Archery GB National Tour 2019 - Stage 4
Bowmen of Glen (BOG)
Bowmen of Glen, LE8 9AB, from 20-07-2019 to 21-07-2019
Archery GB National Tour 2019 - Stage 4
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ABDELHALIM Shaimaa10B301AQUARIUS ACRecurve WomenQualification Round RM/RW
AUBREY Mike15A872B OF PENDLE & SAMLESBURYCompound MenQualification Round CM/CW
AUBREY Wendy7A872B OF PENDLE & SAMLESBURYRecurve WomenQualification Round RM/RW
AVINS Chris26A739UNIVERSITY OF BIRMINGHAMRecurve MenQualification Round RM/RW
BAINTON Aaron10B1800B OF ST MARY'SCompound MenQualification Round CM/CW
BARBER Tom15A4ARCHERY GBRecurve MenQualification Round RM/RW
BARBY Victoria3B200PENTLAND ACompound WomenQualification Round CM/CW
BARLOW Rupert20B2625GRIFFIN ARCHERSRecurve MenQualification Round RM/RW
BECKETT James21C780BOWBROOK ACompound MenQualification Round CM/CW
BENNION Darren20C649YELVERTON BCompound MenQualification Round CM/CW
BLAKEBROUGH Kim8C1013LEICESTER ANCIENT ORDER F.A.CRecurve WomenQualification Round RM/RW
BODE Amy4C872B OF PENDLE & SAMLESBURYCompound WomenQualification Round CM/CW
BODEN Jacob13A4ARCHERY GBRecurve MenQualification Round RM/RW
BOOTH Izabela5B786LONG MYND ARecurve WomenQualification Round RM/RW
BOULD Adele8A1036DERBYSHIRE ACCompound WomenQualification Round CM/CW
BOULTON Hallie3C872B OF PENDLE & SAMLESBURYCompound WomenQualification Round CM/CW
BOWLEY Craig18C731MERIDEN ACRecurve MenQualification Round RM/RW
BRAMLEY David13B1035DERWENT BCompound MenQualification Round CM/CW
BRIDGEWATER Neil16D1390HINXWORTH ACCompound MenQualification Round CM/CW
BROOKS Andrew25A2374SIX TOWNS C OF ACompound MenQualification Round CM/CW
BROWN Jill6D1013LEICESTER ANCIENT ORDER F.A.CCompound WomenQualification Round CM/CW
BROWN Matthew21A414OLD BASING ARecurve MenQualification Round RM/RW
BROWNE Paul12B371HERTFORD C OF ARecurve MenQualification Round RM/RW
BRYAN Jenny964SHERWOOD ACompound WomenQualification Round CM/CW
BRYAN Karen9A996GRIMSBY ARecurve WomenQualification Round RM/RW
BUDEN Domagoj12A4ARCHERY GBCompound MenQualification Round CM/CW
BURDETT Nicole6C692REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve WomenQualification Round RM/RW
BURNAGE Hannah4D717UNI OF WARWICKRecurve WomenQualification Round RM/RW
BUSBY Duncan18B1624BLACKTHORN BCompound MenQualification Round CM/CW
CALDEIRA-HANKEY Robert15C410CODY BRecurve MenQualification Round RM/RW
CALDEIRA-HANKEY Robert17C410CODY BRecurve MenQualification Round RM/RW
CHAISTY Hazel11D2189GOLDCREST ARecurve WomenQualification Round RM/RW
CHAPMAN Bill18C1019B OF GLENCompound MenQualification Round CM/CW
CHAPPELL Grace1A1246DEER PARK ACompound WomenQualification Round CM/CW
CLARK Ian1800B OF ST MARY'SCompound MenQualification Round CM/CW
CLIFFORD Holly1246DEER PARK ACompound WomenQualification Round CM/CW
CODLING Maddison7C853ASSHETON BCompound WomenQualification Round CM/CW
COLLINS Jennifer11B414OLD BASING ARecurve WomenQualification Round RM/RW
COOPER Chris12A1010LOUGHBOROUGH STUDENTS AC (UNI)Recurve MenQualification Round RM/RW
