Archery World Cup Stage 4 Archery World Cup Stage 4
COL (COL)
Medellin (COL), from 08-09-2015 to 13-09-2015
Archery World Cup Stage 4
Entries by Country
 
ARGARGENTINA
Name
Target
Event
Session
CARDENAS Fabian25DRecurve MenQualification Round
GONZALEZ BRIOZZO Maria Eugenia5ACompound WomenQualification Round
SALINAS Nelson Fabio20BCompound MenQualification Round
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
GRAY Matthew23BRecurve MenQualification Round
LINGARD Semra54CRecurve WomenQualification Round
POTTS Alec24BRecurve MenQualification Round
TYACK Ryan22BRecurve MenQualification Round
WORTH Taylor21BRecurve MenQualification Round
BOLBOLIVIA
Name
Target
Event
Session
GAMARA Jose Luis25BRecurve MenQualification Round
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
ACQUESTA Michelle50BRecurve WomenQualification Round
CABRAL GUIMARAES Alice48BRecurve WomenQualification Round
CANETTA GOBBI Marina49BRecurve WomenQualification Round
DA SILVA COSTA FILHO Marcelo26CRecurve MenQualification Round
DALMEIDA Marcus27CRecurve MenQualification Round
MACHADO Ana47BRecurve WomenQualification Round
OLIVEIRA Bernardo29CRecurve MenQualification Round
REZENDE XAVIER Daniel28CRecurve MenQualification Round
RORIZ JR. Marcelo17DCompound MenQualification Round
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
CHENIER Virginie53ARecurve WomenQualification Round
DUENAS Crispin36CRecurve MenQualification Round
LYON Jay37CRecurve MenQualification Round
NGUYEN Hamilton35CRecurve MenQualification Round
THIFFEAULT PICARD Georcy-Stephanie54ARecurve WomenQualification Round
CHICHILE
Name
Target
Event
Session
AGUILAR GIMPEL Andres40CRecurve MenQualification Round
AGUILAR GIMPEL Guillermo38CRecurve MenQualification Round
ARREDONDO Jorge Antonio39CRecurve MenQualification Round
MALDONADO Tania51BRecurve WomenQualification Round
MARTIN ARRIAGADA Alejandro Patricio18ACompound MenQualification Round
CHNPR CHINA
Name
Target
Event
Session
GU Xuesong24DRecurve MenQualification Round
MENG Fanxu42BRecurve WomenQualification Round
REN Qizhuang22DRecurve MenQualification Round
WANG Gang21DRecurve MenQualification Round
WU Jiaxin44BRecurve WomenQualification Round
XING Yu23DRecurve MenQualification Round
XU Jing41BRecurve WomenQualification Round
ZHANG Yunlu43BRecurve WomenQualification Round
COLCOLOMBIA
Name
Target
Event
Session
AGUIRRE Carolina43DRecurve WomenQualification Round
ARENAS Sebastian13CCompound MenQualification Round
BETANCUR Daniel21CRecurve MenQualification Round
BRAVO Aura Maria1BCompound WomenQualification Round
CARDONA Camilo Andres12CCompound MenQualification Round
LOPEZ Sara4BCompound WomenQualification Round
MARCEN Maja3BCompound WomenQualification Round
MUNOZ Daniel11CCompound MenQualification Round
OSPINA Jose Carlos10CCompound MenQualification Round
PACHECO Daniel23CRecurve MenQualification Round
PILA Andres22CRecurve MenQualification Round
PINEDA Daniel Felipe24CRecurve MenQualification Round
RENDON Ana Maria44DRecurve WomenQualification Round
SANCHEZ Natalia42DRecurve WomenQualification Round
SEPULVEDA Maira Alejandra41DRecurve WomenQualification Round
USQUIANO Alejandra2BCompound WomenQualification Round
CRCCOSTA RICA
Name
Target
Event
Session
ACUNA Oscar11DCompound MenQualification Round
GAMBOA Jose Maria12DCompound MenQualification Round
RUIZ Gustavo10DCompound MenQualification Round
CUBCUBA
Name
Target
Event
Session
PUENTES Adrian35ARecurve MenQualification Round
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
ANEAR Erika9ACompound WomenQualification Round
DAMSBO Martin16BCompound MenQualification Round
HANSEN Stephan15BCompound MenQualification Round
LAURSEN Bjarne Marius30ARecurve MenQualification Round
DOMDOMINICAN REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
BERGES Mario Alejandro19ACompound MenQualification Round
ESPINAL Carmen Yulissa8BCompound WomenQualification Round
MARTINEZ Daniel25CRecurve MenQualification Round
ROBIOU Jose Miguel Jr.20ACompound MenQualification Round
ECUECUADOR
