2018 Veronica's CupWorld Ranking Event 2018 Veronica's CupWorld Ranking Event
Lokostrelski klub Kamnik (LKK)
Kamnik (Slovenia), from 13-04-2018 to 15-04-2018
2018 Veronica's CupWorld Ranking Event
Start List by Target
 
QUALIFICATION ROUND - RM + RW
Target
Name
NOC
Country
Category
1ADUNNIGHAN KateGBRGREAT BRITAINRecurve Women
1BTOMASI JessicaITAITALYRecurve Women
2ATIPPING RebekahGBRGREAT BRITAINRecurve Women
2BBETTINELLI LisaITAITALYRecurve Women
3ASAGOO Jaspreet Kaur JessicaGBRGREAT BRITAINRecurve Women
3BDI PASQUALE CarlaITAITALYRecurve Women
4ASMITH SarahGBRGREAT BRITAINRecurve Women
4BFRANCESCHELLI StefaniaITAITALYRecurve Women
5AFAY KlaraGBRGREAT BRITAINRecurve Women
5BPARNAT ReenaESTESTONIARecurve Women
6ADEDEN EstherNEDNETHERLANDSRecurve Women
6BBOROS LuminitaROUROMANIARecurve Women
7AKOVAČIĆ TihanaCROCROATIARecurve Women
7BUMER AnaSLOSLOVENIARecurve Women
8AANDREOU IreneCYPCYPRUSRecurve Women
8BTEVZ SanjaSLOSLOVENIARecurve Women
9AHADJIEROTOCRITOU ChristinaCYPCYPRUSRecurve Women
9BSKRT KatjaSLOSLOVENIARecurve Women
10AKALLENOU AnnaCYPCYPRUSRecurve Women
10BCIMICKA JanaCZECZECH REPUBLICRecurve Women
11AEYTHORDOTTIR Gudny GretaISLICELANDRecurve Women
11BRIESS NinaAUTAUSTRIARecurve Women
12ADAXBOCK AstridISLICELANDRecurve Women
12BPLESCHBERGER MagretAUTAUSTRIARecurve Women
13AVIRANT PeterSLOSLOVENIARecurve Men
13BSTRATING MatthijsNEDNETHERLANDSRecurve Men
14AARNEZ LukaSLOSLOVENIARecurve Men
14BDE BAKKER MickNEDNETHERLANDSRecurve Men
15ABIZJAK RokSLOSLOVENIARecurve Men
15BVOS JulleNEDNETHERLANDSRecurve Men
16AHRKALOVIC MiroSLOSLOVENIARecurve Men
16BDIELEMANS MitchNEDNETHERLANDSRecurve Men
17AKOMOCAR JakaSLOSLOVENIARecurve Men
17BJEURISSEN DamiaanNEDNETHERLANDSRecurve Men
18ASTRAJHAR GasperSLOSLOVENIARecurve Men
18BDANIELSSON MikaelSWESWEDENRecurve Men
19AHABJAN MALAVASIC DenSLOSLOVENIARecurve Men
19BBRZAKOVIC DraganSRBSERBIARecurve Men
20AKLEIN PitLUXLUXEMBOURGRecurve Men
20BJONSSON Ingolfur RafnISLICELANDRecurve Men
21AHANULIAK JanSVKSLOVAKIARecurve Men
21BGISLASON OlafurISLICELANDRecurve Men
22AMIHALIC MatijaCROCROATIARecurve Men
22BGUSTAFSSON HaraldurISLICELANDRecurve Men
23AMLINARIĆ TomislavCROCROATIARecurve Men
23BGUDJONSSON Gudmundur OrnISLICELANDRecurve Men
24AREMAR AlenCROCROATIARecurve Men
24BBATOR SebastianPOLPOLANDRecurve Men
25AHABEK MiroslavCROCROATIARecurve Men
25BKLEIN MichaelGBRGREAT BRITAINRecurve Men
26ASCHOENFELLNER NoahAUTAUSTRIARecurve Men
