World Archery 3D Championships World Archery 3D Championships
World Archery (WA)
Terni (ITA), from 01-09-2015 to 5-09-2015
World Archery 3D Championships
Entries by Name
 
A - B - C - D
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ADET Steve21CFRAFRANCEInstinctive MenBlue Course
ALVAREZ Pilar16DESPSPAINCompound WomenRed Course
ANDERSEN Harald Normann10DNORNORWAYLongbow MenYellow Course
ANDERSEN Stig2BDENDENMARKCompound MenRed Course
ANDERSSON Christer18BSWESWEDENInstinctive MenBlue Course
ANNALL James8AGBRGREAT BRITAINBarebow MenBlue Course
ARACIC Mile19DCROCROATIAInstinctive MenBlue Course
ARBOS Lidia5DESPSPAINInstinctive WomenYellow Course
ASELL Stine13ASWESWEDENBarebow WomenBlue Course
ATONEN Aleksander9BESTESTONIABarebow MenBlue Course
AXEFLOD Mats4ASWESWEDENBarebow MenBlue Course
BACKMAN Ulrika1BSWESWEDENInstinctive WomenYellow Course
BAGGE Henning21ADENDENMARKInstinctive MenBlue Course
BAIMA Nora Ruth15CARGARGENTINABarebow WomenBlue Course
BANG Per Kristian24ANORNORWAYInstinctive MenBlue Course
BARBARO Giulia19CITAITALYLongbow WomenYellow Course
BASSI Andrea11BITAITALYCompound MenRed Course
BASSI Iuana1AITAITALYInstinctive WomenYellow Course
BAZHIN Oleg15CRUSRUSSIALongbow MenYellow Course
BENNETT Vicky2CCANCANADAInstinctive WomenYellow Course
BERRUET Carlos Alberto11BARGARGENTINABarebow MenBlue Course
BERTOGLIO Rossella5BITAITALYInstinctive WomenYellow Course
BIANCHI Sonia17AITAITALYCompound WomenRed Course
BINDER Dusan10BSVKSLOVAKIALongbow MenYellow Course
BINDEROVA Tatiana7DSVKSLOVAKIAInstinctive WomenYellow Course
BINDESBOEL Tommy10ADENDENMARKBarebow MenBlue Course
BJORKLUND Lina12ASWESWEDENBarebow WomenBlue Course
BONELLI Giovanni Paolo13BSMRSAN MARINOCompound MenRed Course
BOUTELEUX Mylene18AFRAFRANCECompound WomenRed Course
BURKE Steve17BGBRGREAT BRITAINLongbow MenYellow Course
CAMPSALL Al12DCANCANADACompound MenRed Course
CAPRETTA Francesca2AITAITALYInstinctive WomenYellow Course
CHESAUX Cedric13DSUISWITZERLANDLongbow MenYellow Course
CHRISTIANSEN Frank20BDENDENMARKInstinctive MenBlue Course
CLUZE Sophie22AFRAFRANCELongbow WomenYellow Course
CORVINO Serge11BFRAFRANCELongbow MenYellow Course
CSIKÓS József6DDENDENMARKCompound MenRed Course
DARKHANOV Valentin3DRUSRUSSIABarebow MenBlue Course
DE CLEYN Johan23ABELBELGIUMInstinctive MenBlue Course
DECULTOT Stephane2BFRAFRANCEBarebow MenBlue Course
DEMPSEY Terry11AIRLIRELANDBarebow MenBlue Course
DOMEIJ Ulla23ASWESWEDENLongbow WomenYellow Course
DONDI Alfredo9AITAITALYLongbow MenYellow Course
E - F - G - H - I
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
EFREMOVA Svetlana23CRUSRUSSIACompound WomenRed Course
ELIZBARASHVILI Dmitry17ARUSRUSSIAInstinctive MenBlue Course
ELWING Jan11ASWESWEDENLongbow MenYellow Course
