Fšlt SM och Swedish Open 2019 Fält SM och Swedish Open 2019
Nora Bågskytteklubb (Nora BSK)
Digerberget Nora, from 03-08-2019 to 4-08-2019
Fšlt SM och Swedish Open 2019
Participant List ordered by Target
 
Grupp 1 Röd/Vit: Märkt (C, R)
Target
Athlete
Country
Country Name
Event
1A√ėYEN Eddie53001√ÖKERSBERGA BSKCompound Master 50 Herrar
1BHED Lennart7821BSK SILJANSPILENCompound Master 50 Herrar
1CS√ĖDERSTEN Dan7911BS KILCompound Master 50 Herrar
1DHELLMAN Anders7953√ÖTVIDABERGS BSKCompound Master 50 Herrar
2AMALM Leif7911BS KILCompound Master 50 Herrar
2BFREDRIKSSON Hans7948MJ√ĖLBY BSCompound Master 50 Herrar
2CWALLON Conny7948MJ√ĖLBY BSCompound Master 50 Herrar
2DLINDEN Peter7884BSK VAGGERYDCompound Master 50 Herrar
3AVOLUNGHOLEN Rolf7840BOLLN√ĄS BKCompound Master 50 Herrar
3BEKMAN Anders7911BS KILCompound Master 50 Herrar
3CB√ĄCKLUND Ulf40479STENBRO BSCompound Master 50 Herrar
4AS√ĖDERSTEN Lisa7856PITE√Ö BKCompound Elit Damer
4BNILSSON JessicaEDINBEDINBURGH UNIVERSITYCompound Elit Damer
4CTHUN Isabell2797LINDOME BKCompound Elit Damer
4DBUDEN Ivana7818BSK DALPILENCompound Elit Damer
5AK√ĄCK Caroline40680J√ĄRNV√ĄGENS BFCompound Elit Damer
5BHED Julia7821BSK SILJANSPILENCompound Elit Damer
5COLSSON Carina43312HUDDINGE BSKCompound Elit Damer
5DHAXHOLM Jenjira40479STENBRO BSCompound Elit Damer
6AK√ĄTTSTR√ĖM Elin39828LINK√ĖPINGS SKFRecurve Elit Damer
6BLARSSON BROLUND Karin7826SANDVIKENS BSKRecurve Elit Damer
6CRIDDERSTR√ĖM LineKLEPPKLEPP BUESKYTTERERecurve Elit Damer
6DJANGN√ĄS Erika3818STOCKHOLMS BKRecurve Elit Damer
7ARUUSKANEN Aleksandra40680J√ĄRNV√ĄGENS BFRecurve Elit Damer
7BNYBERG Sandra7885VETLANDA BSKRecurve Elit Damer
7CBERGSTEN Eva7828ANGEREDS BSRecurve Elit Damer
9ANILSSON Sara7948MJ√ĖLBY BSRecurve Elit Damer
9BWENDEL Michaela7908BSK STURARNARecurve Elit Damer
9CCARLSSON Jimmy44935ROSLAGENS B√ÖGSKYTTEKLUBBCompound Veteran 60 Herrar
9DB√ĄCKLUND Viola40479STENBRO BSCompound Veteran 60 Damer
10AD√ĄLDBORG Christian2797LINDOME BKCompound Elit Herrar
10BÅMÅS NjålKLEPPKLEPP BUESKYTTERECompound Elit Herrar
10CKULLBERG Alexander7880SKOGENS IF KORSV√ĄGENCompound Elit Herrar
10DPERSSON Erik53001√ÖKERSBERGA BSKCompound Elit Herrar
11AJANSSON Björn40479STENBRO BSCompound Elit Herrar
11BANDERLE Mikael7908BSK STURARNACompound Elit Herrar
11CNORDSVAN Lennart7856PITE√Ö BKCompound Elit Herrar
11DHED Joakim7821BSK SILJANSPILENCompound Elit Herrar
12AJOHANSSON Rickard53001√ÖKERSBERGA BSKCompound Elit Herrar
12BEDSTR√ĖM Magnus2797LINDOME BKCompound Elit Herrar
