1:a Majfšlten 1:a Majfälten
Nora Bågskytteklubb (NoraBSK)
Nora BSK's Fältbana, from 01-05-2019 to 1-05-2019
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1RUUSKANEN Aleksandra40680Järnvägens BF145/ 1147/ 12921015
2WENDEL Michaela7908BSK Sturarna120/ 298/ 2218410
3KARLSSON Anna7908BSK Sturarna100/ 396/ 319631
Recurve - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1ANDERSSON Jonatan40479Stenbro BS183/ 1181/ 13642430
2ANDERSSON Niklas45393Avesta Bågskytteklubb166/ 2156/ 33221421
3FREDRIKSSON David7948Mjölby BS154/ 4161/ 23151221
4ERIKSSON Henrik7915Karlstads BK159/ 3154/ 4313824
5IRIGOYEN-RODRIGUEZ Gonzalo3818Stockholms BK137/ 5137/ 52741013
6CEBRIAN PUJOL Sergi7908BSK Sturarna131/ 6132/ 6263510
7BOSTR√ĖM Conny7948Mj√∂lby BS131/ 7119/ 7250211
8IVARSSON Rolf7913BK Fjädern85/ 854/ 813932
Recurve - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1K√ĄTTSTR√ĖM Elin39828Link√∂pings SKF175/ 1162/ 13371432
2NYBERG Sandra7885Vetlanda BSK163/ 2130/ 3293718
3VANńöńĆKOV√Ā JindŇôiŇ°ka7925Ume√• B√•gskytteklubb133/ 4137/ 2270613
4BLOMBERG Cecilia7948Mjölby BS134/ 3100/ 423446
Recurve - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1ERIKSSON Kjell7895Tyresö BS144/ 2145/ 1289814
2ARVEHELL Berryl7944BK Friskyttarna146/ 1139/ 2285919
Recurve - Veteran 60 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1MODIG Renee7944BK Friskyttarna142/ 1123/ 126579
2LUNDGREN Birgitta7911BS Kil124/ 2115/ 223939
Barebow - Cadet 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-SvV
Märkt-SvV
Total
6
5
1JANSSON Alissa7925Umeå Bågskytteklubb141/ 1134/ 127589
2REDIN Julia7903Stallarholmens BK129/ 2130/ 22591011
Barebow - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1JANSSON Sebastian7925Umeå Bågskytteklubb130/ 1133/ 1263414
2PETTERSSON Leo39815IF Ulvarna BSK101/ 265/ 216648
Barebow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1ELAMSSON Olivia7885Vetlanda BSK140/ 1146/ 1286812
2SUNDBAUM Saga7908BSK Sturarna125/ 2120/ 2245316
Barebow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1JONSSON Erik40385BSK Edsbyn179/ 1172/ 13511832
2LUNDMARK Fredrik7908BSK Sturarna170/ 3159/ 33291724
3AXEFLOD Mats52887ALC Hornet Team Sweden174/ 2154/ 43281820
4NILSSON Mikael7884BSK Vaggeryd160/ 4159/ 23191815
5BERGLUND Lars7915Karlstads BK147/ 7148/ 52951411
6HASSILA Joakim3818Stockholms BK158/ 5134/102921014
7ABRAHAMSSON Jan-√Öke7899Eskilstuna BS152/ 6137/ 82891115
8EDLING Per7905Kungsängens BK144/ 9141/ 62851110
9ZETTERSTR√ĖM Tomas7905Kungs√§ngens BK144/10140/ 7284516
10NISKANEN Jouko40385BSK Edsbyn146/ 8132/11278719
11SUNDGREN Olof7899Eskilstuna BS142/11130/12272813
12SANDGREN Per7903Stallarholmens BK136/12135/ 9271719
13WARD Kevin7915Karlstads BK130/14113/13243325
14BJ√ĖRK Christoffer40385BSK Edsbyn132/13106/14238516
15LAGERGREN Emil7913BK Fjädern120/1698/1521867
16FRANSSON John39620Katrineholms Bågskytte Klubb122/1592/17214510
17HEINONEN Jacob39620Katrineholms Bågskytte Klubb119/1791/18210810
18HUSSIN ZADE Jafar7821BSK Siljanspilen116/1894/1621047
19AHONEN Mikael7903Stallarholmens BK79/1956/1913520
Barebow - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1√ÖS√ČLL Stine3818Stockholms BK152/ 1129/ 12811014
2ANDERSSON Lisbeth7899Eskilstuna BS150/ 2128/ 22781210
3SVENBERG Malin44935Roslagens Bågskytteklubb136/ 3115/ 3251910
4H√ĖGLUND Lena7899Eskilstuna BS129/ 4111/ 5240312
5BR√ĄND√ČN Anneli7915Karlstads BK124/ 5106/ 6230511
6MELLQVIST Clare7908BSK Sturarna97/ 7113/ 421056
7ROS√ČN OLLAS Susanne7821BSK Siljanspilen110/ 694/ 820436
8VAN ALPHEN DE VEER Nina7904Strängnäs BSK88/ 898/ 718687
Barebow - Senior 21 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1ARVEHELL Harriet7944BK Friskyttarna134/ 1110/ 1244108
