The Archery GB Junior National Indoor Championships 2016 The Archery GB Junior National Indoor Championships 2016
Archery GB (AGB)
Stoneleigh NAEC, Warwickshire, CV8 2LZ, from 03-12-2016 to 3-12-2016
The Archery GB Junior National Indoor Championships 2016
Class & Division Result List - Individual
 
Recurve - Section 1 - Junior Gentlemen U18 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1WISE Alex908B of Walker297/ 1298/ 15956055
2VOBE Ollie462Deben AC294/ 2291/ 35856046
3TATE Jonathan474Clacton A294/ 2290/ 45846044
4PINDER Ryan57Radnor Foresters287/ 8295/ 25826044
5ROWE Alex656Mounts Bay AC288/ 6289/ 55776039
6BODY Alex464West Essex B286/ 9288/ 65746037
7DONALDSON Cameron907Cleadon A289/ 5283/ 95726034
8LESSIMORE Matthew79Llantarnam AC289/ 4282/105716035
9CHARLESWORTH Marc1875Young A of Angmering288/ 7282/125706032
10HARPER Rhys2327Gronant B284/10284/ 85686035
11MADDISON Will2013Norton A280/13287/ 75676030
12HODSON-WALKER Daniel1037Burton Bridge A284/11277/185616030
13TRAFFORD Joshua790Isle of Man AC276/19282/105586028
14STEVENSON Gregor1103Abbey A (Scotland)278/16279/145576029
15WITTON Tommy2403Forest Spirit A278/16278/165566027
16CAUGHEY Struan124Forres A279/15277/175566026
17COOKE Ieuan79Llantarnam AC279/14274/205536029
18RIDES Connor755Wolverhampton C of A280/12271/235516025
19YOUNG Sam1126The Castle A269/23282/135516020
20TOON Adam375Elswood B276/20273/215496023
21MACFADYEN Stewart-Lee3Archery GB269/22277/195466021
21WRIGHT Luca428Alton & Four Marks268/24278/155466021
23HARRIS Adam464West Essex B273/21272/225456019
24SLATER Lewis1892Nova B277/18258/255356016
25TAIT William121Shetland AC261/26269/245306018
26COATHUP Jack731Meriden AC259/27258/255176016
27BARNES James279Fakenham B268/24249/285176015
28STRAW Ben2273Aequus A258/28244/305026012
29HUGHES Joseph729Royal Leamington Spa245/30251/274966013
30ELMS Christopher731Meriden AC230/31244/294746017
31PHILPOTT Bradley1952Sittingbourne Community Coll.247/29224/32471597
32BANNISTER Daniel788The Audco A224/32232/31456604
33STINSON Andrew3Archery GB185/33187/33372595
Recurve - Section 2 - Junior Ladies U18 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1WARNER Lizzie1014Kirby Muxloe AC289/ 1293/ 15826044
2MURRAY-LOPEZ Andrea1297Ballyvally A286/ 3285/ 35716038
3GOTT Amy993Silver Spoon B288/ 2280/ 55686033
4TINKER Megan841Dearne Valley AC276/ 6283/ 45596030
5HOMER Natasha2113Brighton B282/ 4273/ 95556026
6JEWKES Lauryn1036Derbyshire AC269/12286/ 25555926
7LEE Isabel1500Netherhall A276/ 7273/ 85496023
8ORME Asha618Supermarine B274/ 9275/ 65496020
9BANN Lauren469Rayleigh Town AC281/ 5266/165476022
10D'ARCY Eugenia3Archery GB273/10272/105456026
11PASCALL Monique755Wolverhampton C of A270/11271/125416021
12LILLY Anne483Braintree B275/ 8260/185356023
13GREEN Jodie225Ditchling AC263/13271/135346014
14POCOCK Jade547Bath A260/15272/115326016
15HENDERSON Kiera225Ditchling AC261/14267/145286015
16MCDONALD Aimee469Rayleigh Town AC256/18267/155236013
17MARYON Georgia873Nethermoss A244/22274/ 75186020
18LOBBAN Karen121Shetland AC256/16259/205156013
19CULLY Emma403Waterside A251/20263/175146011
20DALES Catherine837B of Leeds249/21260/195096014
21PLUMMER Georgia464West Essex B251/19257/215086010
