European Youth Cup 2nd Leg European Youth Cup 2nd Leg
World Archery Europe (WAE)
Porec (CRO), from 08-07-2017 to 15-07-2017
European Youth Cup 2nd Leg
Entries by Event
 
RJMRecurve Junior Men
Target
Rank
Name
Ses.
BELBELGIUM
008CADRIAENSEN BenJunior Qualification Round
010CMARKEY PieterJunior Qualification Round
009CSTOFFELS GlennJunior Qualification Round
011CVANHAEREN MaartenJunior Qualification Round
BLRBELARUS
022CDUBROVA AliakseiJunior Qualification Round
024CFIRSAU KirylJunior Qualification Round
023CTSARANKOU SviataslauJunior Qualification Round
CROCROATIA
027AHORVAT IvanJunior Qualification Round
021BPOTRKAC NinoJunior Qualification Round
026AREMAR AlenJunior Qualification Round
CZECZECH REPUBLIC
010ACHOCHOLA VojtechJunior Qualification Round
009AJECH MatejJunior Qualification Round
008AVITOVEC DavidJunior Qualification Round
011AZMELIK AlesJunior Qualification Round
DENDENMARK
013BRASMUSSEN Mikkel BerrigJunior Qualification Round
ESTESTONIA
019AKIVILO KarlJunior Qualification Round
FRAFRANCE
020BBILLOUE FlorianJunior Qualification Round
019BJIMENEZ MathieuJunior Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
017AHOLDEN RyanJunior Qualification Round
016AMASEFIELD Jack AlexJunior Qualification Round
015ANAIRN ThomasJunior Qualification Round
014APINDER RyanJunior Qualification Round
GERGERMANY
025AKOMISCHKE KonradJunior Qualification Round
023AKUHLMANN Hauke MartinJunior Qualification Round
024ASCHWERTMANN NilsJunior Qualification Round
GREGREECE
013AKATSAITIS PanagiotisJunior Qualification Round
ISRISRAEL
018ASHANNY ItayJunior Qualification Round
ITAITALY
023BCOGLIATI AlessandroJunior Qualification Round
024BFREGNAN EliaJunior Qualification Round
022BMUSOLESI FedericoJunior Qualification Round
LUXLUXEMBOURG
018BKLEIN LucaJunior Qualification Round
NEDNETHERLANDS
021ABROEKSMA GijsJunior Qualification Round
022AVAN TONGEREN JanJunior Qualification Round
020AWILTHAGEN JonahJunior Qualification Round
POLPOLAND
020COGRODOWCZYK MateuszJunior Qualification Round
021CSICZEK KamilJunior Qualification Round
019CSZAFRAN MarekJunior Qualification Round
ROUROMANIA
012BSTOIAN MihailJunior Qualification Round
RUSRUSSIA
014BDOLZHINOV ErdemJunior Qualification Round
017BDUGAROV BulatJunior Qualification Round
015BIRDYNEEV ErdemJunior Qualification Round
016BZHARGALOV ZorigtoJunior Qualification Round
SLOSLOVENIA
016CDODIC AnzeJunior Qualification Round
014CRAVNIKAR ZigaJunior Qualification Round
015CSTRAJHAR GasperJunior Qualification Round
SRBSERBIA
012ASTEFANOVIC NikolaJunior Qualification Round
SUISWITZERLAND
025BBAUDIN JeffersonJunior Qualification Round
026BCOOKE InnesJunior Qualification Round
027BFABER FlorianJunior Qualification Round
SVKSLOVAKIA
012CBALAZ BorisJunior Qualification Round
SWESWEDEN
013CFLINK LudvigJunior Qualification Round
TURTURKEY
025CDAL Erdal MericJunior Qualification Round
018CGAZOZ MeteJunior Qualification Round
017CTEZEL OnurJunior Qualification Round
UKRUKRAINE
011BBOIKO MykhailoJunior Qualification Round
009BBUKATEVYCH BorysJunior Qualification Round
010BKOMAR AntonJunior Qualification Round
008BMAZEPA OleksandrJunior Qualification Round
RJWRecurve Junior Women
Target
Rank
Name
Ses.