2REDIN Agneta7903Stallarholmens BK121/ 2104/ 222515
Barebow - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1LILJEGREN Jan31583BK Fiskgjusen167/ 1153/ 13201418
2KARLSSON Kjell7908BSK Sturarna154/ 2140/ 2294717
3L√ĖNNKVIST Karl-Erik7903Stallarholmens BK154/ 2127/ 4281713
4BERGSTR√ĖM Stig7902Nyk√∂pings BSK143/ 5132/ 3275515
5SEGER Björne7895Tyresö BS141/ 6126/ 5267813
6PETTERSSON Lars-Ove39815IF Ulvarna BSK144/ 4112/ 625667
Compound - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1PERSSON Erik53001√Ökersberga BSK201/ 1200/ 14014425
2KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen197/ 3198/ 23954028
3HELLMAN Martin7953√Ötvidabergs BSK199/ 2193/ 33924024
4MERVING Gustaf40680Järnvägens BF163/ 4168/ 43312122
Compound - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1ANDERLE Mikael7908BSK Sturarna205/ 1202/ 14074921
2JOHANSSON Rickard53001√Ökersberga BSK192/ 5195/ 23873923
3DANIELSSON Jesper52887ALC Hornet Team Sweden188/ 7195/ 23833329
4CARLSSON Isak36531Nora BSK193/ 4187/ 53803425
5HED Joakim7821BSK Siljanspilen195/ 3183/ 83782936
6JOHANSSON Håkan7880Skogens IF Korsvägen181/14192/ 43733028
7SANDBERG Marcus7925Umeå Bågskytteklubb188/ 6183/103712929
8EINARSSON Tobias7880Skogens IF Korsvägen187/ 8183/ 93703123
9FREDRIKSSON Magnus53667Arvika Archery182/13187/ 63692830
10NORDSVAN Lennart7856Piteå BK184/11185/ 73692827
11SUNDLIN Tom53001√Ökersberga BSK197/ 2171/163683025
12ANDERSSON Lennart7885Vetlanda BSK183/12181/113643220
13ISAKSSON Kristian2797Lindome BK184/ 9177/123612723
14EDSTR√ĖM Magnus2797Lindome BK184/10176/143602524
15ANGANTYR Henrik7819Falu BSK Kopparpilen180/15177/133572129
16LINDBLOM Thomas52887ALC Hornet Team Sweden165/17168/173331332
17SVENSSON Åke7913BK Fjädern161/18171/153321525
18KURSTEN Mårten7884BSK Vaggeryd170/16156/193261427
19LINDEN Peter7884BSK Vaggeryd148/19161/18309918
Compound - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1K√ĄCK Caroline40680J√§rnv√§gens BF196/ 1195/ 13913925
2BUDEN Ivana7818BSK Dalpilen191/ 3187/ 23783424
3THUN Isabell2797Lindome BK196/ 1175/ 53713122
4S√ĖDERSTEN Lisa7856Pite√• BK188/ 4179/ 43672530
5ANDERSSON Annelie7885Vetlanda BSK177/ 5187/ 33642235
Compound - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1HELLMAN Anders7953√Ötvidabergs BSK187/ 1172/ 23592620
2MALM Leif7911BS Kil180/ 2176/ 13562329
3FREDRIKSSON Hans7948Mjölby BS173/ 3166/ 33391622
Compound - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1KARLSSON Bozze7942Västerås BK183/ 1181/ 13642723
2ANDERSSON Eddy7920√Ąlven√§s BSK170/ 2176/ 23462026
3PERSSON Gunnar40680Järnvägens BF155/ 3148/ 33031117
Longbow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1PERSSON Gunnar7915Karlstads BK124/ 1112/ 123684
2GULLBRO Göran50559Bågskytteklubb Smedpilen110/ 281/ 219134
Longbow - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-SvV
Märkt-SvV
Total
6
5
1LUND √Ösa36531Nora BSK129/ 2116/ 1245312
2TOMTLUND Thorbjörn50559Bågskytteklubb Smedpilen144/ 185/ 2229610
Instinctive - Senior 21 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-SvV
Märkt-SvV
Total
6
5
1SAND Isaa1470Ekerö IK163/ 1149/ 13121018
2FROM Tommy36531Nora BSK142/ 2131/ 2273714
Instinctive - Senior 21 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-SvV
Märkt-SvV
Total
6
5
1STENBERG CarinLBKLeksands Bågskytteklubb58/ 152/ 111043
Motion - Senior 21 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt_Mo
Märkt_Mo
Total
6
5
1SKOGLUND Markus50559Bågskytteklubb Smedpilen117/ 1113/ 1230210
Motion - Senior 21 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Mo
Märkt-Mo
Total
6
5
1NYBERG Maria50559Bågskytteklubb Smedpilen97/ 1113/ 121047