22DITCHBURN Brooklyn1945Sleaford Maltsters256/16251/225076014
23MYERS-BENNETT Alexandra860Wigan & Orrell A239/24227/24466586
24BOAD Claire729Royal Leamington Spa238/25224/264626011
25CARTWRIGHT Mary786Long Mynd A218/26228/23446604
26HEMINGWAY Niamh729Royal Leamington Spa213/27225/25438604
27TUCKER Paige1246Deer Park A Ltd207/28219/27426591
28SAVERY Alys729Royal Leamington Spa242/23179/28421586
Recurve - Section 3 - Junior Gentlemen U16 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1REID Jacob782Telford A294/ 1283/ 45776039
1SEEZ Joe197Penicuik A291/ 2286/ 25776039
3PERKINS Louis993Silver Spoon B286/ 3290/ 15766038
4THOMPSON Daniel938B of Bruntwood282/ 4284/ 35666030
5BARRETT-REES Finnlay1654Blandy Jenkins A281/ 6281/ 65626028
6DANIEL Benjamin815St Georges AC279/ 9282/ 55616031
7GORDON-BROWN Ollie252Royal Richmond AC276/16281/ 65576024
8DAVIES Mark697Evesham AC276/14280/ 95566026
9BUCKINGHAM Oliver788The Audco A281/ 5273/155545932
10BARRETT-REES Jakob1654Blandy Jenkins A280/ 7273/145536024
11GORE Will1246Deer Park A Ltd278/11274/125526021
12WOODGATE James246Woking AC275/17275/105506026
13BODEN Jacob993Silver Spoon B279/ 8271/195506024
14SETCHFIELD Hayden2229Sagittarii279/10270/215496024
15TUCKER Jack1945Sleaford Maltsters276/14273/135496023
16COOPER Jason462Deben AC265/21280/ 85456030
17STOCKS Luke1321Danum A274/18271/205456020
18THOMASSON Adam780Bowbrook A277/12266/255436017
19SKILTON Piers1561Blue Arrows AC270/20272/165426022
20HARRIS Max1500Netherhall A276/13266/265426019
21SCOTT Finlay786Long Mynd A270/19272/185425928
22GOBY-TAYLOR Radley369Howard B AC265/22275/105406020
23POWELL Jack79Llantarnam AC265/22269/235346016
24HARRISON Alexander526B of Burleigh253/27272/175256015
25DACE Daniel1500Netherhall A258/25267/245255925
26PORTER Matthew2241Bicester A261/24260/285216013
27GROOM Ned2111Winchester College250/28269/225196017
28SMITH Nathan731Meriden AC256/26257/295136014
29VAUGHAN Matthew692Redhill A250/29261/275116013
30JAMES Jordan1011Soar Valley A242/30237/304796014
31SMITH Joshua1708Gordano Valley A237/33237/31474603
32LEDWICK Hayden1349Eagle B240/32230/34470604
33ENNELS-SMITH Tynan1952Sittingbourne Community Coll.240/31224/35464609
33EPPLER Soren263Chessington B233/34231/33464609
35HALSALL Anthony1952Sittingbourne Community Coll.218/35234/32452606
36DEVLIN Jamie515B of Warfield214/36211/36425606
37HAWES Callum1973Hemel Hempstead A103/37152/37255482
Recurve - Section 4 - Junior Ladies U16 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 3)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1PAUL Ruby989A of Raunds285/ 2291/ 15766040
2LLEWELLYN-SMITH Charlotte788The Audco A291/ 1278/ 45696034
3MCCLEERY Charlotte2201East Belfast AC284/ 4280/ 25646029
4ROGERS Thea79Llantarnam AC285/ 2278/ 35636031
5PETERS Molly1246Deer Park A Ltd283/ 5274/ 55576026
6CROUCH Natasha330Thanet AC277/ 8271/ 75486027
7JAMES Hannah656Mounts Bay AC282/ 6266/105486024
8COLE Eleanor252Royal Richmond AC277/ 8271/ 95486020
9BRYER Megan1297Ballyvally A269/10273/ 65426019
10EVANS Hannah526B of Burleigh278/ 7259/155376018
10SCOULAR Kirsten1261Balbardie A266/12271/ 85376018
12CRIPPS Paige2241Bicester A269/11263/115326015