CORLESS Susan5C984NORTHAMPTON ACCompound WomenQualification Round CM/CW
CORNFORD James19C919NEW CENTURY BOWMENCompound MenQualification Round CM/CW
COSH Ellen5D948SELLAFIELD ACRecurve WomenQualification Round RM/RW
COSTALL Megan4A4ARCHERY GBRecurve WomenQualification Round RM/RW
COSTALL Rhian1A4ARCHERY GBRecurve WomenQualification Round RM/RW
COUSINS Crispin25A1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)Recurve MenQualification Round RM/RW
COVENEY Arthur17D1010LOUGHBOROUGH STUDENTS AC (UNI)Recurve MenQualification Round RM/RW
CRAM Thomas2350PARADOX ARecurve MenQualification Round RM/RW
CZERNIAK Christian James19A1011SOAR VALLEY ACompound MenQualification Round CM/CW
D - E - F - G - H
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DAVIDSON Amanda6B995LINCOLN ACompound WomenQualification Round CM/CW
DAVIES Alexander22D1267UNIVERSITY OF NOTTINGHAM ACCompound MenQualification Round CM/CW
DAVIS Emma3D717UNI OF WARWICKRecurve WomenQualification Round RM/RW
DENHAM Kyle15C1036DERBYSHIRE ACCompound MenQualification Round CM/CW
DENHAM Kyle24A1036DERBYSHIRE ACRecurve MenQualification Round RM/RW
DONALDSON Cameron907CLEADON ARecurve MenQualification Round RM/RW
DONALDSON Gary14C907CLEADON ARecurve MenQualification Round RM/RW
DONALDSON Morgan13C907CLEADON ARecurve MenQualification Round RM/RW
DRAPER Peter27A1718WYKE ARecurve MenQualification Round RM/RW
DUNNIGHAN Kate11C907CLEADON ARecurve WomenQualification Round RM/RW
EDWARDS Benjamin22C749TRENT VALLEY ACompound MenQualification Round CM/CW
ELLIS David22B1339RIVERNOOK BRecurve MenQualification Round RM/RW
ELLIS Denise4B1339RIVERNOOK BRecurve WomenQualification Round RM/RW
FAULKNER Helen7D995LINCOLN ARecurve WomenQualification Round RM/RW
FOLKARD Naomi1C729ROYAL LEAMINGTON SPARecurve WomenQualification Round RM/RW
FOSTER Elizabeth7A896DURHAM UNI ACCompound WomenQualification Round CM/CW
FREARSON Luke14A4ARCHERY GBCompound MenQualification Round CM/CW
GALLAGHER Connor24C255NONSUCH BCompound MenQualification Round CM/CW
GASPAR Tamas25B1627SPORTSABLECompound MenQualification Round CM/CW
GEORGE Amanda2B545B OF INARecurve WomenQualification Round RM/RW
GILDER Sally9C697EVESHAM ACRecurve WomenQualification Round RM/RW
GILL Steven11B1013LEICESTER ANCIENT ORDER F.A.CCompound MenQualification Round CM/CW
GOBLE Wayne12C421FOREST OF BERE BOWMENRecurve MenQualification Round RM/RW
GONCALVES Jose10A4ARCHERY GBCompound MenQualification Round CM/CW
GRADWOHL Elisa2C731MERIDEN ACCompound WomenQualification Round CM/CW
GRAY Verity2B731MERIDEN ACCompound WomenQualification Round CM/CW
HADFIELD Graham16A4ARCHERY GBRecurve MenQualification Round RM/RW
HADFIELD Leigh25D921WINNINGTON PARK BRecurve MenQualification Round RM/RW
HALL Tom19C731MERIDEN ACRecurve MenQualification Round RM/RW
HALLARD Samuel19A707RUGBY BRecurve MenQualification Round RM/RW
HARDING Keith20A2200CLICKERS ACRecurve MenQualification Round RM/RW
HARPER Rhys16A2327GRONANT BCompound MenQualification Round CM/CW
HASLAM Lewis1040ANCHOR B (DERBYSHIRE)Compound MenQualification Round CM/CW
