2017 Summer Universiade 2017 Summer Universiade
International University Sport Federation (FISU)
Taipei (TPE), from 19-08-2017 to 24-08-2017
2017 Summer Universiade
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ABD RAHIM Amirul Amin58AMASMALAYSIACompound MenCompound Qualification
ABDULLAH Azuanis32CMASMALAYSIARecurve WomenRecurve Qualification
ADICEOM Audrey34DFRAFRANCERecurve WomenRecurve Qualification
AGUIRRE OVIEDO Luis Fernando46AARGARGENTINACompound MenCompound Qualification
AKBAR Yoke Rizaldi48CINAINDONESIACompound MenCompound Qualification
ALVAREZ MURILLO Luis Antonio46AMEXMEXICORecurve MenRecurve Qualification
AMAN 49CINDINDIACompound MenCompound Qualification
AMOUEI Yaser47DIRIIR IRANCompound MenCompound Qualification
ANG Han Teng46CSINSINGAPORECompound MenCompound Qualification
AYUNI Mesra37DINAINDONESIARecurve WomenRecurve Qualification
BAKHTIARI Shiva34BIRIIR IRANCompound WomenCompound Qualification
BAKRI Atiq Bazil40BMASMALAYSIARecurve MenRecurve Qualification
BALAOING Loren Chloe34APHIPHILIPPINESRecurve WomenRecurve Qualification
BALDANOV Arsalan54CRUSRUSSIARecurve MenRecurve Qualification
BANDA Arpad58BHUNHUNGARYRecurve MenRecurve Qualification
BARAER Quentin48AFRAFRANCECompound MenCompound Qualification
BASTIANI Isabella42BUSAUSACompound WomenCompound Qualification
BAZARZHAPOV Galsan52CRUSRUSSIARecurve MenRecurve Qualification
BEE Chris51BUSAUSACompound MenCompound Qualification
BIZJAK Rok52ASLOSLOVENIARecurve MenRecurve Qualification
BLAZEK Alexandra41BUSAUSACompound WomenCompound Qualification
BLEWETT Rebecca Nicole43DGBRGREAT BRITAINCompound WomenCompound Qualification
BORYSENKO Olena43AUKRUKRAINECompound WomenCompound Qualification
BOSTAN Yesim37BTURTURKEYCompound WomenCompound Qualification
BROOKS Andrew Arledge56DGBRGREAT BRITAINCompound MenCompound Qualification
BÜCHEL Jasmina39ALIELIECHTENSTEINRecurve WomenRecurve Qualification
BULAEV Anton51DRUSRUSSIACompound MenCompound Qualification
CAGIRAN Evren51ATURTURKEYCompound MenCompound Qualification
CARLSSON Isak52BSWESWEDENCompound MenCompound Qualification
CARUSO Paolo51CITAITALYRecurve MenRecurve Qualification
CHAN Chermain Sze Wai26ASINSINGAPORERecurve WomenRecurve Qualification
CHAN Jor Shing58CHKGHKGRecurve MenRecurve Qualification
CHEN Hsiang-Hsuan46BTPECHINESE TAIPEICompound MenCompound Qualification
CHEN Yi-Hsuan37ATPECHINESE TAIPEICompound WomenCompound Qualification
CHIRAULT Thomas53DFRAFRANCERecurve MenRecurve Qualification
CHOI Misun36CKORKOREARecurve WomenRecurve Qualification
CHOMAPOY Xena Hendra35APHIPHILIPPINESRecurve WomenRecurve Qualification
CHONG Jun Jie Kenji47CSINSINGAPORECompound MenCompound Qualification
COMEZ Emre50ATURTURKEYCompound MenCompound Qualification
COSKUN Cansu Ecem38BTURTURKEYCompound WomenCompound Qualification
D - E - F - G - H
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DAMBAEV Alexander49DRUSRUSSIACompound MenCompound Qualification
DANGLA Shanaya Rose36APHIPHILIPPINESRecurve WomenRecurve Qualification
DANIELSSON Mikael58ASWESWEDENRecurve MenRecurve Qualification
DASHIDORZHIEVA Tuiana28CRUSRUSSIARecurve WomenRecurve Qualification
