Archery GB National Tour 2019 - Stage 3 Archery GB National Tour 2019 - Stage 3
Surrey Archery (CSAA)
Tolworth Court Sports Ground, Surrey, from 14-07-2019 to 14-07-2019
Archery GB National Tour 2019 - Stage 3
Brackets
 
Recurve Men
1/64
1/32
1/16
1/8
Quarter Finals
Semi Finals
Finals
1Hall Conor35City Of Belfast ACBye
 
Hall Conor6
Brown Lewis0
65Hadfield Leigh921Winnington Park B2
64Brown Lewis312Crystal Palace B6
Hall Conor7
Hallard Samuel1
33Hallard Samuel707Rugby BBye
 
Hallard Samuel6
Mullock Henry0
 
32Mullock Henry1941Southfields Archery ClubBye
Hall Conor4
Spencer-Nice Riley6
17Barrett-Rees Jakob1654Blandy Jenkins ABye
 
Barrett-Rees Jakob 
Caldeira-Hankey RobertBye
81Barlow Rupert2625Griffin Archers0
48Caldeira-Hankey Robert410Cody B6
Caldeira-Hankey Robert2
Spencer-Nice Riley6
49Hussain Shamsul469Rayleigh Town AC (Disabilities6
80Crook JohnGOAGreenwood Osterly Archers2
Hussain Shamsul0
Spencer-Nice Riley6
 
16Spencer-Nice Riley1246Deer Park ABye
Spencer-Nice Riley2
Avins Chris6
9McKeown Harry255Nonsuch BBye
 
McKeown Harry6
Vos Jamie0
73Thompson William813Valley B of Huddersfield2
56Vos Jamie2272Sevenoaks AC6
McKeown Harry4
Avins Chris6
41Moore Howard272Oxford ABye
 
Moore Howard2
Avins Chris6
 
24Avins Chris739Uni of Birmingham ACBye
Avins Chris6
Hynds Frank4
25Twarowski Michal309London ABye
 
Twarowski Michal6
Lahiffe Gary2
 
40Lahiffe Gary763Lichfield ABye
Twarowski Michal0
Hynds Frank6
57Jay Paul246Woking AC2
72Ramsdale Matthew253Reigate Priory B6
Ramsdale Matthew0
Hynds Frank6
 
8Hynds Frank142Clyde ArrowsBye
Avins Chris2
Emeney Sonnie6
5Donaldson Morgan907Cleadon ABye
 
Donaldson Morgan6
Wilson Adam0
69Evans Thomas780Bowbrook A2
60Wilson Adam1478St Sebastian A6
Donaldson Morgan6
Ip Sherman0
37Mitchell Dan214Worthing ACBye
 
Mitchell Dan4
Ip Sherman6
 
28Ip Sherman717Uni Of WarwickBye
Donaldson Morgan3
Emeney Sonnie7
21Jackson James375Elswood BBye
 
Jackson James6
Thompson Daniel2
 
44Thompson Daniel938B of BruntwoodBye
Jackson James2
Emeney Sonnie6
53Botchett Peter1478St Sebastian A4
76Diep Jamie2373University of Bristol Archery6
Diep Jamie2
Emeney Sonnie6
 
12Emeney SonnieC004Archery GBBye
Emeney Sonnie6
Jamieson Gilbert4
13Browne Paul371Hertford C of ABye
 
Browne Paul3
Meech Terry7
77Powell Daniel1810Moorside AC0
52Meech Terry404Ville B6
Meech Terry2
Jamieson Gilbert6
45Sze Tony351Canterbury ABye
 
Sze Tony0
Jamieson Gilbert6
 
20Jamieson Gilbert1261Balbardie ABye
Jamieson Gilbert6
Cousins Crispin4
29Lewer Tony253Reigate Priory BBye
 
Lewer Tony7
Collis Dominic3
 
36Collis Dominic430AC Delco BBye
Lewer Tony2
Cousins Crispin6
61Kelly John527Harlequin B6
68Smith Jeff410Cody B4
Kelly John1
Cousins Crispin7
 Final
4Cousins Crispin1040Anchor B (Derbyshire)ByeEmeney Sonnie6
Judd Michael0
Bronze
3Nairn Thomas941Alsager Junior ArchersByeAvins Chris6
 Hayden Gavin2
Nairn Thomas6
Becker Joe0
67Wright Patrick371Hertford C of A4
62Becker Joe780Bowbrook A6
Nairn Thomas6
Devlin Andrew0
35Tapp HarryC004Archery GBBye
 
Tapp Harry4
Devlin Andrew6
 
30Devlin Andrew464West Essex BBye
Nairn Thomas58
Judd Michael6*9
19Trudgill Ben1014Kirby Muxloe ACBye
 
Trudgill Ben6
Setchfield Hayden2
 
46Setchfield Hayden611Bracken C of ABye
Trudgill Ben1
Judd Michael7
51Ellis David1339Rivernook B7
78West Mark259Guildford AC3
Ellis David0
Judd Michael6
 
14Judd Michael458Mayflower ABye
Judd Michael7
Prior John1
11Wood Antony262Cmo BBye
 
Wood Antony6
Hardman John0
75Harding Philip260Farnham A2
54Hardman John532Clophill AC6
Wood Antony58
Prior John6*9
43Caldeira-Hankey Robert410Cody BBye
 
Caldeira-Hankey Robert4
Prior John6
 
22Prior John618Supermarine BBye
Prior John6
Cooper Chris0
27Adams Jamie515B of WarfieldBye
 
Adams Jamie56
Cooper Chris6*7
 
38Cooper Chris#N/ALoughborough Students AC (Uni)Bye
Cooper Chris6
Warburton Brett2
59Lapuz Jason371Hertford C of A4
70Davie Ian260Farnham A6
Davie Ian0
Warburton Brett6
 
6Warburton Brett763Lichfield ABye
Judd Michael6*9
Hayden Gavin58
7Kent Stevie333Swan ABye
 
Kent Stevie6
Coates David0
71Williams Connor1380Uni of Exeter AC3
58Coates David817Selby A7
Kent Stevie6
Clark Andrew2
39Clark Andrew497Whiteleaf BBye
 
Clark Andrew6
Goble Wayne4
 
26Goble Wayne421Forest of Bere BBye
Kent Stevie4
White Richard6
23Smith AndrewC004Archery GBBye
 
Smith Andrew6
Horne Stephen2
 
42Horne Stephen458Mayflower ABye
Smith Andrew1
White Richard7
55Ledwick Hayden2571Eagle Bowman of Bedford6
74Thomas-Prause Gareth210High Weald AC4
Ledwick Hayden0
White Richard6
 
10White Richard263Chessington BBye
White Richard4
Hayden Gavin6
15Deak Gergo227County Oak ACBye
 
Deak Gergo6
Watts Roy0
79Hadfield GrahamC004Archery GB0
50Watts Roy246Woking AC6
Deak Gergo4
Hayden Gavin6
47Higgs Graeme260Farnham A6
82Baggott Mark1981Wolf A0
Higgs Graeme0
Hayden Gavin6
 
18Hayden Gavin603Chippenham ABye
Hayden Gavin6
Sharpe Matthew0
31Sharpe Matthew1186Team Surrey Archery (UniversitBye
 
Sharpe Matthew7
Hinckley Phil1
 
34Hinckley Phil295Hampstead BBye
Sharpe Matthew6*9
Harding Keith57
63Hursham Ian464West Essex B6
66Brown Matthew414Old Basing A4
Hursham Ian2
Harding Keith6
 
2Harding Keith2200Clickers ACBye