2019 Veronica's CupWorld Ranking Event 2019 Veronica's CupWorld Ranking Event
Lokostrelski klub Kamnik (LKK)
Kamnik (Slovenia), from 26-04-2019 to 28-04-2019
2019 Veronica's CupWorld Ranking Event
Entries by Country
 
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
CLEMENT Gabriele1ARecurve Women
DJUKIC Angelina8CRecurve Junior Women
GRUBE Elisabeth3ARecurve Women
GRUBE Rudolf17DRecurve Men
GSTOETTNER Andreas18DRecurve Men
MATZNER Michael21DCompound Men
PLESCHBERGER Magret6ARecurve Women
RIESS Nina2ARecurve Women
SCHOENFELLNER Noah16DRecurve Men
STRAKA Elisabeth4ARecurve Women
WIENER Nico23CCompound Men
WIENER Wolfgang24CCompound Men
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ACKX Enzo20CCompound Men
BUNTINX Tim21CCompound Men
VOORTMANS Ben22CCompound Men
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
DUPOR Matko14CRecurve Cadet Men
HABEK Miroslav22CRecurve Men
HORVAT Ivan23CRecurve Men
KOVACIC Tihana7CRecurve Women
MLINARIC Amanda18BCompound Women
REMAR Alen24CRecurve Men
REZEK Maks6ARecurve Junior Men
VAVRO Mario23BCompound Men
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
CELMANOVA Karolina32ACompound Cadet Women
CIMICKA Jana7BRecurve Women
EBERMANN Erik12BRecurve Men
GRAPOVA Klara9BRecurve Junior Women
HAMOR Martin13BRecurve Men
HERÁK Jiří6DRecurve Junior Men
JECH Matej4DRecurve Junior Men
KRESALA Josef5DRecurve Junior Men
LETTLOVA Nikola30ARecurve Cadet Women
NOVOTNA Eliska29ARecurve Cadet Women
PEJCOCH Karel11BRecurve Men
RASKA Tomas15BRecurve Men
VENHUDOVA Aneta28ARecurve Cadet Women
VOZECH Jan14BRecurve Men
ZIKMUNDOVA Martina18CCompound Women
ZIKMUNDOVA Petra31ACompound Cadet Women
MAJAROVA HanaTeam Manager
SIPEK JanCoach
EGYEGYPT
Name
Target
Event
Session
ABDELBAR Aly25DRecurve Men
ADAM Amal2DRecurve Women
AMIN Aly24DRecurve Men
AZZAM Nada3DRecurve Women
ELCHAMMAA Mira1DRecurve Women
MANSOUR Reem4DRecurve Women
MOHAMED Sherif22DRecurve Men
TOLBA Youssof23DRecurve Men
ELFEKE MagedCoach
HASSAN AhmedDelegation Official
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
ANTOINE Thomas20BRecurve Men
BILLOUE Florian19BRecurve Men
FICHET Romain18BRecurve Men
TELLIER Clémence8ARecurve Women
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
AVINS Christopher20CRecurve Men
BARRETT-REES Finnlay30CCompound Cadet Men
BARRETT-REES Jakob6CRecurve Junior Men
CORLESS Susan17BCompound Women
DAVIS Emma1BRecurve Women
DENHAM Kyle18CRecurve Men
KLEIN Michael21CRecurve Men
NAIRN Thomas19CRecurve Men
PALMER Freya5BRecurve Women
PALMER Heike31ARecurve Cadet Women
ROWLEY Hannah3BRecurve Women
SARGEANT Bayley16BCompound Women
SCOTT Simon24ACompound Men
TIPPING Rebekah2BRecurve Women
VAUGHAN Matthew2DRecurve Junior Men
WARNER Elizabeth4BRecurve Women
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
FOGARTY Thea28CRecurve Cadet Women
TAYLOR Adam16CRecurve Men
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
BARKARSON Nói12CRecurve Cadet Men
BARKARSON Nói30BCompound Cadet Men
DAXBOCK Astrid6CRecurve Women
DAXBOCK Astrid18ACompound Women
GISLASON Olafur20DRecurve Men
GUDJONSSON Gudmundur Orn20BCompound Men
GUDJONSSON Gudmundur Orn21DRecurve Men
GUNNARSSON Runar Thor19BCompound Men
HAFSTEINSSON Ragnar Thor19DRecurve Men
MAMALIAS Eowyn Marie28DRecurve Cadet Women
MAMALIAS Eowyn Marie31CCompound Cadet Women
PLOSZAJ Ewa17ACompound Women
SIGURPALSDOTTIR Erla Mary16ACompound Women
SVEINSDOTTIR Eva Ros16CCompound Women
HREIDARSDOTTIR SignyOther Function
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
BERTOLINO Andrea11CRecurve Men
BRUNELLO Antonio29BCompound Cadet Men
CAVALLINI Patrizia8CRecurve Women
CUOGHI Danies13CRecurve Men
DI PASQUALE Carla8BRecurve Women
FRANCESCHELLI Stefania9BRecurve Women
GREGORI Francesco1CRecurve Junior Men
LILLA Luca12CRecurve Men
LUPONETTI Raimondo14CRecurve Men
MOLFESE Fabio15CRecurve Men
PINNA Luca18DCompound Men
TOMASI Jessica9CRecurve Women
LUXLUXEMBURG
Name
Target
Event
Session
SEYWERT Gilles19CCompound Men
LUX1G.T. STRASSEN
Name
Target
Event
Session
BALDAUFF Laurence7ARecurve Women