DE GIULI Valentine37BSUISWITZERLANDRecurve WomenRecurve Qualification
DE MARTINI Juan Ignacio45AARGARGENTINACompound MenCompound Qualification
DENG Yu-Cheng48BTPECHINESE TAIPEIRecurve MenRecurve Qualification
DEVI Laxmi31AINDINDIARecurve WomenRecurve Qualification
DUDAREVA Nina32DKAZKAZAKHSTANCompound WomenCompound Qualification
DUZELBAYEV Sultan45DKAZKAZAKHSTANRecurve MenRecurve Qualification
ECUAN Jules50DPHIPHILIPPINESRecurve MenRecurve Qualification
ELMAAGACLI Demir49ATURTURKEYCompound MenCompound Qualification
ELMAAGACLI Gizem36BTURTURKEYCompound WomenCompound Qualification
FABER Florian57BSUISWITZERLANDRecurve MenRecurve Qualification
FALDZINSKI Maciej42APOLPOLANDRecurve MenRecurve Qualification
FERRUA Isabella32AITAITALYCompound WomenCompound Qualification
FISHER Pavel58CKAZKAZAKHSTANCompound MenCompound Qualification
GANKIN Denis43DKAZKAZAKHSTANRecurve MenRecurve Qualification
GHORBANI Fereshteh32BIRIIR IRANCompound WomenCompound Qualification
GIBILARO Ariel28DUSAUSARecurve WomenRecurve Qualification
GONZALEZ Rodolfo53DMEXMEXICOCompound MenCompound Qualification
GREENWOOD Hope44DGBRGREAT BRITAINCompound WomenCompound Qualification
GRISCHKE Marvin56BLIELIECHTENSTEINRecurve MenRecurve Qualification
GRYDELAND Runa35BNORNORWAYCompound WomenCompound Qualification
GUERRERO MITCHELL Yoko25CMEXMEXICORecurve WomenRecurve Qualification
GUNAWAN Christina33CSINSINGAPORECompound WomenCompound Qualification
HABJAN MALAVASIC Den54ASLOSLOVENIARecurve MenRecurve Qualification
HALL Tom47DGBRGREAT BRITAINRecurve MenRecurve Qualification
HARDANIK Risna Oktavia36DINAINDONESIARecurve WomenRecurve Qualification
HEPOLA Jaakko42CFINFINLANDRecurve MenRecurve Qualification
HIDALGO IBARRA Antonio55DMEXMEXICOCompound MenCompound Qualification
HLAHULEK Michal44BCZECZECH REPUBLICRecurve MenRecurve Qualification
HO Alfred Wai Keong42DSINSINGAPORERecurve MenRecurve Qualification
HOIM Emily35AESTESTONIACompound WomenCompound Qualification
HOLLAS Leon56BGERGERMANYCompound MenCompound Qualification
HONG Sung Ho54BKORKOREACompound MenCompound Qualification
HORIGUCHI Risa33DJPNJAPANRecurve WomenRecurve Qualification
HOVIADOVSKYI Roman53AUKRUKRAINECompound MenCompound Qualification
HUDSON Samuel Alexander52CNZLNEW ZEALANDCompound MenCompound Qualification
HUNBIN Oleksii51AUKRUKRAINERecurve MenRecurve Qualification
HURBAN JR. Vladimir57ASVKSLOVAKIARecurve MenRecurve Qualification
I - J - K - L - M
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ISHAK Mohamad Firdaus56AMASMALAYSIACompound MenCompound Qualification
IVANYTSKYY Heorhiy49AUKRUKRAINERecurve MenRecurve Qualification
JADHAV Pravin48CINDINDIARecurve MenRecurve Qualification
JANGNAS Erika37ASWESWEDENRecurve WomenRecurve Qualification
JAROCH David43BCZECZECH REPUBLICRecurve MenRecurve Qualification
JIMENEZ Mathieu52DFRAFRANCERecurve MenRecurve Qualification
JURZAK Adam41APOLPOLANDRecurve MenRecurve Qualification
KALASHNIKOV Viktor50DRUSRUSSIACompound MenCompound Qualification
KANG Chae Young35CKORKOREARecurve WomenRecurve Qualification
KARABAYEV Akbarali57CKAZKAZAKHSTANCompound MenCompound Qualification
