Nimes 2018 Indoor Archery World Cup Stage 3 Nimes 2018 Indoor Archery World Cup Stage 3
World Archery (WA)
Nimes (FRA), from 19-01-2018 to 21-01-2018
Nimes 2018 Indoor Archery World Cup Stage 3
Participant List ordered by Event
 
CJMCompound Junior Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
AUTAUSTRIA
058BHEINCZ StefanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CANCANADA
057BBERES ColeQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESPSPAIN
054BCEREZO BERNET JavierQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053BGARCIA EndikaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESTESTONIA
055DJAATMA RobinQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056DPUUSEPP KristjanQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FINFINLAND
057CNUMMINEN KalleQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
046BALOUANI NeilQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054ABARBUT Nicolas-ThéoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053ABECQUET LucasQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047BBERTHON AntoineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
057ACADRONET NathanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
049BCHAUVEAU BaptisteQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
058ADON ErwanQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048BDUFOUR CamilleQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
058CFÉRARD SéverinQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053CFERRAO MathieuQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060AGARDEUR AntoninQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
057AGIRARD NicolasQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
055CJANER OwenQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
055AMOSNIER LéoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056APARPILLON JulienQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
058APIERRET MaximeQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
061ASERRUAU DuncanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
059ASINOU CédricQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054CTAVARES JoachimQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GBRGREAT BRITAIN
046ACAINE JacobQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
050ACARPENTER AdamQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048ARALLS LukeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047ATAYLOR DavidQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045BTHOMAS NathanQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
049ATHOMAS-PRAUSE KaiQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRIIR IRAN
057DADINEHVAND Amir MohammadQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRLIRELAND
059BDANIEL FoleyQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053DMERRIMAN BenQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045DOKEEFFE ConorQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ITAITALY
050DANDREATTA ThomasQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
050BBRUNELLO AntonioQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056CGODANO MicheaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045CRAGNOLI MattiaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NEDNETHERLANDS
060CTJIN A DJIE JayQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NORNORWAY
054DISNES TrymQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SLOSLOVENIA
057BMODIC StasQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SUISWITZERLAND
046CDIRREN ArthurQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
050CGNOS MaximeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048CHORNBERGER YannQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
049CVALLARO AndreaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047CVARONE JustinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SWESWEDEN
057CARLEFUR WALLSTEDT MarcusQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060DLUND ElvinQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TURTURKEY
059DCETIN MertQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056BCOBAN Toprak EfeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
046DGARIP MertQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048DMARAS Serdar BortayQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047DULAS MutluQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
055BYASAR AlperenQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
UKRUKRAINE
KOZLOV DenielSes. 0
USAUSA
036DRUFFING BlazekQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
058CSAPP CarsonQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
057DSEARS ConnorQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CJWCompound Junior Women
Target
Rank
Athlete
Ses.
ANDANDORRA
035DSINFREU NuriaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
BELBELGIUM
036DDEMEY LouiseQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CROCROATIA
061BMLINARIC AmandaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESPSPAIN
034BCEREZO BERNET TeresaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
033BENRIQUEZ JIMENEZ NuriaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
037BFERRANDEZ TEJERO ClaudiaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESTESTONIA
033CILVES KristiQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
034CPAAS Meeri-MaritaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
035CPUUSEPP KarolinQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
037ADIDIER ThémisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
062AGABRION AgatheQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GOFFINET AmandineSes. 0
036AGRANDJEAN LolaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063AMOSIEVSKAIA KristinaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
035ASANCHEZ AnaisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
033ASANCHEZ MorganeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
035BSCHEFFMANN HonorineQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
034ATREMBLAYES AnaïsQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GBRGREAT BRITAIN
035BANNISON LaylaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
036BCARPENTER IsabelleQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063CCHAPPELL GraceQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
062CGIBSON EllaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
033BMASON LucyQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
036CMOON SarahQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
034BSPINKS AbbieQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRLIRELAND
036ACULLEN SaffronQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ITAITALY
BAZZICHETTO ElisaSes. 0
063BBELLINI FrancescaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
DAL POZZO AriannaSes. 0
LORENZON ConsueloSes. 0
037CRONER ElisaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NORNORWAY
064DLISLEVAND SunnivaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RUSRUSSIA
062BTSITSILINA PolinaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SUISWITZERLAND
034DEBERHARD ElailaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
061DHUNSPERGER JanineQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TURTURKEY
033CATLAN NilsuQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
034CSELINA ParlakgozQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
033DTOPKARCI BegumQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
036CYANIK IremQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
035CYURTTAS KaryaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
USAUSA
034DBARTOS HannahQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
036BLENTE DaisyQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
033DMCCRACKEN CarolineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
035DTESCH SadieQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CMCompound Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
ANDANDORRA
065DVIVE ALDAMA LluisQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
AUTAUSTRIA
062DBRAJKO DanielQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063DCONRADY FabianQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
061DWIENER NicoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
BELBELGIUM
046BALLAERT NickQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051BALLIANCE JordanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
050BBOUVRY TimQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
049BBUNTINX TimQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053BDE ROOSE BartQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
052BDE VOGELAERE JochemQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047BDELVIGNE OlivierQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054BDEPOITIER JulienQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048BKOOLS JonathanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056BKOOLS ReginaldQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
055BPOTTEAU BaptistQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CANCANADA
065BPERKINS ChristopherQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CROCROATIA
052BBUDEN DomagojQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
062CMARKES IvanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063CVAVRO MarioQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
064CVRLEC LovroQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
DENDENMARK
060CDAMSBO MartinQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
061CDARUM AndreasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
059CHANSEN StephanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESPSPAIN
046BARTETXE FERNANDEZ IbaiQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048BBERMUDEZ EduardoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
055DBLAZQUEZ AlbertoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056DCANALEJAS TEJERO VictorQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043BCOBO DanielQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045BFERNANDEZ PabloQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054DGIL MENDOZA EduardoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044BGONZÁLEZ MANUEL AlejandroQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
058DHERRAIZ OSUNA JordiQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041BLANGARITA MONTEAGUDO Pedro JulioQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
057DLOPEZ RamonQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
042BOJEDA PARDO Felix JoseQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047BPÉREZ CERVINO FélixQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
042BPEREZ DIAZ Jorge JulioQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060DPEREZ GONZALEZ Jesus JacintoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
059DRAUL HernándezQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
055DRUESTES RAMON DavidQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043BSORIA GRACIA RubenQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FINFINLAND
050CJARVENPAA MarkoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
049BJUUTILAINEN MikkoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063BLAAKSO TuomoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
062BLOITOKARI PekkaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
