The Archery GB Junior National Indoor Championships 2018 The Archery GB Junior National Indoor Championships 2018
Archery GB (AGB)
Stoneleigh Park, CV8 2LZ, from 01-12-2018 to 1-12-2018
Class & Division Result List - Individual
 
Recurve - Section 1 - Junior Gentlemen U18 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1WOODGATE James246Woking AC293/ 1297/ 15906050
2REID Jacob782Telford A292/ 2296/ 25886048
3LEDWICK Hayden2571Eagle Bowman of Bedford286/ 3285/ 35716033
4MARTIN Sean35Largs Junior280/ 4283/ 55636030
5RADIGAN Cameron1565Largs Junior271/11284/ 45556026
6STOCKS Luke1321Danum A275/ 6278/105536029
7INGLIS Joshua993Silver Spoon B275/ 7278/115536022
8SKILTON Piers1561Blue Arrows AC272/ 9279/ 95516021
9MULLOCK Henry1941Southfields Archery Club270/12280/ 65506027
10BUCKINGHAM Oliver2112Aim4Sport271/10279/ 85506025
11BODEN JacobAGBLINCSArchery GB269/14280/ 75496024
12SCOTT Finlay786Long Mynd Archers276/ 5270/135466025
13MICKIEWICZ Szymon1941Southfields Archery Club272/ 8270/145426019
14HARRIS Max1500Netherhall A263/16275/125386020
15SEEZ Joe195Penicuik Junior AC270/12264/185346014
16DACE Daniel1500Netherhall A265/15269/155345923
17OAKLEY Thomas844B of Adel256/18265/175216013
18WILLIAMS Paul427Andover A259/17257/195166013
19COSTIGAN Niall2374Six Towns C of A249/19266/165155816
20NEEDS Damian2118Green Lane Junior Archers240/21249/20489598
21POWELL Jack79Llantarnam AC247/20240/21487603
22COWELL Daniel1417Rayleigh Town Archery Club Jun231/22221/22452595
Recurve - Section 2 - Junior Ladies U18 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 3)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1MOON RachelAGBDERBYArchery GB285/ 2293/ 15786038
2BURDETT Nicole740Bowflights Archery Club281/ 4280/ 55616029
3HUGHES Heather873Nethermoss A277/ 5282/ 35596029
4COLE Eleanor252Royal Richmond AC288/ 1270/115586029
5RANDALL Rebecca1012Fosse Company of Archers276/ 7280/ 45566026
6PETERS Molly1246Deer Park A276/ 6277/ 65536024
7MCCORMICK Molly43Lisburn City AC275/ 8277/ 65526024
8PAUL Ruby983Wellingborough OAC267/13283/ 25506024
9COSTALL RhianAGBSHROPArchery GB270/11275/ 85456021
10EVANS Hannah526B of Burleigh282/ 3263/165456020
11ROADKNIGHT Katie691Redhill Archers Juniors275/ 9269/125446018
12HULSE Jessica788Audco A274/10269/125436020
13PERKINS Anna569Cleve Juniors269/12267/145365923
14KHALED Jannah1941Southfields Archery Club261/16274/ 95356020
15SALISBURY Aspen428Alton & Four Marks266/14265/155316016
16RAUPP Giovana2661Darwen Archery Club263/15261/175246015
17GREEN Georgia2374Six Towns C of A244/23273/105176011
18LESSIMORE Molly79Llantarnam AC259/18257/185166015
19MCCORMICK Helen43Lisburn City AC260/17253/195136015
20FRETWELL Samantha2273Aequus A246/22252/204986010
21PERRING Ella2595Wallingford Castle Archers251/19247/214985911
22DAVIES Clara2595Wallingford Castle Archers249/20246/22495607
23KNIGHT Raven-Corey1976West Essex Junior Bowmen247/21242/234896011
24SIMPSON Jasmine684Wyre Forest C of A242/24235/24477608
