Hyundai Archery World Cup - Stage 1 Hyundai Archery World Cup - Stage 1
World Archery (WA)
Medellin (COL), from 22-04-2019 to 28-04-2019
Hyundai Archery World Cup - Stage 1
Entries by Country
 
ARGARGENTINA
Name
Target
Event
Session
ESCALANTE Ignacio26CRecurve MenQualification Round RM & CW
GONZALEZ BRIOZZO Maria Eugenia7CCompound WomenQualification Round RM & CW
JAJARABILLA Mario Damian25CRecurve MenQualification Round RM & CW
NIKOLAJUK Ivan10BCompound MenQualification Round RW & CM
SABADO Kevin27CRecurve MenQualification Round RM & CW
YUBRIN Gisela Eliana30CRecurve WomenQualification Round RW & CM
DE MATTIA MauroCoach
FAISAL FernandaCoach
MARTI GabrielCoach
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
BARNES David17CRecurve MenQualification Round RM & CW
DARCY Astin19CRecurve MenQualification Round RM & CW
TYACK Ryan20CRecurve MenQualification Round RM & CW
WORTH Taylor18CRecurve MenQualification Round RM & CW
MOSEY TimOther Function
ROSE GraemeTeam Manager
SHIH Ya PingCoach
BARBARBADOS
Name
Target
Event
Session
GODDARD Charlene Christina9CCompound WomenQualification Round RM & CW
GODDARD MarkCoach
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
PRIEELS Sarah9ACompound WomenQualification Round RM & CW
VANDERVELDEN VincentDelegation Official
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
CONRADO BRASSAROTO Bruno8BCompound MenQualification Round RW & CM
COSTA Marcelo34BRecurve MenQualification Round RM & CW
DOS SANTOS Ane Marcelle34BRecurve WomenQualification Round RW & CM
D’ALMEIDA Marcus35BRecurve MenQualification Round RM & CW
CARRASCO FERNÁNDEZ Jorge LuisCoach
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
CHENIER Virginie31CRecurve WomenQualification Round RW & CM
DUENAS Crispin24CRecurve MenQualification Round RM & CW
MAXWELL Brian23CRecurve MenQualification Round RM & CW
NGUYEN Hamilton22CRecurve MenQualification Round RM & CW
PETERS Eric21CRecurve MenQualification Round RM & CW
AREVALO AdrianaTeam Manager
RIGGS ShawnCoach
CHICHILE
Name
Target
Event
Session
AGUILAR Andres29BRecurve MenQualification Round RM & CW
AGUILAR Guillermo9CCompound MenQualification Round RW & CM
BASSI Isabella25BRecurve WomenQualification Round RW & CM
ELIER DABNER Constanza27BRecurve WomenQualification Round RW & CM
MARQUEZ ROJAS Catalina26BRecurve WomenQualification Round RW & CM
PAINEVIL NAVARRO Juan28BRecurve MenQualification Round RM & CW
SOTO Ricardo30BRecurve MenQualification Round RM & CW
MEDINA ChristianTeam Manager
SOTO PEDRAZA DavidCoach
CHNPR CHINA
Name
Target
Event
Session
JIN Tao24ARecurve MenQualification Round RM & CW
LAN Lu23CRecurve WomenQualification Round RW & CM
QI Xiangshuo22ARecurve MenQualification Round RM & CW
RU Qingning22CRecurve WomenQualification Round RW & CM
WANG Wenxuan23ARecurve MenQualification Round RM & CW
WU Jiaxin24CRecurve WomenQualification Round RW & CM
XU Zhiwei25ARecurve MenQualification Round RM & CW
ZHAI Yuejun25CRecurve WomenQualification Round RW & CM
LIU XiyuanCoach
SU YalatuCoach
WANG TongTeam Manager
WEI ZongminMedical Person
ZHAO YingDelegation Official
COLCOLOMBIA
Name
Target
Event
Session
ACOSTA GIRALDO Valentina19ARecurve WomenQualification Round RW & CM
ARCILA Santiago17BRecurve MenQualification Round RM & CW
ARENAS Sebastian1BCompound MenQualification Round RW & CM
BETANCUR Daniel20BRecurve MenQualification Round RM & CW
CARDONA Camilo Andres4BCompound MenQualification Round RW & CM
CONTRERAS Valentina17ARecurve WomenQualification Round RW & CM
LOPEZ Sara3ACompound WomenQualification Round RM & CW
MUNOZ Daniel3BCompound MenQualification Round RW & CM
PILA Andres19BRecurve MenQualification Round RM & CW
PINEDA Daniel Felipe18BRecurve MenQualification Round RM & CW
RENDON Ana Maria20ARecurve WomenQualification Round RW & CM