AUTAUSTRIA
033AMAGLIA NinaJunior Qualification Round
BLRBELARUS
043AKURATNIK AliaksandraJunior Qualification Round
041ASHVETS NadzeyaJunior Qualification Round
042AULASIUK NatalliaJunior Qualification Round
CZECZECH REPUBLIC
034BHORACKOVA MarieJunior Qualification Round
035BKRAMPEROVA BarboraJunior Qualification Round
DENDENMARK
033BANDERSEN KirstineJunior Qualification Round
032BNIELSEN CamillaJunior Qualification Round
ESTESTONIA
041BPEET KristelJunior Qualification Round
040BTETSMANN MarisJunior Qualification Round
042BTUKK LauraJunior Qualification Round
FRAFRANCE
040AGAUBIL MelanieJunior Qualification Round
038AGUY OceaneJunior Qualification Round
039ATELLIER ClémenceJunior Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
028BHENDERSON-HIRST EvaJunior Qualification Round
030BPIPER EleanorJunior Qualification Round
029BPITMAN BryonyJunior Qualification Round
031BWARNER ElizabethJunior Qualification Round
GERGERMANY
037CINCERTI LisaJunior Qualification Round
043BTARTLER ElisaJunior Qualification Round
036CWLECKE CelinaJunior Qualification Round
ITAITALY
037BANDREOLI TatianaJunior Qualification Round
039BBOARI LucillaJunior Qualification Round
038BGIACCHERI TanyaJunior Qualification Round
036BLANDI VanessaJunior Qualification Round
POLPOLAND
030CJUSZCZUK GloriaJunior Qualification Round
031CKOCAJ MarlenaJunior Qualification Round
029CTOBOLEWSKA AnnaJunior Qualification Round
028CZYZANSKA SylwiaJunior Qualification Round
ROUROMANIA
033CAMAIESTROAIE Simona PetronelaJunior Qualification Round
032CSBIERA Madalina MariaJunior Qualification Round
RUSRUSSIA
031ADORZHIEVA BalzhinJunior Qualification Round
028AGOMBOEVA SvetlanaJunior Qualification Round
030APLOTNIKOVA TatianaJunior Qualification Round
029ASHEGOLKOVA VladislavaJunior Qualification Round
SUISWITZERLAND
032AFUSEK OlgaJunior Qualification Round
SWESWEDEN
035CLINDSTRÖM MoaJunior Qualification Round
034CLOORENTS CherylJunior Qualification Round
TURTURKEY
039CANAGOZ YaseminJunior Qualification Round
038CAYCAN Fatma BuketJunior Qualification Round
040CCOSKUN GulnazJunior Qualification Round
UKRUKRAINE
034ACHYBISOVA YevheniiaJunior Qualification Round
036AHNYP SolomiyaJunior Qualification Round
035APARKHOMENKO AnnaJunior Qualification Round
037ATRAPEZNIKOVA SolomiyaJunior Qualification Round
RCMRecurve Cadet Men
Target
Rank
Name
Ses.
AUTAUSTRIA
023CDAXBÖCK DieterCadet Qualification Round
020CSCHOENFELLNER NoahCadet Qualification Round
021CZIKA AlexanderCadet Qualification Round
AZEAZERBAIJAN
015CALLAHVERDIYEV FuadCadet Qualification Round
014CAMIROV NijatCadet Qualification Round
BELBELGIUM
007ACARBONETTI TheoCadet Qualification Round
005ACROLS ReinoutCadet Qualification Round
006ADE SMEDT JarnoCadet Qualification Round
004AROOS SennaCadet Qualification Round
BLRBELARUS
018CANDRYANAU UladzislauCadet Qualification Round
016CARLOU KanstantsinCadet Qualification Round
017CTSIARETA AntonCadet Qualification Round
BULBULGARIA
023BBANCHEV IvanCadet Qualification Round
021BPENDOV TodorCadet Qualification Round
024CTODOROV VaskoCadet Qualification Round
CROCROATIA
009ABARTOL VIDOVIĆ KarloCadet Qualification Round
CZECZECH REPUBLIC
008AKRESALA JosefCadet Qualification Round
DENDENMARK
014ASTAUDT OliverCadet Qualification Round
ESTESTONIA
023AOUN HendrikCadet Qualification Round
024AREIDMA RobinCadet Qualification Round
022BTOUART DevonCadet Qualification Round
FRAFRANCE
016AJACQUEY ClementCadet Qualification Round
