Stockholmspilen Stockholmspilen
Stockholms Bågskjutningsklubb (SBK)
Högdalshallen (Sporthallen) Stockholm (SWE), from 24-01-2015 to 24-01-2015
Stockholmspilen
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Knatte 10 Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
12m-1
12m-2
Total
10
9
1SNÄCKERSTRÖM Ebba7908Bågskytteklubben Sturarna216/ 1217/ 143398
Recurve - Cadett 13 Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
12m-1
12m-2
Total
10
9
1PRIKLONSKY Johan3818Stockholms Bågskjutningsklubb274/ 2284/ 15583019
2RONKAINEN Kevin3818Stockholms Bågskjutningsklubb275/ 1271/ 25461733
3ÅHLUND Melvin7903Stallarholmens Bågskytteklubb273/ 3270/ 35431535
4SKOG Philip7895Tyresö Bågskyttar232/ 5260/ 44921414
5LUND Elvin7908Bågskytteklubben Sturarna240/ 4222/ 5462412
Recurve - Cadett 13 Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
12m-1
12m-2
Total
10
9
1FJÄLLSTRÖM Tove7896Upplands Väsby Bågskytteklubb275/ 1290/ 15653615
2BERLIN Elsa3818Stockholms Bågskjutningsklubb265/ 3270/ 25351728
3LINDSKOG Clara40185Nykvarns Bågskytteklubb266/ 2264/ 35301725
Recurve - Junior 16 Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1WILLNERS Mac40185Nykvarns Bågskytteklubb265/ 2280/ 15452819
2OLANDER ÅHLUND Simon40185Nykvarns Bågskytteklubb267/ 1268/ 25351924
3LILJEGREN Max31583Bågskytteklubb Fiskgjusen244/ 3249/ 4493420
4BERGÖÖ Ludvig3818Stockholms Bågskjutningsklubb218/ 4265/ 34831119
Recurve - Junior 16 Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1LINDKVIST Ellinor40185Nykvarns Bågskytteklubb272/ 1275/ 15472325
2OLSSON Frida43312Huddinge Bågskytteklubb250/ 2264/ 25141223
Recurve - Elit Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SKALBERG Andreas2503Idrottsföreningen Karlsvik292/ 1294/ 15864712
2GRAPE Arent3993Södertälje Bågskytteförening270/ 4276/ 25462618
3ANDERSSON Niklas45393Avesta Bågskytteklubb272/ 2272/ 35442820
4GULLROOS Johanna2503Idrottsföreningen Karlsvik272/ 3267/ 55392125
5ERIKSSON Bengt3818Stockholms Bågskjutningsklubb263/ 6272/ 35351826
6IRIGOYEN-RODRIGUEZ Gonzalo3818Stockholms Bågskjutningsklubb267/ 5267/ 65341823
7PALCZYNSKI Michael39815IF Ulvarna Bågskytteklubb241/ 7256/ 74971511
8LINDBLAD Niklas7944Bågskytteklubben Friskyttarna239/ 8242/ 84811113
Recurve - Master 50 Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1RÄFSBÄCK Roger7896Upplands Väsby Bågskytteklubb267/ 1271/ 15382023
2ELLESJÖ Sören7908Bågskytteklubben Sturarna251/ 2258/ 25091521
3MODIGH Renee7944Bågskytteklubben Friskyttarna241/ 3257/ 34981216
4BILLSTRÖM Hans Bill50564Mälaröarnas Bågskytteklubb207/ 4235/ 4442613
Barebow - Knatte 10 Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
12m-1
12m-2
Total
10
9
1LINDBLAD Tindra7944Bågskytteklubben Friskyttarna242/ 1252/ 1494526
2HEDLUND Josefin7908Bågskytteklubben Sturarna205/ 2227/ 2432512
Barebow - Cadett 13 Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
12m-1
12m-2
Total
10
9
1WACHTMEISTER Simon39815IF Ulvarna Bågskytteklubb272/ 1262/ 15342217
2HAMRIN Karl Johan33883Nynäshamns Bågskytteklubb213/ 2174/ 238739
Barebow - Cadett 13 Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
12m-1
12m-2
Total
10
9
1DOVERSTÅL Kim7908Bågskytteklubben Sturarna218/ 2243/ 1461810
2SÖDERLUND Hanna33883Nynäshamns Bågskytteklubb216/ 3234/ 2450514
3LINDAHL Sandra33883Nynäshamns Bågskytteklubb220/ 1214/ 3434214
4SUNDBAUM Saga7908Bågskytteklubben Sturarna204/ 4169/ 437355
Barebow - Junior 16 Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1CEKAL Anton45393Avesta Bågskytteklubb243/ 1245/ 14881021
2BERGSTRÖM Oscar7895Tyresö Bågskyttar170/ 2156/ 232624