SANDINO BORRAIS Alexandra1ACompound WomenQualification Round RM & CW
SEPULVEDA Maira18ARecurve WomenQualification Round RW & CM
SINGH MEJIA Jagdeep Teji2BCompound MenQualification Round RW & CM
SUÁREZ Maria Valentina4ACompound WomenQualification Round RM & CW
USQUIANO Alejandra2ACompound WomenQualification Round RM & CW
GARCIA Julian AndresCoach
JARAMILLO ALZATE DaironCoach
LÓPEZ RAMÍREZ Freddy EnriqueTeam Manager
MANTILLA HERNANDEZ Heber David RicardoCoach
MILLAN FERNANDEZ Jorge AntonioCoach
ORREGO Lina MariaMedical Person
CRCCOSTA RICA
Name
Target
Event
Session
QUESADA ARIAS Diego12BCompound MenQualification Round RW & CM
SALAZAR DavidCoach
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj11BCompound MenQualification Round RW & CM
BUDEN DubravkoCoach
CUBCUBA
Name
Target
Event
Session
FRANCO Hugo30ARecurve MenQualification Round RM & CW
PUENTES Adrian31ARecurve MenQualification Round RM & CW
RODRIGUEZ Elizabeth29CRecurve WomenQualification Round RW & CM
STEVENS Juan Carlos29ARecurve MenQualification Round RM & CW
JIMENEZ TamaraTeam Manager
QUINTAS VladimirCoach
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
DAMSBO Erika5BCompound WomenQualification Round RM & CW
DAMSBO Martin11ACompound MenQualification Round RW & CM
JENSEN Tanja6BCompound WomenQualification Round RM & CW
DOMDOMINICAN REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
GUZMAN MORATI Carlina10ACompound WomenQualification Round RM & CW
JAQUEZ Luis Miguel36CRecurve MenQualification Round RM & CW
JEREZ Stefany33ARecurve WomenQualification Round RW & CM
JIMENEZ MUSTAFA Ruben12ACompound MenQualification Round RW & CM
BARTUMEU ManuelCoach
ROBIOU Jose MiguelDelegation Official
ROSARIO GUTIERREZ DE JEREZ Ana ClaudiaOther Function
ECUECUADOR
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ Jose37BRecurve MenQualification Round RM & CW
ESAEL SALVADOR
Name
Target
Event
Session
CORTEZ Marcela31BRecurve WomenQualification Round RW & CM
HERNANDEZ Roberto7BCompound MenQualification Round RW & CM
NOLASCO CARIAS Douglas Vladimir6BCompound MenQualification Round RW & CM
TICAS Oscar13ARecurve MenQualification Round RM & CW
VELIZ Miguel Angel5BCompound MenQualification Round RW & CM
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
ACHA Pablo24BRecurve MenQualification Round RM & CW
ALVARINO GARCIA Miguel23BRecurve MenQualification Round RM & CW
CANALES Elia23BRecurve WomenQualification Round RW & CM
CASTANOS Celia21BRecurve WomenQualification Round RW & CM
CASTRO Daniel21BRecurve MenQualification Round RM & CW
GALISTEO Monica22BRecurve WomenQualification Round RW & CM
LOPEZ Ramon9BCompound MenQualification Round RW & CM
MARCOS Andrea7ACompound WomenQualification Round RM & CW
MARIN Alicia24BRecurve WomenQualification Round RW & CM
PIFARRE TRUJILLO Miguel22BRecurve MenQualification Round RM & CW
CUESTA EliasCoach
MONTES RubenTeam Manager
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
ADICEOM Audrey30BRecurve WomenQualification Round RW & CM
BARBELIN Lisa29BRecurve WomenQualification Round RW & CM
BOULCH Jean Philippe6ACompound MenQualification Round RW & CM
CHIRAULT Thomas26BRecurve MenQualification Round RM & CW
DELOCHE Pierre-Julien5ACompound MenQualification Round RW & CM
DODEMONT Sophie8BCompound WomenQualification Round RM & CW
GAUBIL Melanie28BRecurve WomenQualification Round RW & CM
PEINEAU Sebastien7ACompound MenQualification Round RW & CM
PLIHON Pierre27BRecurve MenQualification Round RM & CW
VALLADONT Jean-Charles25BRecurve MenQualification Round RM & CW
BRASSEUR SebastienCoach
RECULET AnneTeam Manager
RIFAUT NicolasCoach
TRAYAN AuroreCoach
VERBRUGGHE StephanieMedical Person
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
BAUER Katharina17BRecurve WomenQualification Round RW & CM