015ALECAT FlorentinCadet Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
007BPERKINS Arron LouisCadet Qualification Round
005BREID JacobCadet Qualification Round
006BTATE JonathanCadet Qualification Round
004BWISE AlexCadet Qualification Round
GERGERMANY
019CPOTRAFKE MatthiasCadet Qualification Round
024BVETTER JonathanCadet Qualification Round
022CWIESER MoritzCadet Qualification Round
GREGREECE
017BARVANITIDIS - LYKOKAS FilipposCadet Qualification Round
016BSPATALAS AristeidisCadet Qualification Round
ITAITALY
005CFABRIZZI FedericoCadet Qualification Round
007CGUERRA SimoneCadet Qualification Round
004CLOVO NiccolòCadet Qualification Round
006CMASIERO PierpaoloCadet Qualification Round
LATLATVIA
014BBLAZE DavisCadet Qualification Round
015BKONONOVS GlebsCadet Qualification Round
LUXLUXEMBOURG
009CKLEIN JoeCadet Qualification Round
MDAMOLDOVA
012ABUDECI CezarCadet Qualification Round
011ADINDA StanislavCadet Qualification Round
010AMIRON RomanCadet Qualification Round
013ATROSTENETCHI AlexeiCadet Qualification Round
NEDNETHERLANDS
018AGROOT WASSINK ChrisCadet Qualification Round
017AREINDERS BrianCadet Qualification Round
019AVAES DamianCadet Qualification Round
ROUROMANIA
012BBUZILA Las TudorCadet Qualification Round
010BFRAI CosminCadet Qualification Round
011BRUSU MihaiCadet Qualification Round
013BSBIERA Cosmin ValentinCadet Qualification Round
RUSRUSSIA
020BCHEREMISKIN StanislavCadet Qualification Round
019BRUKHULLA Nabill AkhmadCadet Qualification Round
018BSUSHKEEV NaidanCadet Qualification Round
SLOSLOVENIA
008CJAGER MaticCadet Qualification Round
SUISWITZERLAND
009BCHOFFAT ValentinCadet Qualification Round
SVKSLOVAKIA
022AFRANCU OndrejCadet Qualification Round
020AIVAN DavidCadet Qualification Round
021ASRDOS ViliamCadet Qualification Round
UKRUKRAINE
010CKOZHOKAR IvanCadet Qualification Round
013COLEKSANDR PantsyruCadet Qualification Round
012COVCHYNNIKOV ArtemCadet Qualification Round
011CRUBAN ViktorCadet Qualification Round
RCWRecurve Cadet Women
Target
Rank
Name
Ses.
AUTAUSTRIA
029CBROECKX Anna-MariaCadet Qualification Round
AZEAZERBAIJAN
036BGASIMOVA OzayCadet Qualification Round
035BZAMANOVA NazrinCadet Qualification Round
BELBELGIUM
037BSTEYNEN LotteCadet Qualification Round
038BVAN DEN BULCK RaniCadet Qualification Round
BLRBELARUS
046AAKSIANIUK KatsiarynaCadet Qualification Round
045AKAZLOUSKAYA KarynaCadet Qualification Round
041APUGACH DaryaCadet Qualification Round
CROCROATIA
032CGOLENKO PaolaCadet Qualification Round
034CKOVAČIĆ TihanaCadet Qualification Round
033CMOCINIC PaulaCadet Qualification Round
CZECZECH REPUBLIC
036AGRAPOVA KlaraCadet Qualification Round
037ASKARKOVA ZuzanaCadet Qualification Round
ESTESTONIA
038ALILIENTHAL TriinuCadet Qualification Round
039APOLLUMAE AlexandraCadet Qualification Round
040ATAMMAR LiisiCadet Qualification Round
FINFINLAND
029BRUUSKANEN AleksandraCadet Qualification Round
FRAFRANCE
038CBARBELIN LisaCadet Qualification Round
039CKACZMARECK ElodieCadet Qualification Round
040CTOURAINE-HELIAS KylaCadet Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
033BGOTT AmyCadet Qualification Round
032BPIPER LouisaCadet Qualification Round
031BROGERS TheaCadet Qualification Round
034BTROMANS-ANSELL AlyssiaCadet Qualification Round
GERGERMANY
044CFERNITZ MarleneCadet Qualification Round
045BSCHWARZ CharlineCadet Qualification Round
046BSCHWEER Lea MarieCadet Qualification Round
GREGREECE
041CAVGERINAKI EvangeliaCadet Qualification Round