ERIKSSON Karin Birgitta22BDENDENMARKLongbow WomenYellow Course
FABOS Laszlo22DHUNHUNGARYInstinctive MenBlue Course
FALHON Margot3AFRAFRANCEInstinctive WomenYellow Course
FERRERO Miguel Angel24BESPSPAINInstinctive MenBlue Course
FINESSI Monica18CITAITALYCompound WomenRed Course
FINNOY Iris4CNORNORWAYInstinctive WomenYellow Course
FORNASIER Danilo8BITAITALYLongbow MenYellow Course
FRANCHINI Irene16AITAITALYCompound WomenRed Course
FRANZ Simone23BAUTAUSTRIALongbow WomenYellow Course
FRITZ Ines21CAUTAUSTRIALongbow WomenYellow Course
GAGNON Vanessa23DCANCANADALongbow WomenYellow Course
GALLO Raffaele2CITAITALYCompound MenRed Course
GARCIA FERNANDEZ David1BESPSPAINBarebow MenBlue Course
GARDEUR Robin9BFRAFRANCELongbow MenYellow Course
GARRIDO LAZARO Encarna19AESPSPAINLongbow WomenYellow Course
GEURTS Brieuc13CBELBELGIUMCompound MenRed Course
GIANNI Giuseppe1B bisSMRSAN MARINOInstinctive MenBlue Course
GIANNINI Alessandro2DITAITALYBarebow MenBlue Course
GOMEZ GARATE Juan17CESPSPAINInstinctive MenBlue Course
GONDAN Gyorgy5AHUNHUNGARYCompound MenRed Course
GRAM Sisse23ADENDENMARKCompound WomenRed Course
GRIP Déborah16CFRAFRANCECompound WomenRed Course
GUDEN Marie-Madeleine6DLUXLUXEMBOURGInstinctive WomenYellow Course
GYORGYNE KERESZT Piroska2DHUNHUNGARYInstinctive WomenYellow Course
HANUS Tomas8DCZECZECH REPUBLICLongbow MenYellow Course
HARPER Bryan11ACANCANADACompound MenRed Course
HED Lennart11CSWESWEDENCompound MenRed Course
HEIGL Silvia1CAUTAUSTRIAInstinctive WomenYellow Course
HEIM Hans8DAUTAUSTRIABarebow MenBlue Course
HESS Lucien18CLUXLUXEMBOURGLongbow MenYellow Course
HEWLETT Linda22BCANCANADACompound WomenRed Course
HEYLEN Greet22CBELBELGIUMCompound WomenRed Course
HIGGINS Monica21ACANCANADACompound WomenRed Course
HJERPE Jari4CSWESWEDENCompound MenRed Course
HOLSTEIN Sabina21DDENDENMARKLongbow WomenYellow Course
HORAN Chris14DGBRGREAT BRITAINCompound MenRed Course
HUGHES Alan13AGBRGREAT BRITAINLongbow MenYellow Course
IRIARTE LARUMBE Jose Luis8AESPSPAINLongbow MenYellow Course
IVERSEN Emil16BDENDENMARKLongbow MenYellow Course
J - K - L - M
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
JELINEK Josef23CCZECZECH REPUBLICInstinctive MenBlue Course
JENSEN Torben Cramer3BDENDENMARKBarebow MenBlue Course
JOERGESEN Christian17ADENDENMARKLongbow MenYellow Course
JOHNSON James6CCANCANADACompound MenRed Course
JONSSON Erik2CSWESWEDENBarebow MenBlue Course
JUANOLA CODINA Sebastian4BESPSPAINBarebow MenBlue Course
JURIK Marian10CCZECZECH REPUBLICBarebow MenBlue Course
KALLHULT Bjorn10CSWESWEDENLongbow MenYellow Course
KALUGIN Viacheslav6DRUSRUSSIABarebow MenBlue Course
KALUGINA Maria14BRUSRUSSIABarebow WomenBlue Course
KANGASMAKI Arto11DFINFINLANDCompound MenRed Course
KARI Hannu H7DFINFINLANDBarebow MenBlue Course
