Junior SM i Tavla 2019 Junior SM i Tavla 2019
Rejmyre BSK, Mjölby BS, Motala BSK (RMM)
Motala - Fålehagen, from 14-07-2019 to 14-07-2019
Junior SM i Tavla 2019
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Knatte 10 Herrar [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
20m-1
20m-2
Total
10+X
X
1MELLQVIST Benjamin7908BSK Sturarna313/ 1318/ 1631144
Recurve - Knatte 10 Damer [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
20m-1
20m-2
Total
10+X
X
1HAMMARSTRÖM Elsa7948Mjölby BS290/ 1313/ 1603136
2ERIKSSON Elvira7948Mjölby BS290/ 1294/ 258495
3BERGMAN Maja2503IF Karlsvik286/ 3279/ 356570
Recurve - Cadet 13 Herrar [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1HEDENVANG Kevin7874Trelleborgs Bågskytteklubb330/ 1322/ 26522311
2DECKER Emil2503IF Karlsvik316/ 3330/ 1646247
3STJERNSTRÖM ERIKSSON David7833Kungälvs BSK321/ 2321/ 3642279
4ENGELMARK Alfred7850Sundsvall-Ortvikens BK294/ 4304/ 459851
5BURMAN Fredrik2503IF Karlsvik288/ 5281/ 556982
6JOHANSSON Edvin2503IF Karlsvik250/ 6231/ 748100
7FRANK Linus40185Nykvarns BSK243/ 7237/ 648020
8HÖGFELDT Ivar40185Nykvarns BSK224/ 8199/ 942311
9NESS Elias7833Kungälvs BSK191/ 9190/1038131
10SVENSSON Ludvig7850Sundsvall-Ortvikens BK173/10203/ 837630
Recurve - Cadet 13 Damer [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1DENNIUS Niki7888BK Danapilen318/ 3333/ 1651318
2ZERROUKI Aicha2503IF Karlsvik329/ 1316/ 2645236
3PYLS-LU Meia7931BS Grästorp320/ 2312/ 3632154
4ANDERSSON Freya7850Sundsvall-Ortvikens BK306/ 5299/ 5605125
5CWIRZEN Emily7853Luleå BS295/ 6309/ 4604166
6KARLSSON Alva40680Järnvägens BF284/ 8298/ 658283
7SVENSSON Alva3410Rumskulla GOIF295/ 7285/ 958082
8WETTERGREN Tilde40185Nykvarns BSK311/ 4261/1157281
9O-NILS Elin7850Sundsvall-Ortvikens BK263/11288/ 855161
10BIELIS Maja7878Huskvarna BK272/10270/1054240
11MILLING Alva7848Östersunds BSK276/ 9256/1253282
12NILSSON Linnea4080Timrå AIF235/13291/ 752672
13HAMMARSTRÖM Ebba7948Mjölby BS253/12226/1347974
Recurve - Junior 16 Herrar [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
60m-1
60m-2
Total
10+X
X
1ANDERSSON Linus3993Södertälje BF324/ 1319/ 1643196
2KALLINI Isak3522Satserups Idrotts & BF318/ 2316/ 2634197
3FREDRIKSSON David7948Mjölby BS315/ 3307/ 3622173
4NORDSTRÖM Wille4080Timrå AIF311/ 4299/ 4610111
5OLSSON Elias39828Linköpings SKF309/ 5298/ 56071710
6JACOBSSON Lukas2797Lindome BK301/ 6288/ 7589115
7WESTLING Herman7850Sundsvall-Ortvikens BK288/ 7278/ 8566114
8STRID André4080Timrå AIF283/ 9277/ 956093
9HEDÉN Jakob2797Lindome BK287/ 8272/1055993
10KUKKOLA Tobias7833Kungälvs BSK270/11289/ 655990
11SUNDSTRÖM Albin4080Timrå AIF274/10265/11539103
12BERGMAN Alfons2503IF Karlsvik261/13264/1252581
13STÅLHJÄRTA Elias7833Kungälvs BSK268/12244/1451252
14QVIRIST Adam7829BS Gothia247/14263/1351041
15KARLSTEDT Erik40479Stenbro BS241/15217/1545871
Recurve - Junior 16 Damer [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
60m-1
60m-2
Total
10+X
X
1LINDBERG Alva7948Mjölby BS299/ 1293/ 1592164
2RYDÉN Ida7864BK Gripen283/ 2290/ 2573114
3ALLEN ÖHNSTRÖM Evelyn39828Linköpings SKF280/ 3280/ 356092
4JOHNSSON Linn2797Lindome BK267/ 5262/ 752953
5GEORGSSON Anna7853Luleå BS257/ 6263/ 652053
6LINDSJÖ Linn26335Jämtlands BSK270/ 4248/ 851893
7LIND Cecilia7850Sundsvall-Ortvikens BK250/ 7266/ 451672
8WENDEL Michaela7908BSK Sturarna244/ 8264/ 550871
9KRYHL Julia7874Trelleborgs Bågskytteklubb244/ 9225/1046921
10KARLSSON Anna7908BSK Sturarna228/10229/ 945743
11ÅNGMAN Sabina2503IF Karlsvik174/11192/1136611
Barebow - Knatte 10 Herrar [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
20m-1
20m-2
Total
10+X
X
1ANDERSSON Erik2797Lindome BK302/ 1312/ 1614112
2EKLUND Alexander7925Umeå Bågskytteklubb295/ 2303/ 2598113
3JOHANSSON Ivar7826Sandvikens BSK283/ 3290/ 357352
4VARGA Emil40185Nykvarns BSK258/ 4280/ 453860
Barebow - Knatte 10 Damer [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
20m-1
20m-2
Total
10+X
X
1ANDERSSON Lina40680Järnvägens BF312/ 1301/ 261381
