Hyundai Archery World Cup - Stage 2 Hyundai Archery World Cup Stage 2
World Archery (WA)
Medellin (COL), from 10-05-2016 to 15-05-2016
Hyundai Archery World Cup - Stage 2
Entries by Country
 
ARGARGENTINA
Name
Target
Event
Session
BOG Gonzalo39ARecurve MenQualification Round
CARDENAS Fabian38ARecurve MenQualification Round
ESCALANTE Ignacio40ARecurve MenQualification Round
GONZALEZ BRIOZZO Maria Eugenia8BCompound WomenQualification Round
SALINAS Nelson Fabio13BCompound MenQualification Round
TISOCCO Tomas41ARecurve MenQualification Round
BOLBOLIVIA
Name
Target
Event
Session
GAMARRA Jose Luis35DRecurve MenQualification Round
JORDAN Pablo36DRecurve MenQualification Round
PALACIOS Roberto37DRecurve MenQualification Round
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
ABREU Luccas18CCompound MenQualification Round
ACQUESTA Michelle44BRecurve WomenQualification Round
CANETTA GOBBI Marina45BRecurve WomenQualification Round
DA SILVA COSTA FILHO Marcelo28BRecurve MenQualification Round
DALMEIDA Marcus27BRecurve MenQualification Round
DOS SANTOS Ane Marcelle43BRecurve WomenQualification Round
DOS SANTOS Roberval19CCompound MenQualification Round
ESPOSITO MELETI Gisele7ACompound WomenQualification Round
GOGEL Jane Karla6ACompound WomenQualification Round
NIKITIN Sarah42BRecurve WomenQualification Round
OLIVEIRA Bernardo26BRecurve MenQualification Round
REZENDE XAVIER Daniel25BRecurve MenQualification Round
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
CHENIER Virginie50BRecurve WomenQualification Round
DUENAS Crispin27DRecurve MenQualification Round
DUPUIS Alexandre19ACompound MenQualification Round
NGUYEN Hamilton28DRecurve MenQualification Round
RIVEST-BUNSTER Patrick25DRecurve MenQualification Round
THIFFEAULT PICARD Georcy-Stephanie51BRecurve WomenQualification Round
VRAKKING Kateri52BRecurve WomenQualification Round
XUEREB Brandon26DRecurve MenQualification Round
CHICHILE
Name
Target
Event
Session
AGUILAR GIMPEL Andres20ARecurve MenQualification Round
AGUILAR GIMPEL Guillermo23ARecurve MenQualification Round
PEREZ ALVAREZ Felipe21ARecurve MenQualification Round
SOTO Ricardo22ARecurve MenQualification Round
CHNPR CHINA
Name
Target
Event
Session
CAO Hui46CRecurve WomenQualification Round
CUI Yuanyuan48CRecurve WomenQualification Round
GU Xuesong31DRecurve MenQualification Round
QI Yuhong49CRecurve WomenQualification Round
REN Jinke34DRecurve MenQualification Round
WANG Dapeng32DRecurve MenQualification Round
WU Jiaxin47CRecurve WomenQualification Round
XING Yu33DRecurve MenQualification Round
COLCOLOMBIA
Name
Target
Event
Session
ANGEL LOPEZ Alejandro11BCompound MenQualification Round
BETANCUR Daniel38BRecurve MenQualification Round
BRAVO Aura Maria4BCompound WomenQualification Round
CARDONA Camilo Andres10BCompound MenQualification Round
CONTRERAS Valentina45CRecurve WomenQualification Round
LOPEZ Sara3BCompound WomenQualification Round
MARCEN Maja1BCompound WomenQualification Round
MUNOZ Daniel9BCompound MenQualification Round
OSPINA Jose Carlos12BCompound MenQualification Round
PILA Andres39BRecurve MenQualification Round
PINEDA Daniel Felipe41BRecurve MenQualification Round
RAMIREZ Estiven40BRecurve MenQualification Round
RENDON Ana Maria42CRecurve WomenQualification Round
SANCHEZ Natalia43CRecurve WomenQualification Round
SEPULVEDA Maira Alejandra44CRecurve WomenQualification Round
USQUIANO Alejandra2BCompound WomenQualification Round
CUBCUBA
Name
Target
Event
Session
FRANCO Hugo35BRecurve MenQualification Round
PUENTES Adrian36BRecurve MenQualification Round
RODRIGUEZ Elizabeth52DRecurve WomenQualification Round
SARDUY Maydenia50DRecurve WomenQualification Round
STEVENS Juan Carlos37BRecurve MenQualification Round
VALDES Rosmery51DRecurve WomenQualification Round
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
DAMSBO Martin16BCompound MenQualification Round
DARUM Andreas14BCompound MenQualification Round
HANSEN Stephan15BCompound MenQualification Round
SONNICHSEN Sarah7CCompound WomenQualification Round
DOMDOMINICAN REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
ACOSTA Angelo18ACompound MenQualification Round
ALFONSECA Andres29ARecurve MenQualification Round
CAMILO Yessica55ARecurve WomenQualification Round
ECUECUADOR
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ Jose33ARecurve MenQualification Round