041CADALBERT DavidQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
039CALOUI HoussamQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
046AANDREYITCH ThomasQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
064AARNOUX ChristopheQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048ABABOU EricQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043ABAIL JoséQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
052DBALIQUE MatthieuQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051ABARAER QuentinQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
057ABARET BenjaminQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
034CBIOLZI BrunoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
052ABLOT NicolasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
037ABOISSAU StephaneQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043ABONDON MorganQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045ABOUHIER GuillaumeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
049CBOULCH Jean PhilippeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
031ABRAULT ThomasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066ABRINGER LudovicQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
042CBRUOT NoeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
046CBURRUS RaphaelQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
050ACARISTO ClaudeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063ACHAMBOLERON LucQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048CCIVADE ErvanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041ACLAPIÉ SébastienQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
052BCLERC PierreQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
039ACOLSON CyrilQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047ACOPIN FrédéricQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
036ACROSSIN JimmyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043CDAULEU LudovicQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051CDELAVAULT NicolasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
037CDELOBELLE FabienQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043CDELOCHE Pierre-JulienQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
049CDESVERNOIS EricQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
049ADORGET Jean PhilippeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056ADOUSSOT ChristopheQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044ADRUGUET JoelQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
058ADUARTHE MickaelQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
033CDUBOIS ReginaldQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
042ADURAND DamienQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041CFAPPIANO PhilippeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038CFOLLET SebastienQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
032AGALLAIS DUTRIEZ AlbanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
042CGASSE NicolasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
050BGESNOUIN ArnaudQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
040CGIROUILLE RomainQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044CGOAZIOU GhislainQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
052AGRZEMSKI CedricQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048AHAAG NiklasQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060AHAUDOIN FrankQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043CHEMARD MartialQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043AHUMETZ GuillaumeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
046AHUON GuyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
042ALAFAYE ThomasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
042ALALLEMANT JulienQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045ALAMBERT DavidQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053ALEFEUVRE CamilleQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
040ALEGER ChristopheQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
034ALIENARD SébastienQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038ALOUSSAUT JérémieQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
035ALUCOT LaurentQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
065AMAZÉ TanguyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
050CMEDEIROS RafaelQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047AMERIAUX MaximeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
033ANECTOUX CédricQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
036CPAPIN MatthieuQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047CPAUNER JoanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041APEINEAU SebastienQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044APEYRONDET FrancoisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045APIRON BenjaminQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
040BPOPPING DamienQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
062AQUIQUERE AntoineQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
050ARUBBEN GuillaumeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051ASABACHVILI DavidQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044CSAUNIER FrançoisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
049ASENTENAC StéphaneQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
042CSIMON MarcQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
061ASOBRY FelixQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051BTHIEFFINE JulienQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
059ATHIERRY JeremieQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053BTOMBUL AlexisQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054ATURC YannQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045CVAN DERCAMERE MaximeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
055AVERNE SebastienQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
035CVIGARIE GillesQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
032CVUKELIC DamirQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044AWARGNIER SebastienQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GBRGREAT BRITAIN
043DBRIDGEWATER NeilQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038DBUSBY DuncanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
052CCASSELLS ChristopherQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
033DFOLEY JohnQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
035DGLOVER PhilipQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041DHOWELL JamesQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043DLASZKOWICZ NeilQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
LU GuanlinSes. 0
044DMASON JamesQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044DMCLEAN ChristopherQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
039DNASH TimQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
037DNOTT JonQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
034DRAVENSCROFT AdamQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
042DRICHARDS CarlQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045DSCOTT SimonQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
049BWALKER JohnQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GERGERMANY
064BNOWOK KamilQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
032BVIERECK FlorianQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
INDINDIA
056BAMBATI Venkata aditya reddyQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRIIR IRAN
050DAMINZADEH RasoolQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051DJAVAN HAGHIGHI Mohammad RasoulQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SHAKOUR AlirezaSes. 0
IRLIRELAND
048CPENTONY IvanQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047CROGERS MACRUAIDHRI EamonQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
065CRYAN ChristopherQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056CSHARVIN MarkQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ISRISRAEL
031BBEHAR KfirQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ITAITALY
033BBERNARDINI CarloQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054DBOGGIATTO AlexQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
040BCANCELLI GiampaoloQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044BDELLA STUA ValerioQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
035BDI MICHELE LuigiQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053DGUBBINI RiccardoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038BLEOTTA AndreaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
042DMIOR VivianoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
042BNENCIONI MicheleQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041BPAGNI SergioQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
039BPAGNONI FedericoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
034BPETTENAZZO FedericoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045BPOLIDORI JacopoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
037BPOMPEO AntonioQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
049DSEIMANDI GiuseppeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
036BSIMONELLI AlbertoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041DSUT JesseQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043BTORTA GabrieleQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TORTORE ClaudioSes. 0
JPNJAPAN
049DKARUBE KojiQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066CYAMAMOTO YutaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
KAZKAZAKHSTAN
031CTYAN SergeyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
LIELIECHTENSTEIN
049CBÜRZLE JohannQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
MASMALAYSIA
031DPERIS KeithQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NEDNETHERLANDS
056CDOLDERMAN SanderQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
055CELZINGA PeterQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
057CSCHLOESSER MikeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
058CSTAS HareldQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
052CTONNAER BasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
050DVAN DE VEN PimQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054CVAN EIL ThomasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053CVAN VLODROP OlafQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NORNORWAY
055BEVENSEN RagnarQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051CHOLTE Ole JorgenQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054BRASMUSSEN ThomasQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
PORPORTUGAL
051BCOSTA BrunoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RUSRUSSIA
055CKRASULIA AleksanderQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SLOSLOVENIA
051DSITAR DejanQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SUISWITZERLAND
057BBRILLIANTO DendyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044BBURNIER FlorianQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
059BBURRI KevinQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060BHAEFELFINGER RomanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
058BHOFER PatrizioQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
046CPYTHON ChristopheQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045CPYTHON RolandQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044CRUIZ OlivierQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SWESWEDEN