13BURDETT Nicole740Bowflights AC264/13261/135256017
14COSTALL Rhian778Hafren Foresters AC255/16262/125176013
15KELLETT Rebecca938B of Bruntwood253/18260/14513609
16HUGHES Heather873Nethermoss A254/17257/175116013
17CASTLE Sophie330Thanet AC251/20258/165096010
18MATKIN Eleanor1022B of Bristall256/15252/19508609
19COUGHLIN Emily1945Sleaford Maltsters258/14245/235036022
20RANDALL Rebecca1012Melton Mowbray AC248/22248/20496605
21HULSE Holly788The Audco A241/26255/18496593
22KNIGHT Raven-Corey464West Essex B247/23247/214946014
23FRETWELL Samantha2273Aequus A246/24246/22492606
24BUTTERFIELD Grace458Mayflower A249/21241/25490609
25STEVENSON Rebecca1952Sittingbourne Community Coll.242/25242/244845912
26TEDORE Grace469Rayleigh Town AC251/19223/334746010
27SALISBURY Aspen428Alton & Four Marks238/27236/28474606
28BARRETT-REES Grace1654Blandy Jenkins A235/30238/26473606
29HAMILTON Emily202Lasswade AC237/28231/31468599
30MCCORMICK Molly43Lisburn City AC235/29231/30466608
31SIMPSON Jasmine684Wyre Forest C of A230/32235/29465609
32BAUGHAN Jemima1807Frome Town A225/34238/27463601
33IRONS Chloe2489Buchan A233/31217/36450602
34LESSIMORE Molly79Llantarnam AC224/35221/34445604
35HULSE Jessica788The Audco A219/36224/32443593
36CRAKER Geogre1952Sittingbourne Community Coll.228/33207/37435601
37SPEDDING Alana1246Deer Park A Ltd200/38218/35418595
38HARPER Becky780Bowbrook A203/37203/38406593
39MCCORMICK Helen43Lisburn City AC164/40138/39302573
40RENTELL Caitlin515B of Warfield178/39115/40293492
Recurve - Section 5 - Junior Gentlemen U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1SPENCER-NICE Riley1246Deer Park A Ltd288/ 1284/ 15726036
2HASLAM Lewis1040Anchor B AC285/ 2273/ 25586031
3QUINTON Roman462Deben AC279/ 3272/ 45516025
4SUSCA Thomas938B of Bruntwood274/ 5267/ 65415827
5WHITMARSH Austin568Cheltenham A274/ 4265/ 75396018
6COSTANZA Marco1708Gordano Valley A268/ 6270/ 55386020
7WATKINS Kian1945Sleaford Maltsters263/ 8273/ 35366016
8MARTIN Sean3Archery GB267/ 7263/ 85306012
9O'CONNOR Stephen996Grimsby A254/ 9257/ 95116011
10MIDDLETON Jack692Redhill A233/11250/104836013
11THOMAS William1991Hingham B236/10232/11468597
12BOWMAN Daniel731Meriden AC203/13229/12432605
13WESTON Kieran2209Corby A203/14223/13426605
14MEDHURST Charlie692Redhill A203/14202/14405601
15AJRAOU Houdeyfa729Royal Leamington Spa213/12187/15400602
16JAQUES Luca841Dearne Valley AC186/16181/17367592
17COWNE GEMMELL Thorvald438Jolly A of H&W166/17187/16353576
Recurve - Section 6 - Junior Gentlemen U12 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1JOYCE Darragh544Burnham C of A264/ 1268/ 25326016
2BIRDSALL Samuel469Rayleigh Town AC253/ 3269/ 15226011
3PHILLIPS Oliver1654Blandy Jenkins A260/ 2257/ 35175916
4GRANDIN Barnaby515B of Warfield244/ 4238/ 5482605
5WRIGHT Harry988Duston B236/ 5242/ 44786012
6TATUM Tony908B of Walker218/ 6228/ 6446604
7BINNERSLEY Callum788The Audco A218/ 7225/ 7443587
8PARKER Alexander1246Deer Park A Ltd185/ 9186/ 8371580
9SMITH Joshua731Meriden AC187/ 8177/10364564
10SIMS Thomas2241Bicester A175/10181/ 9356574
11COWNE GEMMELL Solbjørn438Jolly A of H&W100/11101/11201471
Recurve - Section 7 - Junior Ladies U14 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1NEWBY Imogen483Braintree B276/ 2270/ 25466024