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ Jose33CRecurve MenQualification Round
CRESPO Diego14BCompound MenQualification Round
GONZALEZ Alison4DCompound WomenQualification Round
VARGAS Dario32CRecurve MenQualification Round
VARGAS Kevin31CRecurve MenQualification Round
ESAEL SALVADOR
Name
Target
Event
Session
HERNANDEZ Roberto13DCompound MenQualification Round
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
ALARCON Miriam52CRecurve WomenQualification Round
ALVARINO GARCIA Miguel32BRecurve MenQualification Round
BLAZQUEZ Alberto14CCompound MenQualification Round
FERNANDEZ Antonio31BRecurve MenQualification Round
MARCOS Andrea5CCompound WomenQualification Round
MARIN Alicia53CRecurve WomenQualification Round
MARTIN Adriana51CRecurve WomenQualification Round
RODRIGUEZ Juan I.33BRecurve MenQualification Round
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
DANIEL Lucas34DRecurve MenQualification Round
GENET Dominique19BCompound MenQualification Round
PEINEAU Sebastien18BCompound MenQualification Round
RUGGIERI Laura45CRecurve WomenQualification Round
VALLADONT Jean-Charles35DRecurve MenQualification Round
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
FOLKARD Naomi54DRecurve WomenQualification Round
HUSTON Patrick30DRecurve MenQualification Round
OLIVER Amy53DRecurve WomenQualification Round
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
ESEBUA Kristine45ARecurve WomenQualification Round
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
WINTER Karina40DRecurve WomenQualification Round
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
. Kapil23ARecurve MenQualification Round
BASUMATARY Dhaniram22ARecurve MenQualification Round
DEB Trisha4ACompound WomenQualification Round
DINDOR Vakilraj21ARecurve MenQualification Round
DUDHWAL Swati3ACompound WomenQualification Round
KAUR Satbir46DRecurve WomenQualification Round
KUMAR Anil11ACompound MenQualification Round
KUMAR Sandeep13ACompound MenQualification Round
KUMARI Anjali1ACompound WomenQualification Round
KUMARI Reena48DRecurve WomenQualification Round
NOMULA Lavanya49DRecurve WomenQualification Round
PAREEK Sarvesh10ACompound MenQualification Round
SANAM Isaiah Rajender12ACompound MenQualification Round
SARIKONDA Jayalakshmi2ACompound WomenQualification Round
VARDHINENI Pranitha47DRecurve WomenQualification Round
VERMA Atul24ARecurve MenQualification Round
ISVVIRGIN ISLANDS, US
Name
Target
Event
Session
ABERNATHY Anne46BRecurve WomenQualification Round
COLES William Charles25ARecurve MenQualification Round
WAREHIME Amanda45BRecurve WomenQualification Round
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ANASTASIO Anastasia2DCompound WomenQualification Round
LONGO Laura1DCompound WomenQualification Round
NENCIONI Michele15DCompound MenQualification Round
NESPOLI Mauro30BRecurve MenQualification Round
PAGNI Sergio16DCompound MenQualification Round
PAGNONI Federico14DCompound MenQualification Round
SPANO Viviana3DCompound WomenQualification Round
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
FURUKAWA Takaharu39DRecurve MenQualification Round
HAYASHI Yuki52BRecurve WomenQualification Round
IWATA Ayumi38DRecurve MenQualification Round
KAWANAKA Kaori54BRecurve WomenQualification Round
NAGAMINE Saori53BRecurve WomenQualification Round
ONIYAMA Naoya37DRecurve MenQualification Round
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
HONG Sunam42CRecurve WomenQualification Round
IM Dong Hyun29BRecurve MenQualification Round
JEON Sungeun44CRecurve WomenQualification Round
LEE Seungshin28BRecurve MenQualification Round
LEE Tuk Young43CRecurve WomenQualification Round
LEE Woo Seok27BRecurve MenQualification Round
PARK Mi Kyung41CRecurve WomenQualification Round
SHIN Jae Hun26BRecurve MenQualification Round
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
BIN JONI Muhamad Ikram37ARecurve MenQualification Round
KAMARUDDIN Haziq38ARecurve MenQualification Round
MOHAMAD Khairul Anuar36ARecurve MenQualification Round