HAYDEN Gavin21D603CHIPPENHAM ARecurve MenQualification Round RM/RW
HEALEY Penny7C780BOWBROOK ARecurve WomenQualification Round RM/RW
HINCKLEY Phil19D295HAMPSTEAD BRecurve MenQualification Round RM/RW
HOLDEN Ryan4ARCHERY GBRecurve MenQualification Round RM/RW
HOLMES Jacquie7B697EVESHAM ACCompound WomenQualification Round CM/CW
HOWELL James25C458MAYFLOWER ACompound MenQualification Round CM/CW
HUGHES Heather11A873NETHERMOSS ARecurve WomenQualification Round RM/RW
HUMPHREYS Dafydd4ARCHERY GBCompound MenQualification Round CM/CW
HUSTON Patrick13D2201EAST BELFAST ACRecurve MenQualification Round RM/RW
HUTCHINSON Laura1010LOUGHBOROUGH STUDENTS AC (UNI)Recurve WomenQualification Round RM/RW
HYNDS Frank27B142CLYDE ARROWSRecurve MenQualification Round RM/RW
I - J - K - L - M - N
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
IP Sherman21B717UNI OF WARWICKRecurve MenQualification Round RM/RW
IVANOV Kayleigh1261BALBARDIE ARecurve WomenQualification Round RM/RW
JACKSON Timothy12D717UNI OF WARWICKCompound MenQualification Round CM/CW
JAMIESON Gilbert1261BALBARDIE ARecurve MenQualification Round RM/RW
JERAM Sam19D419GOSPORT BCompound MenQualification Round CM/CW
JIBRAIL Jason18A2350PARADOX ARecurve MenQualification Round RM/RW
JONES Paige8B2123BELVOIR ACompound WomenQualification Round CM/CW
JUDD Michael23B458MAYFLOWER ARecurve MenQualification Round RM/RW
KALMARU Tapani23B1126CASTLE A (DYFED)Compound MenQualification Round CM/CW
KANNAN Sathish Kumar17A498NEWPORT PAGNELL ARCHERSRecurve MenQualification Round RM/RW
KELLS Michael24D333SWAN ACompound MenQualification Round CM/CW
LABUSCHAGNE Andre14B262CMO BCompound MenQualification Round CM/CW
LAHIFFE Gary15B763LICHFIELD ARecurve MenQualification Round RM/RW
LANE Nigel17D971WILFORD BOWMEN (NOTTS)Compound MenQualification Round CM/CW
LANE Thomas19B91WILFORD BOWMEN (NOTTS)Compound MenQualification Round CM/CW
LAPUZ Jason14B371HERTFORD C OF ARecurve MenQualification Round RM/RW
LARKINS Yulia7B312CRYSTAL PALACE BRecurve WomenQualification Round RM/RW
LASZKOWICZ Neil12C1017B OF RUTLANDCompound MenQualification Round CM/CW
LEE David1013LEICESTER ANCIENT ORDER F.A.CCompound MenQualification Round CM/CW
LOCK Oskars17C809YORK A SOCIETYCompound MenQualification Round CM/CW
MACKINNON Tara3C755WOLVERHAMPTON C OF ARecurve WomenQualification Round RM/RW
MASON James11C1017B OF RUTLANDCompound MenQualification Round CM/CW
MCCARTHY Caitlin6B729ROYAL LEAMINGTON SPARecurve WomenQualification Round RM/RW
MCKEOWN Harry27C255NONSUCH BRecurve MenQualification Round RM/RW
MEECH Terry18D404VILLE BOWMENRecurve MenQualification Round RM/RW
MENDES Mario17A2663ARCHERY FITCompound MenQualification Round CM/CW
MERRY Nat5D272OXFORD ACompound WomenQualification Round CM/CW
MILLS Donna3B1339RIVERNOOK BRecurve WomenQualification Round RM/RW
MITCHELL Jacqueline9B371HERTFORD C OF ARecurve WomenQualification Round RM/RW
MOON Rachel2A4ARCHERY GBRecurve WomenQualification Round RM/RW
MOON Sarah2D4ARCHERY GBCompound WomenQualification Round CM/CW
MOON Teresa1D4ARCHERY GBCompound WomenQualification Round CM/CW
