Festival Deportivo y Torneo de Ranking Mundial Festival Deportivo y Torneo de Ranking Mundial
Asociación Nacional de Tiro con Arco de Guatemala (ATAG)
Estadio Doroteo Guamuch Flores, Ciudad de Guatemala, from 29-06-2017 to 4-07-2017
Festival Deportivo y Torneo de Ranking Mundial
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ABERNATHY Anne8DISVVIRGIN ISLANDS, USRecurve WomenQualification Round
ABREU Luccas43DBRABRAZILCompound MenQualification Round
ABULLARADE Elena4CESAEL SALVADORRecurve WomenQualification Round
ACEVEDO PRADO Adriana34CPURPUERTO RICOCompound WomenQualification Round
AGUERO BARRANTES Juan Ignacio13DCRCCOSTA RICARecurve MenQualification Round
ALVARADO FERNANDEZ Bryan42BPURPUERTO RICOCompound MenQualification Round
ALVAREZ COLOMA Katia29BGUAGUATEMALACompound WomenQualification Round
ALVAREZ Luis19BMEXMEXICORecurve MenQualification Round
ANDRADES Javiera1DCHICHILERecurve WomenQualification Round
ARANGO Nieves4DVENVENEZUELARecurve WomenQualification Round
ARTHUR Arielle36BGLPGUADALUPE - FRENCH TERRITORYCompound WomenQualification Round
AVITIA Mariana6BMEXMEXICORecurve WomenQualification Round
BARBOZA Julio Daniel52CPARPARAGUAYCompound MenQualification Round
BARILLAS Julio41AGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
BASSI Isabella25BCHICHILERecurve Cadet WomenQualification Round
BENÍTEZ Alejandro26APARPARAGUAYRecurve Cadet MenQualification Round
BERGES Mario Alejandro44CDOMDOMINICAN REPUBLICCompound MenQualification Round
BERLIN Sandrine35BMTQMARTINIQUE - FRENCH TERRITORYCompound WomenQualification Round
BETANCUR Daniel13BCOLCOLOMBIARecurve MenQualification Round
BOARDMAN Ernesto18BMEXMEXICORecurve MenQualification Round
BORY Aminata7CGLPGUADALUPE - FRENCH TERRITORYRecurve WomenQualification Round
BOSCH Olga37AVENVENEZUELACompound WomenQualification Round
BRETON Michele5BMEXMEXICORecurve WomenQualification Round
BRUNO Brenda10APURPUERTO RICORecurve WomenQualification Round
CARABONE Oriana Sofia9CARGARGENTINARecurve WomenQualification Round
CÁRDENAS SÁNCHEZ Giovanni44AGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
CARDONA Camilo Andres41CCOLCOLOMBIACompound MenQualification Round
CARDOSO Mario48CMEXMEXICOCompound MenQualification Round
CASTANEDA Rafael18AESAEL SALVADORRecurve MenQualification Round
CASTILLO Victor27ACHICHILERecurve Cadet MenQualification Round
CASTRO Diego11CGUAGUATEMALARecurve MenQualification Round
CHANG Keiko2DCHICHILERecurve WomenQualification Round
CHANG PORRAS Alan45AGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
CINTRON Marla35CPURPUERTO RICOCompound WomenQualification Round
CLOMBE Fabien49DMTQMARTINIQUE - FRENCH TERRITORYCompound MenQualification Round
COLON Cristobal Rodrigo20DGUAGUATEMALARecurve MenQualification Round
COMTE Christian18DMTQMARTINIQUE - FRENCH TERRITORYRecurve MenQualification Round
CONDE DONG Santiago16CGUAGUATEMALARecurve MenQualification Round
CONTRERAS Valentina4ACOLCOLOMBIARecurve WomenQualification Round
CORADO SARACAY Paola Daniela29DESAEL SALVADORCompound WomenQualification Round
CORDERO Arturo Luis46AGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
CORDERO Javier47BVENVENEZUELACompound MenQualification Round
COTTO Nilka8APURPUERTO RICORecurve WomenQualification Round
D - E - F - G - H - J
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DEL CID CARRILLO Jose Marcelo48AGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