26BSMITH AlexGBRGREAT BRITAINRecurve Men
27AGSTOETTNER AndreasAUTAUSTRIARecurve Men
27BONOUFRIOU AndreasCYPCYPRUSRecurve Men
28ASTUEFER LukasAUTAUSTRIARecurve Men
28BLOIZOU KonstantinosCYPCYPRUSRecurve Men
29ALUPONETTI RaimondoITAITALYRecurve Men
29BPANAGI ConstantinosCYPCYPRUSRecurve Men
30ALILLA LucaITAITALYRecurve Men
30BVOZECH JanCZECZECH REPUBLICRecurve Men
31ABERTOLINO AndreaITAITALYRecurve Men
31BHAMOR MartinCZECZECH REPUBLICRecurve Men
32AIEPURI GhenadiROUROMANIARecurve Men
32BHLAHULEK MichalCZECZECH REPUBLICRecurve Men
33ACIORNEI DanielROUROMANIARecurve Men
33BALY BahaaeldinEGYEGYPTRecurve Men
34ADANILA AndreiROUROMANIARecurve Men
34BTOLBA YoussofEGYEGYPTRecurve Men
35BMOHAMED SherifEGYEGYPTRecurve Men
QUALIFICATION ROUND - RJM/RJW + RCM/RCW + CM/CW + CJW + CCM/CCW
Target
Name
NOC
Country
Category
1ADODIC AnzeSLOSLOVENIARecurve Junior Men
1BFRANCU OndrejSVKSLOVAKIARecurve Junior Men
1CRAVNIKAR ZigaSLOSLOVENIARecurve Junior Men
1DKRESALA JosefCZECZECH REPUBLICRecurve Junior Men
2APODKRAJŠEK SergejSLOSLOVENIARecurve Junior Men
2BSRDOS ViliamSVKSLOVAKIARecurve Junior Men
2CJEZOVNIK MaksSLOSLOVENIARecurve Junior Men
2DJECH MatejCZECZECH REPUBLICRecurve Junior Men
3ABIZJAK NikSLOSLOVENIARecurve Junior Men
3BHANULIAK Jan JakubSVKSLOVAKIARecurve Junior Men
3CZOLTÁN LeventeHUNHUNGARYRecurve Junior Men
3DVITOVEC DavidCZECZECH REPUBLICRecurve Junior Men
5ACAVIC UrskaSLOSLOVENIARecurve Junior Women
5BGRAPOVA KlaraCZECZECH REPUBLICRecurve Junior Women
5CJURCA NalaSLOSLOVENIARecurve Junior Women
7AROZIC MihaSLOSLOVENIARecurve Cadet Men
7BBUZILA Balas TudorROUROMANIARecurve Cadet Men
7CVARDIC GRAHEK PrimozSLOSLOVENIARecurve Cadet Men
7DSCHWEIGHOFER JulianAUTAUSTRIARecurve Cadet Men
8AMIHEVC MartinSLOSLOVENIARecurve Cadet Men
8BFRAI CosminROUROMANIARecurve Cadet Men
8CJERAS TimejSLOSLOVENIARecurve Cadet Men
8DZEIDAN MohamedEGYEGYPTRecurve Cadet Men
9AJAGER MaticSLOSLOVENIARecurve Cadet Men
9BTANASESCU FlaviusROUROMANIARecurve Cadet Men
9COREL Dominik PetrCZECZECH REPUBLICRecurve Cadet Men
9DDUPOR MatkoCROCROATIARecurve Cadet Men
10ABELE ErikSLOSLOVENIARecurve Cadet Men
10BARMENCEA StefanROUROMANIARecurve Cadet Men
10CGREGORI FrancescoITAITALYRecurve Cadet Men
10DBJARKASON Thorsteinn IvanISLICELANDRecurve Cadet Men
11AFECIORU Ilinca AndreeaROUROMANIARecurve Cadet Women
11BBARANKOVA DenisaSVKSLOVAKIARecurve Cadet Women
11CAMAIESTROAIE MadalinaROUROMANIARecurve Cadet Women
12AFRAI TimeeaROUROMANIARecurve Cadet Women
