170806_Fšlt-SM Avesta 170806_Fält-SM Avesta
Avesta BSK (avest)
Rembo, Avesta, from 05-08-2017 to 6-08-2017
170806_Fšlt-SM Avesta
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1JANSSON Björn40479Stenbro BS372/ 1344/ 17164951
2ANDERSSON Jonatan40479Stenbro BS367/ 2344/ 27114160
3ANDERSSON Niklas45393Avesta Bågskytteklubb348/ 4337/ 46853064
4BJERENDAL Göran2797Lindome BK350/ 3326/ 66763646
5BENGTSSON Per7948Mjölby BS330/ 6340/ 36703741
6√ÖLUND Simon40185Nykvarns BSK334/ 5326/ 56602845
7THUN Martin2797Lindome BK329/ 7293/ 86221738
8JOHNSSON Börje4533Växjö AIS308/ 9296/ 76041934
9√ÖLUND Cenneth40185Nykvarns BSK308/ 8278/105861731
10TAPPER Martin2797Lindome BK293/12284/ 95771635
11JOHANSSON Stefan7940Arboga BSK300/11271/125711522
12√ÖLUND Malte40185Nykvarns BSK287/13276/115631331
13LINDBERG Marcus40680Järnvägens BF301/100301930
Recurve - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1K√ĄTTSTR√ĖM Elin39828Link√∂pings SKF341/ 1315/ 16563636
2MEDBO Malin3818Stockholms BK312/ 5306/ 36182234
3BLOMBERG Cecilia7948Mjölby BS304/ 6314/ 26181842
4BERGSTEN Eva7828Angereds BS313/ 3300/ 46132528
5NYBERG Sandra7885Vetlanda BSK315/ 2292/ 56072033
6HAXHOLM Mix40479Stenbro BS312/ 4290/ 66023024
7DOVERST√ÖL Kim7908BSK Sturarna284/ 7283/ 7567934
8MIRIC-SMOJVER Sara7829BS Gothia274/ 8256/ 85301123
9JANSSON Anna7905Kungsängens BK230/ 9235/ 9465820
Recurve - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1√ÖLUND Nore7903Stallarholmens BK326/ 1275/ 26012335
2VINBERG Kai3993Södertälje BF303/ 3288/ 15911638
3ARVEHELL Berryl7944BK Friskyttarna305/ 2274/ 35791237
4LUNDGREN Birgitta7911BS Kil280/ 5254/ 45341527
5ELLESJ√Ė S√∂ren7908BSK Sturarna285/ 4246/ 5531924
Barebow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1JONSSON Erik40385BSK Edsbyn373/ 1321/ 26944049
2LUNDMARK Fredrik7908BSK Sturarna348/ 3329/ 16773645
3AXEFLOD Mats2797Lindome BK352/ 2316/ 46684034
4SVENSSON Åke7913BK Fjädern344/ 4319/ 36633045
5ZIPLIES Hartmut39815IF Ulvarna BSK324/ 5286/ 76102237
6THORSLUND Urban39815IF Ulvarna BSK305/ 7295/ 56002731
7KARTTUNEN Kari33883Nynäshamns BSK311/ 6285/ 85961939
8ZETTERSTR√ĖM Tomas7905Kungs√§ngens BK299/ 8288/ 65871535
9EDLING Per7905Kungsängens BK295/ 9262/ 95571229
10SIGFRIDSSON Michael40385BSK Edsbyn285/10253/11538932
11ZELMERL√Ė√ĖV Mikael39815IF Ulvarna BSK272/11260/105321319
Barebow - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1BJ√ĖRKLUND Lina40385BSK Edsbyn367/ 1330/ 16974644
2HED Julia7821BSK Siljanspilen314/ 2281/ 35951832
3LILJESTR√ĖM Sara7908BSK Sturarna303/ 4287/ 25901637
4√ÖS√ČLL Stine3818Stockholms BK314/ 3253/ 55671641
5PALM Margaretha7828Angereds BS275/ 6279/ 45541724
6HED Josefine7821BSK Siljanspilen283/ 5215/ 64981225