042CKATSAITI AnastasiaCadet Qualification Round
043CNANOU LidaCadet Qualification Round
ITAITALY
043BCOEREZZA Elisa EsterCadet Qualification Round
044BHERVAT KarenCadet Qualification Round
042BROLANDO AikoCadet Qualification Round
LATLATVIA
031ASKELTONA VendijaCadet Qualification Round
LIELIECHTENSTEIN
030AZACHARIAS AnjaCadet Qualification Round
MDAMOLDOVA
032AGATCO MilenaCadet Qualification Round
035ALUPAN DariaCadet Qualification Round
033AMIRON ElisavetaCadet Qualification Round
034AVOROBIOVA AnnaCadet Qualification Round
NEDNETHERLANDS
043ADONNERS KyraCadet Qualification Round
042AVAN DER WINKEL LauraCadet Qualification Round
044AWINKLER YaëlCadet Qualification Round
POLPOLAND
028CJURASZ KarolinaCadet Qualification Round
026CPINTAK PaulinaCadet Qualification Round
025CSWIECKA WeronikaCadet Qualification Round
027CWYKA MelaniaCadet Qualification Round
ROUROMANIA
026AAMAIESTROAIE MadalinaCadet Qualification Round
025AFECIORU Ilinca AndreeaCadet Qualification Round
028AILICA AdinaCadet Qualification Round
029AMIKLOS BeatriceCadet Qualification Round
RUSRUSSIA
035CBUDAZHAPOVA TuianaCadet Qualification Round
037CKHARITONOVA ViktoriaCadet Qualification Round
036CSHARIPOVA ElinaCadet Qualification Round
SLOSLOVENIA
030BJURCA NalaCadet Qualification Round
SUISWITZERLAND
031CGRANGER LeelooCadet Qualification Round
030CJENNY CoralieCadet Qualification Round
SVKSLOVAKIA
041BBARANKOVA DenisaCadet Qualification Round
039BCIZMAROVA ViktoriaCadet Qualification Round
040BTRNAVSKA NikolCadet Qualification Round
UKRUKRAINE
027BKOMAROVA OleksandraCadet Qualification Round
028BNAUMOVA ZhannaCadet Qualification Round
026BONYSHKEVYCH KatrinCadet Qualification Round
025BRUSIN IrynaCadet Qualification Round
CJMCompound Junior Men
Target
Rank
Name
Ses.
AUTAUSTRIA
059BHEINCZ StefanJunior Qualification Round
060BWIENER NicoJunior Qualification Round
BELBELGIUM
059CPOELMANS NielsJunior Qualification Round
CROCROATIA
055CBUDEN DomagojJunior Qualification Round
056CSIMIC FilipJunior Qualification Round
057CVAVRO MarioJunior Qualification Round
DENDENMARK
058COLSEN SimonJunior Qualification Round
ESTESTONIA
054BPUUSEPP KristjanJunior Qualification Round
FRAFRANCE
052CBECQUET LucasJunior Qualification Round
051CHAUDIQUET YannJunior Qualification Round
050CTOMBUL AlexisJunior Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
052AHAMILTON DeanJunior Qualification Round
053AHOWSE JamesJunior Qualification Round
051APEAKE LiamJunior Qualification Round
050ARALLS LukeJunior Qualification Round
GERGERMANY
057ABENZ TobiasJunior Qualification Round
058AHOLLAS LeonJunior Qualification Round
056AKRIPPENDORF TimJunior Qualification Round
ITAITALY
052BBOGGIATTO AlexJunior Qualification Round
051BFESTI ManuelJunior Qualification Round
053BMIOR VivianoJunior Qualification Round
050BSUT JesseJunior Qualification Round
LUXLUXEMBOURG
055ABEGA TimoJunior Qualification Round
NEDNETHERLANDS
054AVERWOERDT MaxJunior Qualification Round
POLPOLAND
053CSZELAG FilipJunior Qualification Round
ROUROMANIA
055BRUSU ValentinJunior Qualification Round
RUSRUSSIA
059AKRYLOV PavelJunior Qualification Round
SLOSLOVENIA
054CMODIC StasJunior Qualification Round
SVKSLOVAKIA
060ADUBASAK MartinJunior Qualification Round
SWESWEDEN
058BARLEFUR-WÄLLSTEDT, MarcusJunior Qualification Round
057BBORGSTROM HampusJunior Qualification Round
056BHEDENVANG RobinJunior Qualification Round
CJWCompound Junior Women
Target
Rank
Name
Ses.
