European Youth Cup 2nd Leg European Youth Cup 2nd Leg
World Archery Europe (WAE)
Porec (CRO), from 08-07-2017 to 15-07-2017
European Youth Cup 2nd Leg
Brackets
 
Recurve Junior Women
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Gaubil MelanieFRAFranceBye
 
Gaubil Melanie2
Andersen Kirstine6
33Andersen KirstineDENDenmark7
32Henderson-Hirst EvaGBRGreat Britain1
Andersen Kirstine1
Hnyp Solomiya7
17Hnyp SolomiyaUKRUkraineBye
 
Hnyp Solomiya7
Kuratnik Aliaksandra3
 
16Kuratnik AliaksandraBLRBelarusBye
Hnyp Solomiya6
Anagoz Yasemin2
9Anagoz YaseminTURTurkeyBye
 
Anagoz Yasemin6
Andreoli Tatiana0
41Tukk LauraESTEstonia0
24Andreoli TatianaITAItaly6
Anagoz Yasemin6*10*
Horackova Marie510
25Kocaj MarlenaPOLPoland6
40Incerti LisaGERGermany4
Kocaj Marlena3
Horackova Marie7
 
8Horackova MarieCZECzech RepublicBye
Hnyp Solomiya4
Zyzanska Sylwia6
5Landi VanessaITAItalyBye
 
Landi Vanessa4
Shvets Nadzeya6
37Lindström MoaSWESweden4
28Shvets NadzeyaBLRBelarus6
Shvets Nadzeya4
Gomboeva Svetlana6
21Wlecke CelinaGERGermany6
44Aycan Fatma BuketTURTurkey0
Wlecke Celina2
Gomboeva Svetlana6
 
12Gomboeva SvetlanaRUSRussiaBye
Gomboeva Svetlana1
Zyzanska Sylwia7
13Coskun GulnazTURTurkeyBye
 
Coskun Gulnaz6
Warner Elizabeth2
45Amaiestroaie Simona PetronelaROURomania0
20Warner ElizabethGBRGreat Britain6
Coskun Gulnaz0
Zyzanska Sylwia6
29Dorzhieva BalzhinRUSRussia6
36Loorents CherylSWESweden0
Dorzhieva Balzhin56
Zyzanska Sylwia6*6*
 Gold
4Zyzanska SylwiaPOLPolandByeZyzanska Sylwia6
Pitman Bryony2
Bronze
3Pitman BryonyGBRGreat BritainByeHnyp Solomiya6*10
 Boari Lucilla59
Pitman Bryony6
Kramperova Barbora0
35Kramperova BarboraCZECzech Republic6*8
30Piper EleanorGBRGreat Britain57
Pitman Bryony6
Chybisova Yevheniia2
19Chybisova YevheniiaUKRUkraineBye
 
Chybisova Yevheniia6*9
Giaccheri Tanya58
 
14Giaccheri TanyaITAItalyBye
Pitman Bryony6
Tartler Elisa0
11Tartler ElisaGERGermanyBye
 
Tartler Elisa6
Parkhomenko Anna2
43Fusek OlgaSUISwitzerland1
22Parkhomenko AnnaUKRUkraine7
Tartler Elisa6
Plotnikova Tatiana2
27Tobolewska AnnaPOLPoland6
38Nielsen CamillaDENDenmark0
Tobolewska Anna1
Plotnikova Tatiana7
 
6Plotnikova TatianaRUSRussiaBye
Pitman Bryony6*10
Boari Lucilla59
7Guy OceaneFRAFranceBye
 
Guy Oceane6
Juszczuk Gloria2
39Juszczuk GloriaPOLPoland6
26Ulasiuk NatalliaBLRBelarus2
Guy Oceane6
Trapeznikova Solomiya4
23Tetsmann MarisESTEstonia6
42Maglia NinaAUTAustria0
Tetsmann Maris510
Trapeznikova Solomiya6*10*
 
10Trapeznikova SolomiyaUKRUkraineBye
Guy Oceane3
Boari Lucilla7
15Tellier ClémenceFRAFranceBye
 
Tellier Clémence7
Shegolkova Vladislava1
 
18Shegolkova VladislavaRUSRussiaBye
Tellier Clémence0
Boari Lucilla6
31Sbiera Madalina MariaROURomania6*10
34Peet KristelESTEstonia59
Sbiera Madalina Maria1
Boari Lucilla7
 
2Boari LucillaITAItalyBye