Tellusjakten
Strängnäs BK (nr)
Strängnäs utebana, from 12-08-2018 to 12-08-2018
Tellusjakten
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1ÅHLUND Cenneth40185Nykvarns BSK415/ 1415915
2ÅHLUND Nore7903Stallarholmens BK385/ 2385512
Barebow - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1CARLSSON Victor7903Stallarholmens BK292/ 129219
Barebow - Cadett 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1HALLBERG Patrik7908BSK Sturarna268/ 126826
Barebow - Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1ABRAHAMSSON Jan-Åke7899Eskilstuna BS353/ 135338
2ZETTERSTRÖM Tomas7905Kungsängens BK351/ 2351511
3ORTIZ Max2797Lindome BK329/ 332976
4APELKVIST Ola39620Katrineholms Bågskytte Klubb292/ 429235
5GUNNES Lars3993Södertälje BF286/ 528616
6HALL Robert7905Kungsängens BK268/ 626825
7MATTSSON Lars-Åke7823Gävle BK250/ 725012
Barebow - Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1HÖGLUND Lena7899Eskilstuna BS351/ 135179
2ANDERSSON Lisbeth7899Eskilstuna BS317/ 231738
3ANDERSSON Pernilla3993Södertälje BF303/ 330324
4GYLLHAG Jane7899Eskilstuna BS292/ 429224
Barebow - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1ADOLFSSON Christer7899Eskilstuna BS335/ 133529
2MARKSTRÖM Rolf40185Nykvarns BSK317/ 231747
3LÖÖW Veli7899Eskilstuna BS280/ 328024
4NORD Gunnar7905Kungsängens BK236/ 423611
5ÖSTERLUND Helena3993Södertälje BF224/ 522412
Compound - Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1BACKMAN Johan7908BSK Sturarna454/ 14541717
2RUDNER Jon7905Kungsängens BK414/ 24141110
Compound - Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1BACKMAN Linnea7853Luleå BS366/ 136669
2GUNELL Katariina7905Kungsängens BK348/ 23481514
Compound - Senior 21 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1JOHANSSON Ulf Cenneth40479Stenbro BS451/ 14511320
Longbow - Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1BERTÄNG Inge7823Gävle BK311/ 131118
2LARSSON Lennart7823Gävle BK296/ 229635
3ANDERSSON Bertil3993Södertälje BF262/ 326222
4ANESUND Magnus3993Södertälje BF259/ 425915
5HAMEDAL Jens31583BK Fiskgjusen241/ 524122
6GRAFF Lars7907Sigtuna BSK218/ 621842
7SVARTVIK Monika31583BK Fiskgjusen202/ 720221
8BRÄNNSTRÖM Stefan7897BSK Uven199/ 819933
Instinctive - Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1ERIKSSON Ragnar7826Sandvikens BSK299/ 129918
2BLOMKVIST Sven3993Södertälje BF279/ 227924
Instinctive - Senior 21 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Rutt
Total
11
10
1BOSTRÖM Ingvar7899Eskilstuna BS299/ 129926
2GYLLHAG Peter7899Eskilstuna BS266/ 226615