Beds County and Open Indoor Championships 2018
Terry Course (BCAA)
Alameda Sports Hall, MK45 2PJ, from 25-11-2018 to 25-11-2018
Participant List ordered by Target
 
Session 1
Target
Athlete
Country
Country Name
Event
1AANDERSON Michael103CLOPHILLRecurve Men
1BLINDSEY Adrian109SILVER ARROW ARCHERSRecurve Men
1CSTILLWELL Adrian106HCOARecurve Men
1DHORNER Helen107KESTRELSRecurve Women
2ALAWRENCE Irene115BOWMEN OF HARROWRecurve Women
2BMITCHELL Paul106HCOARecurve Men
2CKING Vernon109SILVER ARROW ARCHERSRecurve Men
2DHERROTT Lesley109SILVER ARROW ARCHERSLongbow Women
3ATEBBS Carl107KESTRELSRecurve Men
3BGRIFFITHS Phyll109SILVER ARROW ARCHERSBarebow Women
3CMITCHELL Jaqueline106HCOARecurve Women
3DALLAN Steve112NCASRecurve Men
4ALEDWICK Hayden101BCAARecurve Junior Men
4BMONTASSER Shahram112NCASRecurve Men
4CPAUL Ruby112NCASRecurve Women
4DMEYER Oliver107KESTRELSRecurve Junior Men
5ARUSSEL Sarah103CLOPHILLRecurve Women
5BHOWARD Matthew103CLOPHILLRecurve Men
5CSHARPE Jack112NCASRecurve Junior Men
5DHORNER Jonathan111AGBRecurve Men
6AWRIGHT Harry112NCASRecurve Junior Men
6BBRAY Alex101BCAACompound Men
6CBEASLEY Jeremy112NCASRecurve Men
6DCORLESS Susan112NCASCompound Women
7ATEBBS Caroline104EBBCompound Junior Women
7BLEDWICK Jade101BCAACompound Women
7CBROWN Lesley103CLOPHILLCompound Women
7DROSS Will112NCASCompound Junior Men
8ATEBBS Bradley101BCAACompound Men
8BROSS Martin112NCASCompound Men
8CSAMBRIDGE Marion109SILVER ARROW ARCHERSCompound Women
8DBULL Tim112NCASCompound Men
9ABREDIN Suzi103CLOPHILLCompound Women
9BPETRA Lulia112NCASCompound Junior Women
9CHUTCHINS Richard109SILVER ARROW ARCHERSCompound Men
9DCOURSE Terry103CLOPHILLCompound Men
Session 2
Target
Athlete
Country
Country Name
Event
1AHOLMES Julia107KESTRELSRecurve Women
1BLINDSEY Adrian109SILVER ARROW ARCHERSRecurve Men
1CGASGOINE Martin107KESTRELSRecurve Men
1DBROWN Peter106HCOARecurve Men
2AANDERSON Michael103CLOPHILLRecurve Men
2BRUSSEL Sarah103CLOPHILLRecurve Women
2CKING Vernon109SILVER ARROW ARCHERSRecurve Men
2DHERROTT Leslley109SILVER ARROW ARCHERSLongbow Women
3ADEVLIN Peter106HCOARecurve Men
3BGRIFFITHS Phyll109SILVER ARROW ARCHERSBarebow Women
3DPRIN Francois105HAMPSTEAD BOWMENRecurve Men
4ABLANDY Martin103CLOPHILLRecurve Men
4BWALKER Chris105HAMPSTEAD BOWMENRecurve Men
4CFOWLER Dawn103CLOPHILLRecurve Women
4DMEYER Oliver107KESTRELSRecurve Junior Men
5AHARDMAN John103CLOPHILLRecurve Men
5BWALKER Wai Kwen105HAMPSTEAD BOWMENRecurve Women
5CHALLIDAY Paul108OVARecurve Men
5DHOWARD Matthew103CLOPHILLRecurve Men
6ASMITH John107KESTRELSLongbow Men
6BAZIZ Milly109SILVER ARROW ARCHERSBarebow Women
6CALAM Umar109SILVER ARROW ARCHERSBarebow Junior Men
6DKIRKBRIDE Frank103CLOPHILLRecurve Men
7ARASHID Yasmin109SILVER ARROW ARCHERSBarebow Women
7BSAMBRIDGE Marion109SILVER ARROW ARCHERSCompound Women
7CIBRAHEEM Muhammad109SILVER ARROW ARCHERSRecurve Junior Men
7DBAX Marc110ST NEOTSCompound Men
8ARUSELL Roy103CLOPHILLCompound Men
8BBROWN Lesley103CLOPHILLCompound Women
8CCRANE Paul103CLOPHILLCompound Men
8DBELL Roger109SILVER ARROW ARCHERSCompound Men
9ABREDIN Suzi103CLOPHILLCompound Women
9BLANE Thomas116WILFORD BOWMENCompound Junior Men
9CLANE Nigel116WILFORD BOWMENCompound Men
9DCOURSE Terry103CLOPHILLCompound Men
Session 3
Target
Athlete
Country
Country Name
Event
1AHOLMES Julia107KESTRELSRecurve Women
1BJUPP Peter107KESTRELSBarebow Men
1CLOUCA Mary104EBBBarebow Women
1DBROWN Peter106HCOARecurve Men
2AGOWANS Sarah106HCOARecurve Women
2BWARE Martha103CLOPHILLCompound Junior Women
2CWARE Steve103CLOPHILLRecurve Men
2DWALKER Jake113NORWICH ARCHERSCompound Junior Men
3ADEVLIN Peter106HCOARecurve Men
3BWARE Eleanor103CLOPHILLRecurve Junior Women
3CBARRANCE Henry103CLOPHILLCompound Junior Men
3DBARRANCE Tom103CLOPHILLRecurve Men
4ABLANDY Martin103CLOPHILLRecurve Men
4BKENNEDY Simon107KESTRELSBarebow Men
4CFOWLER Dawn103CLOPHILLRecurve Women
4DSIMS Thomas102BICESTER ARCHERSRecurve Junior Men
5AHARDMAN John103CLOPHILLRecurve Men
5BCASTLO Carol107KESTRELSRecurve Women
5CHALLIDAY Paul108OVARecurve Men
5DHUNT Jacqueline107KESTRELSBarebow Women
6ASMITH John107KESTRELSLongbow Men
6BAZIZ Milly109SILVER ARROW ARCHERSBarebow Women
6CALAM Umar109SILVER ARROW ARCHERSBarebow Junior Men
6DKIRKBRIDE Frank103CLOPHILLRecurve Men
7ARASHID Yasmin109SILVER ARROW ARCHERSBarebow Women
7BCOLLINS Mike107KESTRELSLongbow Men
7CIBRAHEEM Muhammad109SILVER ARROW ARCHERSRecurve Junior Men
7DAJRAOU Abed114NUNEATONRecurve Men
8AAJRAOU Zeyd114NUNEATONBarebow Junior Men
8BMILLER Jack117PEPPERSTOCKRecurve Men
8CPHILLIPS Steve109SILVER ARROW ARCHERSRecurve Men
8DAJRAOU Houdeyfa114NUNEATONBarebow Junior Men
9ARUSELL Roy103CLOPHILLCompound Men
9BBARRANCE Cathy103CLOPHILLCompound Women
9CCRANE Paul103CLOPHILLCompound Men
9DGOODMAN Jonathan103CLOPHILLCompound Men