2017 Summer Universiade 2017 Summer Universiade
International University Sport Federation (FISU)
Taipei (TPE), from 19-08-2017 to 24-08-2017
2017 Summer Universiade
Entries by Country
 
ARGARGENTINA
Name
Target
Event
Session
AGUIRRE OVIEDO Luis Fernando46ACompound MenCompound Qualification
DE MARTINI Juan Ignacio45ACompound MenCompound Qualification
REGNASCO Melissa39DCompound WomenCompound Qualification
REGNASCO Santiago47ACompound MenCompound Qualification
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
PRIEELS Sarah39CCompound WomenCompound Qualification
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
VAVRO Mario48BCompound MenCompound Qualification
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
HLAHULEK Michal44BRecurve MenRecurve Qualification
JAROCH David43BRecurve MenRecurve Qualification
VANECKOVA Jindriska39BRecurve WomenRecurve Qualification
VEJRAZKA Vit45BRecurve MenRecurve Qualification
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
HOIM Emily35ACompound WomenCompound Qualification
KASAK Bessi33BRecurve WomenRecurve Qualification
NURMSALU Laura31BRecurve WomenRecurve Qualification
OJAMAE Pearu Jakob56ARecurve MenRecurve Qualification
OONA Mart55ARecurve MenRecurve Qualification
PARNAT Reena32BRecurve WomenRecurve Qualification
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
HEPOLA Jaakko42CRecurve MenRecurve Qualification
MAENPAA Eero41CRecurve MenRecurve Qualification
VIKSTROM Antti Olavi40CRecurve MenRecurve Qualification
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
ADICEOM Audrey34DRecurve WomenRecurve Qualification
BARAER Quentin48ACompound MenCompound Qualification
CHIRAULT Thomas53DRecurve MenRecurve Qualification
JIMENEZ Mathieu52DRecurve MenRecurve Qualification
KOENIG Thomas54DRecurve MenRecurve Qualification
TELLIER Clémence35DRecurve WomenRecurve Qualification
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BLEWETT Rebecca Nicole43DCompound WomenCompound Qualification
BROOKS Andrew Arledge56DCompound MenCompound Qualification
GREENWOOD Hope44DCompound WomenCompound Qualification
HALL Tom47DRecurve MenRecurve Qualification
MASEFIELD Jack Alex48DRecurve MenRecurve Qualification
MORGAN Ashe46DRecurve MenRecurve Qualification
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
HOLLAS Leon56BCompound MenCompound Qualification
MAIER Johannes53BRecurve MenRecurve Qualification
MEISSNER Janine35CCompound WomenCompound Qualification
SCRIBA Julian57BCompound MenCompound Qualification
SKOERIES Eric52BRecurve MenRecurve Qualification
WECKMUELLER Maximilian54BRecurve MenRecurve Qualification
HKGHKG
Name
Target
Event
Session
CHAN Jor Shing58CRecurve MenRecurve Qualification
LAM Claudia Wing Tung43CCompound WomenCompound Qualification
LEE Wan Yi44CCompound WomenCompound Qualification
SZE Sing Yu58BCompound MenCompound Qualification
WU Sze Yan37CRecurve WomenRecurve Qualification
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BANDA Arpad58BRecurve MenRecurve Qualification
INAINDONESIA
Name
Target
Event
Session
AKBAR Yoke Rizaldi48CCompound MenCompound Qualification
AYUNI Mesra37DRecurve WomenRecurve Qualification
HARDANIK Risna Oktavia36DRecurve WomenRecurve Qualification
RAHMAT Dhia56CRecurve MenRecurve Qualification
RAMADHANI Tiara Sakti44BCompound WomenCompound Qualification
RANTI Sri43BCompound WomenCompound Qualification
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
AMAN 49CCompound MenCompound Qualification
DEVI Laxmi31ARecurve WomenRecurve Qualification
JADHAV Pravin48CRecurve MenRecurve Qualification
KAUR Prabhjot42CCompound WomenCompound Qualification
MANDHARE Snehal Vishnu41CCompound WomenCompound Qualification