CHAVEZ German30ARecurve MenQualification Round
TOLEDO Christian31ARecurve MenQualification Round
VARGAS Kevin32ARecurve MenQualification Round
ESAEL SALVADOR
Name
Target
Event
Session
HERNANDEZ Rigoberto17DCompound MenQualification Round
HERNANDEZ Roberto19DCompound MenQualification Round
TICAS Oscar24ARecurve MenQualification Round
VELIZ Miguel Angel18DCompound MenQualification Round
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
ALVARINO GARCIA Miguel20DRecurve MenQualification Round
BLAZQUEZ Alberto18BCompound MenQualification Round
FERNANDEZ Antonio23DRecurve MenQualification Round
LOPEZ Ramon17BCompound MenQualification Round
MARCOS Andrea8DCompound WomenQualification Round
PIFARRE Miguel Angel22DRecurve MenQualification Round
RODRIGUEZ Juan I.21DRecurve MenQualification Round
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
ANTOINE Thomas39DRecurve MenQualification Round
DE MATOS Laure5DCompound WomenQualification Round
DELOBELLE Fabien10DCompound MenQualification Round
DOUSSOT Christophe12DCompound MenQualification Round
GENET Dominique9DCompound MenQualification Round
MULOT Florent38DRecurve MenQualification Round
PEINEAU Sebastien11DCompound MenQualification Round
PLIHON Pierre40DRecurve MenQualification Round
THOMAS Solenne41CRecurve WomenQualification Round
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
WINTER Karina50ARecurve WomenQualification Round
GUAGUATEMALA
Name
Target
Event
Session
CASTRO ROJAS Diego Andrés30CRecurve MenQualification Round
FLOSSBACH Thomas Alexander29CRecurve MenQualification Round
VALENCIA SÁNCHEZ Esmeralda Yesenia41DRecurve WomenQualification Round
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
BORO Himani49BRecurve WomenQualification Round
BORO Sanjay31BRecurve MenQualification Round
DHAYAL Khushbu3ACompound WomenQualification Round
JADHAV Pravin34BRecurve MenQualification Round
KAUR Prabhjot4ACompound WomenQualification Round
KAUR Satbir47BRecurve WomenQualification Round
PAONAM Lily Chanu2ACompound WomenQualification Round
PAREEK Sarvesh9ACompound MenQualification Round
PREETI 48BRecurve WomenQualification Round
RAI Tarundeep32BRecurve MenQualification Round
SHENDE Purvasha Sudhir1ACompound WomenQualification Round
SINGH Gurwinder12ACompound MenQualification Round
SRITHER Chinna Raju10ACompound MenQualification Round
SWANSI Binod33BRecurve MenQualification Round
VAIDWAN Madhu46BRecurve WomenQualification Round
VERMA Abhishek11ACompound MenQualification Round
IRQIRAQ
Name
Target
Event
Session
ALMASHHADANI Fatimah8CCompound WomenQualification Round
ISVVIRGIN ISLANDS, US
Name
Target
Event
Session
ABERNATHY Anne51CRecurve WomenQualification Round
WAREHIME Amanda50CRecurve WomenQualification Round
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
BOARI Lucilla45DRecurve WomenQualification Round
DI MICHELE Luigi16ACompound MenQualification Round
FRANCHINI Irene4DCompound WomenQualification Round
FRANGILLI Michele27CRecurve MenQualification Round
LANDI Vanessa43DRecurve WomenQualification Round
LONGO Laura1DCompound WomenQualification Round
MANDIA Claudia42DRecurve WomenQualification Round
MORELLO Marco25CRecurve MenQualification Round
NENCIONI Michele14ACompound MenQualification Round
NESPOLI Mauro28CRecurve MenQualification Round
PAGNI Sergio17ACompound MenQualification Round
PAGNONI Federico15ACompound MenQualification Round
PASQUALUCCI David26CRecurve MenQualification Round
SARTORI Guendalina44DRecurve WomenQualification Round
SPANO Viviana2DCompound WomenQualification Round
TONIOLI Marcella3DCompound WomenQualification Round
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
FURUKAWA Takaharu23BRecurve MenQualification Round
HAYASHI Yuki45ARecurve WomenQualification Round
KAWANAKA Kaori44ARecurve WomenQualification Round
KIKUCHI Hideki22BRecurve MenQualification Round
NAGAMINE Saori43ARecurve WomenQualification Round
OHI Kazuki21BRecurve MenQualification Round
ONIYAMA Naoya20BRecurve MenQualification Round
SUGIBAYASHI Rina42ARecurve WomenQualification Round
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
CHANG Hye Jin52CRecurve WomenQualification Round
CHOI Misun54CRecurve WomenQualification Round
KI Bo Bae53CRecurve WomenQualification Round
KIM Woojin38CRecurve MenQualification Round