KARLSSON Bo21BSWESWEDENInstinctive MenBlue Course
KARLSSON Eijvor6BSWESWEDENInstinctive WomenYellow Course
KELL Ylle21BESTESTONIALongbow WomenYellow Course
KIRALY Beata19DHUNHUNGARYCompound WomenRed Course
KIRALY Gabor1AHUNHUNGARYCompound MenRed Course
KISS Laszlo6AHUNHUNGARYBarebow MenBlue Course
KLAUSEN Kirstine Godskesen21CDENDENMARKCompound WomenRed Course
KLEIN Vasilii20CRUSRUSSIAInstinctive MenBlue Course
KNIZKA Jan5DSVKSLOVAKIABarebow MenBlue Course
KOCMAN Marjan16CSLOSLOVENIAInstinctive MenBlue Course
KOCOUREK Richard6BCZECZECH REPUBLICBarebow MenBlue Course
KOORT Kadi3BESTESTONIAInstinctive WomenYellow Course
KORAB Ladislav9CCZECZECH REPUBLICLongbow MenYellow Course
KORHONEN Seppo14BFINFINLANDCompound MenRed Course
KUZNETSOV Boris12BRUSRUSSIACompound MenRed Course
LAKE Michaela7CGBRGREAT BRITAINInstinctive WomenYellow Course
LANTEE Anne17CFINFINLANDCompound WomenRed Course
LAPTEVA Svetlana3DRUSRUSSIAInstinctive WomenYellow Course
LARSEN Claus4CDENDENMARKBarebow MenBlue Course
LAURAIRE Bruno3CFRAFRANCEBarebow MenBlue Course
LAZZARONI Enzo16BITAITALYInstinctive MenBlue Course
LEBEDEVA Alexandra19ARUSRUSSIACompound WomenRed Course
LESKINEN Timo1DFINFINLANDBarebow MenBlue Course
LIE Eivind12ANORNORWAYCompound MenRed Course
LIEN Liv6CNORNORWAYInstinctive WomenYellow Course
LINDROT Mikael5ASWESWEDENBarebow MenBlue Course
LOVEN Leif13CSWESWEDENLongbow MenYellow Course
MADURKAY Petr18CCZECZECH REPUBLICInstinctive MenBlue Course
MAJEROVA Vera12DCZECZECH REPUBLICBarebow WomenBlue Course
MAKKONEN Susanna19BFINFINLANDCompound WomenRed Course
MALCHINOV Alexandr18BRUSRUSSIALongbow MenYellow Course
MALEK Lubomir21DSVKSLOVAKIAInstinctive MenBlue Course
MALEK Peter24CSVKSLOVAKIAInstinctive MenBlue Course
MALYSHEV Maxim10BRUSRUSSIABarebow MenBlue Course
MAROSEVIC Damir18ACROCROATIALongbow MenYellow Course
MARTIN Sarah24DCANCANADALongbow WomenYellow Course
MEEHAN Jason7BGBRGREAT BRITAINBarebow MenBlue Course
MERIDA MORENO Shenaida22DESPSPAINCompound WomenRed Course
MERIDA RODRIGUEZ Joaquin4BESPSPAINCompound MenRed Course
MESSER Mattias20ASWESWEDENInstinctive MenBlue Course
MICOVA Martina4ASVKSLOVAKIAInstinctive WomenYellow Course
MOBBS Dan22BCANCANADAInstinctive MenBlue Course
MOBBS Jessie22DCANCANADALongbow WomenYellow Course
MODIC Stas6BSLOSLOVENIACompound MenRed Course
MOLNAR Ferenc16AHUNHUNGARYInstinctive MenBlue Course
MOLNAR Jozsef2AHUNHUNGARYBarebow MenBlue Course
MOLNARNE TOTH Szilvia7AHUNHUNGARYInstinctive WomenYellow Course
MONROY Fabio Dario15AARGARGENTINALongbow MenYellow Course
MORALES Javier22CMEXMEXICOInstinctive MenBlue Course
MORENO Gonzalo18DESPSPAINInstinctive MenBlue Course
MORET Johanna24CSUISWITZERLANDLongbow WomenYellow Course
MORLEY Steve7CESTESTONIABarebow MenBlue Course
MORTIER Patricia23CBELBELGIUMLongbow WomenYellow Course