2BERGLUND Tilda40185Nykvarns BSK268/ 5305/ 157390
3SEILIN Emilia7943Finspångs BSK282/ 3282/ 356471
4WAHLBERG Cornelia40185Nykvarns BSK295/ 2267/ 456265
5OHLZON Maja7908BSK Sturarna278/ 4259/ 553744
6SVÄRD Hanna40185Nykvarns BSK266/ 6244/ 651051
Barebow - Cadet 13 Herrar [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
30m-1
30m-2
Total
10+X
X
1JOHANSSON Sixten7826Sandvikens BSK306/ 1302/ 2608175
2WALLIN Emil4080Timrå AIF297/ 2307/ 1604115
3NILSSON Axel7916Kristinehamns BSK289/ 3284/ 357384
4DELLRUP Elias53108Kävlinge BSK282/ 4280/ 4562106
5NILSSON Erik7915Karlstads BK269/ 5269/ 553850
6HERMANSSON Alfons7883Tranås BSK258/ 6260/ 751872
7DAHLBERG Tom7833Kungälvs BSK244/ 7262/ 650663
8LUNDSTRÖM Adam4080Timrå AIF183/ 8209/ 839200
9ANDERSSON Anton53588Leksands BSK146/ 9193/ 933900
Barebow - Cadet 13 Damer [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
30m-1
30m-2
Total
10+X
X
1JOHANSSON Viola7878Huskvarna BK298/ 1306/ 1604126
2JANSSON Alissa7925Umeå Bågskytteklubb273/ 2295/ 256872
3HOFER JAKOBSSON Inez7949Motala BSK259/ 4278/ 353762
4LIND Alma7949Motala BSK271/ 3258/ 452983
5LUDVIGSSON Cornelia7949Motala BSK226/ 5245/ 547140
6STRÖMBÄCK Sara7887Västerviks BSK222/ 6197/ 741920
7WALL Emma7948Mjölby BS180/ 7202/ 638230
Barebow - Junior 16 Herrar [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1AXELSSON Viggo7883Tranås BSK314/ 1308/ 1622162
2JANSSON Sebastian7925Umeå Bågskytteklubb312/ 2300/ 2612146
3ANDERSSON Oscar40680Järnvägens BF269/ 4287/ 355662
4LOVÉN Samuel40680Järnvägens BF282/ 3269/ 5551111
5MALMÉN NORDMARK Simon36531Nora BSK251/ 5275/ 452652
6PETTERSSON Leo39815IF Ulvarna BSK233/ 6209/ 644200
Barebow - Junior 16 Damer [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1ELAMSSON Olivia7885Vetlanda BSK319/ 1326/ 1645226
2WILHELMSSON Julia3811Stockamöllans IF275/ 4299/ 257482
3FORSSELL Paulina3818Stockholms BK293/ 2276/ 5569114
4LINDGREN Johanna39828Linköpings SKF279/ 3276/ 455572
5LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby BSK257/ 5279/ 353672
6NILSSON Hanna7915Karlstads BK225/ 6226/ 645110
7RÖNÉR Maja7865Helsingborgs BSK222/ 7221/ 744331
8ORCI STARK Isa7949Motala BSK95/ 868/ 816321
Compound - Cadet 13 Herrar [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
30m-1
30m-2
Total
10+X
X
1PERSSON Elmer7869Kristianstads BK348/ 1351/ 16995226
2MOSÉN Simon7874Trelleborgs Bågskytteklubb341/ 4344/ 26854115
3TENGROTH Melker7865Helsingborgs BSK346/ 2338/ 46843916
4TENVERT Noah7878Huskvarna BK344/ 3338/ 56823712
5BERGGREN Hannes2503IF Karlsvik328/ 5339/ 36673313
6ÅSLUND Albin7908BSK Sturarna323/ 6318/ 66412011
7ÅSLUND Oscar7908BSK Sturarna291/ 7299/ 759091
8HOLMERTZ Emma7949Motala BSK279/ 8280/ 855941
9KARLSTRÖM MANNERHAGEN Simon3818Stockholms BK159/ 9177/ 933621
Compound - Junior 16 Herrar [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
50m-1
50m-2
Total
10+X
X
1KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen341/ 1339/ 16803618
2FORSBERG Henrik7853Luleå BS324/ 5334/ 26583113
3MERVING Gustaf40680Järnvägens BF328/ 3327/ 36552615
4JOHANSSON Viggo41659Kalmar BS328/ 2316/ 5644245
5HÄGGLUND Albin40680Järnvägens BF324/ 4317/ 4641239
6SCUKA Axel7908BSK Sturarna318/ 7312/ 6630173
7TORSTENSSON Tage40680Järnvägens BF320/ 6301/ 7621152
8WIK Albin7916Kristinehamns BSK274/ 8281/ 855573
9SVAHN Oscar7939Vänersborgs BK264/ 9258/ 952262
Compound - Junior 16 Damer [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
50m-1
50m-2
Total
10+X
X
1KÄCK Caroline40680Järnvägens BF336/ 1333/ 1669299
2BACKMAN Anna7853Luleå BS312/ 2323/ 26352510
3BACKMAN Linnea7853Luleå BS270/ 3195/ 346562
Longbow - Cadet 13 Herrar [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
30m-1
30m-2
Total
10+X
X
1BLOM Emil7908BSK Sturarna186/ 3206/ 139231
2BLOM Maja7908BSK Sturarna215/ 1170/ 338511
3HOLM Casper7908BSK Sturarna188/ 2196/ 238420
Instinctive - Cadet 13 Damer [Efter 72 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
30m-1
30m-2
Total
10+X
X
1BJÖRKSTRAND Joline53588Leksands BSK212/ 1177/ 138900