European Club Team Cup European Club Team Cup
World Archery Europe (WAE)
Catez (SLO), from 14-09-2019 to 15-09-2019
European Club Team Cup
Entries by Country
 
10MARCHERS DE RENNES
Name
Target
Event
Session
BUREAU Pierre11DRECURVE MENQualification Round
DANIEL Lucas12DRECURVE MENQualification Round
GIROUILLE Romain10DRECURVE MENQualification Round
LEPARC PierrickCoach
10WLK ANKARAN
Name
Target
Event
Session
TEVZ Sanja19BRECURVE WOMENQualification Round
UMER Ana20BRECURVE WOMENQualification Round
VELKOVA Mia21BRECURVE WOMENQualification Round
11MFRANCS ARCHERS NICE
Name
Target
Event
Session
BILLOUE Florian6DRECURVE MENQualification Round
FICHET Romain5DRECURVE MENQualification Round
JIMENEZ Mathieu4DRECURVE MENQualification Round
FENOGLIO ValerieCoach
11WBLANKENFELDER BS
Name
Target
Event
Session
EICHHORN Anne20ARECURVE WOMENQualification Round
SZWARC Agata21ARECURVE WOMENQualification Round
VAN DIJCK Claire22ARECURVE WOMENQualification Round
LAUX KerstinCoach
WALTER Lisa-MarieCoach
12MLES ARCHERS CATALANS
Name
Target
Event
Session
ARDIET Willy1BRECURVE MENQualification Round
LEFRANCOIS Ianis3BRECURVE MENQualification Round
MACE Godefrai2BRECURVE MENQualification Round
RIMBAUD FranckCoach
TORRES LionelCoach
12WLES ARCHERS RIOMOIS
Name
Target
Event
Session
ADICEON Audrey24BRECURVE WOMENQualification Round
BARBELIN Lisa22BRECURVE WOMENQualification Round
TREVES Aurelia23BRECURVE WOMENQualification Round
13MSTADE CLERMONTOIS
Name
Target
Event
Session
ACHA GONZALES Pablo13BRECURVE MENQualification Round
CHIRAULT Thomas10CRECURVE MENQualification Round
SANNA Mickael11CRECURVE MENQualification Round
BARLET Jean - MichelCoach
14MBSC KARLSRUHE
Name
Target
Event
Session
ELSASSER Henrik8BRECURVE MENQualification Round
GAND Tobias7BRECURVE MENQualification Round
MEIER Jens9BRECURVE MENQualification Round
15MBLANKENFELDER BS
Name
Target
Event
Session
DIELEMANS Mitch5BRECURVE MENQualification Round
SACH Peter6BRECURVE MENQualification Round
SCHATURSUNOW Richard4BRECURVE MENQualification Round
LAUX PhilippCoach
LAUX StefanCoach
16MLKS LUCZNIK-ZYWIEC
Name
Target
Event
Session
KACPER Bizon13DRECURVE MENQualification Round
KASPROWSKI Oscar11ARECURVE MENQualification Round
WOJTALA Adam14DRECURVE MENQualification Round
LACH JanCoach
18MARCIERI DEL TITANO
Name
Target
Event
Session
CUPIOLI Federico12BRECURVE MENQualification Round
FORLANI Jacopo11BRECURVE MENQualification Round
TURA Leonardo10BRECURVE MENQualification Round
OLEI RemoCoach
19MARC. IUVENILIA
Name
Target
Event
Session
MORELLO Marco6ARECURVE MENQualification Round
PAOLI Alessandro5ARECURVE MENQualification Round
TONELLI Amedeo7ARECURVE MENQualification Round
1MUNION-GRAZ-SEIERSBERG
Name
Target
Event
Session
KASPER Andreas13CRECURVE MENQualification Round
KREMSNER Rudolf12CRECURVE MENQualification Round
ULREICH Stefan14CRECURVE MENQualification Round
HAYDU GangolfCoach
1WAL´KALA
Name
Target
Event
Session
CANTOS-FIGUEROLA Leticia16CRECURVE WOMENQualification Round
CASTAÑOS Celia17CRECURVE WOMENQualification Round
MARÍN Alicia18CRECURVE WOMENQualification Round
2MLA FLECHA DE SALAMANCA
Name
Target
Event
Session
ESCUDERO OLLERO Marcos5CRECURVE MENQualification Round
FERNANDEZ SANCHEZ Alvaro6CRECURVE MENQualification Round
GARCIA MEDINA Daniel4CRECURVE MENQualification Round
ESCUDERO OLLERO DiegoCoach
MORILLO PRATS DanielCoach
2WALMUSSAFES
Name
Target
Event
Session