DEL CID Rodrigo47AGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
DEL RIO RODRIGUEZ Paola9APURPUERTO RICORecurve WomenQualification Round
ENRIQUEZ FLORES Hugo Aroldo23AGUAGUATEMALARecurve Master MenQualification Round
ENRIQUEZ MORALES Nancy Marcela25CGUAGUATEMALARecurve Cadet WomenQualification Round
ENRIQUEZ Omar43CCOLCOLOMBIACompound MenQualification Round
ESPINAL Carmen Yulissa29CDOMDOMINICAN REPUBLICCompound WomenQualification Round
ESPINOZA SURO Miguel A.49CMEXMEXICOCompound MenQualification Round
EVANS Rory19DBARBARBADOSRecurve MenQualification Round
FALS Karla1CCUBCUBARecurve WomenQualification Round
FELIX Yvel30CDOMDOMINICAN REPUBLICCompound WomenQualification Round
FIERRO Julio50CMEXMEXICOCompound MenQualification Round
FIGUEROA Hugo49AGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
FLAQUER ESPAILLAT Miguel Angel45CDOMDOMINICAN REPUBLICCompound MenQualification Round
FLOSSBACH Carlos23BGUAGUATEMALARecurve Master MenQualification Round
FLOSSBACH Thomas12CGUAGUATEMALARecurve MenQualification Round
FONTAINE Catherine10BMTQMARTINIQUE - FRENCH TERRITORYRecurve WomenQualification Round
FRANCO Hugo15ACUBCUBARecurve MenQualification Round
GALICIA LAVARREDA Juan Andres40DGUAGUATEMALACompound Junior MenQualification Round
GARZA ESPINOSA Maria Fernanda33AMEXMEXICOCompound WomenQualification Round
GIL Jean Carlos11ADOMDOMINICAN REPUBLICRecurve MenQualification Round
GOICO DE LARA Paris46CDOMDOMINICAN REPUBLICCompound MenQualification Round
GONZALEZ Eduardo46BVENVENEZUELACompound MenQualification Round
GONZALEZ Florencia Paz24BCHICHILERecurve Cadet WomenQualification Round
GONZALEZ Rodolfo51CMEXMEXICOCompound MenQualification Round
GONZALEZ RODRÍGUEZ Esteban11DCRCCOSTA RICARecurve MenQualification Round
GUEDEZ Luzmary36AVENVENEZUELACompound WomenQualification Round
HERNANDEZ Roberto49BESAEL SALVADORCompound MenQualification Round
HUTCHINSON Baron41DBARBARBADOSCompound MenQualification Round
JAJARABILLA Mario Damian22AARGARGENTINARecurve Junior MenQualification Round
JAQUEZ Luis Miguel12ADOMDOMINICAN REPUBLICRecurve MenQualification Round
JEREZ Stefany1BDOMDOMINICAN REPUBLICRecurve WomenQualification Round
JIMENO OCHOA Luis Fernando27BGUAGUATEMALARecurve Cadet MenQualification Round
K - L - M
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
KINGSLEY Emily31CDOMDOMINICAN REPUBLICCompound WomenQualification Round
KOO Erik13CGUAGUATEMALARecurve MenQualification Round
LATORRE Maria37CPURPUERTO RICOCompound WomenQualification Round
LEAL GUERRERO Sofia Elena34BGUAGUATEMALACompound WomenQualification Round
LEITHOLD Florencia8CARGARGENTINARecurve WomenQualification Round
LOPEZ BARQUERO Kevin Andres15CGUAGUATEMALARecurve MenQualification Round
LOPEZ Carlos Enrique39AGUAGUATEMALACompound Master MenQualification Round
LOPEZ Jose Carlos14CGUAGUATEMALARecurve MenQualification Round
LOPEZ Sara32DCOLCOLOMBIACompound WomenQualification Round
MALAVE Elias15DVENVENEZUELARecurve MenQualification Round
MALDONADO Tania3DCHICHILERecurve WomenQualification Round
MANN MORALES Hans Alexander21CGUAGUATEMALARecurve Junior MenQualification Round
MARINELLI Beatriz30BGUAGUATEMALACompound WomenQualification Round
MARTIN ARRIAGADA Alejandro Patricio44DCHICHILECompound MenQualification Round
MARTINEZ Daniel13ADOMDOMINICAN REPUBLICRecurve MenQualification Round
MARTINEZ FIGUEROA Adam Rafael17CPURPUERTO RICORecurve MenQualification Round
