NUM 2019 NUM 2019
Aalborg bueskyttelaug (ABL)
Bautastenen 25, 9230 Svenstrup J, from 06-07-2019 to 7-07-2019
NUM 2019
Participant List ordered by Target
 
Session 1
Target
Athlete
Country
Country Name
Event
1AALBRECHTSEN Emil MalikDENDENMARKRecurve WA Junior Men
1BFREDRIKSSON DavidSWESWEDENRecurve WA Junior Men
1CNISSEN Lea MogreeDENDENMARKRecurve WA Junior Women
1DLUNDSTRÖM SaraSWESWEDENRecurve WA Junior Women
2ASTAUDT OliverDENDENMARKRecurve WA Junior Men
2BKARLSTEDT ErikSWESWEDENRecurve WA Junior Men
2CKOLLING JulieDENDENMARKRecurve WA Junior Women
2DSJØTUN Odin FossNORNORWAYRecurve WA Junior Men
3AJENSEN SvanteDENDENMARKRecurve WA Junior Men
3BQVIRIST AdamSWESWEDENRecurve WA Junior Men
3CNIELSEN Maja ClausenDENDENMARKRecurve WA Junior Women
3DRUTLEDAL Adrian ANORNORWAYRecurve WA Junior Men
4ALAURIDSEN JakobDENDENMARKRecurve WA Junior Men
4CELFARSSON Georg RunarICEICELANDRecurve WA Junior Men
4DROTH SanderNORNORWAYRecurve WA Junior Men
5ABRYNNING RasmusDENDENMARKRecurve WA Junior Men
5BSANELL AnnieSWESWEDENRecurve WA Junior Women
5CUNNSTEINSSON Asgeir IngiICEICELANDRecurve WA Junior Men
5DLAUKELAND SteffenNORNORWAYRecurve WA Junior Men
6ARADOOR MortenDENDENMARKRecurve WA Junior Men
6BLINDBERG AlvaSWESWEDENRecurve WA Junior Women
6CLOTSBERG Aron Orn OlasonICEICELANDRecurve WA Junior Men
6DKRISTENSEN Freja Emilia RybjergNORNORWAYRecurve WA Junior Women
7AØRSTED JonathanDENDENMARKRecurve WA Junior Men
7BHALLDÉN SaraSWESWEDENRecurve WA Junior Women
7CSIGMUNDSSON BjornICEICELANDRecurve WA Junior Men
7DBRODSHAUG Heidi LeiraNORNORWAYRecurve WA Junior Women
8AKRUSE KathrineDENDENMARKRecurve WA Junior Women
8BÅNGMAN SabinaSWESWEDENRecurve WA Junior Women
8CANDRESDOTTIR Tinna RutICEICELANDRecurve WA Junior Women
8DHILLESTAD KatrineNORNORWAYRecurve WA Junior Women
9ABAGER FrederikkeDENDENMARKRecurve WA Junior Women
9BNORTH Agnes LannemyrSWESWEDENRecurve WA Junior Women
9CARNTHORSDOTTIR RakelICEICELANDRecurve WA Junior Women
9DMÄKI-PAAVOLA EetuFINFINLANDRecurve WA Junior Men
10AJAKOBSEN NannaDENDENMARKRecurve WA Junior Women
10BBORÉN Sofia HölaasSWESWEDENRecurve WA Junior Women
10CHORTO HanneFINFINLANDRecurve WA Junior Women
10DEEROLA MillaFINFINLANDRecurve WA Junior Women
11AOLSSON EliasSWESWEDENRecurve WA Cadet Men
11BHAAKONSEN Hans KristianNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
11CÖHNSTRÖM Evelyn AllenSWESWEDENRecurve WA Cadet Women
11DMARQUARDT Markus GantzelDENDENMARKRecurve WA Cadet Men
12AWESTLING HermanSWESWEDENRecurve WA Cadet Men
12BFAGERHEIM August Brian HagenNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
12CRYDÉN IdaSWESWEDENRecurve WA Cadet Women
13ASUNDSTRÖM AlbinSWESWEDENRecurve WA Cadet Men
13BJOHANSEN Oliver WNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
13CLINDSJÖ LinnSWESWEDENRecurve WA Cadet Women
13DDUUS TobiasDENDENMARKRecurve WA Cadet Men
14BAUNE Sander EspesethNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
14CVUORINEN VerneFINFINLANDRecurve WA Cadet Men