MOORE Howard17B272OXFORD ARecurve MenQualification Round RM/RW
MURRAY Kate5A2640BORDERGHOST ARCHERSRecurve WomenQualification Round RM/RW
NADARAJAH Tania1B1695CEDAKRecurve WomenQualification Round RM/RW
NAIRN Thomas23D941ALSAGER JUNIOR ARCHERSRecurve MenQualification Round RM/RW
NASH Timothy Michael16C2113BRIGHTON BCompound MenQualification Round CM/CW
NILSSON Jessica1311EDINBURGH UNIVERSITY AC ALUMNICompound WomenQualification Round CM/CW
O - P - R - S
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
O'SULLIVAN Lucy6C423A OF JERSEYCompound WomenQualification Round CM/CW
PARKER Ashley20D1004IVANHOE ARecurve MenQualification Round RM/RW
PARRIS Jon14D938B OF BRUNTWOODRecurve MenQualification Round RM/RW
PASCALL Monique4C755WOLVERHAMPTON C OF ARecurve WomenQualification Round RM/RW
PATAK Zoltan13A2663ARCHERY FITCompound MenQualification Round CM/CW
PAUL Ruby9D983WELLINGBOROUGH OACRecurve WomenQualification Round RM/RW
PEDZIWIATR Jacek11A4ARCHERY GBCompound MenQualification Round CM/CW
PERKINS Louis22A995LINCOLN ACompound MenQualification Round CM/CW
PETRE Iulia2209CORBY ACompound WomenQualification Round CM/CW
PETRYSHCHE Dmytro19B858LANCASTER UNIRecurve MenQualification Round RM/RW
PHILLIPS David18B79LLANTARNAM ACRecurve MenQualification Round RM/RW
PINDER Paul21D57RADNOR FORESTERSCompound MenQualification Round CM/CW
PINE Phoebe3A1246DEER PARK ACompound WomenQualification Round CM/CW
PIPER Eleanor246WOKING ACRecurve WomenQualification Round RM/RW
PIPER Louisa246WOKING ACRecurve WomenQualification Round RM/RW
PITMAN Bryony3A4ARCHERY GBRecurve WomenQualification Round RM/RW
POWELL Daniel23C1810MOORSIDE ACRecurve MenQualification Round RM/RW
POYSER Darren Dean24A1363BURTON JOYCE ACompound MenQualification Round CM/CW
PREECE Rosemary4A1246DEER PARK ACompound WomenQualification Round CM/CW
PRIEELS Sarah1C1311EDINBURGH UNIVERSITY AC ALUMNICompound WomenQualification Round CM/CW
RALLS Luke23A1501RN SOUTH COAST ACompound MenQualification Round CM/CW
RANDALL Rebecca8B1012FOSSE COMPANY OF ARCHERSRecurve WomenQualification Round RM/RW
RAVENSCROFT Adam21A740BOWFLIGHTS ACCompound MenQualification Round CM/CW
REID Jacob782ALLSCOTT HEATH ARCHERSRecurve MenQualification Round RM/RW
RICHARDS Carl13C731MERIDEN ACCompound MenQualification Round CM/CW
RIDDING Dru23C2411MILLOM ACompound MenQualification Round CM/CW
ROBB Kirsty1261BALBARDIE ACompound WomenQualification Round CM/CW
ROWLEY Hannah8D1020NUNEATON ARCHERS (JUNIORS)Recurve WomenQualification Round RM/RW
RUTLAND Anne5B684WYRE FOREST C OF ACompound WomenQualification Round CM/CW
SAGOO Jaspreet8A2627PEACOCK ARCHERSRecurve WomenQualification Round RM/RW
SAMBRIDGE Marion1845SILVER ARROW ARCHERSCompound WomenQualification Round CM/CW
SANSOME Robert28A1013LEICESTER ANCIENT ORDER F.A.CRecurve MenQualification Round RM/RW
SARGEANT Bayley-Rose4D351CANTERBURY ACompound WomenQualification Round CM/CW
SARGEANT Jason24B351CANTERBURY ACompound MenQualification Round CM/CW
SAYCH Martin20D1561BLUE ARROWS ACCompound MenQualification Round CM/CW