MATTA Claudio22BCHICHILERecurve Junior MenQualification Round
MEJIA RODRIGUEZ Wilber Alejandro26CESAEL SALVADORRecurve Cadet MenQualification Round
MENDEZ Mayra5DVENVENEZUELARecurve WomenQualification Round
MENDOZA Ana35AVENVENEZUELACompound WomenQualification Round
MERCADO PALMA Kevin Stanley27CESAEL SALVADORRecurve Cadet MenQualification Round
MERINO Brenda29AMEXMEXICOCompound WomenQualification Round
MESA Loanna2BDOMDOMINICAN REPUBLICRecurve WomenQualification Round
MONDER Mickael48DGLPGUADALUPE - FRENCH TERRITORYCompound MenQualification Round
MORA MORA Luis Daniel46DCRCCOSTA RICACompound MenQualification Round
MORAGA Claudia37BCHICHILECompound WomenQualification Round
MORALES Andres40BMEXMEXICOCompound Junior MenQualification Round
MORAN HERNANDEZ Karina Beatriz5CESAEL SALVADORRecurve WomenQualification Round
MORATI Carlina32CDOMDOMINICAN REPUBLICCompound WomenQualification Round
MORRIS Richard42DBARBARBADOSCompound MenQualification Round
MUNOZ Daniel42CCOLCOLOMBIACompound MenQualification Round
MUÑOZ RODRIGUEZ Adrian20CPURPUERTO RICORecurve MenQualification Round
MUÑOZ RODRIGUEZ Ariana36CPURPUERTO RICOCompound WomenQualification Round
N - O - P - R
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
NATERA Isamar3BDOMDOMINICAN REPUBLICRecurve WomenQualification Round
NOLASCO CARIAS Douglas Vladimir50BESAEL SALVADORCompound MenQualification Round
OCHOA-ANDERSON Linda30AMEXMEXICOCompound WomenQualification Round
ORELLANA PEÑA Andrea Yanira31DESAEL SALVADORCompound WomenQualification Round
ORELLANA PEÑA Katherine Alexandra25AESAEL SALVADORRecurve Cadet WomenQualification Round
ORTEGA Yaribel4BDOMDOMINICAN REPUBLICRecurve WomenQualification Round
PAINEVIL NAVARRO Juan22DCHICHILERecurve Junior MenQualification Round
PAIZ GARCIA Elsa Jimena24DGUAGUATEMALARecurve Cadet WomenQualification Round
PAIZ Rafael41BGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
PAIZ Sofia Lourdes31BGUAGUATEMALACompound WomenQualification Round
PELAEZ CALDERON Miguel Angel38CGUAGUATEMALACompound Master MenQualification Round
PELLECER CAMPOSECO Hugo Rolando40AGUAGUATEMALACompound Junior MenQualification Round
PELLECER Cinthya7AGUAGUATEMALARecurve WomenQualification Round
PENA LIMACHE Bastian26BCHICHILERecurve Cadet MenQualification Round
PEREZ ARRIVILLAGA Karen Olimpia25DGUAGUATEMALARecurve Cadet WomenQualification Round
PEREZ Eshban18CPURPUERTO RICORecurve MenQualification Round
PEREZ Kevin17DVENVENEZUELARecurve MenQualification Round
PIANIGIANI Lucas26DARGARGENTINARecurve Cadet MenQualification Round
PILA Andres14BCOLCOLOMBIARecurve MenQualification Round
PINEDA Daniel Felipe15BCOLCOLOMBIARecurve MenQualification Round
PIZARRO Jean43BPURPUERTO RICOCompound MenQualification Round
POCASANGRE RIVERA Roberto Adrian51BESAEL SALVADORCompound MenQualification Round
PRADENAS Pablo21BCHICHILERecurve Junior MenQualification Round
PROSDOCIMI Romain14DGLPGUADALUPE - FRENCH TERRITORYRecurve MenQualification Round
PUENTE Adrian16ACUBCUBARecurve MenQualification Round
RAMILA Gabriel50AGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
RAMIREZ Estiven16BCOLCOLOMBIARecurve MenQualification Round
RAMOS FERNANDEZ Julio19CPURPUERTO RICORecurve MenQualification Round
RAMOS Hector19AESAEL SALVADORRecurve MenQualification Round
RENDON Ana Maria1ACOLCOLOMBIARecurve WomenQualification Round
REYES HERNANDEZ Carlos Alfonso21AESAEL SALVADORRecurve Junior MenQualification Round