14DCHRISTENSEN Christian BrendstrupDENDENMARKRecurve WA Cadet Men
15AJACOBSSON LukasSWESWEDENRecurve WA Cadet Men
15BORVEDAL AsbjørnNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
15CPETÄJÄ NikoFINFINLANDRecurve WA Cadet Men
15DNORDSTRØM OliverDENDENMARKRecurve WA Cadet Men
16AMOSÈN JacobSWESWEDENRecurve WA Cadet Men
16BBRAAR BastianNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
16DAGERHOLM LenaDENDENMARKRecurve WA Cadet Women
17AWENDEL MichaelaSWESWEDENRecurve WA Cadet Women
17BLÅNGSVEDS Martin FisketjønnNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
17CSMEDS YlvaFINFINLANDRecurve WA Cadet Women
17DRÖSSEL JohannaDENDENMARKRecurve WA Cadet Women
18BMOSBAK GydaNORNORWAYRecurve WA Cadet Women
18CMÄKIRANTA EllaFINFINLANDRecurve WA Cadet Women
18DØRSTED CarolinaDENDENMARKRecurve WA Cadet Women
19AUNELL RonjaSWESWEDENRecurve WA Cadet Women
19BKRISTIANSEN ElinNORNORWAYRecurve WA Cadet Women
19CGUDMUNDSSON Baldur IngimarICEICELANDRecurve WA Cadet Men
19DKJELDSEN XandraDENDENMARKRecurve WA Cadet Women
20AKARLSSON AnnaSWESWEDENRecurve WA Cadet Women
20BJOHANSEN Bettina MobergNORNORWAYRecurve WA Cadet Women
20CKRISTJANSDOTTIR Lilja DisICEICELANDRecurve WA Cadet Women
20DHANSEN StinaDENDENMARKRecurve WA Cadet Women
21AJOHNSSON LinnSWESWEDENRecurve WA Cadet Women
21BBRODSHAUG Aino LeiraNORNORWAYRecurve WA Cadet Women
21DPETERSEN Cecilie Nowack VestergaardDENDENMARKRecurve WA Cadet Women
22ALIND CeciliaSWESWEDENRecurve WA Cadet Women
22BHUSTVEIT MalinNORNORWAYRecurve WA Cadet Women
22CKALLINI IsakSWESWEDENRecurve WA Cadet Men
23ACHRISTIANSEN ChristianDENDENMARKCompound WA Junior Men
23BÅKERMAN FredrikSWESWEDENCompound WA Junior Men
23CASTRUP-JENSEN ValdemarDENDENMARKCompound WA Cadet Men
23DSALOVAARA LovaSWESWEDENCompound WA Cadet Women
24AVØLUND HelgeDENDENMARKCompound WA Junior Men
24BKÄCK MathiasSWESWEDENCompound WA Junior Men
24CHUMMEL OliverDENDENMARKCompound WA Cadet Men
25AOHRBERG TeddyDENDENMARKCompound WA Junior Men
25CBERG ChristofferDENDENMARKCompound WA Cadet Men
25DISNES TrymNORNORWAYCompound WA Junior Men
26ARINGGAARD NicolajDENDENMARKCompound WA Junior Men
26BBENSCHJÖLD JacobSWESWEDENCompound WA Junior Men
26CLÜTZEN Linus HellerDENDENMARKCompound WA Cadet Men
26DLINDE-NIELSEN ErikNORNORWAYCompound WA Junior Men
27AVILHELMSEN JonDENDENMARKCompound WA Junior Men
27BTORSTENSSON TageSWESWEDENCompound WA Junior Men
27CDALSGAARD AndersDENDENMARKCompound WA Cadet Men
28ACHRISTENSEN MathildeDENDENMARKCompound WA Junior Women
28BWÄLLSTEDT Marcus ArlefurSWESWEDENCompound WA Junior Men
28CSTÜTZ NatachaDENDENMARKCompound WA Cadet Women
28DJOHANSEN EirikNORNORWAYCompound WA Cadet Men
29AHANSEN Sara NørgårdDENDENMARKCompound WA Junior Women
29BKÄCK KarolineSWESWEDENCompound WA Junior Women
29CSTABEL VictoriaDENDENMARKCompound WA Cadet Women
29DKALLIOMÄKI KalleFINFINLANDCompound WA Junior Men
30ABJARNARSON Tore LindboeDENDENMARKCompound WA Cadet Men
30BHEDELIUS LinnSWESWEDENCompound WA Junior Women