SAGAR Kamal47CRecurve MenRecurve Qualification
SAREN Monika33ARecurve WomenRecurve Qualification
SINGH Amanjeet51CCompound MenCompound Qualification
SINGH Lovejot50CCompound MenCompound Qualification
SINGH Prachi32ARecurve WomenRecurve Qualification
VENNAM Jyothi Surekha40CCompound WomenCompound Qualification
VERMA Inderjeet46CRecurve MenRecurve Qualification
IRIIR IRAN
Name
Target
Event
Session
AMOUEI Yaser47DCompound MenCompound Qualification
BAKHTIARI Shiva34BCompound WomenCompound Qualification
GHORBANI Fereshteh32BCompound WomenCompound Qualification
RASHIDI Milad45DCompound MenCompound Qualification
SHAFIEIALAVUEH Afsaneh33BCompound WomenCompound Qualification
TAHERI Omid46DCompound MenCompound Qualification
ISRISRAEL
Name
Target
Event
Session
MATZKIN Guy55CRecurve MenRecurve Qualification
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
CARUSO Paolo51CRecurve MenRecurve Qualification
FERRUA Isabella32ACompound WomenCompound Qualification
MANDIA Claudia36BRecurve WomenRecurve Qualification
MANDIA Massimiliano50CRecurve MenRecurve Qualification
MERCURI Manuela35BRecurve WomenRecurve Qualification
MIOR Viviano53CCompound MenCompound Qualification
PAOLETTA Matteo49CRecurve MenRecurve Qualification
PITTARELLI Matilde34ACompound WomenCompound Qualification
POLIDORI Jacopo55CCompound MenCompound Qualification
RUGGIERO Gianluca54CCompound MenCompound Qualification
SPANU Ilaria33ACompound WomenCompound Qualification
SPERA Loredana34BRecurve WomenRecurve Qualification
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
HORIGUCHI Risa33DRecurve WomenRecurve Qualification
MIYAKI Fumiyo31DRecurve WomenRecurve Qualification
OHI Kazuki50BRecurve MenRecurve Qualification
OONUKI Wataru51BRecurve MenRecurve Qualification
SUGIBAYASHI Rina32DRecurve WomenRecurve Qualification
YAMAMOTO Masaya49BRecurve MenRecurve Qualification
KAZKAZAKHSTAN
Name
Target
Event
Session
DUDAREVA Nina32DCompound WomenCompound Qualification
DUZELBAYEV Sultan45DRecurve MenRecurve Qualification
FISHER Pavel58CCompound MenCompound Qualification
GANKIN Denis43DRecurve MenRecurve Qualification
KARABAYEV Akbarali57CCompound MenCompound Qualification
LYAN Viktoriya34DCompound WomenCompound Qualification
MAKARCHUK Diana33DCompound WomenCompound Qualification
MUSSAYEV Sanzhar44DRecurve MenRecurve Qualification
SAIDIYEVA Luiza30BRecurve WomenRecurve Qualification
SLOBOZHANINA Darya29BRecurve WomenRecurve Qualification
TUKEBAYEVA Farida28BRecurve WomenRecurve Qualification
YBRAEV Nur56CCompound MenCompound Qualification
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
CHOI Misun36CRecurve WomenRecurve Qualification
HONG Sung Ho54BCompound MenCompound Qualification
KANG Chae Young35CRecurve WomenRecurve Qualification
KIM Jongho55BCompound MenCompound Qualification
KIM Taeyoon53BCompound MenCompound Qualification
KIM Woojin45ARecurve MenRecurve Qualification
KIM Yunhee38CCompound WomenCompound Qualification
LEE Eun Gyeong34CRecurve WomenRecurve Qualification
LEE Seungyun44ARecurve MenRecurve Qualification
LEE Woo Seok43ARecurve MenRecurve Qualification
SO Chaewon36CCompound WomenCompound Qualification
SONG Yun Soo37CCompound WomenCompound Qualification
LIELIECHTENSTEIN
Name
Target
Event
Session
BÜCHEL Jasmina39ARecurve WomenRecurve Qualification
GRISCHKE Marvin56BRecurve MenRecurve Qualification
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
ABD RAHIM Amirul Amin58ACompound MenCompound Qualification
ABDULLAH Azuanis32CRecurve WomenRecurve Qualification
BAKRI Atiq Bazil40BRecurve MenRecurve Qualification
ISHAK Mohamad Firdaus56ACompound MenCompound Qualification