KARDASH Igor54AUKRUKRAINECompound MenCompound Qualification
KASAK Bessi33BESTESTONIARecurve WomenRecurve Qualification
KAUR Prabhjot42CINDINDIACompound WomenCompound Qualification
KELLER Paeton50BUSAUSACompound MenCompound Qualification
KHOCHYNA Iryna26DUKRUKRAINERecurve WomenRecurve Qualification
KIM Christine29DUSAUSARecurve WomenRecurve Qualification
KIM Jongho55BKORKOREACompound MenCompound Qualification
KIM Taeyoon53BKORKOREACompound MenCompound Qualification
KIM Woojin45AKORKOREARecurve MenRecurve Qualification
KIM Yunhee38CKORKOREACompound WomenCompound Qualification
KOENIG Thomas54DFRAFRANCERecurve MenRecurve Qualification
KOSTASH Mykhailo50AUKRUKRAINERecurve MenRecurve Qualification
KOSTENETS Nonna44AUKRUKRAINECompound WomenCompound Qualification
LAM Claudia Wing Tung43CHKGHKGCompound WomenCompound Qualification
LEE Eun Gyeong34CKORKOREARecurve WomenRecurve Qualification
LEE Seungyun44AKORKOREARecurve MenRecurve Qualification
LEE Ting-Hsuan36ATPECHINESE TAIPEICompound WomenCompound Qualification
LEE Wan Yi44CHKGHKGCompound WomenCompound Qualification
LEE Woo Seok43AKORKOREARecurve MenRecurve Qualification
LEI Chien-Ying29ATPECHINESE TAIPEIRecurve WomenRecurve Qualification
LIN Che-Wei47BTPECHINESE TAIPEICompound MenCompound Qualification
LIN Hsin-Min45BTPECHINESE TAIPEICompound MenCompound Qualification
LOH Contessa32CSINSINGAPORECompound WomenCompound Qualification
LONGOVA Alexandra38BSVKSLOVAKIARecurve WomenRecurve Qualification
LOORENTS Cheryl38ASWESWEDENRecurve WomenRecurve Qualification
LOPEZ BENITEZ Abril Trinidad41AMEXMEXICOCompound WomenCompound Qualification
LYAN Viktoriya34DKAZKAZAKHSTANCompound WomenCompound Qualification
MADELEINE ONG Xue Li34CSINSINGAPORECompound WomenCompound Qualification
MAENPAA Eero41CFINFINLANDRecurve MenRecurve Qualification
MAIER Johannes53BGERGERMANYRecurve MenRecurve Qualification
MAKARCHUK Diana33DKAZKAZAKHSTANCompound WomenCompound Qualification
MAKHNENKO Artem53CRUSRUSSIARecurve MenRecurve Qualification
MANDHARE Snehal Vishnu41CINDINDIACompound WomenCompound Qualification
MANDIA Claudia36BITAITALYRecurve WomenRecurve Qualification
MANDIA Massimiliano50CITAITALYRecurve MenRecurve Qualification
MARQUEZ Rebeca27CMEXMEXICORecurve WomenRecurve Qualification
MASEFIELD Jack Alex48DGBRGREAT BRITAINRecurve MenRecurve Qualification
MAT SALLEH Fatin Nurfatehah38DMASMALAYSIACompound WomenCompound Qualification
MATZKIN Guy55CISRISRAELRecurve MenRecurve Qualification
MCMENAMY Dillon45CUSAUSARecurve MenRecurve Qualification
MEDINA Adolfo54DMEXMEXICOCompound MenCompound Qualification
MEISSNER Janine35CGERGERMANYCompound WomenCompound Qualification
MENDOZA Jayson49DPHIPHILIPPINESRecurve MenRecurve Qualification
MERCURI Manuela35BITAITALYRecurve WomenRecurve Qualification
MERINO Brenda40AMEXMEXICOCompound WomenCompound Qualification
MIOR Viviano53CITAITALYCompound MenCompound Qualification
MIRCA Alexandra38CMDAMOLDOVARecurve WomenRecurve Qualification
MIYAKI Fumiyo31DJPNJAPANRecurve WomenRecurve Qualification
MOHAMED HAMZAH Ezryn Mez33CMASMALAYSIARecurve WomenRecurve Qualification