7TIMMIN Cecilia39815IF Ulvarna BSK220/ 7179/ 7399311
Barebow - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1PETERSSON Tore1796Grimslövs AIF352/ 1328/ 16803639
2SEGER Björne7895Tyresö BS339/ 2302/ 26412346
3L√ĖNNKVIST Karl-Erik7903Stallarholmens BK319/ 3287/ 36061935
4SANDGREN Per7903Stallarholmens BK317/ 4286/ 56031742
5GOCKERT Winfried1796Grimslövs AIF316/ 5285/ 66012035
6MATTSSON Lars-Åke7823Gävle BK314/ 6270/ 85841728
7SK√ĖLD Jan-Olov44935Roslagens B√•gskytteklubb312/ 7271/ 75831733
8BERGSTR√ĖM Stig7902Nyk√∂pings BSK304/ 8262/ 95661822
9OLSSON Lennart7904Strängnäs BSK266/ 9286/ 45521327
Barebow - Master 50 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1HED Lena7821BSK Siljanspilen290/ 1233/ 2523635
2BERGSTEN Christina7828Angereds BS261/ 4242/ 1503925
3ROS√ČN OLLAS Susanne7821BSK Siljanspilen280/ 2212/ 4492816
4ARVEHELL Harriet7944BK Friskyttarna263/ 3219/ 3482428
Compound - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1CARLSSON Isak36531Nora BSK417/ 1405/ 182210536
2D√ĄLDBORG Christian2797Lindome BK411/ 4399/ 38109838
3LEIJON Peter7829BS Gothia415/ 2393/ 68089738
4ANDERLE Mikael7908BSK Sturarna415/ 3393/ 78089542
5ISRAELSSON Pär36531Nora BSK408/ 5397/ 48059147
6JOHANSSON Håkan7880Skogens IF Korsvägen406/ 6390/ 97968550
7JOHANSSON Rickard7888BK Danapilen401/ 7394/ 57958255
8KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen390/15403/ 27937956
9IDERBRANT Martin7928Borås BS399/ 8384/127837951
10WIDEGREN Peter7829BS Gothia393/12385/107787454
11NORDSVAN Lennart7856Piteå BK395/ 9379/137747648
12HELLMAN Martin7953√Ötvidabergs BSK380/25391/ 87717847
13HED Joakim7821BSK Siljanspilen384/17384/117687347
14R√ĖJ√ÖS Roine7821BSK Siljanspilen391/13377/157686857
15PERSSON Erik7888BK Danapilen393/11370/187637441
16EDSTR√ĖM Magnus2797Lindome BK384/19379/147636654
17ISAKSSON Kristian2797Lindome BK384/18376/167607050
18HED Lennart7821BSK Siljanspilen394/10362/247566259
19KULLBERG Andreas7880Skogens IF Korsvägen384/20371/177556060
20HJERPE Jari7908BSK Sturarna390/14362/227526546
21MOR√ČN Samuel7856Pite√• BK385/16360/257456249
22ANDERSSON Lennart7885Vetlanda BSK383/21362/237456152
23NILSSON Mattias7819Falu BSK Kopparpilen376/26367/207435758
24WALLON Conny7948Mjölby BS382/23359/267415167
25HEGEDUS Alexander3818Stockholms BK375/27364/217395259
26ANGANTYR Henrik7821BSK Siljanspilen366/28370/197365261
27EINARSSON Tobias7880Skogens IF Korsvägen382/22354/287364963
28VOLUNGHOLEN Rolf7840Bollnäs BK380/24353/297336149
29S√ĄR√ČN Mikael2797Lindome BK365/29358/277234953
30ADAMS David7905Kungsängens BK362/30351/317134649
31NILSSON John7823Gävle BK345/32351/306963757
32LINDBLOM Thomas7829BS Gothia342/33349/326913649
33EDSTRAND Anton7823Gävle BK351/31328/336793253