MAT SALLEH Fatin Nurfatehah38DCompound WomenCompound Qualification
MOHAMED HAMZAH Ezryn Mez33CRecurve WomenRecurve Qualification
MOHD ASMI Nurul Syazhera37DCompound WomenCompound Qualification
MOHD FADZIL Ummi Aisyah31CRecurve WomenRecurve Qualification
MOHD KAMRO Mohd Hakhiki57ACompound MenCompound Qualification
NORAZAM Iman Aisyah36DCompound WomenCompound Qualification
OMAR Nazir42BRecurve MenRecurve Qualification
ROSLI Muhamad Fareez41BRecurve MenRecurve Qualification
MDAMOLDOVA
Name
Target
Event
Session
MIRCA Alexandra38CRecurve WomenRecurve Qualification
OLARU Dan55DRecurve MenRecurve Qualification
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ MURILLO Luis Antonio46ARecurve MenRecurve Qualification
GONZALEZ Rodolfo53DCompound MenCompound Qualification
GUERRERO MITCHELL Yoko25CRecurve WomenRecurve Qualification
HIDALGO IBARRA Antonio55DCompound MenCompound Qualification
LOPEZ BENITEZ Abril Trinidad41ACompound WomenCompound Qualification
MARQUEZ Rebeca27CRecurve WomenRecurve Qualification
MEDINA Adolfo54DCompound MenCompound Qualification
MERINO Brenda40ACompound WomenCompound Qualification
NEVAREZ CARDENAS Jorge Ociel47ARecurve MenRecurve Qualification
VALENCIA Alejandra26CRecurve WomenRecurve Qualification
ZAMORA Oldair48ARecurve MenRecurve Qualification
ZEPEDA PRECIADO Fernanda Alexis42ACompound WomenCompound Qualification
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
VAN DIJCK Claire38DRecurve WomenRecurve Qualification
VERMEULEN Jody39BCompound WomenCompound Qualification
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
GRYDELAND Runa35BCompound WomenCompound Qualification
RIDDERSTROM Line39CRecurve WomenRecurve Qualification
SAURDAL Bjornar55BRecurve MenRecurve Qualification
NZLNEW ZEALAND
Name
Target
Event
Session
HUDSON Samuel Alexander52CCompound MenCompound Qualification
RANDLE Elizabeth39ACompound WomenCompound Qualification
PHIPHILIPPINES
Name
Target
Event
Session
BALAOING Loren Chloe34ARecurve WomenRecurve Qualification
CHOMAPOY Xena Hendra35ARecurve WomenRecurve Qualification
DANGLA Shanaya Rose36ARecurve WomenRecurve Qualification
ECUAN Jules50DRecurve MenRecurve Qualification
MENDOZA Jayson49DRecurve MenRecurve Qualification
VENTURA Janus51DRecurve MenRecurve Qualification
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
FALDZINSKI Maciej42ARecurve MenRecurve Qualification
JURZAK Adam41ARecurve MenRecurve Qualification
PRZYBYLSKI Lukasz52ACompound MenCompound Qualification
RZASA Joanna26BRecurve WomenRecurve Qualification
SHKOLNA Mariya35DCompound WomenCompound Qualification
SIERAKOWSKI Kacper40ARecurve MenRecurve Qualification
SMIALKOWSKA Magdalena27BRecurve WomenRecurve Qualification
ZYZANSKA Sylwia25BRecurve WomenRecurve Qualification
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
BALDANOV Arsalan54CRecurve MenRecurve Qualification
BAZARZHAPOV Galsan52CRecurve MenRecurve Qualification
BULAEV Anton51DCompound MenCompound Qualification
DAMBAEV Alexander49DCompound MenCompound Qualification
DASHIDORZHIEVA Tuiana28CRecurve WomenRecurve Qualification
KALASHNIKOV Viktor50DCompound MenCompound Qualification
MAKHNENKO Artem53CRecurve MenRecurve Qualification
OSIPOVA Elena30CRecurve WomenRecurve Qualification
SAVENKOVA Alexandra41DCompound WomenCompound Qualification
TONTOEVA Diana42DCompound WomenCompound Qualification
TSYREMPILOVA Sayana29CRecurve WomenRecurve Qualification
VINOGRADOVA Mariia40DCompound WomenCompound Qualification
SINSINGAPORE
Name
Target
Event
Session
ANG Han Teng46CCompound MenCompound Qualification
CHAN Chermain Sze Wai26ARecurve WomenRecurve Qualification
CHONG Jun Jie Kenji47CCompound MenCompound Qualification