25TEDORE Grace1417Rayleigh Town Archery Club Jun218/25232/25450608
26HURSHAM Sofia1976West Essex Junior Bowmen185/26225/26410595
Recurve - Section 3 - Junior Gentlemen U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1SUSCA Thomas938Bowmen of Bruntwood293/ 1295/ 15886048
2SPENCER-NICE Riley1246Deer Park A292/ 3294/ 25866046
3WHITMARSH Austin568Cheltenham A293/ 1292/ 35856045
4THOMPSON William813Valley B of Huddersfield280/ 4283/ 45636029
5JAQUES Luca2141Aardwolf A275/ 5281/ 65566025
6COSTANZA Marco569Cleve Juniors275/ 6279/ 75546023
8MEDHURST Charlie691Redhill Archers Juniors272/ 9273/105456021
9O'CONNOR Stephen1771Trackside A269/10274/ 85436023
10ORTON Monty731Meriden AC273/ 7265/145386019
11TAPP HarryAGBCAMSArchery GB262/16274/ 95366022
12YUEN Henry1941Southfields Archery Club264/14272/115366013
13WYLIE Liam886Blackpool B273/ 8261/155346015
14EYRE Matthew1037Burton Bridge Archers266/13265/135316021
15WATTS Jasper2627Peacock Archers263/15268/125316014
16SPEIRS Allan159Monklands AC267/12257/165246019
17GILLMAN Robbie788Audco A260/18256/175166013
18RAVEN BillyAGBESSArchery GB261/17254/185156016
19YOUNG Toby790Isle of Man AC255/19245/205006017
20WIGGIN Toby788Audco A253/20246/19499607
21BOWMAN Daniel731Meriden AC214/22227/21441594
22YATES Luke780Bowbrook A234/21196/23430597
23LOCKETT Andrew375Elswood B207/23209/22416593
Recurve - Section 4 - Junior Ladies U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1NEWBY Imogen483Braintree B290/ 1290/ 15806043
2RAWLINGS Lauren780Bowbrook A285/ 2287/ 25726034
3PUNJABI Shauna263Chessington B283/ 4274/ 45576029
4COSTALL MeganAGBSHROPArchery GB283/ 3273/ 55566028
5AHMAD Zara1941Southfields Archery Club283/ 5269/ 95526025
6YULE Mirran1982Balbardie Junior Archers269/ 9279/ 35486023
7TONKINSON Katie788Audco A277/ 6271/ 65486022
8LEVITT Florence2627Peacock Archers274/ 8270/ 85446019
9LOH Bethan2661Darwen Archery Club262/13270/ 75326017
10EASTON Rhiannon1210Noak Hill A268/10262/145306014
11TAYLOR Kathryn731Meriden AC264/11264/115286016
12PERRETT Mollie431Jersey Archery Society276/ 7251/165276015
13WARE Eleanor532Clophill AC263/12263/125266017
14SIMPSON Alice263Chessington B254/16268/105226017
15COODYE Mia1417Rayleigh Town Archery Club Jun254/18263/135176011
16MEYRICK Saskia427Andover A254/17257/155116011
17FERRIDAY Leah780Bowbrook A255/15246/20501606
18ROADKNIGHT Amy691Redhill Archers Juniors256/14242/224986013
19HAMMOND Jessica292Laleham AC250/21246/19496607
20WESTWOOD Katy389A C Delco Juniors251/19244/214956011
21BUCKNER Jodie413Overton Black Arrows246/22248/184945812
22HODGE Abigail1751Burscough Archers250/20241/234915913
23TITCHENER Niamh2688Bridlington Bay Archers230/23249/17479605
24MARLEY Orlagh43Lisburn City AC215/25236/24451605
25DUFFIN Lilly1417Rayleigh Town Archery Club Jun207/26231/25438605
26JACK Eryn159Monklands AC220/24212/26432605
27WILLIAMS Charlotte427Andover A201/27210/27411606
28ROGERS Lauren1892Nova B190/28205/28395586
