The Archery GB Youth Festival 2018
Archery GB (AGB)
Lilleshall NSCC, TF10 9AT, from 29-07-2018 to 3-08-2018
The Archery GB Youth Festival 2018
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
A'BEAR Chloe11A1246DEER PARK ACompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
ABDELHALIM Shaimaa33A1ARCHERY GBRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
ANNISON Layla9A1355NORFOLK BCompound Cadet Women, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BALL Zachary4A763LICHFIELD ACompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BARRETT Ella40B369HOWARD B ACRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BARRETT-REES Finnlay19C1654BLANDY JENKINS ACompound Cadet Men, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BARRETT-REES Grace9B1654BLANDY JENKINS ACompound Cadet Women, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BARRETT-REES Jakob56A1654BLANDY JENKINS ARecurve Cadet Men, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BAUGHAN Jemima39B616KINGSTON ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BEESE-RAYBOULD Gabriel51A1570WORCESTER BRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BODEN Jacob55A1ARCHERY GBRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BOULTON Hallie14C872B OF PENDLE & SAMLESBURYCompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BOULTON Sophia14A570CLEVE ACompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BROMLEY Archie59C989A OF RAUNDSRecurve Cub MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BRYAN Jenny10B964SHERWOOD ACompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BRYANT Emily24A1035DERWENT BRecurve Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BRYER Megan38A35CITY OF BELFASTRecurve Cadet Women, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BUCKINGHAM Oliver52B2112AIM4SPORTRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BUCKNER Jodie41C413OVERTON BLACK ARROWSRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BURDETT Nicole44A740BOWFLIGHTS ACRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BYATT Tom45B2374SIX TOWNS C OF ARecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
BYRNE Sinead11C5BALLYVALLY ACompound Cadet Women, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
CAINE Jacob16A414OLD BASING ACompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
CARPENTER Adam8C831BARNSLEY ACCompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
CARPENTER Isabelle2C831BARNSLEY ACCompound Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
CASTLE Sophie34C351CANTERBURY ARecurve Cadet Women, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
CHAPPELL Grace12A1246DEER PARK ACompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
CLIFFORD Holly15A1246DEER PARK ACompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
CODLING Maddison1C853ASSHETON BCompound Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
COLE Eleanor33C252ROYAL RICHMOND ACRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
COSTALL Megan32A1ARCHERY GBRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
COSTALL Rhian40A1ARCHERY GBRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
COSTANZA Marco49A570CLEVE ARecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
COSTIGAN Niall48A1ARCHERY GBRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
COTILLARD Matthew54A431JERSEY A.S.Recurve Cadet Men, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
CRAVEN Matilda12B993SILVER SPOON BCompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
CROW Dillon7C907CLEADON ACompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
CUNNINGHAM Rogan19BIRLIRELANDCompound Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
D - E - F - G - H - I - J - L
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DANIEL Benjamin52C815ST GEORGE'S ACRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
DITCHBURN Brooklyn21C1945SLEAFORD MALTSTERSRecurve Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
DOHERTY Jack58A35CITY OF BELFASTRecurve Cub MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
DONALDSON Cameron30A907CLEADON ARecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
EASTON Rhiannon43A1210NOAK HILL ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
EVANS Bethany23B2LOUGH CUAN BRecurve Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
EVANS Hannah35C526B OF BURLEIGHRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
FERRIDAY Leah31C780BOWBROOK ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
FERRIDAY Nathan60B780BOWBROOK ARecurve Cub MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
FOREMAN Catherine22B872B OF PENDLE & SAMLESBURYRecurve Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
GIBSON Ella1A1246DEER PARK ACompound Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
GOTT Amy21A993SILVER SPOON BRecurve Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
HAMMOND Keith27A1ARCHERY GBRecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
HAMON Sam26A1ARCHERY GBRecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
HARRIS Adam30B464WEST ESSEX BRecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
HARRISON Alexander29B526B OF BURLEIGHRecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
HASLAM Isabelle57A1040ANCHOR BRecurve Cub WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
HASLAM Lewis8A1040ANCHOR BCompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
HEALEY Penny32C780BOWBROOK ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
HEMPSALL Charlotte42A872B OF PENDLE & SAMLESBURYRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
HUGHES Heather37A873NETHERMOSS ARecurve Cadet Women, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
HUNTER Holly13C210HIGH WEALD ACCompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
INGLIS Joshua48B993SILVER SPOON BRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
JEWKES Lauryn23C1036DERBYSHIRE ACRecurve Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
JONES Paige14B2123BELVOIR ACompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
JOYCE Darragh59A544BURNHAM C OF ARecurve Cub MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
LANE Thomas18B966BRAMCOTE ACCompound Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
LEATHEM Ryan60A36LOUGH CUAN BRecurve Cub MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
LEDWICK Hayden49C2571EAGLE B OF BEDFORDRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
LENNON Rebecca3A35CITY OF BELFASTCompound Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
LIVERSIDGE William58C374GREEN DRAGON BRecurve Cub MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
M - N - O - P
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
MADDISON Will28A2013NORTON ARecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MARLEY Orlagh38C3LISBURN CITY ACRecurve Cadet Women, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MARTIN Sean53A4CAUSEWAY C OF ARecurve Cadet Men, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MASON Lucy3C1246DEER PARK ACompound Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MASSEY Alex28B43LISBURN CITY ACRecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MCCABE Shane26CIRLIRELANDRecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MCCORMICK Helen32B43LISBURN CITY ACRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MCCORMICK Molly31B43LISBURN CITY ACRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MCCULLOUGH Stuart18A5BALLYVALLY ACompound Cadet Men, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MCGARRY Dan6C809YORK A SOCIETYCompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MEDHURST Charlie53C692REDHILL ARecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MEYRICK Sophie9C427ANDOVER ACompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MITCHELL Tamara22C431JERSEY A.S.Recurve Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MOON Rachel39A1037BURTON BRIDGE ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MOON Sarah2A1ARCHERY GBCompound Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MORRISON Sophie23A1040ANCHOR BRecurve Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MULLOCK Henry45C252ROYAL RICHMOND ACRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
