813VALLEY B OF HUDDERSFIELD
Name
Target
Event
Session
THOMPSON William26CRecurve MenQualification Round RM/RW
853ASSHETON B
Name
Target
Event
Session
CODLING Maddison7CCompound WomenQualification Round CM/CW
858LANCASTER UNI
Name
Target
Event
Session
PETRYSHCHE Dmytro19BRecurve MenQualification Round RM/RW
872B OF PENDLE & SAMLESBURY
Name
Target
Event
Session
AUBREY Mike15ACompound MenQualification Round CM/CW
AUBREY Wendy7ARecurve WomenQualification Round RM/RW
BODE Amy4CCompound WomenQualification Round CM/CW
BOULTON Hallie3CCompound WomenQualification Round CM/CW
873NETHERMOSS A
Name
Target
Event
Session
HUGHES Heather11ARecurve WomenQualification Round RM/RW
881ECCLES ARCHERY CLUB
Name
Target
Event
Session
SUTTON Paul22CRecurve MenQualification Round RM/RW
896DURHAM UNI AC
Name
Target
Event
Session
FOSTER Elizabeth7ACompound WomenQualification Round CM/CW
907CLEADON A
Name
Target
Event
Session
DONALDSON CameronRecurve MenQualification Round RM/RW
DONALDSON Gary14CRecurve MenQualification Round RM/RW
DONALDSON Morgan13CRecurve MenQualification Round RM/RW
DUNNIGHAN Kate11CRecurve WomenQualification Round RM/RW
SPEIGHT Mark20ACompound MenQualification Round CM/CW
908B OF WALKER
Name
Target
Event
Session
TATE AnthonyCompound MenQualification Round CM/CW
THORN Graeme15DCompound MenQualification Round CM/CW
WISE Alex24BRecurve MenQualification Round RM/RW
919NEW CENTURY BOWMEN
Name
Target
Event
Session
CORNFORD James19CCompound MenQualification Round CM/CW
921WINNINGTON PARK B
Name
Target
Event
Session
HADFIELD Leigh25DRecurve MenQualification Round RM/RW
938B OF BRUNTWOOD
Name
Target
Event
Session
PARRIS Jon14DRecurve MenQualification Round RM/RW
SUSCA ThomasRecurve MenQualification Round RM/RW
THOMPSON Daniel15DRecurve MenQualification Round RM/RW
941ALSAGER JUNIOR ARCHERS
Name
Target
Event
Session
NAIRN Thomas23DRecurve MenQualification Round RM/RW
948SELLAFIELD AC
Name
Target
Event
Session
COSH Ellen5DRecurve WomenQualification Round RM/RW
964SHERWOOD A
Name
Target
Event
Session
BRYAN JennyCompound WomenQualification Round CM/CW
966BRAMCOTE AC
Name
Target
Event
Session
WRIGHT Liam21BCompound MenQualification Round CM/CW
971WILFORD BOWMEN (NOTTS)
Name
Target
Event
Session
LANE Nigel17DCompound MenQualification Round CM/CW
983WELLINGBOROUGH OAC
Name
Target
Event
Session
PAUL Ruby9DRecurve WomenQualification Round RM/RW
984NORTHAMPTON AC
Name
Target
Event
Session
CORLESS Susan5CCompound WomenQualification Round CM/CW
993SILVER SPOON B
Name
Target
Event
Session
SPINKS Abbie9CCompound WomenQualification Round CM/CW
995LINCOLN A
Name
Target
Event
Session
DAVIDSON Amanda6BCompound WomenQualification Round CM/CW
FAULKNER Helen7DRecurve WomenQualification Round RM/RW
PERKINS Louis22ACompound MenQualification Round CM/CW
996GRIMSBY A
Name
Target
Event
Session
BRYAN Karen9ARecurve WomenQualification Round RM/RW
1004IVANHOE A
Name
Target
Event
Session
PARKER Ashley20DRecurve MenQualification Round RM/RW
1005THE FOXES