Recurve - Section 5 - Junior Gentlemen U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1WESTON Ben79Llantarnam AC275/ 3280/ 15556023
2LEATHEM Ryan36Lough Cuan B279/ 1274/ 25536028
3JOYCE Darragh544Burnham C of A278/ 2272/ 45505934
4LIVERSIDGE William374Green Dragon Bowmen269/ 4274/ 35436018
5BIRDSALL Samuel1417Rayleigh Town Archery Club Jun268/ 5264/ 65326013
6WHITE Hayden1941Southfields Archery Club262/ 6262/ 95246012
7OAKLEY Cameron1941Southfields Archery Club259/ 7262/ 85216018
8SHARPE Jack983Wellingborough OAC256/ 8264/ 55206016
9HAYDON Finlay2189Goldcrest A248/ 9263/ 75116016
10FERRIDAY Nathan780Bowbrook A240/10258/104985910
11SIMS Thomas2241Bicester A239/11256/11495606
12HERROD Thomas511West Windsor Archers238/12243/124816010
13HARDY William569Cleve Juniors235/13241/134766011
14BROOKES Jacob790Isle of Man AC228/16241/14469608
15ALI Yusuf1772Leicester Archery Academy230/14235/15465596
16MORRILLO Rhys59Goldcrest Juniors229/15229/16458606
17PHILLPOTT Owen1952Sittingbourne CCA208/18215/17423603
18MOORE Ben2595Wallingford Castle Archers220/17201/19421606
19MUTTITT Calum524Crowthorne A176/20210/18386571
20GRANDIN Barnaby515B of Warfield166/21200/20366591
21GAMBLE Gabriel159Monklands AC176/19141/21317552
Recurve - Section 6 - Junior Gentlemen U12 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1RALSTON Jonathan1565Largs Junior271/ 1248/ 25196016
2OAKLEY Maxwell844B of Adel251/ 2249/ 15006014
3GULVIN Samuel1210Noak Hill A239/ 3233/ 3472606
4BIRDSALL Harvey1417Rayleigh Town Archery Club Jun229/ 5225/ 5454605
5BROMLEY Archie989A of Raunds230/ 4218/ 6448605
6SHEHATA-MORGAN Alexander696Evesham Junior Archery Club228/ 6216/ 7444606
7BURKE Brogan515B of Warfield191/10227/ 4418595
8KEEN Jack691Redhill Archers Juniors208/ 7204/ 8412604
9RADOSZ Mikolaj1941Southfields Archery Club201/ 9199/ 9400576
10BODKIN Lewis780Bowbrook A188/11191/10379572
11GRAY Edward731Meriden AC203/ 8163/11366585
Recurve - Section 7 - Junior Ladies U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1HEALEY Penny780Bowbrook A288/ 1289/ 15776039
2ROBERTSON Meghan263Chessington B266/ 3269/ 45356016
3CLAMPIN Ella1976West Essex Junior Bowmen261/ 4274/ 35356013
4BELSHAW Emelia526B of Burleigh270/ 2262/ 55326014
5MANTRAVADI Siri Vennela1976West Essex Junior Bowmen249/ 9274/ 25236013
6LINDSLEY-FROST Phoebe252Royal Richmond AC253/ 6253/ 85066010
7LINFIELD Holly428Alton & Four Marks256/ 5248/115046013
8EYRES Laura967Beeston Rylands A242/11256/ 74986014
9YOUNG Sophie537South Wansdyke AC240/12258/ 64986012
10BARKER Poppy971Wilford Bowmen (Notts)247/10249/ 94966012
11HASLAM Isabelle1040Anchor B (Derbyshire)238/14249/10487608
12SEATON Holly1003Bowmen of Rutland Junior AC250/ 8237/15487599
13MUNDY-GILL Katie780Bowbrook A236/15248/11484604
14PALMER Heike691Redhill Archers Juniors240/13236/16476603
15FIRTH Terri-Ann731Meriden AC233/16241/13474607
16WELLS Hannah645Lacetown A251/ 7214/25465609
17CREESE Abigail427Andover A226/17226/17452608