Barebow - Junior 16 Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1MEDBO Malin3818Stockholms Bågskjutningsklubb238/ 1237/ 1475616
2LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby Bågskytteklubb231/ 2230/ 2461515
3ÅKERBERG Ebba39815IF Ulvarna Bågskytteklubb195/ 3176/ 437156
4BROMAN Linnea3818Stockholms Bågskjutningsklubb157/ 4186/ 334334
Barebow - Elit Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1JONSSON Erik45393Avesta Bågskytteklubb274/ 1254/ 35282422
2ZIPLIES Hartmut39815IF Ulvarna Bågskytteklubb265/ 2258/ 15231721
3LIND Erik39828Linköpings Skytteförening241/ 5255/ 24961221
4KARTTUNEN Kari33883Nynäshamns Bågskytteklubb249/ 3244/ 64931323
5LILJEGREN Jan31583Bågskytteklubb Fiskgjusen238/ 7251/ 4489819
6PETTERSSON Thomas7822Bågskytteklubben Vildkaninen237/ 8246/ 54831118
7SANDGREN Per7903Stallarholmens Bågskytteklubb235/ 9237/ 7472917
8KRASSEBERG Ulf7895Tyresö Bågskyttar239/ 6231/ 8470813
9KEIJSER David33883Nynäshamns Bågskytteklubb242/ 4213/10455711
10SAND Jonas50564Mälaröarnas Bågskytteklubb218/10212/1143056
11ENERHOLM Anders39815IF Ulvarna Bågskytteklubb204/12224/ 9428310
12JILBORG Mikael3818Stockholms Bågskjutningsklubb204/13204/12408211
13LARSSON Ove39815IF Ulvarna Bågskytteklubb208/11194/1340244
Barebow - Elit Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SUNDQVIST Sanna7915Karlstads Bågskytteklubb243/ 2244/ 14871016
2GINGBORN Petra40185Nykvarns Bågskytteklubb244/ 1225/ 3469616
3ARVIDSSON Kerstin7896Upplands Väsby Bågskytteklubb232/ 3227/ 2459713
4HERELIUS Mickis40185Nykvarns Bågskytteklubb183/ 4184/ 436717
Barebow - Master 50 Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BRANTING Leif33883Nynäshamns Bågskytteklubb211/ 1195/ 240648
2LINDBLOM Thomas7896Upplands Väsby Bågskytteklubb193/ 2202/ 139538
Compound - Cadett 13 Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
12m-1
12m-2
Total
10
9
1RONKAINEN Kristoffer3818Stockholms Bågskjutningsklubb279/ 1278/ 15572135
2KVALÖY Marcus3993Södertälje Bågskytteförening275/ 2268/ 2543945
3LIND Rasmus39828Linköpings Skytteförening253/ 3265/ 3518636
4LUNDSTRÖM Freddy3818Stockholms Bågskjutningsklubb247/ 4238/ 4485432
Compound - Junior 16 Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1CARLSSON Isak36531Nora Bågskytteklubb288/ 1289/ 15773821
2ANDERSSON Mathias3993Södertälje Bågskytteförening268/ 2273/ 25411237
Compound - Elit Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ANDERSSON Rolf3993Södertälje Bågskytteförening290/ 1292/ 15824414
2HOLA Dawid3818Stockholms Bågskjutningsklubb285/ 3290/ 25753525
3ANDERLE Mikael7908Bågskytteklubben Sturarna288/ 2283/ 55713129
4HJERPE Jari7908Bågskytteklubben Sturarna281/ 5288/ 35693029
5JOHANSSON Rickard7888Bågskytteklubben Danapilen282/ 4286/ 45682832
6VÖRÖS Istvan7895Tyresö Bågskyttar278/ 6280/ 65582136
7ADAMS David39815IF Ulvarna Bågskytteklubb266/ 7268/ 75341332
8LINDBLOM Kim7895Tyresö Bågskyttar259/ 8259/ 85181131
Longbow - Elit Herrar [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1HJERTEBLOM Patrik3993Södertälje Bågskytteförening260/ 2267/ 15271620
2MALMSTRÖM Yngve3993Södertälje Bågskytteförening264/ 1257/ 25211619
3BEXANDER Roland31583Bågskytteklubb Fiskgjusen222/ 5232/ 3454419
4SJÖGREN Lars3993Södertälje Bågskytteförening233/ 3220/ 5453414
5JONSSON Stig7895Tyresö Bågskyttar223/ 4212/ 643569
6LEHTIMÄKI JANSSON Aki33883Nynäshamns Bågskytteklubb203/ 7228/ 4431513
7NORÉN Peter7908Bågskytteklubben Sturarna217/ 6209/ 7426513
Longbow - Elit Damer [After 60 Arrows]
Pos.
Skytt
Nation
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SVARTVIK Monika31583Bågskytteklubb Fiskgjusen215/ 1218/ 2433610
2ERIKSSON Eva3993Södertälje Bågskytteförening189/ 2234/ 142386