30CMØLLER Laura SassDENDENMARKCompound WA Cadet Women
30DTUOKKOLA RuutFINFINLANDCompound WA Cadet Women
31ABRAMSEN RasmusDENDENMARKCompound WA Cadet Men
31BBACKMAN AnnaSWESWEDENCompound WA Junior Women
31CMECK LivDENDENMARKCompound WA Cadet Women
32ACHRISTIANSEN OliverDENDENMARKCompound WA Cadet Men
32BMERVING CarlSWESWEDENCompound WA Cadet Men
32CBARKARSON NoiICEICELANDCompound WA Cadet Men
33ANIELSEN MartinDENDENMARKCompound WA Cadet Men
33BMERVING GustavSWESWEDENCompound WA Cadet Men
33CALFREDSDOTTIR Anna MariaICEICELANDCompound WA Cadet Women
34AFULLERTON MathiasDENDENMARKCompound WA Cadet Men
34CLEITISSTEIN AleksandurFARFAROE ISLANDSCompound WA Cadet Men
34DHOLBERG HenrikNORNORWAYCompound WA Junior Men
35AJANSSON SebastianSWESWEDENBarebow WA Junior Men
35CLOVÉN SamuelSWESWEDENBarebow WA Junior Men
35DREYNISDOTTIR GudbjorgICEICELANDBarebow WA Junior Women
36ANORD JoakimSWESWEDENBarebow WA Junior Men
36BSPANGE MaiaNORNORWAYBarebow WA Junior Women
36CLINDBLOM SandraSWESWEDENBarebow WA Junior Women
37ADIETRICH NoahDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Men
37BDECKER EmilSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Men
37CJENSEN CecilieDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Women
37DLANDSVIK Torjus OvedalNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Men
38AHUYNH Jonathan HoltDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Men
38BENGELMARK AlfredSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Men
38CLADEFOGED ClaraDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Women
38DNORDHAGEN-MARTINSEN FilipNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Men
39ACHRISTENSEN Emil MeldgaardDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Men
39BHEDENVANG KevinSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Men
39CANDERSEN VictorDENDENMARKBarebow WA Cadet Men
39DSØBERG SanderNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Men
40AMATHIASEN MikkelDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Men
40CSTRØMGAARD SimonDENDENMARKBarebow WA Cadet Men
40DSPANGE FilipNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Men
41ACHRISTENSEN RasmusDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Men
41BLU PYLS QingmeiSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Women
41COLSEN Laura BorupDENDENMARKBarebow WA Cadet Women
41DMAKASSIOUK MaximNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Men
42AHENRIKSEN Ludvig NjorDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Men
42BHOLMSTRÖM AgnesSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Women
42CELLEFSEN Emma NelannDENDENMARKBarebow WA Cadet Women
42DFJELDHEIM RagneNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Women
43AJAKOBSEN Victor BergDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Men
43BNILSSON LinneaSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Women
43CPETÄJÄ AleksiFINFINLANDRecurve Nordic Cadet Men
43DHANSEN Tilde WahlNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Women