12CCARLSSON Isak36531NORA BSKCompound Elit Herrar
12DDANIELSSON Jesper52887ALC HORNET TEAM SWEDENCompound Elit Herrar
13AISRAELSSON Pär36531NORA BSKCompound Elit Herrar
13BFREDRIKSSON Magnus53667ARVIKA ARCHERYCompound Elit Herrar
13CHELLMAN Martin7953√ÖTVIDABERGS BSKCompound Elit Herrar
13DKULLBERG Andreas7880SKOGENS IF KORSV√ĄGENCompound Elit Herrar
14AHEGEDUS Alexander3818STOCKHOLMS BKCompound Elit Herrar
14BISAKSSON Kristian2797LINDOME BKCompound Elit Herrar
14CEINARSSON Tobias7880SKOGENS IF KORSV√ĄGENCompound Elit Herrar
14DSCHEDVIN Robin53667ARVIKA ARCHERYCompound Elit Herrar
15AOTTOSSON Christoffer7880SKOGENS IF KORSV√ĄGENCompound Elit Herrar
15BSCUKA Axel7908BSK STURARNACompound Elit Herrar
15CANGANTYR Henrik7819FALU BSK KOPPARPILENCompound Elit Herrar
15DSUNDLIN Tom53001√ÖKERSBERGA BSKCompound Elit Herrar
16ARICKARDSSON David53108K√ĄVLINGE BSKCompound Elit Herrar
16BTOTH GaborSANDSANDEFJORD NORWAYCompound Elit Herrar
16CKURSTEN Mårten7884BSK VAGGERYDCompound Elit Herrar
16DAMENT MiloŇ°HAMHAMAR OG OMEGN BUESKYTTERECompound Elit Herrar
17AJOHANSSON Ulf Cenneth40479STENBRO BSCompound Veteran 60 Herrar
17BBENGTSSON Johnny3818STOCKHOLMS BKCompound Veteran 60 Herrar
17CKARLSSON Bozze7942V√ĄSTER√ÖS BKCompound Veteran 60 Herrar
17DPERSSON Gunnar40680J√ĄRNV√ĄGENS BFCompound Veteran 60 Herrar
18AANDERSSON Niklas45393AVESTA B√ÖGSKYTTEKLUBBRecurve Elit Herrar
18BANDERSSON Jonatan40479STENBRO BSRecurve Elit Herrar
18CFREDRIKSSON David7948MJ√ĖLBY BSRecurve Elit Herrar
18DPLIHON PierreFRAARC CLUB NIMESRecurve Elit Herrar
19ATHUN Martin2797LINDOME BKRecurve Elit Herrar
19BERIKSSON Henrik7915KARLSTADS BKRecurve Elit Herrar
19CBJERENDAL Göran2797LINDOME BKRecurve Elit Herrar
19DBOSTR√ĖM Conny7948MJ√ĖLBY BSRecurve Elit Herrar
20AJOHNSSON B√∂rje4533V√ĄXJ√Ė AISRecurve Elit Herrar
20BTAPPER Martin2797LINDOME BKRecurve Elit Herrar
20C√ÖHLUND Cenneth40185NYKVARNS BSKRecurve Elit Herrar
20DS√ĖDERQVIST Hans3818STOCKHOLMS BKRecurve Elit Herrar
21ABURHOL SimenLILLELILLESTR√ĖM & OMEGN BUESKYTTERERecurve Elit Herrar
21BIRIGOYEN-RODRIGUEZ Gonzalo3818STOCKHOLMS BKRecurve Elit Herrar
21CFREDRICH Birgit53108K√ĄVLINGE BSKCompound Elit Damer
21DHENDEL Jesper44935ROSLAGENS B√ÖGSKYTTEKLUBBCompound Elit Herrar
23AERIKSSON Kjell7895TYRES√Ė BSRecurve Veteran 60 Herrar
23B√ÖHLUND Nore7903STALLARHOLMENS BKRecurve Veteran 60 Herrar
23CALVEBLAD Stefan44935ROSLAGENS B√ÖGSKYTTEKLUBBRecurve Veteran 60 Herrar
23DARVEHELL Berryl7944BK FRISKYTTARNARecurve Veteran 60 Herrar