SETCHFIELD Hayden20C611BRACKEN C OF ARecurve MenQualification Round RM/RW
SINNETT-SMITH Lydia9A441CITY OF CAMBRIDGE BCompound WomenQualification Round CM/CW
SMITH Anne6A1005THE FOXESRecurve WomenQualification Round RM/RW
SMITH Jeff16C410CODY BRecurve MenQualification Round RM/RW
SPEIGHT Mark20A907CLEADON ACompound MenQualification Round CM/CW
SPENCER-NICE Riley26B1246DEER PARK ARecurve MenQualification Round RM/RW
SPINKS Abbie9C993SILVER SPOON BCompound WomenQualification Round CM/CW
STANGER Stewart18D111ORKNEY ACompound MenQualification Round CM/CW
SUSCA Thomas938B OF BRUNTWOODRecurve MenQualification Round RM/RW
SUTTON Paul22C881ECCLES ARCHERY CLUBRecurve MenQualification Round RM/RW
SWORD Michelle333SWAN ACompound WomenQualification Round CM/CW
SZE Tony25B351CANTERBURY ARecurve MenQualification Round RM/RW
T - V - W
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
TAPP Harry14A4ARCHERY GBRecurve MenQualification Round RM/RW
TATE Anthony908B OF WALKERCompound MenQualification Round CM/CW
TATE Jonathan24C474CLACTON ARecurve MenQualification Round RM/RW
TAYLOR Stuart16B1731KEELE UNI ACCompound MenQualification Round CM/CW
THOMAS-PRAUSE Gareth28B210HIGH WEALD ACRecurve MenQualification Round RM/RW
THOMAS-PRAUSE Kai717UNI OF WARWICKCompound MenQualification Round CM/CW
THOMPSON Daniel15D938B OF BRUNTWOODRecurve MenQualification Round RM/RW
THOMPSON William26C813VALLEY B OF HUDDERSFIELDRecurve MenQualification Round RM/RW
THORN Graeme15D908B OF WALKERCompound MenQualification Round CM/CW
TIMMINS David272OXFORD ARecurve MenQualification Round RM/RW
TIPPING Rebekah10C739UNIVERSITY OF BIRMINGHAMRecurve WomenQualification Round RM/RW
TRUDGILL Ben22A1014KIRBY MUXLOE ACRecurve MenQualification Round RM/RW
VAUGHAN Matthew25C692REDHILL ARCHERS JUNIORSRecurve MenQualification Round RM/RW
WALTON Martin15B262CMO BCompound MenQualification Round CM/CW
WARBURTON Brett16B763LICHFIELD ARecurve MenQualification Round RM/RW
WARBURTON Brett23D763LICHFIELD ACompound MenQualification Round CM/CW
WARNER Lizzie1014KIRBY MUXLOE ACRecurve WomenQualification Round RM/RW
WEBSTER Collette10A1126CASTLE A (DYFED)Recurve WomenQualification Round RM/RW
WHITE Christopher14C731MERIDEN ACCompound MenQualification Round CM/CW
WHITE Richard21C263CHESSINGTON BRecurve MenQualification Round RM/RW
WHITMARSH Austin24D568CHELTENHAM ARecurve MenQualification Round RM/RW
WHITTINGHAM Alistair20B1311EDINBURGH UNIVERSITY AC ALUMNICompound MenQualification Round CM/CW
WILLIAMS Colin18A66NEATH ACompound MenQualification Round CM/CW
WILSON Adam28C1478ST SEBASTIAN ARecurve MenQualification Round RM/RW
WISE Alex24B908B OF WALKERRecurve MenQualification Round RM/RW
WONG Matthew17B119LINKS JUNIOR ARCHERSCompound MenQualification Round CM/CW
WOOD Antony22D262CMO BRecurve MenQualification Round RM/RW
WOOD Michael22B1708GORDANO VALLEY ACompound MenQualification Round CM/CW
WOODGATE James246WOKING ACRecurve MenQualification Round RM/RW
WRIGHT Liam21B966BRAMCOTE ACCompound MenQualification Round CM/CW
WRIGHT Patrick13B371HERTFORD C OF ARecurve MenQualification Round RM/RW