44AHANSEN Matias AaroeDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Men
44BSVENSSON AlvaSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Women
44CPENTTINEN VilleFINFINLANDRecurve Nordic Cadet Men
44DHANSEN Inger MargretheNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Women
45AFAGERBERG MalteDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Men
45BZERROUKI AichaSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Women
45CKORNAMO LuukasFINFINLANDRecurve Nordic Cadet Men
45DSTORELV AmalieNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Women
46AØSTRUP Tobias BuskDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Men
46BDENNIUS NikiSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Women
46CVÄHÄLUMMUKKA EetuFINFINLANDRecurve Nordic Cadet Men
46DBLINDHEIMSVIK Ida LinneaNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Women
47ADALSGAARD KiraDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Women
47BANDERSSON FreyaSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Women
47CVESTERGAARD HolgerDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Men
47DBAKKEMO RebekkaNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Women
48AMARCKMANN Marie FlindtDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Women
48BBIELIS MajaSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Women
48CKAARI EmiliaFINFINLANDRecurve Nordic Cadet Women
48DHUSTVEIT JulieNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Women
49AJENSEN Kirstine MøllerDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Women
49BDECKER EmmaSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Women
49COJALA MiljaFINFINLANDRecurve Nordic Cadet Women
49DFJELDHEIM OdaNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Women
50AFUDGE JessicaDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Women
50BCWIRZEN EmilySWESWEDENRecurve Nordic Cadet Women
50CKUJARI AinoFINFINLANDRecurve Nordic Cadet Women
50DWRAALSEN Maren Andrea OmnesNORNORWAYRecurve Nordic Cadet Women
51AEGHOLM AuraDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Women
51BPETTERSSON LeoSWESWEDENBarebow WA Cadet Men
51COJALA MeriFINFINLANDRecurve Nordic Cadet Women
51DJOHANSEN Mathias AngvikNORNORWAYBarebow WA Cadet Men
52ASØRENSEN KarlaDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Women
52BLINDGREN JohannaSWESWEDENBarebow WA Cadet Women
52CRUNSALA KimFINFINLANDBarebow WA Cadet Men
52DBIRGIRSSON Petur Mar MICEICELANDRecurve Nordic Cadet Men
53AVESTERGAARD MiaDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Women
53BWILHELMSSON JuliaSWESWEDENBarebow WA Cadet Women
53DHILMARSDOTTIR Marin AnitaICEICELANDRecurve Nordic Cadet Women
54AKRISTENSEN Emilie StorgaardDENDENMARKRecurve Nordic Cadet Women
54BSVENSSON MejaSWESWEDENRecurve Nordic Cadet Women
54CWILHELMI EetuFINFINLANDBarebow WA Cadet Men
55ABERTELSEN MaltheDENDENMARKCompound Nordic Cadet Men
55BSELE SanderNORNORWAYCompound Nordic Cadet Men