24ABERGSTEN Christina7828ANGEREDS BSRecurve Veteran 60 Damer
24BLUNDGREN Birgitta7911BS KILRecurve Veteran 60 Damer
24CLJUNGQVIST Patrik7888BK DANAPILENRecurve Master 50 Herrar
Grupp 2 Blå/Vit: Omärkt (B,L,I)
Target
Athlete
Country
Country Name
Event
1ALUNDMARK Fredrik7908BSK STURARNABarebow Elit Herrar
1BAXEFLOD Mats52887ALC HORNET TEAM SWEDENBarebow Elit Herrar
1CJONSSON Erik40385BSK EDSBYNBarebow Elit Herrar
1DSVENSSON √Öke7913BK FJ√ĄDERNBarebow Elit Herrar
2ATHORSLUND Urban39815IF ULVARNA BSKBarebow Elit Herrar
2BBOE TerjeSANDSANDEFJORD NORWAYBarebow Elit Herrar
2CHASSILA Joakim3818STOCKHOLMS BKBarebow Elit Herrar
2DNILSSON Mikael7884BSK VAGGERYDBarebow Elit Herrar
3ABERGLUND Lars7915KARLSTADS BKBarebow Elit Herrar
3BABRAHAMSSON Jan-√Öke7899ESKILSTUNA BSBarebow Elit Herrar
3CJANSSON Sebastian7925UME√Ö B√ÖGSKYTTEKLUBBBarebow Elit Herrar
3DEDLING Per7905KUNGS√ĄNGENS BKBarebow Elit Herrar
4AFAGERLUND Timmy7871BK PANTERNBarebow Elit Herrar
4BSANDGREN Per7903STALLARHOLMENS BKBarebow Elit Herrar
4CSUNDGREN Olof7899ESKILSTUNA BSBarebow Elit Herrar
4DENERHOLM Anders39815IF ULVARNA BSKBarebow Elit Herrar
5AWARD Kevin7915KARLSTADS BKBarebow Elit Herrar
5BFRANSSON John39620KATRINEHOLMS B√ÖGSKYTTE KLUBBBarebow Elit Herrar
5CSTORENGEN StianMOSSMOSS BUESKYTTEREBarebow Elit Herrar
5DSVENSSON Lars-Göran7871BK PANTERNBarebow Elit Herrar
6AWILHELMSSON Patrik3811STOCKAM√ĖLLANS IFBarebow Elit Herrar
6BHUSSIN ZADE Jafar7821BSK SILJANSPILENBarebow Elit Herrar
6CHEINONEN Jacob39620KATRINEHOLMS B√ÖGSKYTTE KLUBBBarebow Elit Herrar
7ASIGFRIDSSON Michael40385BSK EDSBYNBarebow Elit Herrar
7BZELMERL√Ė√ĖV Mikael39815IF ULVARNA BSKBarebow Elit Herrar
7CMALM√ČN NORDMARK Simon36531NORA BSKBarebow Junior 16 Herrar
7DPETTERSSON Leo39815IF ULVARNA BSKBarebow Junior 16 Herrar
9ABJ√ĖRKLUND Lina40385BSK EDSBYNBarebow Elit Damer
9BELAMSSON Olivia7885VETLANDA BSKBarebow Elit Damer
9CLILJESTR√ĖM Sara7908BSK STURARNABarebow Elit Damer
9D√ÖS√ČLL Stine3818STOCKHOLMS BKBarebow Elit Damer
10AANDERSSON Lisbeth7899ESKILSTUNA BSBarebow Elit Damer
10BBR√ĄND√ČN Anneli7915KARLSTADS BKBarebow Elit Damer
10CSVENBERG Malin44935ROSLAGENS B√ÖGSKYTTEKLUBBBarebow Elit Damer
10DROS√ČN OLLAS Susanne7821BSK SILJANSPILENBarebow Elit Damer
11AMELLQVIST Clare7908BSK STURARNABarebow Elit Damer
11BCSAKVARI OrsolyaSANDSANDEFJORD NORWAYBarebow Elit Damer
11CLILJA Carina7871BK PANTERNBarebow Elit Damer
11DWILHELMSSON Julia3811STOCKAM√ĖLLANS IFBarebow Elit Damer