18COUTTS Lucy1565Largs Junior206/25238/14444604
19ACKLAND-SNOW Hannah2595Wallingford Castle Archers220/19223/18443607
20CROOK Harriet537South Wansdyke AC218/21221/20439605
21MALBON JulietAGBHAMPArchery GB223/18213/26436607
22GUNTRIPP Freija696Evesham Junior Archery Club219/20217/22436598
23STEEPER Holly1771Trackside A207/24220/21427602
24THOMPSON Erica2367North East Archers Junior Club209/23214/24423607
25GARDINER Hannah860Wigan & Orrell A198/27222/19420607
26HARDESTY DEAN Jessica815St George's AC202/26216/23418603
27MYERS-BENNETT Isabella860Wigan & Orrell A215/22196/28411596
28KNOWLES Amber731Meriden AC154/29198/27352572
29NEVE Megan1697Perriswood B156/28130/30286561
30ORTEGA-BARRET Xochiquetzal2663Archery Fit London128/30150/29278512
Recurve - Section 8 - Junior Ladies U12 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1HAVERS Megan1012Fosse Company of Archers257/ 1251/ 25086010
2STOTT Eleanor813Valley B of Huddersfield237/ 2256/ 14936010
3BLYTHE Anna971Wilford Bowmen (Notts)236/ 3250/ 34866010
4ROBERTS Sophie2627Peacock Archers224/ 4243/ 44676011
5KHALED Sarah1941Southfields Archery Club200/ 6217/ 5417601
6FOX HannahAGBYORKArchery GB208/ 5180/ 8388575
7AHMAD Alina1941Southfields Archery Club193/ 8191/ 6384592
8SHARPE Rose983Wellingborough OAC193/ 7158/ 9351565
9CADMAN Sophy79Llantarnam AC184/ 9147/10331583
10STEYTLER Nimue618Supermarine B117/10187/ 7304514
Compound - Section 1 - Junior Gentlemen U18 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1WONG Matthew119Links AC293/ 1291/ 15846044
2CROW Dillon907Cleadon A289/ 2289/ 25786038
3CARPENTER Adam831Barnsley AC287/ 3288/ 35756035
4BARRETT-REES Finnlay1654Blandy Jenkins Archers286/ 4285/ 45716031
5MCCULLOUGH Stuart1297Ballyvally Archers Banbridge283/ 5281/ 65646024
6UZZELL Joshua1246Deer Park A279/ 6284/ 55636029
7HIRST Curtis118Links Junior Archers279/ 7279/ 75586021
Compound - Section 2 - Junior Ladies U18 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1MEYRICK Sophie427Andover A290/ 1289/ 25796039
2CHAPPELL Grace1246Deer Park A286/ 3291/ 15776037
2CLIFFORD Holly1246Deer Park A290/ 1287/ 35776037
4PETRE Iulia2209Corby A285/ 5286/ 45716031
5JONES Paige2123Belvoir A286/ 4284/ 55706014
6PERRY Liana272Oxford A284/ 6279/ 75636023
7NASH Chloe1040Anchor B (Derbyshire)279/ 8279/ 65586021
8HUNTER Holly210High Weald AC282/ 7273/105556016
9STOCKS Hannah1321Danum A277/ 9278/ 9555608
10OUTRAM EllieAGBKENTArchery GB275/10279/ 75546016
11WENCH Makayla272Oxford A268/12268/11536603
12MAISON Hannah150Loreburn Archers275/11255/12530599
Compound - Section 3 - Junior Gentlemen U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1HASLAM Lewis1040Anchor B (Derbyshire)290/ 2290/ 25806040
1SCOTT Ajay351Canterbury A292/ 1288/ 35806040
3TOCHER James159Monklands AC284/ 3291/ 15756039
4LANE Thomas971Wilford Bowmen (Notts)283/ 4283/ 55666027
5CRAWFORD Archie387Raven Field Archers280/ 6285/ 45656026
6PRIDE Euan1843Milnes High AC281/ 5283/ 65646024