KU Bonchan40CRecurve MenQualification Round
LEE Seungyun39CRecurve MenQualification Round
KSASAUDI ARABIA
Name
Target
Event
Session
ALBAQAMI Muidh Rajah H16CCompound MenQualification Round
ALENGARI Abdulrahman Abdulaziz A15CCompound MenQualification Round
ALRODHAN Abdulaziz14CCompound MenQualification Round
SULAIMANI Mosab17CCompound MenQualification Round
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
HENCKELS Jeff24BRecurve MenQualification Round
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ Luis28ARecurve MenQualification Round
BAYARDO Gabriela48ARecurve WomenQualification Round
BOARDMAN Ernesto Horacio26ARecurve MenQualification Round
HINOJOSA Karla47ARecurve WomenQualification Round
OCHOA-ANDERSON Linda7DCompound WomenQualification Round
RODRIGUEZ Juan Pablo13DCompound MenQualification Round
ROMAN Aida46ARecurve WomenQualification Round
SANCHEZ Esmeralda6DCompound WomenQualification Round
SERRANO Juan Rene27ARecurve MenQualification Round
VALENCIA Alejandra49ARecurve WomenQualification Round
ZAMORA Oldair25ARecurve MenQualification Round
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
DE LAAT Sanne6BCompound WomenQualification Round
ELZINGA Peter16DCompound MenQualification Round
SCHLOESSER Mike14DCompound MenQualification Round
SEBREGTS Peter15DCompound MenQualification Round
VAN DER VEN Rick24DRecurve MenQualification Round
VERMEULEN Jody7BCompound WomenQualification Round
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
HAUGSETH Mads13CCompound MenQualification Round
PURPUERTO RICO
Name
Target
Event
Session
CINTRON Marla8ACompound WomenQualification Round
IRIZARRY Javier35CRecurve MenQualification Round
MARTINEZ FIGUEROA Adam Rafael36CRecurve MenQualification Round
MUNOZ RODRIGUEZ Adrian37CRecurve MenQualification Round
REYES Jose Juan13ACompound MenQualification Round
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
BORODIN Alexey24CRecurve MenQualification Round
LOGINOVA Albina5BCompound WomenQualification Round
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
CERNE Toja5CCompound WomenQualification Round
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
DE GIULI Clementine5ACompound WomenQualification Round
DE GIULI Valentine54DRecurve WomenQualification Round
DEINEKO Iliana55DRecurve WomenQualification Round
FABER Adrian35ARecurve MenQualification Round
FABER Florian34ARecurve MenQualification Round
RUFER Thomas36ARecurve MenQualification Round
SCHOBINGER Celine53DRecurve WomenQualification Round
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
LONGOVA Alexandra55CRecurve WomenQualification Round
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
JAO Ting-Yu20CRecurve MenQualification Round
KAO Hao-Wen21CRecurve MenQualification Round
LE Chien-Ying53ARecurve WomenQualification Round
LIN Chia-En51ARecurve WomenQualification Round
LIN Shih-Chia52ARecurve WomenQualification Round
TAN Ya-Ting54ARecurve WomenQualification Round
WEI Chun-Heng23CRecurve MenQualification Round
YU Guan-Lin22CRecurve MenQualification Round
TTOTRINIDAD AND TOBAGO
Name
Target
Event
Session
ESPINET Jean-Luc30BRecurve MenQualification Round
SOOKNANAN Akash29BRecurve MenQualification Round
USAUSA
Name
Target
Event
Session
ANDERSON Steve9CCompound MenQualification Round
BEE Emily4CCompound WomenQualification Round
CLAMON Lauren46DRecurve WomenQualification Round
CROOK Dahlia1CCompound WomenQualification Round
EATON Allison47DRecurve WomenQualification Round
ELLISON Brady31CRecurve MenQualification Round
GAUVIN Crystal3CCompound WomenQualification Round
GELLENTHIEN Braden11CCompound MenQualification Round
KAMINSKI Jake33CRecurve MenQualification Round
KELLER Lexi2CCompound WomenQualification Round
KLIMITCHEK Collin34CRecurve MenQualification Round
MICKELBERRY Erin48DRecurve WomenQualification Round
MISCIONE Anna49DRecurve WomenQualification Round
WIFLER Alex12CCompound MenQualification Round
WILDE Reo10CCompound MenQualification Round
WUKIE Jacob32CRecurve MenQualification Round
VENVENEZUELA
Name
Target
Event
Session
BRITO Leidys55BRecurve WomenQualification Round
MALAVE Elias30DRecurve MenQualification Round
MENDEZ Mayra53BRecurve WomenQualification Round
VASQUEZ Ricardo29DRecurve MenQualification Round
VILLEGAS Verona54BRecurve WomenQualification Round