2AIKEN Caitlyn2489Buchan A278/ 1268/ 35466023
3ABDELHALIM Shaimaa313Bromley AC269/ 3267/ 45366021
4PEIRIS Himaaya1937Hillingdon Senior AC259/ 5276/ 15356018
5PALMER Freya684Wyre Forest C of A264/ 4261/ 75256014
6TITCHENER Niamh1967A of East Riding255/ 6263/ 55186014
7SPENCE Neve2209Corby A247/ 7257/ 8504609
8LEVITT Florence1500Netherhall A240/11261/ 65016010
9SHIELD Ella570Cleve A243/ 9254/10497609
10EASTON Rhiannon1210Noak Hill A241/10255/ 9496609
11PUNJABI Shauna263Chessington B239/12251/11490609
12TONKINSON Katie788The Audco A236/13251/12487605
13ASHTON Tilly790Isle of Man AC244/ 8234/144785911
14DEVLIN Hannah515B of Warfield221/18238/13459605
15HAMMOND Jessica246Woking AC233/14225/17458605
16HEALEY Lara1246Deer Park A Ltd225/17230/15455609
17RAWLINGS Lauren780Bowbrook A226/16229/16455608
18GORDON-BROWN Tori252Royal Richmond AC231/15162/22393586
19COSTALL Megan778Hafren Foresters AC184/20195/18379581
20ROGERS Lauren1892Nova B183/21192/19375592
21MACFADYEN Sophie3Archery GB207/19149/23356552
22GREENWOOD Jessica729Royal Leamington Spa175/23172/21347562
23BLAXALL Hannah788The Audco A168/24177/20345572
24PREECE Rosemary1246Deer Park A Ltd180/22147/24327581
25DONNELLY Toni3Archery GB162/25146/25308542
26DUNNE Molly1297Ballyvally A161/26145/26306521
27SANDAY Lucie979Targetcraft A97/28109/27206510
28GRAHAM Sophie1952Sittingbourne Community Coll.118/2777/28195481
Recurve - Section 8 - Junior Ladies U12 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1HEALEY Penny788The Audco A259/ 1268/ 15276019
2LANCASHIRE Lyla2209Corby A228/ 2241/ 2469605
3BELSHAW Emelia526B of Burleigh214/ 3191/ 6405576
4COWNE GEMMELL Liv-Astrid438Jolly A of H&W184/ 6201/ 4385594
5NORTHMORE Katherine729Royal Leamington Spa166/ 8215/ 3381604
6SEATON Holly1017B of Rutland190/ 4191/ 5381564
7MYERS-BENNETT Isabella860Wigan & Orrell A188/ 5187/ 7375592
8PETRE Emma2209Corby A183/ 7153/ 9336551
9GARDINER Hannah860Wigan & Orrell A151/10155/ 8306571
10JOYCE Molly544Burnham C of A152/ 9139/10291571
Compound - Section 1 - Junior Gentlemen U18 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1WALSH Jake1297Ballyvally A296/ 1297/ 15936053
2THOMAS-PRAUSE Kai210The High Weald AC293/ 2286/ 35796039
3PEAKE Liam924Warrington Sports Club A285/ 3283/ 55686028
4TAYLOR Alexander993Silver Spoon B279/ 8288/ 25676027
5JONES Griff759Stafford A281/ 5285/ 45666026
6WRIGHT Liam966Bramcote AC283/ 4281/ 65646025
7PHILPOTT Jake1952Sittingbourne Community Coll.280/ 6277/ 85576018
8DYER Luke375Elswood B276/11279/ 75556018
9EVANS Sam1422Celtic A279/ 7274/105536016
10BALL Zachary3Archery GB277/ 9276/ 95536014
11RELF Aaron694Malvern A277/ 9271/115486012
Compound - Section 2 - Junior Ladies U18 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1LOADER Victoria427Andover A282/ 2281/ 25636023
2GEDDES Robyn1322Lethen A283/ 1279/ 35626022
3WAYMAN Isobel1390Hinxworth AC276/ 3281/ 15576019
4AYLING Carla421Forest of Bere B264/ 4277/ 45415913
Compound - Section 3 - Junior Gentlemen U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1WONG Matthew1322Lethen A291/ 1287/ 15786038
2THOMAS Nathan214Worthing AC288/ 2287/ 15756035
