Svenska Junior Mästerskapen 2018 i Tavla Svenska Junior Mästerskapen 2018 i Tavla
Skogens IF (7880)
Fredriksberg, Oskarshamn, from 15-07-2018 to 15-07-2018
Svenska Junior Mästerskapen 2018 i Tavla
Deltagarlista grupperad pĂĄ tavla
 
Kval
Tavla
Skytt
Förening/Land
Klubb-/Landsnamn
Tävling
1AANDERSSON Linus3993SĂ–DERTĂ„LJE BFRecurve Junior 16 Herrar
1BBERGMAN Alfons2503IF KARLSVIKRecurve Junior 16 Herrar
1CFREDRIKSSON David7948MJĂ–LBY BSRecurve Junior 16 Herrar
1D
2AGEHRKE MĂĄns40680JĂ„RNVĂ„GENS BFRecurve Junior 16 Herrar
2BEDSTRĂ–M Theodor2503IF KARLSVIKRecurve Junior 16 Herrar
2CLJUNGQVIST Tobias7888BK DANAPILENRecurve Junior 16 Herrar
2D
3AMOSÉN Jacob7874TRELLEBORGS BÅGSKYTTEKLUBBRecurve Junior 16 Herrar
3BNORDSTRĂ–M Wille4080TIMRĂ… AIFRecurve Junior 16 Herrar
3COLSSON Elias39828LINKĂ–PINGS SKFRecurve Junior 16 Herrar
3D
4AQVIRIST Adam7829BS GOTHIARecurve Junior 16 Herrar
4BRIBERG Oskar40680JĂ„RNVĂ„GENS BFRecurve Junior 16 Herrar
4CRONKAINEN Kevin3818STOCKHOLMS BKRecurve Junior 16 Herrar
4D
5ASTĂ…LHJĂ„RTA Elias7833KUNGĂ„LVS BSKRecurve Junior 16 Herrar
5BĂ…HLUND Simon40185NYKVARNS BSKRecurve Junior 16 Herrar
5CSTJERNQVIST Elliot43312HUDDINGE BSKRecurve Junior 16 Herrar
5D
6ABORÉN Sofia3993SÖDERTÄLJE BFRecurve Junior 16 Damer
6BDOVERSTĂ…L Kim7908BSK STURARNARecurve Junior 16 Damer
6CFJĂ„LLSTRĂ–M Tove3818STOCKHOLMS BKRecurve Junior 16 Damer
6D
7AGEORGSSON Anna7848Ă–STERSUNDS BSKRecurve Junior 16 Damer
7BLIND Cecilia7850SUNDSVALL-ORTVIKENS BKRecurve Junior 16 Damer
7CLINDBERG Alva7948MJĂ–LBY BSRecurve Junior 16 Damer
7D
8ANILSSON Sara7948MJĂ–LBY BSRecurve Junior 16 Damer
8BRUUSKANEN Aleksandra40680JĂ„RNVĂ„GENS BFRecurve Junior 16 Damer
8CSANELL Annie2797LINDOME BKRecurve Junior 16 Damer
8D
9ASTRANDQVIST Sara7865HELSINGBORGS BSKRecurve Junior 16 Damer
9BEINARSSON Alva7880SKOGENS IF KORSVĂ„GENRecurve Junior 16 Damer
9CĂ…NGMAN Sabina2503IF KARLSVIKRecurve Junior 16 Damer
9D
10AANDERSSON Moa7869KRISTIANSTADS BKCompound Junior 16 Damer
10BGRÉTARSSON Johanna7818BSK DALPILENCompound Junior 16 Damer
10CBACKMAN Anna7853LULEĂ… BSCompound Junior 16 Damer
10D
11ABACKMAN Linnea7853LULEĂ… BSCompound Junior 16 Damer
11BBENGTSSON Carl Johan7915KARLSTADS BKCompound Junior 16 Herrar
11C
11D
12AKĂ„CK Mathias40680JĂ„RNVĂ„GENS BFCompound Junior 16 Herrar
12BSCUKA Axel7908BSK STURARNACompound Junior 16 Herrar
12CTORSTENSSON Tage40680JĂ„RNVĂ„GENS BFCompound Junior 16 Herrar
12D
13AFORSBERG Henrik7853LULEĂ… BSCompound Junior 16 Herrar
13BBENSCHJĂ–LD Jacob41659KALMAR BSCompound Junior 16 Herrar
13CHELLMAN Martin7953Ă…TVIDABERGS BSKCompound Junior 16 Herrar
13D
14AHĂ„GGLUND Albin40680JĂ„RNVĂ„GENS BFCompound Junior 16 Herrar