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
DE BAKKER Mick21BRecurve Men
DEDEN Esther5DRecurve Women
DIELEMANS Mitch25CRecurve Men
JEURISSEN Damiaan23BRecurve Men
VOS Julle22BRecurve Men
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
AMAIESTROAIE Madalina7ARecurve Junior Women
BUZILA-BALAS Tudor12DRecurve Cadet Men
CRISTESCU Claudia Daniela17CCompound Women
FECIORU Ilinca Andreea8BRecurve Junior Women
FRAI Cosmin5BRecurve Junior Men
IEPURI Ghenadi22ARecurve Men
MIKLOS Beatrice9CRecurve Junior Women
TANASESCU Flavius13DRecurve Cadet Men
TIMPU Mario11DRecurve Cadet Men
DENES AlexandruTeam Manager
VIOREL HabianCoach
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
ARNEZ Luka20ARecurve Men
BELE Erik10ARecurve Cadet Men
BIZJAK Nik5CRecurve Junior Men
BIZJAK Rok14ARecurve Men
BOZIC Bojan21ACompound Men
BRENK Aljaz Matija32DCompound Cadet Men
CAVIC Urska4CRecurve Women
FABCIC Dejan17ARecurve Men
FERS Spela8ARecurve Junior Women
GALJANIC Filip11ARecurve Cadet Men
GODESA Klemen32CCompound Cadet Men
GODESA Matej30ACompound Cadet Men
GODESA Miha29ACompound Cadet Men
HABJAN MALAVASIC Den19ARecurve Men
HORVAT Niko13ARecurve Cadet Men
HRKALOVIC Miro18ARecurve Men
JAGER Matic10CRecurve Cadet Men
JERAS Timej12ARecurve Cadet Men
JEVSNIK Tim30DCompound Cadet Men
KANDZIC Iris7CRecurve Junior Women
KOMOCAR Jaka16ARecurve Men
MIHEVC Martin4CRecurve Junior Men
MODIC Stas20ACompound Men
MOHORCIC Anton19ACompound Men
MULEC Matevz11CRecurve Cadet Men
PAJK Aneja31BCompound Cadet Women
PINTARIC Zana30CRecurve Cadet Women
PODKRAJŠEK Sergej3CRecurve Junior Men
PRODAN Kristjan14ARecurve Cadet Men
RASPOLIC Matej23ACompound Men
RAVNIKAR Ziga11ARecurve Men
ROZIC Matija29DCompound Cadet Men
ROZIC Miha2CRecurve Junior Men
RUSJAN Iva5CRecurve Women
SAREC Anja29CRecurve Cadet Women
SIMEC Miha12ARecurve Men
SITAR Dejan22ACompound Men
SKRT Katja1CRecurve Women
SLANA Teja9ARecurve Junior Women
STRAJHAR Gasper15ARecurve Men
TEVZ Sanja3CRecurve Women
UMER Ana2CRecurve Women
VELKOVA Mia31CRecurve Cadet Women
VIRANT Peter13ARecurve Men
ZUPANC MatejCoach
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
BEATOVIC Aleksandar15DRecurve Men
BRZAKOVIC Dragan13DRecurve Men
GALIĆ Aleksa6BRecurve Junior Men
ILIC Slavoljub24DCompound Men
NEDELJKOVIĆ Ognjen22DCompound Men
OBRADOVIĆ Aleksa1DRecurve Junior Men
REDZA Djordje12DRecurve Men
STEFANOVIC Nikola14DRecurve Men
VELIMIROVIC Jovica11DRecurve Men
ZIKIC Stefan23DCompound Men
COLOVIC MiljkoCoach
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
FABER Florian21ARecurve Men
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BARANKOVA Denisa6BRecurve Women
BENDÍKOVÁ Elena30DRecurve Cadet Women
CADER Tomas1ARecurve Junior Men
CIZMAROVA Viktoria7DRecurve Junior Women
FRANCU Ondrej3ARecurve Junior Men
GALANDA Dusan10DRecurve Cadet Men
GALOVA Barbora16DCompound Women
HANULIAK Jan16BRecurve Men
HANULIAK Jan Jakub2ARecurve Junior Men
HURBAN JR. Vladimir17BRecurve Men
HURBAN Vladimir20DCompound Men
KUBICEK Libor19DCompound Men
MACHAN Maros14BRecurve Cadet Men
POIZL Dominik5ARecurve Junior Men
SEDIVA Elizabeta32BCompound Cadet Women
SEDIVY Simon29CCompound Cadet Men
SEDIVÝ Vladimir24BCompound Men
SRDOS Viliam4ARecurve Junior Men
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
DANIELSSON Mikael17CRecurve Men
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
AK Samet25ARecurve Men
AKTUNA Aybuke8DRecurve Women
ANAGOZ Yasemin6DRecurve Women
BOZLAR Fatih24BRecurve Men
COSKUN Gulnaz9DRecurve Women
DAL Erdal Meric24ARecurve Men
DERIN Sevcan7DRecurve Women
GAZOZ Mete23ARecurve Men
CINAR SermetCoach
CORBA YusufCoach
ERGIN DamlaCoach
ERGIN Yusuf GoktugCoach
UAEUAE
Name
Target
Event
Session
ALKAABI Ahmed1BRecurve Junior Men
ALKAABI Khalifa13BRecurve Cadet Men
ALKAABI Salim10BRecurve Cadet Men
ALKETBI Mohamed Saeed3BRecurve Junior Men
ALKETBI Saif12BRecurve Cadet Men
ALKTEBI Ali2BRecurve Junior Men
ALKTEBI Matar11BRecurve Cadet Men
AL RASHDI MatarTeam Manager
ALKAABI MohamedDelegation Official
FERNANDO BCP Lankaluge NimanthaCoach
MUJAHID AdamCoach