053CANDERLE MikaelQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054CBORGSTROM HampusQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
040DLEIJON PeterQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TURTURKEY
032DCEMAL CAN ArslanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
064DELMAAGACLI DemirQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
USAUSA
042DANDERSON SteveQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053DBROADWATER JesseQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056DCHECKEROSKI TimothyQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054BCHRISTENBERRY DarrinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
046DCLAYTON JesseQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
COLLINS MikeSes. 0
049DCOUSINS DaveQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053ADEATON BridgerQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
050DDESTON ChrisQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
055AGELLENTHIEN BradenQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044DGILLINGHAM TimothyQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043DGOLD BrianQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
050CHOUSER DavidQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056AHOWARD JeffQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047DMORGAN TateQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051DREYES BrandonQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051ARYALS GeorgeQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045DSCHAFF KristoferQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048DTEDFORD AaronQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047DTEDFORD PaulQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054AVINCENT ShawnnQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048DWHITE GregQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
046DWILDE LoganQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
052DWILDE ReoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
050AWILLIAMS EvanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CMMCompound Master 45+ Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
BELBELGIUM
058CDEMEY DominiekQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066ALAPORTE Jean-ClaudeQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068DRONSMANS LucQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
057CVERDEYEN LucQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESPSPAIN
065CBARREDO Juan JoséQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
052CBROCAL MAÑAS JosepQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066BDEACON MickQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053CESPINOSA ESPIGA GregorioQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067BGOMEZ SANTIAGO MiguelQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063DGONZALEZ LASA RafaelQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068BMOTTO DanielQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051CTELLERIA TELLERIA AnderQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067CTORRÓ JoséQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
053AANGEBAULT StéphaneQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067ABALESTRI AlainQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
070ABARBIER ThierryQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066ABARON GillesQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066BBARRERE Jean ClaudeQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
062DBERAIL PierreQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068ABERTIN GregoryQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056DBOULCH HubertQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
065BBRANGIER BernardQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051DBRUNSTEIN ClaudeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
059BBUTHIAUX EricQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053DCAILLOT ChristopheQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060BCAPO Jean-MarcQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068DCAVELLEC SolenQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066DCAVIC MicoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063CCHOLLEY AndreQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060CCORNU Jean-MichelQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066CCORSI DanielQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066DDASTE AlainQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
053BDAVID PhilippeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063CDECINA Jean-christopheQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
069CDERONZIER SimonQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
061ADIDIER DenisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
057DDUGUE DenisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
055ADUHEZ PhilippeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
059ADUPUIS Jean PaulQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051BDURIVAUD ManuelQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067DDURRIEUX LaurentQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
057BEVRARD MarcQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
052AFABRE PatrickQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067CFÉRARD BrunoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
055DFEYBESSE Jean FrançoisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
064AGESNIK MichelQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
062AGIRARD FrancoisQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
064CGRANDJEAN LucQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060AGUERRAZ SergeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
062AGUIGNET PatrickQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060DHAYNES EricQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068CHENRY StephaneQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
069AHERVÉ BrunoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
061AHORNER PhilippeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054AJAMBON BrunoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
052BJOUSSAUME ThierryQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
061DLE VAN ChristianQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068BLECLERC PhilippeQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
062BLESAGE Jean MarieQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060ALESAGE Jean OlivierQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
065CMARINI CedricQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
055BMARLEAUX DidierQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
051AMAROT Jean-LouisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
065DMARTIN DominiqueQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
057AMAZÉ BenoîtQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
069BMAZEAU EricQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
070CMOREL JacquesQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067BPAJOT CedrikQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060BPARIS Jean MarcQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
058BPÉNOT XavierQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056APEREIRA EricQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
058DPERROUX Jean LouisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
061BPORTMANN MichelQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
059DROBINO PascalQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054DRONDELOT CyrilQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
058ASANCHEZ EricQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063ASCHRYVE Jean-LoicQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063BTHIRIET XavierQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
062CVALETTE WilliamQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066CVEDOVOTTO FranckQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
056BVELLER GerardQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
065AVELLUT DidierQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063AVIANET Jean-loupQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
061BVILARD FredericQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GBRGREAT BRITAIN
055CKRUSCHE MartinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
054CWHITTINGHAM AllistairQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
WRIGHT IanSes. 0
GERGERMANY
061CTHRUN FriedhelmQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRLIRELAND
068CDOLLARD JohnQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
052CJUDGE FiachraQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067DKEENAN JohnQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ITAITALY
059CBECCARI FrancoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
065DCAROSSO CristianoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060CCASTOLDI LorenzoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
060DGIANLUCA DavoliQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068AGUIDI GiampaoloQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
MAY GiuseppeSes. 0
067AQUINTANO MauroQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
061DSALIMBENI EzioQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063DSCHIARI SilvioQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
064DTOSO FedericoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
KOSKOSOVO
069CMALA AgronQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
PORPORTUGAL
059DFÉLIX NunoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RUSRUSSIA
069BBASHKIREV AlexeyQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SUISWITZERLAND
070BEBERHARD FranzQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TURTURKEY
062BATILLA MuratQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
063BGUNER AtilQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
064BMEYDAN OmerQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
065BTOPKARCI M. AkinQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
UKRUKRAINE
KOZLOV SlavSes. 0
USAUSA
062CLE PERA MichaelQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CMWCompound Master 45+ Women
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
059ACHRISTENSEN HanneQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
058BBALESTRI MagalieQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
064ABUTHIAUX IsabelleQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
064BESCOFFIER MadeleineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
064CGRAVERON LydieQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
058DHERVE CatherineQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
059BPERROT JacquelineQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
059CSAUBION VioletteQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
064DTOMBUL NathalieQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GBRGREAT BRITAIN
064CKRUSCHE JoanneQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRLIRELAND
064AMURRAY Ann MarieQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
065AROGERS MHICRUAIDHRI DeirdreQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ITAITALY
064BKALUZNA TeresaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CWCompound Women
Target
Rank
Athlete
Ses.