Name
Target
Event
Session
SMITH Anne6ARecurve WomenQualification Round RM/RW
1010LOUGHBOROUGH STUDENTS AC (UNI)
Name
Target
Event
Session
COOPER Chris12ARecurve MenQualification Round RM/RW
COVENEY Arthur17DRecurve MenQualification Round RM/RW
HUTCHINSON LauraRecurve WomenQualification Round RM/RW
1011SOAR VALLEY A
Name
Target
Event
Session
CZERNIAK Christian James19ACompound MenQualification Round CM/CW
1012FOSSE COMPANY OF ARCHERS
Name
Target
Event
Session
RANDALL Rebecca8BRecurve WomenQualification Round RM/RW
1013LEICESTER ANCIENT ORDER F.A.C
Name
Target
Event
Session
BLAKEBROUGH Kim8CRecurve WomenQualification Round RM/RW
BROWN Jill6DCompound WomenQualification Round CM/CW
GILL Steven11BCompound MenQualification Round CM/CW
LEE DavidCompound MenQualification Round CM/CW
SANSOME Robert28ARecurve MenQualification Round RM/RW
1014KIRBY MUXLOE AC
Name
Target
Event
Session
TRUDGILL Ben22ARecurve MenQualification Round RM/RW
WARNER LizzieRecurve WomenQualification Round RM/RW
1017B OF RUTLAND
Name
Target
Event
Session
LASZKOWICZ Neil12CCompound MenQualification Round CM/CW
MASON James11CCompound MenQualification Round CM/CW
1019B OF GLEN
Name
Target
Event
Session
CHAPMAN Bill18CCompound MenQualification Round CM/CW
1020NUNEATON ARCHERS (JUNIORS)
Name
Target
Event
Session
ROWLEY Hannah8DRecurve WomenQualification Round RM/RW
1035DERWENT B
Name
Target
Event
Session
BRAMLEY David13BCompound MenQualification Round CM/CW
1036DERBYSHIRE AC
Name
Target
Event
Session
BOULD Adele8ACompound WomenQualification Round CM/CW
DENHAM Kyle15CCompound MenQualification Round CM/CW
DENHAM Kyle24ARecurve MenQualification Round RM/RW
1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)
Name
Target
Event
Session
COUSINS Crispin25ARecurve MenQualification Round RM/RW
HASLAM LewisCompound MenQualification Round CM/CW
1126CASTLE A (DYFED)
Name
Target
Event
Session
KALMARU Tapani23BCompound MenQualification Round CM/CW
WEBSTER Collette10ARecurve WomenQualification Round RM/RW
1246DEER PARK A
Name
Target
Event
Session
CHAPPELL Grace1ACompound WomenQualification Round CM/CW
CLIFFORD HollyCompound WomenQualification Round CM/CW
PINE Phoebe3ACompound WomenQualification Round CM/CW
PREECE Rosemary4ACompound WomenQualification Round CM/CW
SPENCER-NICE Riley26BRecurve MenQualification Round RM/RW
1261BALBARDIE A
Name
Target
Event
Session
IVANOV KayleighRecurve WomenQualification Round RM/RW
JAMIESON GilbertRecurve MenQualification Round RM/RW
ROBB KirstyCompound WomenQualification Round CM/CW
1267UNIVERSITY OF NOTTINGHAM AC
Name
Target
Event
Session
DAVIES Alexander22DCompound MenQualification Round CM/CW
1311EDINBURGH UNIVERSITY AC ALUMNI
Name
Target
Event
Session
NILSSON JessicaCompound WomenQualification Round CM/CW
PRIEELS Sarah1CCompound WomenQualification Round CM/CW
WHITTINGHAM Alistair20BCompound MenQualification Round CM/CW
1339RIVERNOOK B
Name
Target
Event
Session
ELLIS David22BRecurve MenQualification Round RM/RW