MOHD ASMI Nurul Syazhera37DMASMALAYSIACompound WomenCompound Qualification
MOHD FADZIL Ummi Aisyah31CMASMALAYSIARecurve WomenRecurve Qualification
MOHD KAMRO Mohd Hakhiki57AMASMALAYSIACompound MenCompound Qualification
MORGAN Ashe46DGBRGREAT BRITAINRecurve MenRecurve Qualification
MUSSAYEV Sanzhar44DKAZKAZAKHSTANRecurve MenRecurve Qualification
N - O - P - Q - R - S
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
NEVAREZ CARDENAS Jorge Ociel47AMEXMEXICORecurve MenRecurve Qualification
NORAZAM Iman Aisyah36DMASMALAYSIACompound WomenCompound Qualification
NURMSALU Laura31BESTESTONIARecurve WomenRecurve Qualification
OHI Kazuki50BJPNJAPANRecurve MenRecurve Qualification
OJAMAE Pearu Jakob56AESTESTONIARecurve MenRecurve Qualification
OLARU Dan55DMDAMOLDOVARecurve MenRecurve Qualification
OMAR Nazir42BMASMALAYSIARecurve MenRecurve Qualification
OONA Mart55AESTESTONIARecurve MenRecurve Qualification
OONUKI Wataru51BJPNJAPANRecurve MenRecurve Qualification
OSIPOVA Elena30CRUSRUSSIARecurve WomenRecurve Qualification
PAOLETTA Matteo49CITAITALYRecurve MenRecurve Qualification
PARNAT Reena32BESTESTONIARecurve WomenRecurve Qualification
PAVLICHENKO Daria27DUKRUKRAINERecurve WomenRecurve Qualification
PENG Chia-Mao28ATPECHINESE TAIPEIRecurve WomenRecurve Qualification
PENG Shih-Cheng47BTPECHINESE TAIPEIRecurve MenRecurve Qualification
PITTARELLI Matilde34AITAITALYCompound WomenCompound Qualification
PIVEN Oleg55AUKRUKRAINECompound MenCompound Qualification
POLIDORI Jacopo55CITAITALYCompound MenCompound Qualification
PRIEELS Sarah39CBELBELGIUMCompound WomenCompound Qualification
PRZYBYLSKI Lukasz52APOLPOLANDCompound MenCompound Qualification
QUAH Kai Zhi27ASINSINGAPORERecurve WomenRecurve Qualification
RAHMAT Dhia56CINAINDONESIARecurve MenRecurve Qualification
RAMADHANI Tiara Sakti44BINAINDONESIACompound WomenCompound Qualification
RANDLE Elizabeth39ANZLNEW ZEALANDCompound WomenCompound Qualification
RANTI Sri43BINAINDONESIACompound WomenCompound Qualification
RASHIDI Milad45DIRIIR IRANCompound MenCompound Qualification
REGNASCO Melissa39DARGARGENTINACompound WomenCompound Qualification
REGNASCO Santiago47AARGARGENTINACompound MenCompound Qualification
RIDDERSTROM Line39CNORNORWAYRecurve WomenRecurve Qualification
ROSLI Muhamad Fareez41BMASMALAYSIARecurve MenRecurve Qualification
RUGGIERO Gianluca54CITAITALYCompound MenCompound Qualification
RZASA Joanna26BPOLPOLANDRecurve WomenRecurve Qualification
SAGAR Kamal47CINDINDIARecurve MenRecurve Qualification
SAIDIYEVA Luiza30BKAZKAZAKHSTANRecurve WomenRecurve Qualification
SAREN Monika33AINDINDIARecurve WomenRecurve Qualification
SAURDAL Bjornar55BNORNORWAYRecurve MenRecurve Qualification
SAVENKOVA Alexandra41DRUSRUSSIACompound WomenCompound Qualification
SCRIBA Julian57BGERGERMANYCompound MenCompound Qualification
SHAFIEIALAVUEH Afsaneh33BIRIIR IRANCompound WomenCompound Qualification
SHKOLNA Mariya35DPOLPOLANDCompound WomenCompound Qualification
SICHENIKOVA Lidiia25DUKRUKRAINERecurve WomenRecurve Qualification
SIERAKOWSKI Kacper40APOLPOLANDRecurve MenRecurve Qualification
