Fält SM och Swedish Open 2019 Fält SM och Swedish Open 2019
Nora Bågskytteklubb (Nora BSK)
Digerberget Nora, from 03-08-2019 to 4-08-2019
Fält SM och Swedish Open 2019
Participant List ordered by Event
 
BCHBarebow Cadett 13 Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
7908BSK STURARNA
024CHALLBERG PatrikGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
BEDBarebow Elit Damer
Target
Rank
Athlete
Ses.
3811STOCKAMÖLLANS IF
011DWILHELMSSON JuliaGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
3818STOCKHOLMS BK
012CFORSSELL PaulinaGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
009DÅSÉLL StineGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
39815IF ULVARNA BSK
012ATIMMIN CeciliaGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
40385BSK EDSBYN
009ABJÖRKLUND LinaGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
44935ROSLAGENS BÅGSKYTTEKLUBB
010CSVENBERG MalinGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7821BSK SILJANSPILEN
012BHED JosefinGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
010DROSÉN OLLAS SusanneGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
7871BK PANTERN
011CLILJA CarinaGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7885VETLANDA BSK
009BELAMSSON OliviaGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7899ESKILSTUNA BS
010AANDERSSON LisbethGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7908BSK STURARNA
009CLILJESTRÖM SaraGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
011AMELLQVIST ClareGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
012DOLOFSSON IngridGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7915KARLSTADS BK
010BBRÄNDÉN AnneliGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
SANDSANDEFJORD NORWAY
011BCSAKVARI OrsolyaGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
BEHBarebow Elit Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
3811STOCKAMÖLLANS IF
006AWILHELMSSON PatrikGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
3818STOCKHOLMS BK
002CHASSILA JoakimGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
39620KATRINEHOLMS BÅGSKYTTE KLUBB
005BFRANSSON JohnGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
006CHEINONEN JacobGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
39815IF ULVARNA BSK
004DENERHOLM AndersGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
002ATHORSLUND UrbanGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
007BZELMERLÖÖV MikaelGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
40385BSK EDSBYN
001CJONSSON ErikGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
007ASIGFRIDSSON MichaelGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
52887ALC HORNET TEAM SWEDEN
001BAXEFLOD MatsGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7821BSK SILJANSPILEN
006BHUSSIN ZADE JafarGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7871BK PANTERN
004AFAGERLUND TimmyGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
005DSVENSSON Lars-GöranGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7884BSK VAGGERYD
002DNILSSON MikaelGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7899ESKILSTUNA BS
003BABRAHAMSSON Jan-ÅkeGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
004CSUNDGREN OlofGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7903STALLARHOLMENS BK
004BSANDGREN PerGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7905KUNGSÄNGENS BK
003DEDLING PerGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7908BSK STURARNA
001ALUNDMARK FredrikGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7913BK FJÄDERN
001DSVENSSON ÅkeGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
7915KARLSTADS BK
003ABERGLUND LarsGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
005AWARD KevinGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7925UMEÅ BÅGSKYTTEKLUBB
003CJANSSON SebastianGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
MOSSMOSS BUESKYTTERE
005CSTORENGEN StianGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
SANDSANDEFJORD NORWAY
002BBOE TerjeGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
BJHBarebow Junior 16 Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
36531NORA BSK
007CMALMÉN NORDMARK SimonGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
39815IF ULVARNA BSK
007DPETTERSSON LeoGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
BMHBarebow Master 50 Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
1796GRIMSLÖVS AIF
020APETERSSON ToreGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
39620KATRINEHOLMS BÅGSKYTTE KLUBB
020CAPELKVIST OlaGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
39815IF ULVARNA BSK
020DPETTERSSON Lars-OveGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7895TYRESÖ BS
020BSEGER BjörneGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7903STALLARHOLMENS BK
023CLÖNNKVIST Karl-ErikGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
BVHBarebow Veteran 60 Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
1796GRIMSLÖVS AIF
022AGOCKERT WinfriedGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
44935ROSLAGENS BÅGSKYTTEKLUBB
022DSKÖLD Jan-OlovGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
7899ESKILSTUNA BS
023AADOLFSSON ChristerGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7902NYKÖPINGS BSK
022CBERGSTRÖM StigGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
7934SKÖVDE BSK
022BSVENSSON StigGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7944BK FRISKYTTARNA
023BARVEHELL HarrietGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
CEDCompound Elit Damer
Target
Rank
Athlete
Ses.