ELLIS Denise4BRecurve WomenQualification Round RM/RW
MILLS Donna3BRecurve WomenQualification Round RM/RW
1363BURTON JOYCE A
Name
Target
Event
Session
POYSER Darren Dean24ACompound MenQualification Round CM/CW
1390HINXWORTH AC
Name
Target
Event
Session
BRIDGEWATER Neil16DCompound MenQualification Round CM/CW
1478ST SEBASTIAN A
Name
Target
Event
Session
WILSON Adam28CRecurve MenQualification Round RM/RW
1501RN SOUTH COAST A
Name
Target
Event
Session
RALLS Luke23ACompound MenQualification Round CM/CW
1561BLUE ARROWS AC
Name
Target
Event
Session
SAYCH Martin20DCompound MenQualification Round CM/CW
1624BLACKTHORN B
Name
Target
Event
Session
BUSBY Duncan18BCompound MenQualification Round CM/CW
1627SPORTSABLE
Name
Target
Event
Session
GASPAR Tamas25BCompound MenQualification Round CM/CW
1695CEDAK
Name
Target
Event
Session
NADARAJAH Tania1BRecurve WomenQualification Round RM/RW
1708GORDANO VALLEY A
Name
Target
Event
Session
WOOD Michael22BCompound MenQualification Round CM/CW
1718WYKE A
Name
Target
Event
Session
DRAPER Peter27ARecurve MenQualification Round RM/RW
1731KEELE UNI AC
Name
Target
Event
Session
TAYLOR Stuart16BCompound MenQualification Round CM/CW
1800B OF ST MARY'S
Name
Target
Event
Session
BAINTON Aaron10BCompound MenQualification Round CM/CW
CLARK IanCompound MenQualification Round CM/CW
1810MOORSIDE AC
Name
Target
Event
Session
POWELL Daniel23CRecurve MenQualification Round RM/RW
1845SILVER ARROW ARCHERS
Name
Target
Event
Session
SAMBRIDGE MarionCompound WomenQualification Round CM/CW
2113BRIGHTON B
Name
Target
Event
Session
NASH Timothy Michael16CCompound MenQualification Round CM/CW
2123BELVOIR A
Name
Target
Event
Session
JONES Paige8BCompound WomenQualification Round CM/CW
2189GOLDCREST A
Name
Target
Event
Session
CHAISTY Hazel11DRecurve WomenQualification Round RM/RW
2200CLICKERS AC
Name
Target
Event
Session
HARDING Keith20ARecurve MenQualification Round RM/RW
2201EAST BELFAST AC
Name
Target
Event
Session
HUSTON Patrick13DRecurve MenQualification Round RM/RW
2209CORBY A
Name
Target
Event
Session
PETRE IuliaCompound WomenQualification Round CM/CW
2327GRONANT B
Name
Target
Event
Session
HARPER Rhys16ACompound MenQualification Round CM/CW
2350PARADOX A
Name
Target
Event
Session
CRAM ThomasRecurve MenQualification Round RM/RW
JIBRAIL Jason18ARecurve MenQualification Round RM/RW
2374SIX TOWNS C OF A
Name
Target
Event
Session
BROOKS Andrew25ACompound MenQualification Round CM/CW
2411MILLOM A
Name
Target
Event
Session
RIDDING Dru23CCompound MenQualification Round CM/CW
2625GRIFFIN ARCHERS
Name
Target
Event
Session
BARLOW Rupert20BRecurve MenQualification Round RM/RW
2627PEACOCK ARCHERS
Name
Target
Event
Session
SAGOO Jaspreet8ARecurve WomenQualification Round RM/RW
2640BORDERGHOST ARCHERS
Name
Target
Event
Session
MURRAY Kate5ARecurve WomenQualification Round RM/RW
2663ARCHERY FIT
Name
Target
Event
Session
MENDES Mario17ACompound MenQualification Round CM/CW
PATAK Zoltan13ACompound MenQualification Round CM/CW