COLCOLOMBIA
047DCHAMORRO Maria E.Qualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
DENDENMARK
069CDAMSBO ErikaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048BJENSEN TanjaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068CSONNICHSEN SarahQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESPSPAIN
042BALVAREZ OSPINA PilarQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
039ABEGONA Molina RodriguezQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044BBERMUDEZ RebecaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
040ADEACON KathyQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041ALONGARELA GOMEZ PalomaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067DLORENA Blay ciuranaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
037AMARCOS AndreaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068DMARTINEZ CALVO RaquelQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038APEREZ GARCIA VictoriaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041DPÉREZ HERRERO PaulaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043BREVUELTA GUTIERREZ VictoriaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
072DTRIGUERO DE LA JARA CintiaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESTESTONIA
069DHOIM EmilyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041AJAATMA LisellQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FINFINLAND
066BLANTEE AnneQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
073CANGEBAULT VéroniqueQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047CBENAYED-DUHEZ SalimaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
040CBONDON AngeliqueQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071ABOURELLY AnneQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
040ABROOKING AnneQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
076ACHESSE JoannaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038ACHUPIN JulieQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
069ACOUPÉ EmilieQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038CDE MATOS LaureQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038CDINTROUZCOSTE ViktoriaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
077ADUPUIS VirginieQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068AEYMARD AnaisQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
039AFRAIGNEAU ClémenceQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
075AGALLAIS DUTRIEZ AlexandraQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
076CGALVEZ ElodieQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074AGUILLOU AliceQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
070AHERVE SandraQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
073AHUON TiphaineQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
072ALEGER PatriciaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041CMOISAN LauraQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074CMONTAGNE ElodieQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
046CRENAUDIN TiphaineQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
037CRIOUX GaelleQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
039CRUGGIERI LauraQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067ASANCENOT AmelieQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
037DTRÉMEAU SandrineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GBRGREAT BRITAIN
076BBROWN HannahQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
073BCLASON StephanieQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068BCORLESS SusanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
075BGALES AndreaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
061BGREENWOOD HopeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074BHOLDERNESS LucyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045BPINE PhoebeQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
046BPRIEELS SarahQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067BROBB KirstyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
040BSARGEANT BayleyQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
072BSIMPSON NicholaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071BSWORD MichelleQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GERGERMANY
038DMEISSNER JanineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
HUNHUNGARY
077BKUN AlizQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
INDINDIA
042CGOVINDARAJALU VIJAYA SARATHY Akshaya LakshmiQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043CJAYARAMAN THIRUNAVUKARASU YuvashreeQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045CPRAJAPATI Mahima KirankumarQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044CRAMESH BABU Mohana PriyaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRIIR IRAN
042DGHASEMPOUR SakinehQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043DSHABANI AkramQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ITAITALY
044AANASTASIO AnastasiaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
046ABALDELLI KatiaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
043ABALDO ElisaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
075CFINESSI MonicaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038DFOGLIO AlessiaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
037DFRANCHINI IreneQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
045ALANCHINI ValentinaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071CLEVRATTI AliceQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
072CMENEGOLI ElenaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
042ASANTARELLI CristinaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
039DSPANO VivianaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067CTONIOLI MarcellaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
KAZKAZAKHSTAN
039CKHALIKOVA TatyanaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
KORKOREA
047ASO ChaewonQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
048ASONG Yun SooQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
MEXMEXICO
040DOCHOA-ANDERSON LindaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NEDNETHERLANDS
075DCOUWENBERG MartineQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074DDE LAAT SanneQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
076DELZINGA VanessaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071DGROENEVELD EvelienQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
073DNOEST ChantalQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041BVAN CASPEL IngeQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038BVAN DER LOOY SandraQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NORNORWAY
070DGRYDELAND RunaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
047BJOHANSEN KathrineQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
POLPOLAND
066DSHKOLNA MariyaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RUSRUSSIA
070BAVDEEVA NataliaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
069BSAVENKOVA AlexandraQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SLOSLOVENIA
077CCEKADA DoloresQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
041CELLISON TojaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SRBSERBIA
048DLJUBINKOVIC MarijaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SUISWITZERLAND
070COLEKSEJENKO JelenaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SWESWEDEN
039BTHUN IsabellQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TURTURKEY
048CBOSTAN YesimQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
UKRUKRAINE
041BSHKLIAR KseniiaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
USAUSA
039BCLIETT JessicaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
037BCOX CassidyQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
046DCROOK DahliaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
040CHARRELSON ChristineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
044DKELLER LexiQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038BPEARCE-GORE PaigeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
077DRUIZ AlexisQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RJMRecurve Junior Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
AUSAUSTRALIA
023BGAZE JamesQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
AUTAUSTRIA
026DSCHOENFELLNER NoahQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
BELBELGIUM
024BROOS SennaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038CVANDERVEKEN ArnaudQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CROCROATIA
037DDUPOR MatkoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
036DREMAR AlenQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CZECZECH REPUBLIC
026BZMELIK AlesQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
DENDENMARK
024BBRYNNING ChristianQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
025BBRYNNING RasmusQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESPSPAIN
019BBARCINA BeñatQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
023DGÖKER SOLA BoraQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
022BMACHIO AimarQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018BMENDIBURU JonQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021BMERCADER PabloQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
040CMIGUEL ANGEL RubioQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021DOROZCO MENDEZ PabloQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
024DPEÑA CERVELLO ArnauQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
025DPRATS TORRES AdriàQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
022DRAMÍREZ FERRER PauQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
020BROMERO VILELLA MiquelQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESTESTONIA
038DKIVILO KarlQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
018CAHMED AISSA LaurianQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
026CBARBIER AnthonyQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
025ABONNEAU PaulQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021ABRARD BastienQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016CCARON TanguyQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016ACARRERA AntoninQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
025ACHASTAING TeddyQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
020CCHAUVIN ArmelQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017BCHOVELLE ThomasQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019CCONESA DanielQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
024CCORSIN ValentinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019CCOUTANT RaphaëlQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
025CCROMBEZ MathieuQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018ACUMINAL ThibaultQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
036ADESSERTENNE LéoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