GUNAWAN Christina33CCompound WomenCompound Qualification
HO Alfred Wai Keong42DRecurve MenRecurve Qualification
LOH Contessa32CCompound WomenCompound Qualification
MADELEINE ONG Xue Li34CCompound WomenCompound Qualification
QUAH Kai Zhi27ARecurve WomenRecurve Qualification
TAY Han Yueh, Shawn45CCompound MenCompound Qualification
TEO Kee Hui Keith40DRecurve MenRecurve Qualification
TEO Sion Wei Xiang41DRecurve MenRecurve Qualification
WONG Shi Ya Crystal25ARecurve WomenRecurve Qualification
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok52ARecurve MenRecurve Qualification
HABJAN MALAVASIC Den54ARecurve MenRecurve Qualification
STRAJHAR Gasper53ARecurve MenRecurve Qualification
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
DE GIULI Valentine37BRecurve WomenRecurve Qualification
FABER Florian57BRecurve MenRecurve Qualification
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
HURBAN JR. Vladimir57ARecurve MenRecurve Qualification
LONGOVA Alexandra38BRecurve WomenRecurve Qualification
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
CARLSSON Isak52BCompound MenCompound Qualification
DANIELSSON Mikael58ARecurve MenRecurve Qualification
JANGNAS Erika37ARecurve WomenRecurve Qualification
LOORENTS Cheryl38ARecurve WomenRecurve Qualification
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
CHEN Hsiang-Hsuan46BCompound MenCompound Qualification
CHEN Yi-Hsuan37ACompound WomenCompound Qualification
DENG Yu-Cheng48BRecurve MenRecurve Qualification
LEE Ting-Hsuan36ACompound WomenCompound Qualification
LEI Chien-Ying29ARecurve WomenRecurve Qualification
LIN Che-Wei47BCompound MenCompound Qualification
LIN Hsin-Min45BCompound MenCompound Qualification
PENG Chia-Mao28ARecurve WomenRecurve Qualification
PENG Shih-Cheng47BRecurve MenRecurve Qualification
TAN Ya-Ting30ARecurve WomenRecurve Qualification
WEI Chun-Heng46BRecurve MenRecurve Qualification
WU Ting-Ting38ACompound WomenCompound Qualification
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
BOSTAN Yesim37BCompound WomenCompound Qualification
CAGIRAN Evren51ACompound MenCompound Qualification
COMEZ Emre50ACompound MenCompound Qualification
COSKUN Cansu Ecem38BCompound WomenCompound Qualification
ELMAAGACLI Demir49ACompound MenCompound Qualification
ELMAAGACLI Gizem36BCompound WomenCompound Qualification
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
BORYSENKO Olena43ACompound WomenCompound Qualification
HOVIADOVSKYI Roman53ACompound MenCompound Qualification
HUNBIN Oleksii51ARecurve MenRecurve Qualification
IVANYTSKYY Heorhiy49ARecurve MenRecurve Qualification
KARDASH Igor54ACompound MenCompound Qualification
KHOCHYNA Iryna26DRecurve WomenRecurve Qualification
KOSTASH Mykhailo50ARecurve MenRecurve Qualification
KOSTENETS Nonna44ACompound WomenCompound Qualification
PAVLICHENKO Daria27DRecurve WomenRecurve Qualification
PIVEN Oleg55ACompound MenCompound Qualification
SICHENIKOVA Lidiia25DRecurve WomenRecurve Qualification
USAUSA
Name
Target
Event
Session
BASTIANI Isabella42BCompound WomenCompound Qualification
BEE Chris51BCompound MenCompound Qualification
BLAZEK Alexandra41BCompound WomenCompound Qualification
GIBILARO Ariel28DRecurve WomenRecurve Qualification
KELLER Paeton50BCompound MenCompound Qualification
KIM Christine29DRecurve WomenRecurve Qualification
MCMENAMY Dillon45CRecurve MenRecurve Qualification
STRACHAN Sophia40BCompound WomenCompound Qualification
TURINA Nicole30DRecurve WomenRecurve Qualification
WINEY Adam Brown49BCompound MenCompound Qualification
WOLFE David44CRecurve MenRecurve Qualification
ZUMBO Matthew43CRecurve MenRecurve Qualification