2797LINDOME BK
004CTHUN IsabellGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
40479STENBRO BS
005DHAXHOLM JenjiraGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
40680JÄRNVÄGENS BF
005AKÄCK CarolineGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
43312HUDDINGE BSK
005COLSSON CarinaGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
53108KÄVLINGE BSK
021CFREDRICH BirgitGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7818BSK DALPILEN
004DBUDEN IvanaGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7821BSK SILJANSPILEN
005BHED JuliaGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7856PITEÅ BK
004ASÖDERSTEN LisaGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
EDINBEDINBURGH UNIVERSITY
004BNILSSON JessicaGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
CEHCompound Elit Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
2797LINDOME BK
010ADÄLDBORG ChristianGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
012BEDSTRÖM MagnusGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
014BISAKSSON KristianGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
36531NORA BSK
012CCARLSSON IsakGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
013AISRAELSSON PÀrGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
3818STOCKHOLMS BK
014AHEGEDUS AlexanderGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
40479STENBRO BS
011AJANSSON BjörnGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
44935ROSLAGENS BÅGSKYTTEKLUBB
021DHENDEL JesperGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
52887ALC HORNET TEAM SWEDEN
012DDANIELSSON JesperGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
53001ÅKERSBERGA BSK
012AJOHANSSON RickardGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
010DPERSSON ErikGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
015DSUNDLIN TomGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
53108KÄVLINGE BSK
016ARICKARDSSON DavidGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
53667ARVIKA ARCHERY
013BFREDRIKSSON MagnusGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
014DSCHEDVIN RobinGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7819FALU BSK KOPPARPILEN
015CANGANTYR HenrikGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7821BSK SILJANSPILEN
011DHED JoakimGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7856PITEÅ BK
011CNORDSVAN LennartGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7880SKOGENS IF KORSVÄGEN
014CEINARSSON TobiasGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
010CKULLBERG AlexanderGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
013DKULLBERG AndreasGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
015AOTTOSSON ChristofferGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7884BSK VAGGERYD
016CKURSTEN MÄrtenGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7908BSK STURARNA
011BANDERLE MikaelGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
015BSCUKA AxelGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7953ÅTVIDABERGS BSK
013CHELLMAN MartinGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
HAMHAMAR OG OMEGN BUESKYTTERE
016DAMENT MiloƥGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
KLEPPKLEPP BUESKYTTERE
010BÅMÅS NjĂ„lGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
SANDSANDEFJORD NORWAY
016BTOTH GaborGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
CMHCompound Master 50 Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
40479STENBRO BS
003CBÄCKLUND UlfGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
53001ÅKERSBERGA BSK
001AØYEN EddieGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7821BSK SILJANSPILEN
001BHED LennartGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7840BOLLNÄS BK
003AVOLUNGHOLEN RolfGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7884BSK VAGGERYD
002DLINDEN PeterGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7911BS KIL
003BEKMAN AndersGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
002AMALM LeifGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
001CSÖDERSTEN DanGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
7948MJÖLBY BS
002BFREDRIKSSON HansGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
002CWALLON ConnyGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7953ÅTVIDABERGS BSK
001DHELLMAN AndersGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
CVDCompound Veteran 60 Damer
Target
Rank
Athlete
Ses.
40479STENBRO BS
009DBÄCKLUND ViolaGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
CVHCompound Veteran 60 Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
3818STOCKHOLMS BK
017BBENGTSSON JohnnyGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
40479STENBRO BS
017AJOHANSSON Ulf CennethGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
40680JÄRNVÄGENS BF
017DPERSSON GunnarGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
44935ROSLAGENS BÅGSKYTTEKLUBB
009CCARLSSON JimmyGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7942VÄSTERÅS BK
017CKARLSSON BozzeGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
IEHInstinctive Elit Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
1470EKERÖ IK
013BSAND IsaaGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
31583BK FISKGJUSEN
014ABEXANDER RolandGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
013DHELLSÉN JonasGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
33883NYNÄSHAMNS BSK
014BKARLSSON PerGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
40479STENBRO BS
014CJOHANSSON CatharinaGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
53108KÄVLINGE BSK
013CHÄGER HansGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
7850SUNDSVALL-ORTVIKENS BK
013ACARLSSON LennartGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
LEDLongbow Elit Damer
Target
Rank
Athlete
Ses.