026ADOULCIER LucasQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018ADREYER NoéQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029CDUPONT AlexisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
023AFABRE LoïcQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015DFAUDEMER LeoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019AFILLEZ ThomasQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
024AFORET LiamQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018BGAUB JulesQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029AGOSSET ValentinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
028CJOUFFROY TomQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
037AJULIEN JeromeQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
020AL'HERITIER GuillaumeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
035ALEVY-JAMET ValentinQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
022ALINARELLO QuentinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038AMAGGI BastienQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
039AMAGONNET HugoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021CMALLET MartinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
022CMARLEAUX KévinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021ANAVETEUR LucasQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
022APAUMIER LoanQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
027APELOQUIN AlexisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
039DPERRET HugoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017CPEYROT LucasQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
020CPIKE WilliamQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016BPOCHAT-COTTILLOUX BaptisteQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
033ARABASTE-MALAPERT MartinQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
020AREYMONDIER CorentinQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
026DRICHARD ThibaultQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018CROUQUET EmilianQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017ASAUTY TomQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
024ASCHWEITZER MathisQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
034ATADDEI QuentinQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
023ATHIRION LouQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
027CTONNAIRE HugoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
028AVALENTINI LudovicQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029DVAUTRIN JulesQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
023CVILAIN NicolasQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
026AVOYEZ NathanaelQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GBRGREAT BRITAIN
029BREID JacobQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
022CTHOMPSON DanielQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021CWISE AlexQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRLIRELAND
025BBIRKBY RichardQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
031DDOLLARD BrandonQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ISRISRAEL
036BKLEINER ShaharQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
038BRAVID NavehQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
037BSHANNY ItayQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ITAITALY
035CBENETTI AndreaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
025CBERGESIO RiccardoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
034CFABRIZZI FedericoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
028DGOTTARDINI Andrea Carlo GiorgioQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
033CSANTI MatteoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
KOSKOSOVO
022DBYLYKBASHI EronQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021DMALA DrenisQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
LIELIECHTENSTEIN
037CZACHARIAS StefanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
LUXLUXEMBOURG
035DKLEIN JoeQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
034DPOP NoahQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
033DWELTER MaxQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NEDNETHERLANDS
023CREINDERS BrianQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
028BWILTHAGEN JonahQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NORNORWAY
027BHASTHI Sander ThorbjornsenQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
023DROTH SanderQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
PORPORTUGAL
025DCAIOLA RIBEIRO Henrique MiguelQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
QATQATAR
024CALSHAHRI AbdulazizQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RUSRUSSIA
039BSOTNIKOV DmitriiQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SLOSLOVENIA
026BJAGER MaticQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
034BPODKRAJSEK SergejQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
035BRAVNIKAR ZigaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
033BROZIC MihaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SUISWITZERLAND
020DBONJOUR MickaelQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016DCHOFFAT ValentinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019DGONZALEZ SimonQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018DMOECKLI FélixQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
024DPENDVILLE CédricQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017DRENAUD ArnaudQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SVKSLOVAKIA
027DHANULIAK Ján JakubQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SWESWEDEN
032DFLINK LudvigQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TURTURKEY
021BARDA ALP CaglarQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
020BDOGUKAN GozeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
022BIMAN Ali ihsanQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019DKEMAL Murat GuneyQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
020DKUCUKSARI BartuQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
039CTAHMAZ PerkinQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018DTOPCUOGLU TunaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019BULUBAY Ahmet BugraQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
023BYILDIRIM EgeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RJWRecurve Junior Women
Target
Rank
Athlete
Ses.
CROCROATIA
007CKOVACIC TihanaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
006CMOCINIC PaulaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESPSPAIN
001BARRANZ POLLINO MaríaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004DCANALES EliaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005BCANTOS-FIGUEROLA LeticiaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004BFUENTES FARRÉ ElenaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003BGARCIA MaiderQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003BIRATI MiguelQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001DNIEVA SandraQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004BORTEGA PIJUAN AlbaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005DPITARCH MariaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003DPLA MANJAVACAS AdrianaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002DPLA MANJAVACAS AinaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002BPULLÉS PARDO LauraQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002BRAQUEL BarrenaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001BVAZQUEZ GARRIDO EiderQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005BZUZA MartaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESTESTONIA
007BPOLLUMAE AlexandraQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
006BTETSMANN MarisQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
005CBOTTE LouiseQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004CBROCHARD PaulineQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002CCHANCRIN ClémenceQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
006CCLAVEL FOULQUIER HeloiseQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001ADA FONSECA EmmaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002CDEL MORAL ClaraQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004AFALCO MeloeeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001CFASQUEL LéaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004AFILIPOWICZ AlixQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
008AGUY OceaneQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
008DHATTENBERGER EléonoreQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
007AJACQUOT MeigeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003AKACZMARECK ElodieQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001ALEPRON JohannaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002ALEVEQUE AlbaneQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002ALOUIS MathildeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005AMEDIONI JulietteQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001CMESTRE-LASCAUX ColyneQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
006AMILARD AnaisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
007AMINATO AlineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
006AOUDET LéaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001CPESLIER EugénieQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005APITTE CoralyneQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005CRAYMOND MarionQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004CRUCHON RomaneQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003CSACO VirginieQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
006DSEBASTIAN VictoriaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003CTAVARES InesQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003AWALIGORA MarianneQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GBRGREAT BRITAIN
007DTROMANS-ANSELL AlyssiaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GERGERMANY
006DKESTING LeonieQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRIIR IRAN
008DGHORBANI ShailiQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ITAITALY
005AANDREETTA Giulia ClaudiaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001ABARBIERI ChiaraQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
007AFOCACCI ElviraQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002AGIACCHERI TanyaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
008CGRIECO ValentinaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003AMAZZINI AlessiaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004ANARDINOCCHI LiviaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001DNOCETI SaraQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
007CPENTEADO AliseaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
006APOLINELLI SaraQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
006CSALA CamillaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
