2017 ArcAboa 2017 ArcAboa
Arcus (Arcus)
Kupittaan urheiluhallin ampumarata Turku, from 04-11-2017 to 4-11-2017
2017 ArcAboa
Tulosluettelo sarjoittain ja luokittain - henkilökohtainen kilpailu
 
Tähtäinjousi - Yleinen
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1MÄENPÄÄ EeroPJAPorin Jousiampujat283/ 1287/ 157000
2TANVEL PriitARCUSArcus269/ 2280/ 254900
3PÄRNÄNEN JukkaARCUSArcus268/ 3260/ 352800
4RAUTIAINEN MarkkuEBSEkenäs Bågskyttar257/ 4239/ 449600
Tähtäinjousi - Naiset
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1MATIKAINEN KristiinaHOODRobin Hood272/ 1263/ 353500
2RANTANEN TainaARCUSArcus255/ 3268/ 152300
3AALTONEN Anna-SofiaARCUSArcus251/ 4266/ 251700
4NISULA SatuJJAJärvenpään Jousiampujat256/ 2251/ 450700
5TUKIAINEN IidaWTWilhelm Tell250/ 5249/ 549900
6LEHTO ArjaIJAIitin Jousiampujat248/ 6245/ 749300
7LAAMANEN SusannaARTArtemis213/ 7246/ 645900
8HOMMAS JohannaHOODRobin Hood212/ 8179/ 839100
Tähtäinjousi - Junioirit 13
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1SCHRADER LeoHOODRobin Hood261/ 1257/ 251800
2NEVALAINEN JoannaARCUSArcus253/ 2258/ 151100
3KUJARI AinoARCUSArcus238/ 3248/ 348600
Tähtäinjousi - Juniorit 15
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1PETÄJÄ NikoHOODRobin Hood274/ 1272/ 154600
Tähtäinjousi - Tyttöjuniorit 17
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1HELIN SusannaARCUSArcus277/ 1276/ 155300
2LEHTOMÄKI HannaDIANAVaasan Diana -57267/ 3261/ 252800
3KOIVISTO JasminDIANAVaasan Diana -57269/ 2253/ 352200
Tähtäinjousi - Naisjuniorit 20
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1HELIN JohannaARCUSArcus253/ 1246/ 149900
Tähtäinjousi - Yleinen 60
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1AURA Antti-PekkaPJAPorin Jousiampujat268/ 1246/ 151400
2TAURIAINEN JormaFU-47Fiskarin Urheilijat -47218/ 2222/ 244000
Tähtäinjousi - Juniorit 11
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1PETÄJÄ AleksiHOODRobin Hood218/ 1210/ 142800
Taljajousi - Yleinen
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1JUUTILAINEN MikkoWTWilhelm Tell294/ 1295/ 158900
2TELLA MattiHOODRobin Hood289/ 2290/ 357900
3JÄRVENPÄÄ MarkoRIJORiihi-Jouset288/ 3286/ 65743426
3SALOMAA AhtiWTWilhelm Tell283/ 9291/ 25743426
5NUMMINEN KalleHOODRobin Hood284/ 7288/ 457200
6INGO MathiasDIANAVaasan Diana -57283/ 8287/ 55703128
7LEHTONEN KajPJAPorin Jousiampujat284/ 6286/ 65703030
8NIKANDER LauriARCUSArcus283/10285/ 856800
9ROUTAMAA HannuÄJAÄetsän Jousiampujat282/12284/1056600
10LOITOKARI PekkaRIJORiihi-Jouset286/ 5279/155652632
11LANTEE AnneHOODRobin Hood282/11283/125652535
12RAUNIO HeliARCUSArcus282/12282/1356400
13OLLILA MarkoJJAJärvenpään Jousiampujat277/15285/ 856200
14MAKKONEN SusannaJJAJärvenpään Jousiampujat280/14280/1456000
15OLLILA JaanaJJAJärvenpään Jousiampujat286/ 4273/165592433
16KETELÄ TuulaDIANAVaasan Diana -57276/16283/115592235
17KATILA JohannaJJAJärvenpään Jousiampujat266/17267/1753300
Taljajousi - Yleinen 50
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1RANTANEN PerttiARCUSArcus286/ 1284/ 157000
2ANTONIOS Jean-PierreARCUSArcus284/ 2282/ 256600
3VANNEKARI MarkkuPJAPorin Jousiampujat281/ 3281/ 356200
4SCHLEICHER JuhaniÄJAÄetsän Jousiampujat210/ 4158/ 436800
Vaistojousi - Yleinen
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1KETELÄ TommiDIANAVaasan Diana -57259/ 1260/ 151900
2RAIVIO PerttiHOODRobin Hood256/ 2260/ 151600
3KETELÄ TapioDIANAVaasan Diana -57251/ 5255/ 350600
4ROINI MarkkuHOODRobin Hood255/ 3248/ 550300
5KINNUNEN AskoARCUSArcus254/ 4246/ 650000
6JÄLKÖ PetriFALCOFalcon243/ 7250/ 449300
7WILHELMI RolfADArrow Dudelange246/ 6239/ 748500
8HARJUNPÄÄ PäiviÄJAÄetsän Jousiampujat167/ 8106/ 827300
Vaistojousi - Juniorit 15
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1JÄLKÖ LucasFALCOFalcon235/ 1243/ 147800
Long Bow - Yleinen
Sija
Kilpailija
Maa/Seura
18m-1
18m-2
Kokonaistulos
10
9
1HELMIÖ AriHOODRobin Hood179/ 1202/ 138100