55CSCHÄFFER SilkeDENDENMARKCompound Nordic Cadet Women
55DSIGURDSSON Sveinn ManiICEICELANDCompound Nordic Cadet Men
56BLØLAND BrageNORNORWAYCompound Nordic Cadet Men
56CCARLSEN Pil MunkDENDENMARKCompound Nordic Cadet Women
56DHRAFNSDOTTIR Katrin BirnaICEICELANDCompound Nordic Cadet Women
57ABRYLD NicklasDENDENMARKCompound Nordic Cadet Men
57BKJENSLI RebekkaNORNORWAYCompound Nordic Cadet Women
57CJACOBSEN CamillaDENDENMARKCompound Nordic Cadet Women
57DMAMALIAS Eowyn MarieICEICELANDCompound Nordic Cadet Women
58AANDERSEN KristianDENDENMARKCompound Nordic Cadet Men
58BJOHANNESSEN Maya HamerNORNORWAYCompound Nordic Cadet Women
58CGUDBERGSEN BenedicteDENDENMARKCompound Nordic Cadet Women
58DSTEFANSDOTTIR OlínaICEICELANDCompound Nordic Cadet Women
59ASCHIERBECK Marius LundsgaardDENDENMARKCompound Nordic Cadet Men
59BSTORELV AdeleNORNORWAYCompound Nordic Cadet Women
59DKRISTJANSDOTTIR Agata VigdisICEICELANDCompound Nordic Cadet Women
60ALAURENTSEN Jacob MunkDENDENMARKCompound Nordic Cadet Men
60BISNES OdaNORNORWAYCompound Nordic Cadet Women
60CMOSÉN SimonSWESWEDENCompound Nordic Cadet Men
61AEDER LærkeDENDENMARKCompound Nordic Cadet Women
61CTENVERT NoahSWESWEDENCompound Nordic Cadet Men
61DRIIPPI JoonasFINFINLANDCompound Nordic Cadet Men
62AHERMANSASSON Lucas SNORNORWAYBarebow Nordic Cadet Men
62BLARSEN Simon FørbyDENDENMARKBarebow Nordic Cadet Men
62CØDEGÅRD EskilNORNORWAYInstinctive WA Cadet Men
62DSTOSIEK FelixDENDENMARKLongbow WA Cadet Men
63AANDERSEN MinaNORNORWAYBarebow Nordic Cadet Women
63BSØRENSEN Martin BakmannDENDENMARKBarebow Nordic Cadet Men
63CROSENQVIST Einar HøstmælingenNORNORWAYInstinctive WA Cadet Men
63DGRØN NielsDENDENMARKLongbow WA Cadet Men
64AJOHANSEN Marie AngvikNORNORWAYBarebow Nordic Cadet Women
64BVAN STRAATEN Søren HviidDENDENMARKBarebow Nordic Cadet Men
64CSANDBURG KariNORNORWAYInstinctive WA Cadet Women
64DLOHMANN KittDENDENMARKLongbow Nordic Cadet Women
65AGUNSTAD LeonNORNORWAYLongbow WA Cadet Men
65BANDERSEN Liv Slott SchafferDENDENMARKBarebow Nordic Cadet Women
65CHEGNA Mathilde BorsodiNORNORWAYInstinctive Nordic Cadet Women
65DMIDTGAARD Silje PoulinDENDENMARKLongbow Nordic Cadet Women
66AHENNISSEN Petter NordtvedtNORNORWAYLongbow WA Cadet Men
66BELLEGAARD VictoriaDENDENMARKBarebow Nordic Cadet Women
66CJOHANSSON SixtenSWESWEDENBarebow Nordic Cadet Men
66DROSÉN AlmaSWESWEDENBarebow Nordic Cadet Women
67ARYEN John RasmusNORNORWAYInstinctive WA Junior Men
67BGRØN EbbeDENDENMARKLongbow WA Junior Men
67CWALLIN EmilSWESWEDENBarebow Nordic Cadet Men
67DRÖNÉR MajaSWESWEDENLongbow WA Junior Women
68AOPHUS Lene MalinNORNORWAYInstinctive WA Junior Women
68BPEDERSEN Johannes JuelDENDENMARKLongbow WA Junior Men
68CREDIN JuliaSWESWEDENBarebow Nordic Cadet Women
68DHELLSTEN JanFINFINLANDLongbow Nordic Cadet Men
69AREISS SEMB HenningNORNORWAYInstinctive WA Cadet Men
69BTHESSEN Antoni LeonDENDENMARKLongbow WA Cadet Men
69CJANSSON AlissaSWESWEDENBarebow Nordic Cadet Women
70BLUNDSTRÖM AdamSWESWEDENBarebow Nordic Cadet Men