14BKULLBERG Alexander7880SKOGENS IF KORSVĂ„GENCompound Junior 16 Herrar
14CPERSSON Erik7888BK DANAPILENCompound Junior 16 Herrar
14D
15ALARSSON Erik43312HUDDINGE BSKCompound Junior 16 Herrar
15BLUND Elvin7908BSK STURARNACompound Junior 16 Herrar
15C
15D
16AVĂ„LLSTEDT Marcus7865HELSINGBORGS BSKCompound Junior 16 Herrar
16BĂ…KERMAN Fredrik7874TRELLEBORGS BĂ…GSKYTTEKLUBBCompound Junior 16 Herrar
16CVERHAGEN MELIN William40680JĂ„RNVĂ„GENS BFCompound Junior 16 Herrar
16D
17AJOKI Petra33994BSK IGGESUNDBarebow Junior 16 Damer
17BELAMSSON Olivia7885VETLANDA BSKBarebow Junior 16 Damer
17CLILJESTRĂ–M Sara7908BSK STURARNABarebow Junior 16 Damer
17D
18ANILSSON Hanna7915KARLSTADS BKBarebow Junior 16 Damer
18BLINDBLOM Sandra7896UPPLANDS VĂ„SBY BSKBarebow Junior 16 Damer
18CNORDGREN Minna7823GĂ„VLE BKBarebow Junior 16 Damer
18D
19AĂ–HNSTRĂ–M Evelyn39828LINKĂ–PINGS SKFBarebow Junior 16 Damer
19BSUNDBAUM Saga7908BSK STURARNABarebow Junior 16 Damer
19CWILHELMSSON Julia3811STOCKAMĂ–LLANS IFBarebow Junior 16 Damer
19D
20ABLOM Rasmus40680JĂ„RNVĂ„GENS BFBarebow Junior 16 Herrar
20BANDERSSON Oscar39620KATRINEHOLMS BĂ…GSKYTTE KLUBBBarebow Junior 16 Herrar
20CALNĂ…S Tobias2797LINDOME BKBarebow Junior 16 Herrar
20D
21AJANSSON Sebastian7925UMEĂ… BĂ…GSKYTTEKLUBBBarebow Junior 16 Herrar
21BLORENZO JOHANSSON Axel7949MOTALA BSKBarebow Junior 16 Herrar
21CRÖNÉR Maja7865HELSINGBORGS BSKLongbow Junior 16 Herrar
21D
22ANORD Joakim7872SKURUPS BKBarebow Junior 16 Herrar
22BMALMÉN NORDMARK Simon36531NORA BSKBarebow Junior 16 Herrar
22CBERGGREN Viktor7908BSK STURARNALongbow Junior 16 Herrar
22D
23AOLSSON Ture39816FĂ–RENINGEN WIJ BĂ…GSKYTTAR OCKELongbow Junior 16 Herrar
23BHESTNER Simon7848Ă–STERSUNDS BSKLongbow Junior 16 Herrar
23CĂ–STLUND Albin3993SĂ–DERTĂ„LJE BFLongbow Junior 16 Herrar
23D
24A
24B
24C
24D
25ADECKER Emma2503IF KARLSVIKRecurve Cadet 13 Damer
25BDENNIUS Niki7888BK DANAPILENRecurve Cadet 13 Damer
25CHEDLUND Josefine7908BSK STURARNARecurve Cadet 13 Damer
25D
26AKARLSSON Alva40680JĂ„RNVĂ„GENS BFRecurve Cadet 13 Damer
26BLINDSJĂ– Linn26335JĂ„MTLANDS BSKRecurve Cadet 13 Damer
26CKRYHL Julia7874TRELLEBORGS BĂ…GSKYTTEKLUBBRecurve Cadet 13 Damer
26D
27ANILSSON Linnea4080TIMRĂ… AIFRecurve Cadet 13 Damer
27BLUNDGREN Lovisa7880SKOGENS IF KORSVĂ„GENRecurve Cadet 13 Damer
27CPYLS-LU Meia7931BS GRĂ„STORPRecurve Cadet 13 Damer
27D
28ARYDÉN Ida7864BK GRIPENRecurve Cadet 13 Damer
28BSVENSSON Alva3410RUMSKULLA GOIFRecurve Cadet 13 Damer
28CZERROUKI Aicha2503IF KARLSVIKRecurve Cadet 13 Damer
28D
29AHEDENVANG Kevin7874TRELLEBORGS BĂ…GSKYTTEKLUBBRecurve Cadet 13 Herrar
29BSTRID André4080TIMRÅ AIFRecurve Cadet 13 Herrar
29CWESTLING Herman7850SUNDSVALL-ORTVIKENS BKRecurve Cadet 13 Herrar
29D