KAHLLUND Florian14BRecurve MenQualification Round RM & CW
KROPPEN Michelle18BRecurve WomenQualification Round RW & CM
RICHTER Elena20BRecurve WomenQualification Round RW & CM
RIEGER Cedric15BRecurve MenQualification Round RM & CW
UNRUH Lisa19BRecurve WomenQualification Round RW & CM
WECKMUELLER Maximilian16BRecurve MenQualification Round RM & CW
WIESER Felix13BRecurve MenQualification Round RM & CW
BUTUZOVA NataliaCoach
HAIDN OliverCoach
WOEHRLE JensMedical Person
GUAGUATEMALA
Name
Target
Event
Session
BARILLAS Julio10CCompound MenQualification Round RW & CM
CASTRO Diego28CRecurve MenQualification Round RM & CW
FLOSSBACH Thomas30CRecurve MenQualification Round RM & CW
LOPEZ Jose Carlos29CRecurve MenQualification Round RM & CW
PELLECER Cinthya32BRecurve WomenQualification Round RW & CM
ZEBADUA Maria Jose8ACompound WomenQualification Round RM & CW
ALFARO TORRES Luis MartínCoach
NORIEGA VEJAR Ramón DaríoTeam Manager
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ANASTASIO Anastasia6CCompound WomenQualification Round RM & CW
ANDREOLI Tatiana25ARecurve WomenQualification Round RW & CM
BOARI Lucilla26ARecurve WomenQualification Round RW & CM
GALIAZZO Marco33ARecurve MenQualification Round RM & CW
LANDI Vanessa27ARecurve WomenQualification Round RW & CM
MIOR Viviano3CCompound MenQualification Round RW & CM
NESPOLI Mauro34ARecurve MenQualification Round RM & CW
PAGNI Sergio2CCompound MenQualification Round RW & CM
PAGNONI Federico1CCompound MenQualification Round RW & CM
PASQUALUCCI David32ARecurve MenQualification Round RM & CW
RET Sara4CCompound WomenQualification Round RM & CW
TONIOLI Marcella5CCompound WomenQualification Round RM & CW
BELLI MaurizioDelegation Official
BERRUTO MauroTeam Manager
BISIANI MatteoCoach
DI BUÒ IlarioCoach
SANTI IvanoOther Function
VALESELLA FlavioCoach
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
FURUKAWA Takaharu21ARecurve MenQualification Round RM & CW
HAYAKAWA Ren23ARecurve WomenQualification Round RW & CM
KUBARA Chinatsu21ARecurve WomenQualification Round RW & CM
KURAYA Tomoaki19ARecurve MenQualification Round RM & CW
MUTO Hiroki18ARecurve MenQualification Round RM & CW
OHI Kazuki20ARecurve MenQualification Round RM & CW
SONODA Waka24ARecurve WomenQualification Round RW & CM
SUGIMOTO Tomomi22ARecurve WomenQualification Round RW & CM
KIM SanghoonCoach
MATSUKI YujiCoach
OKAMOTO RyujiCoach
TANAKA NobukaneTeam Manager
YOON HyesunCoach
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
CHANG Hye Jin29ARecurve WomenQualification Round RW & CM
CHOI Misun28ARecurve WomenQualification Round RW & CM
KANG Chae Young30ARecurve WomenQualification Round RW & CM
KIM Woojin32BRecurve MenQualification Round RM & CW
LEE Seungyun31BRecurve MenQualification Round RM & CW
LEE Woo Seok33BRecurve MenQualification Round RM & CW
HONG SeungjinCoach
JANG Hyeon-sooTeam Manager
KIM JintaekMedical Person
MOON Ji YeonCoach
OH Kyo-MoonCoach
OH Seon TekCoach
PARK ChaesoonCoach
RYU Su JengCoach
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
HENCKELS Jeff26ARecurve MenQualification Round RM & CW
KLEIN Joe28ARecurve MenQualification Round RM & CW
KLEIN Pit27ARecurve MenQualification Round RM & CW
SHKOLNA Mariya9BCompound WomenQualification Round RM & CW
SCHULER LucCoach
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ALVARADO SANTIN Angel David34CRecurve MenQualification Round RM & CW
HINOJOSA Karla31ARecurve WomenQualification Round RW & CM
ROJAS Carlos35CRecurve MenQualification Round RM & CW
VELEZ SANCHEZ David AlejandroCoach
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
BAYARDO Gabriela34ARecurve WomenQualification Round RW & CM
BROEKSMA Gijs14CRecurve MenQualification Round RM & CW
DE LAAT Sanne5ACompound WomenQualification Round RM & CW