LIELIECHTENSTEIN
008CZACHARIAS AnjaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NEDNETHERLANDS
009CDESOUSA GiselleQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005DDONNERS KyraQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NORNORWAY
008BHILLESTAD KathrineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019AINGEBRIGTSEN SusanneQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
PORPORTUGAL
003DDUBYEY LiliyaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
008AQUITÉRIO CatarinaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RUSRUSSIA
009AGRADINAR ViktoriiaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SLOSLOVENIA
006DBEDRAC LarisaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005DFERS SpelaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004DJURCA NalaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SLANA TejaSes. 0
SUISWITZERLAND
007BBÉTRISEY AliceQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001BCAMPANA RachelQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
006BFONTANELLAZ MichèleQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004BGRANGER LeelooQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005BMARMY AudreyQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002BPERETTI-POIX SarahQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003BPICHONNAZ MaxineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SWESWEDEN
002DFJALLSTROM ToveQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003DHOLAAS BORÉN SofiaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
032ANILSSON SaraQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001DSNACKERSTROM EbbaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TURTURKEY
002CKARAKAN DerinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
006BKARATAYLI AsyaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004CKOSEBAY SelinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003CPELIN SadiogluQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
008BSAATCIOGLU ZeynepQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005CSATIR SelinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002DZORLU BusraQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RMRecurve Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
ANDANDORRA
028DALONSO ALVAREZ Joaquín AngelQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
AUTAUSTRIA
023DAJETI BenjaminQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
022DGSTOETTNER AndreasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021AIRRASCH DominikQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
020DMACHER DavidQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019DSCHMID JohannQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
020ASTUEFER LukasQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
BELBELGIUM
020CDESHORME MichelQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018CMAHIEU MickaelQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019CVANDERGUCHT JonathanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CHNPR CHINA
014BAN LiangQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017BJIN XinQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016BLUO ZhilongQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015BYANG ZiyingQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CROCROATIA
016CMOCINIC DorjanQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CZECZECH REPUBLIC
028BBERANEK RadekQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESPSPAIN
025DCARBALLO FLORIZOONE Pedro XavierQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
022BCASTILLO PALOMINO DomingoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
024DCHERCHI CristianQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
011DDEL OLMO SergioQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
011BGONZÁLEZ ESPINILLA JorgeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
012BSIMO AlvaroQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010BVEIRA MORENO Vicente EnriqueQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESTESTONIA
032COONA MartQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014DREIGO Uku AndreasQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FINFINLAND
022CRONKANEN PerttuQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021CRONKANEN SampoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
011AANTOINE ThomasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017DARMBRUSTER SylvainQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014CAUBERT ThomasQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029CBAKAMOVIC DjananQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013CBIDAULT JeromeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
027ABLANDIN ThomasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
012ABOSSARD FlorianQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010DBRESCH Jean LouisQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
011BBRIOLLAIS YohannQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
011CCAMBAKIDIS NicolasQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
012CCHEHIRLIAN CharlesQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
012CCHENEAU EmilienQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013ACHEVALIER NicolasQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
011CCHIRAULT ThomasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014CCHOVAUX MaximeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015ACOLLARD LaurentQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
011ACOLLARD RenaudQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
012ACOUDERC FlorianQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029ACOUPRIE BenoîtQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021ADANIEL LucasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015CDE GRANDIS JocelynQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
020ADE SAINT JORES OlivierQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
012ADELABROSSE SylvainQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019ADELILLE FerdinandQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016ADELMAS DenisQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015CDELOISON DanielQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
030ADEZANNEAU PatrickQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010BDUPUIS EmmanuelQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016DDURAND AntoineQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010CDUVAL SebastienQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013AFICHET RomainQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
025AGADAUD XavierQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
007CGARDEUR RobinQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
024AGASSIOT MatthieuQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
012CGERZAIN PierreQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013CGRUFFAT LionelQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013CHUBERT NicolasQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
023AJIMENEZ MathieuQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
020CKOENIG ThomasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
022AKRAUS StephaneQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
028ALAPORTE VincentQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
026ALEFRANCOIS IanisQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018ALIBERT EricQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016AMETREAU Jean-FrançoisQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014AMOULIN LouisQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018CMULOT FlorentQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015DNAGLIERI ThomasQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017APIGNOLY JérômeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014APLIHON PierreQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016CPROTIN EtienneQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010ARIPAUX ValentinQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015ASAMPEDRO LucienQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019CSANNA MichaelQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017CSCHNEIDER FlorentQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014ASEPTIER RomainQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013ASOLBACH JulienQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014CSOULE QuentinQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015ATUAL GaetanQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
030DVALLADONT Jean-CharlesQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017AZOPFMANN MaximeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GBRGREAT BRITAIN
013BCAINE AndyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
012BDAY LeslieQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
020BEMENEY SonnieQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018BFEWZ TomQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019BHALL TomQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017BHOLDEN RyanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
011BHUSTON PatrickQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
030CMATZKIN GuyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016BMORGAN AsheQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014BSZE TonyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015BTHOMAS-PRAUSE GarethQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GERGERMANY
012DBANNA BrahimQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015DGOELZ DominicQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016DKAHLLUND FlorianQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013DRIEGER CedricQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018DSEIDEL SimonQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017DTHANNER FelipeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRIIR IRAN
BEHNAM Elyas SaraydarSes. 0
012DEBRAHIMI SADRABADI OmidQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010DVAZIRI TEYMOORLOOEI MiladQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
YOOSEFIBOOSHEHRI EhsanSes. 0
IRLIRELAND
023CBANKS AdamQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
022CCOUGHLAN JoshQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017CCUNNINGHAM MartinQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
023CRIDDELL ChristopherQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021CWALSH MarkQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ISLICELAND
020DHAFSTEINSSON Ragnar ThorQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021DSIGURDSSON SigurjonQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ISRISRAEL
013BKLEINER HillelQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014BRAVID AdiQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ITAITALY