ALCARAZ VALLS Angels24ARECURVE WOMENQualification Round
GOMEZ BELTRAN Maria25ARECURVE WOMENQualification Round
LOPEZ SANCHIS Nerea23ARECURVE WOMENQualification Round
LOPEZ MarcosCoach
3MARCOSOTO
Name
Target
Event
Session
ENCINAS FUENTES Julian4ARECURVE MENQualification Round
PINERO HERNANDO Ignacio2ARECURVE MENQualification Round
SANTOS DEL VALLE Manuel1ARECURVE MENQualification Round
SOLERA SANCHEZ Jose Manuel3ARECURVE MENQualification Round
3WLES ARCHERS CATALANS
Name
Target
Event
Session
ALART Margaux22CRECURVE WOMENQualification Round
CREMMYDAS Aurore25CRECURVE WOMENQualification Round
TORRES Sandra24CRECURVE WOMENQualification Round
4MARQUEROS POZUELO
Name
Target
Event
Session
DE LA CUERDA MONTERO Ruben12ARECURVE MENQualification Round
HERNANDO Juan Ignacio13ARECURVE MENQualification Round
SANCHEZ ANTOKU Ken14ARECURVE MENQualification Round
CARRASCO POLAINO RafaelCoach
4WCLUB SAGITTA DE TIRO CON ARCO
Name
Target
Event
Session
CEBRIAN MARTINEZ Sandra19ARECURVE WOMENQualification Round
DE VELASCO MARTINEZ Ines16ARECURVE WOMENQualification Round
LAORDEN FITER Maria Huigin18ARECURVE WOMENQualification Round
MALDONADO HERNANDEZ Maria17ARECURVE WOMENQualification Round
5MFSG TACHERTING
Name
Target
Event
Session
MAIER Johannes8DRECURVE MENQualification Round
WIESER Felix Florian7DRECURVE MENQualification Round
WIESER Moritz Maximilian9DRECURVE MENQualification Round
GARNREITER ArminCoach
5WARC CLUB DE NIMES
Name
Target
Event
Session
CALATAYUD Amelie16BRECURVE WOMENQualification Round
LISA Soenen17BRECURVE WOMENQualification Round
ROYER Manon18BRECURVE WOMENQualification Round
ALLASIO LionelCoach
6MLK KAMNIK
Name
Target
Event
Session
HABJAN Den1CRECURVE MENQualification Round
RAVNIKAR Ziga3CRECURVE MENQualification Round
STRAJHAR Gasper2CRECURVE MENQualification Round
KONCAN GregorCoach
6WARCHERS DE COMPIEGNE
Name
Target
Event
Session
AGNONA Clementine18DRECURVE WOMENQualification Round
BERGUIN Manon17DRECURVE WOMENQualification Round
TABARD Anne-Sophie16DRECURVE WOMENQualification Round
TAVERNIER OlivierCoach
7MLK ANKARAN
Name
Target
Event
Session
GALJANIC Filip2DRECURVE MENQualification Round
PRODAN Kristjan3DRECURVE MENQualification Round
SANTELJ Ervin1DRECURVE MENQualification Round
BOZIC BrinaCoach
7WLKS LUCZNIK-ZYWIEC
Name
Target
Event
Session
LESNIAK Natalia19DRECURVE WOMENQualification Round
MYSZOR Wioletta20DRECURVE WOMENQualification Round
ZYZANSKA Sylwia21DRECURVE WOMENQualification Round
8MARC CLUB DE NIMES
Name
Target
Event
Session
PLIHON Pierre10ARECURVE MENQualification Round
SOULE Quentin9ARECURVE MENQualification Round
VALLADONT Jean-Charles8ARECURVE MENQualification Round
GRILLAT OlivierCoach
8WLA SENTINELLE DE BRIENON
Name
Target
Event
Session
GUY Oceane25BRECURVE WOMENQualification Round
KACZMARECK Elodie22DRECURVE WOMENQualification Round
SCHUH Berengere23DRECURVE WOMENQualification Round
BOIVIN IsabelCoach
9MLES ARCHERS RIOMOIS
Name
Target
Event
Session
ANTOINE Thomas8CRECURVE MENQualification Round
JAMOT Maxence9CRECURVE MENQualification Round
LARTIGUE Hugo7CRECURVE MENQualification Round
BAUDRY HenryCoach
MEGRET JulienCoach
9WSAINT AVERTIN
Name
Target
Event
Session
BRIANNE Noemie20CRECURVE WOMENQualification Round
LACROIX Emilie19CRECURVE WOMENQualification Round
LORIDE Oriane21CRECURVE WOMENQualification Round
TELLIER ClemenceCoach
VANPOUCKE MickaelCoach
WAEWORLD ARCHERY EUROPE
Name
Target
Event
Session
SCARZELLA MarioCoach