34BERGSTR√ĖM Jan7920√Ąlven√§s BSK337/34323/346602353
Compound - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1BUDEN Ivana7818BSK Dalpilen (Borlänge)411/ 1401/ 18129743
2THUN Isabell2797Lindome BK380/ 3393/ 27737158
3OLOFSSON Ingrid7908BSK Sturarna390/ 2373/ 37636559
4ANDERSSON Annelie7885Vetlanda BSK366/ 4361/ 47275252
5K√ĄCK Caroline40680J√§rnv√§gens BF366/ 5361/ 57275051
6S√ĖDERSTEN Lisa7856Pite√• BK358/ 6342/ 77003364
7MUNTER Tindra36531Nora BSK354/ 7345/ 66994050
8JONSON Emma7823Gävle BK302/ 8306/ 86082231
9LARSSON Elisabet2797Lindome BK274/ 9275/ 95491430
Compound - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1HADROUS Khalid7887Västerviks BSK381/ 3395/ 17767951
2HELLMAN Anders7953√Ötvidabergs BSK401/ 1374/ 27758141
3MALM Leif7911BS Kil390/ 2367/ 37576455
4APPELQVIST Jimmy7880Skogens IF Korsvägen338/ 5331/ 46693244
5JOHANSSON Ann7880Skogens IF Korsvägen339/ 4313/ 56522256
Compound - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1JOHANSSON Cenneth7951Rejmyre BSK393/ 1384/ 17777355
2LINDEN Peter7884BSK Vaggeryd388/ 2367/ 37556646
3ANDERSSON Eddy7920√Ąlven√§s BSK360/ 3368/ 27285057
4BENGTSSON Johnny3818Stockholms BK356/ 4346/ 47024355
5TALUS Göran45393Avesta Bågskytteklubb348/ 5344/ 56924050
6PERSSON Gunnar40680Järnvägens BF344/ 7331/ 66753252
7HULTGREN Torsten7850Sundsvall-Ortvikens BK347/ 6288/ 76352049
8ERIKSSON Kent7850Sundsvall-Ortvikens BK323/ 803231928
Longbow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1NOR√ČN Peter7908BSK Sturarna325/ 1287/ 16121843
2MALMSTR√ĖM Yngve3993S√∂dert√§lje BF313/ 3277/ 25901633
3DOMEIJ Jan7823Gävle BK317/ 2271/ 35881634
4PERSSON Egon7869Kristianstads BK289/ 4243/ 45321523
5BERT√ĄNG Inge7823G√§vle BK282/ 6221/ 65031219
6LARSSON Lennart7823Gävle BK289/ 5195/ 7484923
7FOHRS Hans-Åke40680Järnvägens BF246/ 7225/ 54711018
8NORRHULT Johan32927Västbo BSK239/ 8186/ 8425312
9BERGQUIST Magnus7928Borås BS216/ 9183/ 9399618
Longbow - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1SAVILUOTO Kaarina40185Nykvarns BSK294/ 1223/ 15171221
2DOMEIJ Ulla7823Gävle BK268/ 2217/ 2485723
3SVARTVIK Monika31583BK Fiskgjusen242/ 3188/ 3430918
4EHRENKRONA Wilhelmina7908BSK Sturarna187/ 4166/ 4353610
5SAND Celina36531Nora BSK159/ 5136/ 5295310
Instinctive - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1PALM√ČR Mats2797Lindome BK359/ 1329/ 16883752
2ANDERSSON Christer27771I 3 Sk336/ 2304/ 26402637
3KARLSSON Lennart7850Sundsvall-Ortvikens BK333/ 3300/ 36332946
4SAND Jonas50564Mälaröarnas Bågskytteklubb319/ 4256/ 55752722
5√ĖHR Jonas7908BSK Sturarna286/ 5264/ 45501225
6ERIKSSON Ragnar7826Sandvikens BSK260/ 7245/ 6505918
7NAGLE Joseph2797Lindome BK266/ 6215/ 7481914
Back