30AHELLQVIST Hampus7931BS GRĂ„STORPRecurve Cadet 13 Herrar
30BJACOBSSON Lukas2797LINDOME BKRecurve Cadet 13 Herrar
30CKALLINI Isak3522SATSERUPS IDROTTS & BFRecurve Cadet 13 Herrar
30D
31APERSSON Liam7874TRELLEBORGS BĂ…GSKYTTEKLUBBRecurve Cadet 13 Herrar
31BMODIG Malte7850SUNDSVALL-ORTVIKENS BKRecurve Cadet 13 Herrar
31CRIBERG Erik40680JĂ„RNVĂ„GENS BFRecurve Cadet 13 Herrar
31D
32ASUNDSTRĂ–M Albin4080TIMRĂ… AIFRecurve Cadet 13 Herrar
32BSVENBERG Daniel44935ROSLAGENS BĂ…GSKYTTEKLUBBRecurve Cadet 13 Herrar
32CWESTLING Victor7850SUNDSVALL-ORTVIKENS BKRecurve Cadet 13 Herrar
32D
33ABERG Viktor1796GRIMSLĂ–VS AIFCompound Cadet 13 Herrar
33BĂ…SLUND Albin7908BSK STURARNACompound Cadet 13 Herrar
33C
33D
34ABERGGREN Oskar7908BSK STURARNACompound Cadet 13 Herrar
34BJOHANSSON Viggo41659KALMAR BSCompound Cadet 13 Herrar
34CLĂ–VGREN Hannes7880SKOGENS IF KORSVĂ„GENCompound Cadet 13 Herrar
34D
35ARONKAINEN Kristoffer3818STOCKHOLMS BKCompound Cadet 13 Herrar
35BSTARK Jacob7934SKĂ–VDE BSKCompound Cadet 13 Herrar
35CTENGROTH Melker7865HELSINGBORGS BSKCompound Cadet 13 Herrar
35D
36ABARTHOLDSON Hanna7949MOTALA BSKBarebow Cadet 13 Damer
36BBIELIS Maja7878HUSKVARNA BKBarebow Cadet 13 Damer
36CLINDGREN Johanna39828LINKĂ–PINGS SKFBarebow Cadet 13 Damer
36D
37AJOHANSSON Viola7878HUSKVARNA BKBarebow Cadet 13 Damer
37BKJELLIN Mira7915KARLSTADS BKBarebow Cadet 13 Damer
37CSALOVAARA Lova39828LINKĂ–PINGS SKFBarebow Cadet 13 Damer
37D
38AJOHANSSON Sixten7826SANDVIKENS BSKBarebow Cadet 13 Herrar
38BMELLBERG Adrian2797LINDOME BKBarebow Cadet 13 Herrar
38CNILSSON Erik7915KARLSTADS BKBarebow Cadet 13 Herrar
38D
39APETTERSSON Leo39815IF ULVARNA BSKBarebow Cadet 13 Herrar
39BSTENBERG Liam7880SKOGENS IF KORSVĂ„GENBarebow Cadet 13 Herrar
39CTREARD Robert33994BSK IGGESUNDBarebow Cadet 13 Herrar
39D
40AWALLIN Emil4080TIMRĂ… AIFBarebow Cadet 13 Herrar
40B
40CHED Felix2797LINDOME BKLongbow Cadet 13 Herrar
40D
41ASTARK Isa7949MOTALA BSKLongbow Cadet 13 Herrar
41BBLOM Emil7908BSK STURARNALongbow Cadet 13 Herrar
41C
41D
42ALĂ–NNERKVIST Anton7887VĂ„STERVIKS BSKBarebow Knatte 10 Herrar
42BDECKER Emil2503IF KARLSVIKRecurve Knatte 10 Herrar
42C
42D
43AKUBICA Eddie7838HALMSTADS BFCompound Knatte 10 Herrar
43BBENGTSSON Hannes7865HELSINGBORGS BSKCompound Knatte 10 Herrar
43CĂ…SLUND Oscar7908BSK STURARNACompound Knatte 10 Herrar
43D
44ASTRĂ–MBĂ„CK Sara7887VĂ„STERVIKS BSKBarebow Knatte 10 Damer
44BKRIGSMAN Emilia26880SĂ„TERS IF BSKBarebow Knatte 10 Damer
44CBLOM Maja7908BSK STURARNALongbow Knatte 10 Damer
44D
45A
45B
45C
45D
46A
46B
46C
46D
47A
47B
47C
47D
48A
48B
48C
48D
49A
49B
49C
49D
50A
50B
50C
50D
51A
51B
51C
51D
52A
52B
52C
52D
53A
53B
53C
53D
54A
54B
54C
54D
55A
55B
55C
55D