3MCCONVILLE Paul1297Ballyvally A288/ 2285/ 35736034
4UZZELL Joshua1246Deer Park A Ltd282/ 4276/ 55586019
5GROOM Thomas1811Fellowship of the Bow274/ 6279/ 45536013
6TAYLOR David763Lichfield A278/ 5274/ 65526016
7HIRST Curtis119Links A241/ 7245/ 7486593
Compound - Section 4 - Junior Ladies U16 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1CLIFFORD Holly1246Deer Park A Ltd284/ 1285/ 15696029
2PETRE Iulia2209Corby A279/ 5281/ 25606022
3WENCH Makayla2081Banbury Cross A280/ 2278/ 35586019
4SHORT Emily458Mayflower A279/ 4275/ 45546020
5WILLIAMS Jasmin570Cleve A277/ 6270/ 55476015
6SHOVELLER Chloe1952Sittingbourne Community Coll.279/ 3265/ 85446018
7MEYRICK Sophie427Andover A274/ 7269/ 65435915
8PERRY Liana272Oxford A271/ 8267/ 7538607
9TAYLOR-THORN Cameron908B of Walker267/10264/ 9531608
10FLETCHER Harriet697Evesham AC267/10263/10530605
11BOTT Millie979Targetcraft A266/12262/11528609
12STOCKS Hannah1321Danum A268/ 9257/12525598
Compound - Section 5 - Junior Gentlemen U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1RAWDIN-JONES Steffan1654Blandy Jenkins A257/ 1267/ 1524608
2PINDER Robert57Radnor Foresters255/ 2260/ 3515605
3BARNES Freddie871Rochdale C of A252/ 4263/ 2515603
4LANCASHIRE Finley2209Corby A255/ 2242/ 4497586
5LANE Thomas966Bramcote AC230/ 5218/ 5448592
6BALL Cameron3Archery GB185/ 6188/ 6373580
Compound - Section 6 - Junior Gentlemen U12 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 3)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1RIDDING Dru2411Millom A278/ 1278/ 15566019
2EDE Elliot547Bath A270/ 2272/ 2542606
3MARSHALL Thomas2209Corby A263/ 3265/ 35285815
4BOTTLE Harry1528Lugg Valley C of A250/ 4235/ 4485601
Compound - Section 7 - Junior Ladies U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1BRYAN Jenny966Bramcote AC278/ 1277/ 25556016
2EDE Bethany547Bath A275/ 2278/ 15536016
3A'BEAR Chloe1246Deer Park A Ltd272/ 3269/ 3541607
4MILLAR Freya224Eastbourne A L.S.C.261/ 4264/ 4525604
Compound - Section 8 - Junior Ladies U12 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1CRAVEN Matilda2082North End A268/ 1265/ 1533608
2DICKENS Isis1020Nuneaton A248/ 2236/ 3484604
3GROOM Eve1811Fellowship of the Bow241/ 3239/ 2480604
4TITCHENER Orlaith1967A of East Riding212/ 4178/ 4390572
Longbow - Section 3 - Junior Gentlemen U16 [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1HOMEWOOD Samuel1952Sittingbourne Community Coll.143/ 1153/ 1296591
Longbow - Section 4 - Junior Ladies U16 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 3)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1ENNELS-SMITH Rayelle1952Sittingbourne Community Coll.129/ 1128/ 1257442
2RAWDIN-JONES Cyra1654Blandy Jenkins A96/ 265/ 2161382
Longbow - Section 5 - Junior Gentlemen U14 [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1KELLETT Samuel938B of Bruntwood167/ 1152/ 1319571
Longbow - Section 6 - Junior Gentlemen U12 [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1RAWDIN-JONES Owen1654Blandy Jenkins A104/ 1103/ 1207391
Longbow - Section 7 - Junior Ladies U14 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1ELLIOTT Rosie828Chantry B Rotherham193/ 1217/ 1410602
2GREEN Lara1952Sittingbourne Community Coll.50/ 276/ 2126300