12BCIZMAROVA ViktoriaSVKSLOVAKIARecurve Cadet Women
12CHABJAN TejaSLOSLOVENIARecurve Cadet Women
13AMIKLOS BeatriceROUROMANIARecurve Cadet Women
13BDRDAKOVA KristinaSVKSLOVAKIARecurve Cadet Women
13CFERS SpelaSLOSLOVENIARecurve Cadet Women
15ASARGEANT BayleyGBRGREAT BRITAINCompound Women
15BDAXBOCK AstridISLICELANDCompound Women
15CPRIEELS SarahBELBELGIUMCompound Women
15DPUTRIC JosipaCROCROATIACompound Women
16ACORLESS SusanGBRGREAT BRITAINCompound Women
16BSVEINSDOTTIR Eva RosISLICELANDCompound Women
16CCRISTESCU Claudia DanielaROUROMANIACompound Women
16DMLINARIC AmandaCROCROATIACompound Women
17ACLASON StephanieGBRGREAT BRITAINCompound Women
17BDOTSENKO KaterynaAUTAUSTRIACompound Women
17DELLISON TojaSLOSLOVENIACompound Women
18AO’SULLIVAN LucyGBRGREAT BRITAINCompound Women
18BSHKOLNA MariyaPOLPOLANDCompound Women
20AASTALOŠ GoranCROCROATIACompound Men
20BMATZNER MichaelAUTAUSTRIACompound Men
20CVLAD MariusROUROMANIACompound Men
20DGUDJONSSON Gudmundur OrnISLICELANDCompound Men
21AVRLEC LovroCROCROATIACompound Men
21BPOELZL GerhardAUTAUSTRIACompound Men
21CMASON JamesGBRGREAT BRITAINCompound Men
21DSTEPIEN MaciejISLICELANDCompound Men
22ABUDEN DomagojCROCROATIACompound Men
22BWIENER WolfgangAUTAUSTRIACompound Men
22CBRADA VladimirCZECZECH REPUBLICCompound Men
22DGUNNARSSON Runar ThorISLICELANDCompound Men
23APUTRIĆ VjekoslavCROCROATIACompound Men
23BWIENER NicoAUTAUSTRIACompound Men
23CREITMEIER FilipCZECZECH REPUBLICCompound Men
23DACKX EnzoBELBELGIUMCompound Men
24AVAVRO MarioCROCROATIACompound Men
24BBRAJKO DanielAUTAUSTRIACompound Men
24CVANEK MartinCZECZECH REPUBLICCompound Men
24DBUNTINX TimBELBELGIUMCompound Men
25AMARKES IvanCROCROATIACompound Men
25BHURBAN VladimirSVKSLOVAKIACompound Men
25DPOELMANS NielsBELBELGIUMCompound Men
26AJURANIC MarkoCROCROATIACompound Men
26BSITAR DejanSLOSLOVENIACompound Men
26DRICHARDS CarlGBRGREAT BRITAINCompound Men
27APRZYBYLSKI LukaszPOLPOLANDCompound Men
27BMODIC StasSLOSLOVENIACompound Men
27DSCOTT SimonGBRGREAT BRITAINCompound Men
29AZIKMUNDOVA MartinaCZECZECH REPUBLICCompound Junior Women
29BJEVSNIK TimSLOSLOVENIACompound Cadet Men
29CLAPUSNEANU AlexandruROUROMANIACompound Cadet Men
29DPAJK AnejaSLOSLOVENIACompound Cadet Women
30ACREANGA AlexandraROUROMANIACompound Cadet Women
30BDANILET IlincaROUROMANIACompound Cadet Women
30CDANILET AncaROUROMANIACompound Cadet Women
30DZIKMUNDOVA PetraCZECZECH REPUBLICCompound Cadet Women