ELZINGA Peter4CCompound MenQualification Round RW & CM
PATER Sil6CCompound MenQualification Round RW & CM
SCHLOESSER Mike5CCompound MenQualification Round RW & CM
VAN DEN BERG Sjef15CRecurve MenQualification Round RM & CW
VAN DER VEN Rick16CRecurve MenQualification Round RM & CW
VERMEULEN Jody6ACompound WomenQualification Round RM & CW
WIJLER Steve13CRecurve MenQualification Round RM & CW
HAVERKAMP StijnMedical Person
VAN DER HOFF RonTeam Manager
PANPANAMA
Name
Target
Event
Session
BERDIALES Bladimir36ARecurve MenQualification Round RM & CW
BETHANCOURTH Diego35ARecurve MenQualification Round RM & CW
HERNANDEZ GaryCoach
PARPARAGUAY
Name
Target
Event
Session
BRITEZ ISIDRE Paz Ariel33BRecurve WomenQualification Round RW & CM
PERPERU
Name
Target
Event
Session
ALIAGA HURTADO Beatriz1CCompound WomenQualification Round RM & CW
BUSTAMANTE NUNEZ Alvaro Jose Miguel Dario9ACompound MenQualification Round RW & CM
CANEVARO GUEVARA Valeria Estefania2CCompound WomenQualification Round RM & CW
GARCIA ESCALANTE Oscar Augusto8ACompound MenQualification Round RW & CM
ILLESCAS BUENDIA Mariana28CRecurve WomenQualification Round RW & CM
JIMENEZ SALDAÑA Joshua Andres32CRecurve MenQualification Round RM & CW
MEZA JUAREZ Maritza Lucia27CRecurve WomenQualification Round RW & CM
O'BRIEN TEJADA Willian Alberth31CRecurve MenQualification Round RM & CW
PALOMINO GUTIERREZ Jackeline3CCompound WomenQualification Round RM & CW
PRADO Santiago33CRecurve MenQualification Round RM & CW
VELASQUEZ CUADROS Pamela Ruth26CRecurve WomenQualification Round RW & CM
ALEJANDRO Marrero HernándezCoach
SANCHEZ GARCIA DavidCoach
ZÁRATE TORRES DennisDelegation Official
PURPUERTO RICO
Name
Target
Event
Session
CINTRON Marla7BCompound WomenQualification Round RM & CW
PIZARRO Jean10ACompound MenQualification Round RW & CM
RIVERA RobertoCoach
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
ELLISON Toja8CCompound WomenQualification Round RM & CW
ELLISON BradyCoach
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BOSANSKY Jozef8CCompound MenQualification Round RW & CM
BUZEK Vladimir7CCompound MenQualification Round RW & CM
LONGOVA Alexandra17CRecurve WomenQualification Round RW & CM
MISKOVSKY MatejCoach
TTOTRINIDAD AND TOBAGO
Name
Target
Event
Session
FRANCIS Sherwin36BRecurve MenQualification Round RM & CW
KENDAL-BROWN Amanda Jessica32ARecurve WomenQualification Round RW & CM
USAUSA
Name
Target
Event
Session
BOURDAGE Alex15ARecurve MenQualification Round RM & CW
BROWN Mackenzie21CRecurve WomenQualification Round RW & CM
ELLISON Brady17ARecurve MenQualification Round RM & CW
GELLENTHIEN Braden1ACompound MenQualification Round RW & CM
KAUFHOLD Casey18CRecurve WomenQualification Round RW & CM
LORIG Khatuna19CRecurve WomenQualification Round RW & CM
MICKELBERRY Erin20CRecurve WomenQualification Round RW & CM
MORGAN Tate3ACompound MenQualification Round RW & CM
REQUA Matthew16ARecurve MenQualification Round RM & CW
RUIZ Alexis1BCompound WomenQualification Round RM & CW
SCHAFF Kris2ACompound MenQualification Round RW & CM
STRACHAN Sophia4BCompound WomenQualification Round RM & CW
SULLIVAN Matt4ACompound MenQualification Round RW & CM
THEODORE Breanna3BCompound WomenQualification Round RM & CW
VAN NATTA Jamie2BCompound WomenQualification Round RM & CW
WILLIAMS Jack14ARecurve MenQualification Round RM & CW
BEVILACQUA CindyTeam Manager
BOGIN GerardMedical Person
KAUFHOLD RobCoach
LEE KiSikCoach
LOYD PennyCoach
MALAVASI LeticiaTeam Manager
NICHOLS MelCoach
SULLIVAN EasterCoach
WILLIAMS WendyCoach
WOO SongiCoach
VENVENEZUELA
Name
Target
Event
Session
MALAVE Elias37ARecurve MenQualification Round RM & CW
MENDEZ Mayra32CRecurve WomenQualification Round RW & CM
MENDOZA Ana10BCompound WomenQualification Round RM & CW
GONZALEZ EduardoCoach