NUM 2019 NUM 2019
Aalborg bueskyttelaug (ABL)
Bautastenen 25, 9230 Svenstrup J, from 06-07-2019 to 7-07-2019
NUM 2019
Brackets
 
Recurve Nordic Cadet Team
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1DENDenmarkKRISTENSEN Emilie Storgaard
JAKOBSEN Victor Berg
ØSTRUP Tobias Busk
Bye                           
                            
       DENDenmark6                    
        DENDenmark (6)0                    
17NDCNordic (2)NILSSON Linnea
SVENSSON Meja
BIRGIRSSON Petur Mar M
0                          
16DENDenmark (6)DALSGAARD Kira
MATHIASEN Mikkel
VESTERGAARD Holger
6                          
              DENDenmark6             
               FINFinland (2)2             
9DENDenmark (4)CHRISTENSEN Rasmus
CHRISTENSEN Emil Meldgaard
HUYNH Jonathan Holt
Bye                         
                          
       DENDenmark (4)0                   
        FINFinland (2)6                   
                           
8FINFinland (2)KUJARI Aino
PENTTINEN Ville
PETÄJÄ Aleksi
Bye                          
                     DENDenmark5      
                      NORNorway3      
5NORNorwayBLINDHEIMSVIK Ida Linnea
STORELV Amalie
MAKASSIOUK Maxim
Bye                         
                          
       NORNorway6                  
        SWESweden (3)0                  
                         
12SWESweden (3)CWIRZEN Emily
DENNIUS Niki
HOLMSTRÖM Agnes
Bye                        
              NORNorway6            
               DENDenmark (2)2            
13DENDenmark (5)FUDGE Jessica
JENSEN Cecilie
SØRENSEN Karla
6                         
20NDC3Nordic (3)SPANGE Filip
SØBERG Sander
0                         
       DENDenmark (5)2                   
        DENDenmark (2)6                   
                        Gold  
4DENDenmark (2)LADEFOGED Clara
DIETRICH Noah
HENRIKSEN Ludvig Njor
Bye                    DENDenmark5
                             SWESweden3
                               Bronze  
3SWESwedenDECKER Emil
ENGELMARK Alfred
HEDENVANG Kevin
Bye                    NORNorway1
                      FINFinland5
       SWESweden5                   
        SWESweden (4)1                   
19DENDenmark (7)EGHOLM Aura
JENSEN Kirstine Møller
HANSEN Matias Aaroe
0                         
14SWESweden (4)ANDERSSON Freya
BIELIS Maja
SVENSSON Alva
6                         
              SWESweden5            
               NDCNordic1            
11NDCNordicHILMARSDOTTIR Marin Anita
OJALA Meri
KORNAMO Luukas
Bye                        
                         
       NDCNordic6                  
        DENDenmark (3)2                  
                          
6DENDenmark (3)MARCKMANN Marie Flindt
VESTERGAARD Mia
FAGERBERG Malte
Bye                         
                     SWESweden6      
                      FINFinland0      
7NORNorway (2)HANSEN Inger Margrethe
LANDSVIK Torjus Ovedal
NORDHAGEN-MARTINSEN Filip
Bye                          
                           
       NORNorway (2)5                   
        SWESweden (2)1                   
                          
10SWESweden (2)DECKER Emma
LU PYLS Qingmei
ZERROUKI Aicha
Bye                         
              NORNorway (2)0             
               FINFinland6             
15NORNorway (3)HANSEN Tilde Wahl
HUSTVEIT Julie
WRAALSEN Maren Andrea Omnes
6                          
18NORNorway (4)BAKKEMO Rebekka
FJELDHEIM Ragne
FJELDHEIM Oda
0                          
       NORNorway (3)2                    
        FINFinland6                    
                            
2FINFinlandKAARI Emilia
OJALA Milja
VÄHÄLUMMUKKA Eetu
Bye