20980STOCKA BSK
015DHÖGSTEDT MarieGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
40185NYKVARNS BSK
015ASAVILUOTO KaarinaGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7823GÄVLE BK
015BDOMEIJ UllaGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7865HELSINGBORGS BSK
015CRÖNÉR MajaGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
LEHLongbow Elit Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
20980STOCKA BSK
018AHÖGSTEDT FredrikGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
2797LINDOME BK
018CNAGLE JosephGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
31583BK FISKGJUSEN
017CLUNDSTRÖM TomasGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
32927VÄSTBO BSK
019ANORRHULT JohanGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
36531NORA BSK
017BBODIN TomasGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
3993SÖDERTÄLJE BF
016AMALMSTRÖM YngveGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
7823GÄVLE BK
016DBERTÄNG IngeGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
016BDOMEIJ JanGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7865HELSINGBORGS BSK
018BRÖNÉR EskilGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
7869KRISTIANSTADS BK
017DPERSSON EgonGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
019CPERSSON KjellGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7908BSK STURARNA
017ANORÉN PeterGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
7915KARLSTADS BK
018DPERSSON GunnarGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
7928BORÅS BS
019BBERGQVIST MagnusGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
016CNORBERG EmilGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
LMDLongbow Master 50 Damer
Target
Rank
Athlete
Ses.
36531NORA BSK
024ALUND ÅsaGrupp 2 BlĂ„/Vit: OmĂ€rkt (B,L,I)
LVHLongbow Veteran 60 Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
7920ÄLVENÄS BSK
024BANDERSSON EddyGrupp 2 BlÄ/Vit: OmÀrkt (B,L,I)
REDRecurve Elit Damer
Target
Rank
Athlete
Ses.
3818STOCKHOLMS BK
006DJANGNÄS ErikaGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
39828LINKÖPINGS SKF
006AKÄTTSTRÖM ElinGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
40680JÄRNVÄGENS BF
007ARUUSKANEN AleksandraGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7826SANDVIKENS BSK
006BLARSSON BROLUND KarinGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7828ANGEREDS BS
007CBERGSTEN EvaGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7885VETLANDA BSK
007BNYBERG SandraGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7908BSK STURARNA
009BWENDEL MichaelaGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7948MJÖLBY BS
009ANILSSON SaraGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
KLEPPKLEPP BUESKYTTERE
006CRIDDERSTRÖM LineGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
REHRecurve Elit Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
2797LINDOME BK
019CBJERENDAL GöranGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
020BTAPPER MartinGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
019ATHUN MartinGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
3818STOCKHOLMS BK
021BIRIGOYEN-RODRIGUEZ GonzaloGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
020DSÖDERQVIST HansGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
40185NYKVARNS BSK
020CÅHLUND CennethGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
40479STENBRO BS
018BANDERSSON JonatanGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
4533VÄXJÖ AIS
020AJOHNSSON BörjeGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
45393AVESTA BÅGSKYTTEKLUBB
018AANDERSSON NiklasGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7915KARLSTADS BK
019BERIKSSON HenrikGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7948MJÖLBY BS
019DBOSTRÖM ConnyGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
018CFREDRIKSSON DavidGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
FRAARC CLUB NIMES
018DPLIHON PierreGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
LILLELILLESTRÖM & OMEGN BUESKYTTERE
021ABURHOL SimenGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
RMHRecurve Master 50 Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
7888BK DANAPILEN
024CLJUNGQVIST PatrikGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
RVDRecurve Veteran 60 Damer
Target
Rank
Athlete
Ses.
7828ANGEREDS BS
024ABERGSTEN ChristinaGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7911BS KIL
024BLUNDGREN BirgittaGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
RVHRecurve Veteran 60 Herrar
Target
Rank
Athlete
Ses.
44935ROSLAGENS BÅGSKYTTEKLUBB
023CALVEBLAD StefanGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7895TYRESÖ BS
023AERIKSSON KjellGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)
7903STALLARHOLMENS BK
023BÅHLUND NoreGrupp 1 Röd/Vit: MĂ€rkt (C, R)
7944BK FRISKYTTARNA
023DARVEHELL BerrylGrupp 1 Röd/Vit: MÀrkt (C, R)