BELBELGIUM
047BPRESENT PatriciaJunior Qualification Round
DENDENMARK
049BRASMUSSEN SashaJunior Qualification Round
ESTESTONIA
045CHOIM EmilyJunior Qualification Round
044CILVES KristiJunior Qualification Round
046CJAATMA LisellJunior Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
045ACARPENTER IsabelleJunior Qualification Round
047ALENNON RebeccaJunior Qualification Round
046AMOON SarahJunior Qualification Round
044ASARGEANT BayleyJunior Qualification Round
GERGERMANY
049AWENZL JenniferJunior Qualification Round
ITAITALY
046BBENZINI EricaJunior Qualification Round
045BRET SaraJunior Qualification Round
044BTOZZI AuroraJunior Qualification Round
NEDNETHERLANDS
047CGROENEVELD EvelienJunior Qualification Round
ROUROMANIA
048AALBU StefanaJunior Qualification Round
RUSRUSSIA
048BKOSTINA YuliaJunior Qualification Round
CCMCompound Cadet Men
Target
Rank
Name
Ses.
AUTAUSTRIA
059ADAXBÖCK MatthiasCadet Qualification Round
BELBELGIUM
056BDELLEMANS BjarneCadet Qualification Round
055BFREDERICKX JoranCadet Qualification Round
054BOSNOWSKI SébastienCadet Qualification Round
CROCROATIA
060AVUJANIC LorenzoCadet Qualification Round
DENDENMARK
058BRASMUSSEN SuneCadet Qualification Round
ESTESTONIA
060BJAATMA RobinCadet Qualification Round
FRAFRANCE
059CGIRARD NicolasCadet Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
054ACARPENTER AdamCadet Qualification Round
055ATHOMAS-PRAUSE KaiCadet Qualification Round
056AWALSH JakeCadet Qualification Round
057AWONG MatthewCadet Qualification Round
ITAITALY
057BABBATI GiovanniCadet Qualification Round
LATLATVIA
057CBENSONS HaraldsCadet Qualification Round
LIELIECHTENSTEIN
058AZACHARIAS StefanCadet Qualification Round
ROUROMANIA
056CVLAD TeodorCadet Qualification Round
RUSRUSSIA
058CRAKHIMOV EmilCadet Qualification Round
060CSHENKHOROV SergeiCadet Qualification Round
SUISWITZERLAND
055CVALLARO AndreaCadet Qualification Round
054CVARONE JustinCadet Qualification Round
CCWCompound Cadet Women
Target
Rank
Name
Ses.
CROCROATIA
052AMLINARIC AmandaCadet Qualification Round
CZECZECH REPUBLIC
051CZIKMUNDOVA MartinaCadet Qualification Round
DENDENMARK
050BANDERSEN Sasha HaagenCadet Qualification Round
ESTESTONIA
048BLIPPAND Hanna LiinaCadet Qualification Round
049BPAAS Meeri-MaritaCadet Qualification Round
047BPUUSEPP KarolinCadet Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
049AANNISON LaylaCadet Qualification Round
048ACODLING MaddisonCadet Qualification Round
050AMASON LucyCadet Qualification Round
047ASMITH HollieCadet Qualification Round
ITAITALY
047CALBERTI CamillaCadet Qualification Round
049CBAZZICHETTO ElisaCadet Qualification Round
048CRONER ElisaCadet Qualification Round
LATLATVIA
051BGRINVALDE JanetaCadet Qualification Round
ROUROMANIA
053ADANILET AncaCadet Qualification Round
RUSRUSSIA
052CKOROLEVA ElizavetaCadet Qualification Round
053BKUZOVKINA AlinaCadet Qualification Round
SUISWITZERLAND
050CHUNSPERGER JanineCadet Qualification Round
SVKSLOVAKIA
051AVILIMOVA VeronikaCadet Qualification Round