024BALBERINI EmanueleQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
025BCARPENEDO ThomasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017CCIRIONI SimoneQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010CDECIANTIS FabioQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014DDIANI FabrizioQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
022BFISSORE MatteoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015CFRANGILLI MicheleQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
012CMANDIA MassimilianoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
023BMARENGO GianmariaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014CMOLFESE FabioQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015DMORELLO MarcoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
011CSCALELLA LorenzoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016CSERI MarcoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015BTONELLI AmedeoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021BTRAVISANI StefanoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013CVERGA FrancescoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
KORKOREA
012AGYE Dong HyunQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015AHAN JaeyeopQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018AKIM BongmanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010AKIM Jae HyeongQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
019AKIM Joo WanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016AKIM Tae YangQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
011AKU BonchanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014ALEE SeungshinQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
017AMIN ByeongyeonQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013AOH Jin HyekQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
KOSKOSOVO
011DASLLANI HazirQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010DLUZHNICA AtdheQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
LUXLUXEMBOURG
025CKLEIN PitQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
026CLANGERS MikeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
024CPOP RazvanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
MARMOROCCO
017BBENRAHMOUNE MohamedQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
018DELALAOUI IsmailQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
MEXMEXICO
024ABOARDMAN ErnestoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
MNEMONTENEGRO
026DBOLJEVIC MilosQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NEDNETHERLANDS
012DAJODHIA VikashQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013DDOORNBOSCH GeoffreyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014DJEURISSEN DamiaanQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
011DMENGIN CyrilQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
015CVAN DEN BERG SjefQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
024CVAN DER VEN RickQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010CWIJLER SteveQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NORNORWAY
030DRUSAS Per-OlavQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
PORPORTUGAL
011BALMEIDA PauloQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
027BALVES JorgeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
012BGASPAR ManuelQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
026BNOGUEIRA PedroQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013BSALES FernandoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010BSIMOES PedroQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RUSRUSSIA
022ABUTUNOV NikolayQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
027CMAKHNENKO ArtemQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SLOSLOVENIA
029DKOSEC MihaelQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
016DSTRAJHAR GasperQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SRBSERBIA
030BREDZA DjordjeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SRISRI LANKA
028CSAJEEV De SilvaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SUISWITZERLAND
012DBOVISI MarcoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
027DCAMPANA NicolasQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
021BDIMOV VelikoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013BDULEX ManuelQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
012BFRACHEBOUD ThierryQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
013DFRONTIERE DominiqueQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
014BPICHONNAZ EricQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SWESWEDEN
016BLINDBERG JohanQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TUNTUNISIA
GAIED SeifSes. 0
014DHADJI HamzaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
HAMZA RiadhSes. 0
ROMDHANE NabilSes. 0
TURTURKEY
023AGAZOZ MeteQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
USAUSA
DENTON DouglasSes. 0
023BELLISON BradyQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029BWILLIAMS JackQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RMMRecurve Master 45+ Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
ESPSPAIN
069BALBANDEA CARPINTERO Juan LuisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
072AALVAREZ BOTAS ManuelQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
070BCALLEJA GÓMEZ BraulioQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071DDEL PINO CUETO AlbertoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
070AGARCIA InakiQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071AGAZTELUA JavierQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068BGOMEZ GUTIERREZ JoseQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071BMERCADÉ JosepQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
027DRAMOS CALLEJA Luis MiguelQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
073ASANCHEZ MUNOZ PedroQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
068AAPPIETTO ChristianQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
030CBARON RobertQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
070ABELAY VincentQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071CBERGUIN PhilippeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
030ABOISSADY LaurentQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029ABOSSARD MichelQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068CBRUNET HerveQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
070CCABREIRA ArmandoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
028BCHALDEBAS RonanQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
031CCOMTE ChristianQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
069ACORDEAU RichardQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
069CFAURE SébastienQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GARDEUR RégisSes. 0
028AGOUBEAU FranckQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
027BGROSSET BOURBANGE Jean-JacquesQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029CHUGON RichardQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067DJESUS BrunoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071BLAVOISIER LaurentQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
031BLEVEQUE AlainQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
072CMASSIP StéphaneQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
028CMICHELUTTI PhilippeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067CMORFAUX ChristianQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071AMOURIER FranckQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
072DNEVES FernandoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067BOUIN BrunoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
072APEIFFER EricQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
027ARIPAUX PascalQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
027CSEJOURNE DenisQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
070BTEISSIER PhilippeQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
031AVIALETAY PhilippeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GERGERMANY
029BPRIETZ Wolf-GiroQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
070DRABENOW AxelQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRIIR IRAN
072DALIZADEH BabakQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ITAITALY
072BBATTAGLIA GiulianoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
070CCOACCI ToninoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
028DPASTORELLI MicheleQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071CPONZIELLI GianfrancoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
PORPORTUGAL
071DCAIOLA RIBEIRO Luis MiguelQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SUISWITZERLAND
069DDANIEL AlainQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029DDIELEN TomQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
068DGNOS StefanQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SVKSLOVAKIA
070DHANULIAK JánQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TUNTUNISIA
072CBEN BRAHIM SaberQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TURTURKEY
030BERBAY VedatQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RMWRecurve Master 45+ Women
Target
Rank
Athlete
Ses.
AUTAUSTRIA
065DCLEMENT GabrieleQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CANCANADA
066DFILION LucieQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESPSPAIN
032DBAREA UNZUETA Miren KoroQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
065BGARCÍA LABORDA BelénQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
032CPALACIOS NievesQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
067ARODRIGUEZ BLASCO AnaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
071BABBOUDA KhadijaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
072BBAUDELAIRE VéroniqueQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066CBONNAND AnnickQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
065CBRUNET SabineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066BBURNIER CatherineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
072ACOMTE Marie LaureQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
073CFOURMONT MagaliQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071AJEAN LAURENT VivianeQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
073BNGUYEN StéphanieQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
066ASCHIEL CecileQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
073AVILLAUME CatherineQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ITAITALY
032ADI NARDO IsabellaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
065AIORIATTI CristinaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
071CMARTINO MariapiaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SUISWITZERLAND
072CDIELEN NathalieQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TURTURKEY
032BCOSAR YaseminQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RWRecurve Women
Target
Rank
Athlete
Ses.