REYES Jose Juan44BPURPUERTO RICOCompound MenQualification Round
RIVAS Gerardo39DESAEL SALVADORCompound Junior MenQualification Round
RIVAS VÁSQUEZ Victor Fernando40CESAEL SALVADORCompound Junior MenQualification Round
RIVERA Diego45BPURPUERTO RICOCompound MenQualification Round
ROBIOU Jose Miguel38BDOMDOMINICAN REPUBLICCompound Master MenQualification Round
RODRIGUEZ Elizabeth2CCUBCUBARecurve WomenQualification Round
RODRÍGUEZ Juan22CGUAGUATEMALARecurve Junior MenQualification Round
ROMAN Aida8BMEXMEXICORecurve WomenQualification Round
ROSARIO Jim Raven14ADOMDOMINICAN REPUBLICRecurve MenQualification Round
RUIZ Gustavo47DCRCCOSTA RICACompound MenQualification Round
S - T - U - V
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
SABADO Kevin11BARGARGENTINARecurve MenQualification Round
SAGASTUME DONIS Sara Patricia32BGUAGUATEMALACompound WomenQualification Round
SAINZ Rosangel3CCUBCUBARecurve WomenQualification Round
SALAZAR David12DCRCCOSTA RICARecurve MenQualification Round
SALAZAR Pedro51AGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
SALINAS Stephanie31AMEXMEXICOCompound WomenQualification Round
SANCHEZ Guillermo12BARGARGENTINARecurve MenQualification Round
SANCHEZ Natalia2ACOLCOLOMBIARecurve WomenQualification Round
SANTOYO VEZGA Gabriela3ACOLCOLOMBIARecurve WomenQualification Round
SCHUMANN DUARTE Sara Alejandra5AGUAGUATEMALARecurve WomenQualification Round
SCHWEINFURTH Mario52AGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
SERRANO Juan Rene17BMEXMEXICORecurve MenQualification Round
SIRCELJ Ailen24AARGARGENTINARecurve Cadet WomenQualification Round
SOTO PEDRAZA David45DCHICHILECompound MenQualification Round
STEVENS Juan Carlos17ACUBCUBARecurve MenQualification Round
TEFEL Edmundo42AGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
TICAS Oscar20AESAEL SALVADORRecurve MenQualification Round
TIGUILA Diego43AGUAGUATEMALACompound MenQualification Round
TORRES Nelson48BVENVENEZUELACompound MenQualification Round
URIAS LUNA Jocelyn Marielos6CESAEL SALVADORRecurve WomenQualification Round
USQUIANO Alejandra33DCOLCOLOMBIACompound WomenQualification Round
VALDEZ Nora34DCOLCOLOMBIACompound WomenQualification Round
VALENCIA Alejandra9BMEXMEXICORecurve WomenQualification Round
VALENCIA Yesenia6AGUAGUATEMALARecurve WomenQualification Round
VALIENTE Moisés38DESAEL SALVADORCompound Junior MenQualification Round
VALLE CORNEJO Karla Carolina30DESAEL SALVADORCompound WomenQualification Round
VALLS Cesar39BMEXMEXICOCompound Master MenQualification Round
VASQUEZ Enrique38AGUAGUATEMALACompound Master MenQualification Round
VASQUEZ Ricardo16DVENVENEZUELARecurve MenQualification Round
VAZQUEZ Ana Paula7BMEXMEXICORecurve WomenQualification Round
VELIZ Miguel Angel52BESAEL SALVADORCompound MenQualification Round
VILLALOBOS Paola24CCHICHILERecurve Cadet WomenQualification Round
VILLEGAS Verona6DVENVENEZUELARecurve WomenQualification Round
W - Y - Z
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
WAREHIME Amanda7DISVVIRGIN ISLANDS, USRecurve WomenQualification Round
YUBRIN Gisela Eliana10CARGARGENTINARecurve WomenQualification Round
YUNEN Jose47CDOMDOMINICAN REPUBLICCompound MenQualification Round
ZAMORA Oldair20BMEXMEXICORecurve MenQualification Round
ZEBADUA Maria Jose33BGUAGUATEMALACompound WomenQualification Round
ZEPEDA Fernanda32AMEXMEXICOCompound WomenQualification Round