SINGH Amanjeet51CINDINDIACompound MenCompound Qualification
SINGH Lovejot50CINDINDIACompound MenCompound Qualification
SINGH Prachi32AINDINDIARecurve WomenRecurve Qualification
SKOERIES Eric52BGERGERMANYRecurve MenRecurve Qualification
SLOBOZHANINA Darya29BKAZKAZAKHSTANRecurve WomenRecurve Qualification
SMIALKOWSKA Magdalena27BPOLPOLANDRecurve WomenRecurve Qualification
SO Chaewon36CKORKOREACompound WomenCompound Qualification
SONG Yun Soo37CKORKOREACompound WomenCompound Qualification
SPANU Ilaria33AITAITALYCompound WomenCompound Qualification
SPERA Loredana34BITAITALYRecurve WomenRecurve Qualification
STRACHAN Sophia40BUSAUSACompound WomenCompound Qualification
STRAJHAR Gasper53ASLOSLOVENIARecurve MenRecurve Qualification
SUGIBAYASHI Rina32DJPNJAPANRecurve WomenRecurve Qualification
SZE Sing Yu58BHKGHKGCompound MenCompound Qualification
T - V - W - Y - Z
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
TAHERI Omid46DIRIIR IRANCompound MenCompound Qualification
TAN Ya-Ting30ATPECHINESE TAIPEIRecurve WomenRecurve Qualification
TAY Han Yueh, Shawn45CSINSINGAPORECompound MenCompound Qualification
TELLIER Clémence35DFRAFRANCERecurve WomenRecurve Qualification
TEO Kee Hui Keith40DSINSINGAPORERecurve MenRecurve Qualification
TEO Sion Wei Xiang41DSINSINGAPORERecurve MenRecurve Qualification
TONTOEVA Diana42DRUSRUSSIACompound WomenCompound Qualification
TSYREMPILOVA Sayana29CRUSRUSSIARecurve WomenRecurve Qualification
TUKEBAYEVA Farida28BKAZKAZAKHSTANRecurve WomenRecurve Qualification
TURINA Nicole30DUSAUSARecurve WomenRecurve Qualification
VALENCIA Alejandra26CMEXMEXICORecurve WomenRecurve Qualification
VAN DIJCK Claire38DNEDNETHERLANDSRecurve WomenRecurve Qualification
VANECKOVA Jindriska39BCZECZECH REPUBLICRecurve WomenRecurve Qualification
VAVRO Mario48BCROCROATIACompound MenCompound Qualification
VEJRAZKA Vit45BCZECZECH REPUBLICRecurve MenRecurve Qualification
VENNAM Jyothi Surekha40CINDINDIACompound WomenCompound Qualification
VENTURA Janus51DPHIPHILIPPINESRecurve MenRecurve Qualification
VERMA Inderjeet46CINDINDIARecurve MenRecurve Qualification
VERMEULEN Jody39BNEDNETHERLANDSCompound WomenCompound Qualification
VIKSTROM Antti Olavi40CFINFINLANDRecurve MenRecurve Qualification
VINOGRADOVA Mariia40DRUSRUSSIACompound WomenCompound Qualification
WECKMUELLER Maximilian54BGERGERMANYRecurve MenRecurve Qualification
WEI Chun-Heng46BTPECHINESE TAIPEIRecurve MenRecurve Qualification
WINEY Adam Brown49BUSAUSACompound MenCompound Qualification
WOLFE David44CUSAUSARecurve MenRecurve Qualification
WONG Shi Ya Crystal25ASINSINGAPORERecurve WomenRecurve Qualification
WU Sze Yan37CHKGHKGRecurve WomenRecurve Qualification
WU Ting-Ting38ATPECHINESE TAIPEICompound WomenCompound Qualification
YAMAMOTO Masaya49BJPNJAPANRecurve MenRecurve Qualification
YBRAEV Nur56CKAZKAZAKHSTANCompound MenCompound Qualification
ZAMORA Oldair48AMEXMEXICORecurve MenRecurve Qualification
ZEPEDA PRECIADO Fernanda Alexis42AMEXMEXICOCompound WomenCompound Qualification
ZUMBO Matthew43CUSAUSARecurve MenRecurve Qualification
ZYZANSKA Sylwia25BPOLPOLANDRecurve WomenRecurve Qualification