Longbow - Section 8 - Junior Ladies U12 [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1CHOPPING Amethyst662Exeter C of A153/ 1138/ 1291541
2RAWLINGS Anja780Bowbrook A125/ 2106/ 2231452
Barebow - Section 1 - Junior Gentlemen U18 [After 60 Arrows (Session: 1) - After 60 Arrows (Session: 3)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1SMITH Ollie462Deben AC254/ 1259/ 15136024
2SEABURY John780Bowbrook A237/ 2237/ 2474609
3FINDLAY Cameron1952Sittingbourne Community Coll.199/ 3222/ 3421601
4CORK James1952Sittingbourne Community Coll.192/ 4189/ 4381595
5SUMMERS Jack1952Sittingbourne Community Coll.95/ 5120/ 5215422
Barebow - Section 2 - Junior Ladies U18 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1GIBSON Ella1246Deer Park A Ltd253/ 2262/ 1515608
2BALL Elisa262Cmo B259/ 1254/ 25136015
3NORWOOD Megan2435Oxfordshire Army Cadet Force A183/ 3200/ 3383594
4GARRETT Sophie428Alton & Four Marks160/ 4187/ 4347575
5SUMMERS Morgan1952Sittingbourne Community Coll.110/ 5137/ 5247540
6AXTEN Emily1952Sittingbourne Community Coll.50/ 656/ 6106300
Barebow - Section 3 - Junior Gentlemen U16 [After 60 Arrows]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1STEW Harry1952Sittingbourne Community Coll.214/ 1228/ 1442606
2WARNER Joseph1952Sittingbourne Community Coll.108/ 2116/ 2224491
Barebow - Section 4 - Junior Ladies U16 [After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1CHILCOTT Becky788The Audco A251/ 1257/ 1508607
2WILKINSON Maisie1004Ivanhoe A232/ 2170/ 2402596
3COLENUTT Imogen1246Deer Park A Ltd175/ 3156/ 5331551
4DAVIES Amy1952Sittingbourne Community Coll.160/ 4166/ 4326544
5WOODCOCK Jessica1952Sittingbourne Community Coll.154/ 5141/ 6295533
6GUSCOTT Abbie1952Sittingbourne Community Coll.126/ 6167/ 3293583
Barebow - Section 5 - Junior Gentlemen U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1FYFE Dylan938B of Bruntwood198/ 1150/ 1348571
2PHILLPOTT Owen1952Sittingbourne Community Coll.132/ 299/ 2231461
Barebow - Section 6 - Junior Gentlemen U12 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1RICHARDS Alfie220Hellingly AC216/ 1203/ 2419602
2BIRDSALL Harvey469Rayleigh Town AC180/ 2204/ 1384592
3AJRAOU Zeyd729Royal Leamington Spa140/ 3195/ 3335553
4ORTON Patrick731Meriden AC128/ 4157/ 4285550
Barebow - Section 7 - Junior Ladies U14 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1ROSE Phoebe1946Mere A217/ 1227/ 1444602
2EBURY Kelsey1952Sittingbourne Community Coll.108/ 2141/ 2249512
3INGRAM Alice1952Sittingbourne Community Coll.96/ 3101/ 3197432
Barebow - Section 8 - Junior Ladies U12 [After 60 Arrows (Session: 3) - After 60 Arrows (Session: 2) - After 60 Arrows (Session: 1)]
Pos.
Athlete
Country or State Code
20y-1
20y-2
Total
Hits
Golds
1RAMIREZ Aliyah427Andover A205/ 1213/ 1418606
2ROBERTSON Meghan263Chessington B157/ 2171/ 2328582
3ABDELHALIM Amina313Bromley AC157/ 3129/ 3286543
4HUGHES Fay1004Ivanhoe A109/ 5128/ 4237490
5BUZZLE Olivia1973Hemel Hempstead A151/ 472/ 7223502
6COLEGATE Ellie-Marie1952Sittingbourne Community Coll.51/ 690/ 6141311
7STANTON Tammy1952Sittingbourne Community Coll.27/ 892/ 5119300
8WARNER Lily1952Sittingbourne Community Coll.42/ 737/ 879220