MOSIN Vladimir8BLTULITHUANIABarebow MenBlue Course
MOSQUERA GARCIA M Jose7BESPSPAINInstinctive WomenYellow Course
MOZINA Klavdija22CSLOSLOVENIALongbow WomenYellow Course
MYSIAK Stefan14CSVKSLOVAKIALongbow MenYellow Course
N - O - P - R
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
NAHOCZKI Peter19BHUNHUNGARYInstinctive MenBlue Course
NAUMAVICIUS Vitalijus16ALTULITHUANIALongbow MenYellow Course
NEUMEYER Raymond23BCANCANADAInstinctive MenBlue Course
NIELSEN Tom Hauberg Rask11DDENDENMARKLongbow MenYellow Course
NIKOLAEVA Iraida5ARUSRUSSIAInstinctive WomenYellow Course
NOREN Andreas2ASWESWEDENCompound MenRed Course
NOVIKOVA Elena21DRUSRUSSIACompound WomenRed Course
NOZIGLIA Cinzia12CITAITALYBarebow WomenBlue Course
OBLAK Doroteja1DSLOSLOVENIAInstinctive WomenYellow Course
OCHOA Ruben5CMEXMEXICOCompound MenRed Course
OLESEN Maria22ADENDENMARKCompound WomenRed Course
OLOFSSON Ingrid16BSWESWEDENCompound WomenRed Course
OSORIO Gabriel14CARGARGENTINACompound MenRed Course
OSTEN Pavel12ACZECZECH REPUBLICLongbow MenYellow Course
PACEY David4DFRAFRANCECompound MenRed Course
PAHLM Per Ivar8CNORNORWAYLongbow MenYellow Course
PARASHCHENKO Vitalii18ARUSRUSSIAInstinctive MenBlue Course
PARSCHISEK Alexander16DAUTAUSTRIAInstinctive MenBlue Course
PATON Brock9DCANCANADALongbow MenYellow Course
PAUNER Joan1DFRAFRANCECompound MenRed Course
PAVLIN Aleksander14ASLOSLOVENIALongbow MenYellow Course
PEDERSEN Roar Aulie17DNORNORWAYInstinctive MenBlue Course
PENNACCHI Luciana13CITAITALYBarebow WomenBlue Course
PEREZ GARRIDO Begona2BESPSPAINInstinctive WomenYellow Course
PERKO Mirko6CSLOSLOVENIABarebow MenBlue Course
PETROVIC Zoran9ACROCROATIABarebow MenBlue Course
PITTALUGA Fabio17BITAITALYInstinctive MenBlue Course
PODDEVALIN Mikhail12CRUSRUSSIALongbow MenYellow Course
PONTREMOLESI Marco10AITAITALYLongbow MenYellow Course
POOLE Michael14BCANCANADALongbow MenYellow Course
PORTE Chantal12BFRAFRANCEBarebow WomenBlue Course
POWELL Richard15BGBRGREAT BRITAINLongbow MenYellow Course
RABOTKA Gyorgy16CHUNHUNGARYLongbow MenYellow Course
RABOTKA Gyorgy Viktor5BHUNHUNGARYBarebow MenBlue Course
RADA Ilona14CHUNHUNGARYBarebow WomenBlue Course
REIMER Shelby17DCANCANADACompound WomenRed Course
REITHMAIER Christian7AAUTAUSTRIABarebow MenBlue Course
RIZZI Donatella20AITAITALYLongbow WomenYellow Course
RODRIGUEZ Cesar Atilio17CARGARGENTINALongbow MenYellow Course
RODRIGUEZ Elena19CESPSPAINCompound WomenRed Course
ROEPSTORFF Josefine De4DDENDENMARKInstinctive WomenYellow Course
ROSENDAHL Juha4DFINFINLANDBarebow MenBlue Course
ROSOK Svein Endre13BNORNORWAYLongbow MenYellow Course
RUGGERI Fabio5DITAITALYCompound MenRed Course
RUTONEN Mika5BFINFINLANDCompound MenRed Course
S - T - V
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