7CHALTON Harvey1501RN South Coast A277/ 9281/ 75586011
8WOOD Michael1708Gordano Valley A278/ 7274/ 85526018
9FOSSETT Morgan1654Blandy Jenkins Archers276/10271/ 95476011
10PINDER Bob57ARadnor Forresters278/ 7266/115446014
11MINTER Oliver421Forest of Bere B272/11269/10541609
12STEYTLER Ethan618Supermarine B254/12252/12506594
Compound - Section 4 - Junior Ladies U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1BRYAN Jenny964Sherwood A292/ 1288/ 15806040
2A'BEAR Chloe1246Deer Park A289/ 2286/ 25756035
3PREECE Rosemary1246Deer Park A272/ 3276/ 35486011
4BOULTON Sophia569Cleve Juniors267/ 4273/ 45406015
5TEBBS Caroline2571Eagle Bowman of Bedford261/ 6258/ 5519606
6BELMONTE Grace428Alton & Four Marks264/ 5232/ 6496584
7RINEY-LUCAS Amanda2663Archery Fit London194/ 7163/ 7357562
Compound - Section 5 - Junior Gentlemen U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1RIDDING Dru2411Millom A286/ 1284/ 15706030
2PARKER Alex1246Deer Park A280/ 2271/ 35516014
3ROBINSON Oliver2409Blackburn A275/ 3274/ 25496017
4CLARK Finlay1718Wyke A266/ 4264/ 4530603
5REECE Tobey1246Deer Park A262/ 5260/ 5522606
6WALKER Jake1673City of Norwich Archers259/ 6251/ 6510604
7OSBORNE Roman2663Archery Fit London240/ 7246/ 7486605
8TANISH Teoman4Archery GB226/ 8208/ 8434607
9WILLIS Harry1952Sittingbourne CCA127/ 9145/10272541
10ROSS Conall2663Archery Fit London123/10147/ 9270492
Compound - Section 6 - Junior Gentlemen U12 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1RIDDING Alfie2411Millom A269/ 1266/ 15356012
2REES Ioan1579City of Newport Archers267/ 2264/ 2531606
3FAULKNER Ryan1246Deer Park A255/ 3251/ 3506606
4HARDING Jonathan2663Archery Fit London254/ 4247/ 5501604
5BOTTLE HarryAGBHEREArchery GB247/ 6249/ 4496601
6BOLTON Kieran860Wigan & Orrell A249/ 5226/ 6475577
7BRUGALETTA - ORLANDI Lewis2663Archery Fit London149/ 7177/ 7326561
8BROWN Archibald2663Archery Fit London108/ 8109/ 8217440
Compound - Section 7 - Junior Ladies U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1BYRNE Sinead1297Ballyvally Archers Banbridge280/ 2286/ 15666026
2BOULTON Hallie872B of Pendle & Samlesbury283/ 1282/ 25656025
3CRAVEN Matilda993Silver Spoon B274/ 3278/ 35526017
4RAFFAN Caitlin1825Moray Archery274/ 4275/ 45496011
5BRUGUIER Isabella312Crystal Palace B262/ 5269/ 5531598
6RINEY-LUCAS Macayla2663Archery Fit London245/ 6254/ 6499602
7MCGUANE Mia1952Sittingbourne CCA225/ 7242/ 74676011
8WOOD Patience940Bebington A204/ 8230/ 8434601
Compound - Section 8 - Junior Ladies U12 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1ANNISON Anya1673City of Norwich Archers276/ 1275/ 15516014
2SCOTT Chloe654Redruth A251/ 3263/ 2514605
3POLLITT Jessica932Cheshire County B253/ 2260/ 3513604
4TITCHENER Orlaith2688Bridlington Bay Archers208/ 4190/ 4398600
Longbow - Section 2 - Junior Ladies U18 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 3)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1MORRISON Sophie1040Anchor B (Derbyshire)153/ 1125/ 1278510