MURPHY Sharon3BIRLIRELANDCompound Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
NASH Chloe2B1035DERWENT BCompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
NEWBY Imogen33B483BRAINTREE BRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
O'CONNOR Stephen50C1771TRACKSIDE ARecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
OAKLEY Maxwell59B844B OF ADELRecurve Cub MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
OAKLEY Thomas46A844B OF ADELRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
ORTON Monty46B731MERIDEN ACRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PALMER Freya44B684WYRE FORESTRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PALMER Heike57C684WYRE FORESTRecurve Cub WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PARKER Alexander16B1246DEER PARK ACompound Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PASCALL Monique24C755WOLVERHAMPTON C OF ARecurve Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PAUL Ruby36A983WELLINGBOROUGH OACRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PEAKE Ciaron5B1255LIVERPOOL UNI ACCompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PEAKE Liam6A943NORTH CHESHIRE BCompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PERKINS Anna43B570CLEVE ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PERKINS Louis49B993SILVER SPOON BRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PERRETT Mollie38B431JERSEY A.S.Recurve Cadet Women, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PERRING Ella43C2595WALLINGFORD CASTLE ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PETRE Iulia10C2209CORBY ACompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PINDER Bob4B57RADNOR FORESTERSCompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PINDER Ryan29C57RADNOR FORESTERSRecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PIPER Louisa36C246WOKING ACRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PLATT Callum27B731MERIDEN ACRecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PREECE Rosemary15B1246DEER PARK ACompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
PRIDE Euan18C1843MILNES HIGH ARCHERY CLUBCompound Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
R - S
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
RAFFAN Cailtin10ASCOSCOTLANDCompound Cadet Women, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
RALLS Luke6B1501RN SOUTH COAST ACompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
RANDALL Rebecca41A1012FOSSE C OF ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
RAWLINGS Lauren34A1ARCHERY GBRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
REID Cillian55CIRLIRELANDRecurve Cadet Men, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
REID Jacob56C782TELFORD ARecurve Cadet Men, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
RIDDING Dru19A2411MILLOM ACompound Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
RIDES Connor28C755WOLVERHAMPTON C OF ARecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
RIDES Jonathon51B755WOLVERHAMPTON C OF ARecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
ROADKNIGHT Katie42C692REDHILL ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
ROBERTS Rebecca31A1ARCHERY GBRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
ROBERTS Samantha57B870ST HELENS ARecurve Cub WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
ROGERS Thea35A1ARCHERY GBRecurve Cadet Women, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
ROWLEY Hannah39C1020NUNEATON ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
SALISBURY Aspen42B428ALTON & FOUR MARKSRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
SAUNDERSON Jay17B35CITY OF BELFASTCompound Cadet Men, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
SAUNDERSON Lara12C35CITY OF BELFASTCompound Cadet Women, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
SCOTT Ajay20A351CANTERBURY ACompound Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
SEEZ Joe54CSCOSCOTLANDRecurve Cadet Men, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
SHIRLEY Kieran27C870ST HELENS ARecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
SMITH Joshua50A570CLEVE ARecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
SMITH Joshua58B731MERIDEN ACRecurve Cub MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
SMITH Lucy35BIRLIRELANDRecurve Cadet Women, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
SMITH Rachael22AIRLIRELANDRecurve Junior WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
SPENCER-NICE Riley50B1246DEER PARK ARecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
STEVENS Michael53B406TALISMAN BRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
STOCKS Hannah13B1321DANUM ACompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
STOCKS Luke52A1321DANUM ARecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
SUSCA Thomas46C938BOWMEN OF BRUNTWOODRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
T - V - W - Y
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
TAPP Harry47A1ARCHERY GBRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
TASSIE Luke56BIRLIRELANDRecurve Cadet Men, EuronationsQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
TAYLOR David16C1ARCHERY GBCompound Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
TEBBS Caroline11B2571EAGLE B OF BEDFORDCompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
THOMAS Nathan20C1035DERWENT BCompound Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
THOMAS-PRAUSE Kai5C210HIGH WEALD ACCompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
THOMPSON Daniel47C938BOWMEN OF BRUNTWOODRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
TITCHENER Niamh44C2688BRIDLINGTON BAY ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
TONKINSON Katie41B788THE AUDCO ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
TROMANS-ANSELL Alyssia37C763LICHFIELD ARecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
VAUGHAN Matthew47B731MERIDEN ACRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
VERBRAAK Jalmar26BNEDNETHERLANDSRecurve Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
WALSH Jake4C5BALLYVALLY ACompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
WATKINS Kian55B1945SLEAFORD MALTSTERSRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
WENCH Makayla13A2081BANBURY CROSS ACompound Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
WESTWOOD Katy40C430AC DELCO BRecurve Cadet WomenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
WHITMARSH Austin54B568CHELTENHAM ARecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
WONG Matthew7A119LINKS ACompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
WOOD Michael17C1708GORDANO VALLEY ACompound Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
WOODGATE James48C246WOKING ACRecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
WRIGHT Liam5A966BRAMCOTE ACCompound Junior MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)
YATES Luke45A780BOWBROOK ARecurve Cadet MenQualification Round (+ RCW Youth Olympics Qualifying Tournament)