SABITZER Johannes13DAUTAUSTRIACompound MenRed Course
SABITZER Michaela18DAUTAUSTRIACompound WomenRed Course
SACCHETTI Paola21AITAITALYLongbow WomenYellow Course
SANCHEZ DE BUSTAMANTE Sergio1A bisARGARGENTINAInstinctive MenBlue Course
SAVENKOVA Maria15ARUSRUSSIABarebow WomenBlue Course
SAVILUOTO Leena Kaarina24ASWESWEDENLongbow WomenYellow Course
SCHELLHORN Dieter22AAUTAUSTRIAInstinctive MenBlue Course
SEBIC Josip8CCROCROATIABarebow MenBlue Course
SEIMANDI Giuseppe1AITAITALYBarebow MenBlue Course
SEKURA Nathan11CCANCANADABarebow MenBlue Course
SIEBERER Erika3CAUTAUSTRIAInstinctive WomenYellow Course
SIRKEL-SUVISTE Inge19BESTESTONIALongbow WomenYellow Course
SKINNER Corey9DCANCANADABarebow MenBlue Course
SKINNER Travis5CCANCANADABarebow MenBlue Course
SLEIGHT Lesley19DGBRGREAT BRITAINLongbow WomenYellow Course
SMIRNOVA Elena4BRUSRUSSIAInstinctive WomenYellow Course
SODERSTEN Lisa17BSWESWEDENCompound WomenRed Course
STARCEVIC Branko12CCROCROATIACompound MenRed Course
STEFFENSEN Jacob4ADENDENMARKCompound MenRed Course
STEINWENDER Alois1CAUTAUSTRIABarebow MenBlue Course
STRELEOFF Fred19CCANCANADAInstinctive MenBlue Course
STROBBE Eleonora14AITAITALYBarebow WomenBlue Course
SUROWIEC Aashild Sandoy20DNORNORWAYLongbow WomenYellow Course
SVEDAS Nerijus9CLTULITHUANIABarebow MenBlue Course
SZEDLAR Janos6AHUNHUNGARYCompound MenRed Course
TARASOV Victor14ARUSRUSSIACompound MenRed Course
THILL Carine23BLUXLUXEMBOURGCompound WomenRed Course
THILL Yvette15BLUXLUXEMBOURGBarebow WomenBlue Course
THURNES Manfred20DAUTAUSTRIAInstinctive MenBlue Course
TOFAJ-GUTMAN Dragica18BSLOSLOVENIACompound WomenRed Course
TORRICELLI Graziano3AITAITALYBarebow MenBlue Course
TOUSSAINT Mireille6ABELBELGIUMInstinctive WomenYellow Course
TURSIC Slavko1BSLOSLOVENIACompound MenRed Course
TWOMEY Adrian1C bisIRLIRELANDInstinctive MenBlue Course
TWOMEY Sarah24BIRLIRELANDLongbow WomenYellow Course
TYERS Gerald14DBELBELGIUMLongbow MenYellow Course
VAN DEN WOUWER Godelieve5CBELBELGIUMInstinctive WomenYellow Course
VANDER WESTHUIZEN Solomon15DCANCANADALongbow MenYellow Course
VEGGIA Juan Pablo10DARGARGENTINABarebow MenBlue Course
VERDE Andres Fernando11CARGARGENTINALongbow MenYellow Course
VERRIER Serge12BBELBELGIUMLongbow MenYellow Course
VERSTAPPEN Dorien13BBELBELGIUMBarebow WomenBlue Course
VICINI Davide19AITAITALYInstinctive MenBlue Course
VIRULA Katrin20BESTESTONIALongbow WomenYellow Course
VOLIK Vladimir13ARUSRUSSIACompound MenRed Course
W
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
WIENER Nico1CAUTAUSTRIACompound MenRed Course
WIENER Wolfgang2DAUTAUSTRIACompound MenRed Course
WILDMANN Karin21BAUTAUSTRIACompound WomenRed Course
WILHELMSTAETTER Christian12DAUTAUSTRIALongbow MenYellow Course
WILLIAMS Emily20CGBRGREAT BRITAINLongbow WomenYellow Course