2WILKINSON Mai1004Ivanhoe A107/ 258/ 2165361
Longbow - Section 3 - Junior Gentlemen U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1THOMAS William1991Hingham Bowmen245/ 1237/ 14826013
2ATTREE Reece1952Sittingbourne CCA78/ 248/ 2126320
Longbow - Section 4 - Junior Ladies U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1ELLIOTT Rosie828Chantry B Rotherham185/ 1209/ 1394585
2GREEN Lara1952Sittingbourne CCA54/ 225/ 279220
Longbow - Section 7 - Junior Ladies U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1LOCKETT Alexandra375Elswood B179/ 1136/ 1315563
2JOYCE Molly544Burnham C of A93/ 3118/ 2211420
3CHOPPING Amethyst660Exmouth A98/ 2105/ 3203401
4RAWLINGS Anja780Bowbrook A91/ 493/ 4184360
Barebow - Section 1 - Junior Gentlemen U18 [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1STEW Harry1952Sittingbourne CCA207/ 1202/ 1409603
2WARNER Joseph1952Sittingbourne CCA66/ 253/ 2119281
Barebow - Section 2 - Junior Ladies U18 [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1CHILCOTT Becky788Audco A229/ 1238/ 14676010
2COLENUTT Imogen1246Deer Park A203/ 2212/ 2415605
3DAWSON AbbieAGBBEDSArchery GB125/ 3102/ 3227481
Barebow - Section 3 - Junior Gentlemen U16 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 3)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1AJRAOU Houdeyfa2092Nuneaton Archers (Juniors)237/ 1239/ 1476608
2SELIM Sipahi2639Ebbsfleet179/ 2186/ 2365581
3MEAD Andrew1952Sittingbourne CCA98/ 359/ 3157373
Barebow - Section 4 - Junior Ladies U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1ROSE Phoebe1946Mere A255/ 1256/ 15116010
2MARTYN Sophie668B of the Tors222/ 2228/ 2450609
3IRIMIE Patricia1952Sittingbourne CCA124/ 3124/ 3248502
4DEMUTH Caroline2571Eagle Bowman of Bedford115/ 4100/ 4215470
Barebow - Section 5 - Junior Gentlemen U14 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1AJRAOU Zeyd2092Nuneaton Archers (Juniors)269/ 1244/ 15136013
2WALKER-MATHEWS James1336Purbeck Archers228/ 2181/ 2409605
Barebow - Section 6 - Junior Gentlemen U12 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 3)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1WIGGIN Tom788Audco A198/ 1216/ 1414604
2BECKER Charlie780Bowbrook A190/ 2189/ 2379592
Barebow - Section 7 - Junior Ladies U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1THOMAS Amelia69Pentref B240/ 1248/ 14886010
2SUMMERS Emily1246Deer Park A219/ 2223/ 2442607
3CHUMBER Amelia1976West Essex Junior Bowmen199/ 3202/ 3401604
4SHOVELLER Ellie1952Sittingbourne CCA182/ 4138/ 6320572
5STANLEY-WRIGHT Kaci1011Soar Valley A161/ 5148/ 4309560
6CASEWELL Jasmine780Bowbrook A153/ 6144/ 5297532
7HUGHES Fay1004Ivanhoe A57/ 761/ 7118300
8WARNER Lily1952Sittingbourne CCA26/ 848/ 874170
Barebow - Section 8 - Junior Ladies U12 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country
18m-1
18m-2
Total
Hits
Golds
1MACDONALD Eleanor2640Borderghost Archers191/ 2207/ 1398602
2REECE Katy1246Deer Park A202/ 1171/ 2373595