12ATIMMIN Cecilia39815IF ULVARNA BSKBarebow Elit Damer
12BHED Josefin7821BSK SILJANSPILENBarebow Elit Damer
12CFORSSELL Paulina3818STOCKHOLMS BKBarebow Elit Damer
12DOLOFSSON Ingrid7908BSK STURARNABarebow Elit Damer
13ACARLSSON Lennart7850SUNDSVALL-ORTVIKENS BKInstinctive Elit Herrar
13BSAND Isaa1470EKER√Ė IKInstinctive Elit Herrar
13CH√ĄGER Hans53108K√ĄVLINGE BSKInstinctive Elit Herrar
13DHELLS√ČN Jonas31583BK FISKGJUSENInstinctive Elit Herrar
14ABEXANDER Roland31583BK FISKGJUSENInstinctive Elit Herrar
14BKARLSSON Per33883NYN√ĄSHAMNS BSKInstinctive Elit Herrar
14CJOHANSSON Catharina40479STENBRO BSInstinctive Elit Herrar
15ASAVILUOTO Kaarina40185NYKVARNS BSKLongbow Elit Damer
15BDOMEIJ Ulla7823G√ĄVLE BKLongbow Elit Damer
15CR√ĖN√ČR Maja7865HELSINGBORGS BSKLongbow Elit Damer
15DH√ĖGSTEDT Marie20980STOCKA BSKLongbow Elit Damer
16AMALMSTR√ĖM Yngve3993S√ĖDERT√ĄLJE BFLongbow Elit Herrar
16BDOMEIJ Jan7823G√ĄVLE BKLongbow Elit Herrar
16CNORBERG Emil7928BOR√ÖS BSLongbow Elit Herrar
16DBERT√ĄNG Inge7823G√ĄVLE BKLongbow Elit Herrar
17ANOR√ČN Peter7908BSK STURARNALongbow Elit Herrar
17BBODIN Tomas36531NORA BSKLongbow Elit Herrar
17CLUNDSTR√ĖM Tomas31583BK FISKGJUSENLongbow Elit Herrar
17DPERSSON Egon7869KRISTIANSTADS BKLongbow Elit Herrar
18AH√ĖGSTEDT Fredrik20980STOCKA BSKLongbow Elit Herrar
18BR√ĖN√ČR Eskil7865HELSINGBORGS BSKLongbow Elit Herrar
18CNAGLE Joseph2797LINDOME BKLongbow Elit Herrar
18DPERSSON Gunnar7915KARLSTADS BKLongbow Elit Herrar
19ANORRHULT Johan32927V√ĄSTBO BSKLongbow Elit Herrar
19BBERGQVIST Magnus7928BOR√ÖS BSLongbow Elit Herrar
19CPERSSON Kjell7869KRISTIANSTADS BKLongbow Elit Herrar
20APETERSSON Tore1796GRIMSL√ĖVS AIFBarebow Master 50 Herrar
20BSEGER Bj√∂rne7895TYRES√Ė BSBarebow Master 50 Herrar
20CAPELKVIST Ola39620KATRINEHOLMS B√ÖGSKYTTE KLUBBBarebow Master 50 Herrar
20DPETTERSSON Lars-Ove39815IF ULVARNA BSKBarebow Master 50 Herrar
22AGOCKERT Winfried1796GRIMSL√ĖVS AIFBarebow Veteran 60 Herrar
22BSVENSSON Stig7934SK√ĖVDE BSKBarebow Veteran 60 Herrar
22CBERGSTR√ĖM Stig7902NYK√ĖPINGS BSKBarebow Veteran 60 Herrar
22DSK√ĖLD Jan-Olov44935ROSLAGENS B√ÖGSKYTTEKLUBBBarebow Veteran 60 Herrar
23AADOLFSSON Christer7899ESKILSTUNA BSBarebow Veteran 60 Herrar
23BARVEHELL Harriet7944BK FRISKYTTARNABarebow Veteran 60 Herrar
23CL√ĖNNKVIST Karl-Erik7903STALLARHOLMENS BKBarebow Master 50 Herrar
24ALUND √Ösa36531NORA BSKLongbow Master 50 Damer
24BANDERSSON Eddy7920√ĄLVEN√ĄS BSKLongbow Veteran 60 Herrar
24CHALLBERG Patrik7908BSK STURARNABarebow Cadet 13 Herrar