AUTAUSTRIA
009CBALDAUFF LaurenceQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
009DRIESS NinaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
BELBELGIUM
030BPIEYNS ClaireQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
CHNPR CHINA
030CLI YuqinQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESPSPAIN
006CBARBA SEGURA LourdesQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029CFARRÉ PINILLA Maria PilarQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005CLAMAS CABALLERO AlexandraQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
009BPENA PARDO NoeliaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ESTESTONIA
032BPARNAT ReenaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FINFINLAND
009DBOTTINELLI GajaneQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
030ALASSILA Ida-LottaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029ATUKIAINEN IidaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
004CADICEOM AudreyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
008AALART MargauxQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
007ABEAURIN HeleneQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002ABERLIOZ LaetitiaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
009ABRIANNE NoemieQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
007DBROUSSE AurélieQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
028DCARRIER IsabelleQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
009BCHARTRIN PaulineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003DCHEVRET SeverineQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029DCOMMUNAUDAT AmélieQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010ACREMMYDAS AuroreQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
008AD'ADAMO ClaudiaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010BGAUBIL MelanieQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002CKYCIA CyrielleQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001CMAUSSIERE FlorenceQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003CMOREL AurelieQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
003AOUDOT AuroreQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004AROGAZY BerangereQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
009ATELLIER ClémenceQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001DVAINE AudreyQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001AVARLET SandrineQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
007BVAYSSIE IsabelleQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
009CVILLARD LaurenaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
008CWEISS SandrineQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GBRGREAT BRITAIN
003BBETTLES SarahQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
001BDAVIS EmmaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
008DMEERING SophieQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
029BPITMAN BryonyQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004BSAGOO Jaspreet Kaur JessicaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002BTAYLOR PhillipaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005BTIPPING RebekahQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GERGERMANY
007DNEUMANN ElenaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
006DUNRUH LisaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
INDINDIA
027CASHOK KUMAR KamanaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
028CGANESAN NivethaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
025CGANGARAM DeheswariQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
026CSELVAM. P Uma Maheshwari. SQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRIIR IRAN
031BGHIYASI MahsaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRLIRELAND
027DALEXANDRU AidaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
002DDUNNE CiaraQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
026DHEANEY CatherineQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
025DJORDAN Alice-RoseQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
005AMOLONEY SarahQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
011CMOONEY RoisinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
ITAITALY
AGAMENNONI AnnalisaSes. 0
010DFEDRIZZI FrancescaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
031AFRANGILLI CarlaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
006BGOZZELINO Silvia RitaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
007BGRANATA GiulianaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
026AMANDIA ClaudiaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
009DMONZANI StefaniaQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
028AREBAGLIATI ChiaraQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
KORKOREA
026BJIN YunQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
025BKIM Eun JungQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
027BKIM SuRinQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
028BSIM YejiQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
KOSKOSOVO
031CZENULLAHU ArditaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
LUXLUXEMBOURG
008CLANGERS BrigitteQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
MEXMEXICO
008BROMAN AidaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
NEDNETHERLANDS
006ABAYARDO GabrielaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010CDEDEN EstherQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
009CRAASTAD DAVIES KristinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
004DVISSER SietskeQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
PORPORTUGAL
009BRIBEIRO Maria-JoaoQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RUSRUSSIA
008DDONDOKOVA AinaQualification session 4: Saturday at 11:30 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SUISWITZERLAND
011ACAMPANA SéverineQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
010ADEINEKO IlianaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
007CSCHWAGER FrancoiseQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
009AWIRTH VéroniqueQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
USAUSA
008BBROWN MackenzieQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RYBRecurve Youth Boys
Target
Rank
Athlete
Ses.
ESPSPAIN
075ABASTEIRO AingeruQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
073BFERNANDEZ GUTIERREZ AsierQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074AMADEJON AitorQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
074DADDIS BaptisteQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074BBARITEAUD IbanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
030DBASLY RaphaelQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074ABENREZKALLAH KaÏsQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
077CCARRY YohanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
076CCASEY RamiQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074CCHAMBRAUD ThylannQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074DCHAMPENOIS KaisQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
077BCORREIA AndreQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074BCOSTA MathysQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
077ADEL MORAL BenoitQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
077AFELTRIN CyrilQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
032DGENTIL LouisonQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074CGRILLAT NathanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
075BHOFMANN NathanQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
075CJANER NoahQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
073DJEAN ThomasQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
075DLAMORTE TitouanQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
031ALECOMTE AdrienQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
076BLIBIOT QuentinQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
030ALUCOT ValentinQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
075CMANTIN ThomasQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
030CMARTIN MatheoQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
032APEILLON DorianQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
032BPETITCOLIN AlbanQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
031DPETROFF AlexandreQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
076APICARD TitouanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
030BPOURADIER DorianQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
075BRIPAUX RomainQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
075AROKS MartinQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
031BSALARD GautierQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
076BSIMERAY TaoQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
076ASOTON KylianQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
INDINDIA
076DDINESH PRADEEP Sri CharanQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
VARADHAPANAIDU NAVEEN THIYAGU Prawin BasinghamSes. 0
ITAITALY
075DAGOSTINI FilippoQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SUISWITZERLAND
032CDEVAUX MathisQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
031CPAREL JulesQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
RYGRecurve Youth Girls
Target
Rank
Athlete
Ses.
ESPSPAIN
074BBERTRAN RAMOS EsterQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074DGALERA LOPEZ DE FELIPE JuliaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
077BGUTIÉRREZ NORIEGA AngelaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
075DLÓPEZ PENA AinhoaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
073BLÓPEZ PENA SylviaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
076BRAMOS VALIENTE LucíaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
075BTARRAGO BULETE AlbaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
FRAFRANCE
075CCABRERIZO DESWAZIERE EvaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
077CCHATEAU DavianeQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
040DCORDEAU AmélieQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
076CFAURON RomaneQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
077BGIRAUD GaelleQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
076AGODART LounaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
077AJOUVESHOMME MarieQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
077DMARIEL Lou AnneQualification session 2: Friday at 18:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074CRIBES ManonQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
073DTHIEBAUT MargotQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
GBRGREAT BRITAIN
073CHEALEY PennyQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
IRIIR IRAN
077DGHAVAMPOURI ErikaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SUISWITZERLAND
075ACAMPANA SylvieQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
074AZUCHUAT LauraQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
SVKSLOVAKIA
076DBENDÍKOVÁ ElenaQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
TURTURKEY
040BGAZOZ MelisaQualification session 1: Friday at 14:00 (Parnasse & Parc-Expos Hall)
077DSATIR SerraQualification session 3: Saturday at 07:45 (Parnasse & Parc-Expos Hall)