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ Luis37BRecurve MenQualification Round
BAYARDO Gabriela49CRecurve WomenQualification Round
BOARDMAN Ernesto Horacio36BRecurve MenQualification Round
CARDOSO Mario15CCompound MenQualification Round
FIERRO Julio16CCompound MenQualification Round
GONZALEZ Rodolfo17CCompound MenQualification Round
HINOJOSA Karla48CRecurve WomenQualification Round
JUAREZ Ana Cristina7ACompound WomenQualification Round
OCHOA Linda8ACompound WomenQualification Round
ROMAN Aida47CRecurve WomenQualification Round
SALINAS Stephanie Sarai6ACompound WomenQualification Round
SERRANO Juan Rene39ARecurve MenQualification Round
VALENCIA Alejandra46CRecurve WomenQualification Round
VELEZ Luis Eduardo34CRecurve MenQualification Round
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
DIELEMANS Mitch28DRecurve MenQualification Round
SCHLOESSER Mike14ACompound MenQualification Round
VAN DEN BERG Sjef27DRecurve MenQualification Round
VAN DER VEN Rick26DRecurve MenQualification Round
VAN TONGEREN Jan29DRecurve MenQualification Round
PERPERU
Name
Target
Event
Session
O'BRIEN William35BRecurve MenQualification Round
VILLON Jorge34BRecurve MenQualification Round
WONG Ayling50CRecurve WomenQualification Round
PHIPHILIPPINES
Name
Target
Event
Session
PAGUIA Raymond36DRecurve MenQualification Round
PURPUERTO RICO
Name
Target
Event
Session
ACEVEDO Adriana8DCompound WomenQualification Round
BERMUDEZ Carlos19DCompound MenQualification Round
CINTRON Marla9DCompound WomenQualification Round
LATORRE Maria7DCompound WomenQualification Round
RIVERA Diego20DCompound MenQualification Round
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
AVDEEVA Natalia6BCompound WomenQualification Round
BORODIN Alexey30CRecurve MenQualification Round
TIMOFEEVA Kristina40BRecurve WomenQualification Round
VINOGRADOVA Mariia7BCompound WomenQualification Round
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
CERNE Toja5BCompound WomenQualification Round
KRIZE Barbra Pia50DRecurve WomenQualification Round
SITAR Dejan18CCompound MenQualification Round
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
DE GIULI Valentine51DRecurve WomenQualification Round
DIELEN Nathalie52DRecurve WomenQualification Round
FABER Adrian39BRecurve MenQualification Round
FABER Florian38BRecurve MenQualification Round
RUFER Thomas40ARecurve MenQualification Round
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
LONGOVA Alexandra45DRecurve WomenQualification Round
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
HSIUNG Mei-Chien49ARecurve WomenQualification Round
KUO Cheng-Wei26ARecurve MenQualification Round
LE Chien-Ying48ARecurve WomenQualification Round
LIN Shih-Chia47ARecurve WomenQualification Round
TAN Ya-Ting46ARecurve WomenQualification Round
WANG Hou-Chieh28ARecurve MenQualification Round
WEI Chun-Heng27ARecurve MenQualification Round
YU Guan-Lin29ARecurve MenQualification Round
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
BOSTAN Yesim9CCompound WomenQualification Round
ELMAAGACLI Demir17BCompound MenQualification Round
USAUSA
Name
Target
Event
Session
ANDERSON Steve11BCompound MenQualification Round
BROWN Mackenzie43ARecurve WomenQualification Round
DEATON Bridger10BCompound MenQualification Round
ELLISON Brady31ARecurve MenQualification Round
GARRETT Zach34ARecurve MenQualification Round
GAUVIN Crystal2CCompound WomenQualification Round
GELLENTHIEN Braden13BCompound MenQualification Round
GIBILARO Ariel42ARecurve WomenQualification Round
KELLER Lexi3CCompound WomenQualification Round
KLIMITCHEK Collin33ARecurve MenQualification Round
LORIG Khatuna44ARecurve WomenQualification Round
MCLAUGHLIN Daniel32ARecurve MenQualification Round
MISCIONE Anna41ARecurve WomenQualification Round
PEARCE Paige1CCompound WomenQualification Round
REYNOLDS Danielle4CCompound WomenQualification Round
WILDE Reo12BCompound MenQualification Round
VENVENEZUELA
Name
Target
Event
Session
BRITO Leidys51ARecurve WomenQualification Round
CAPOTE Jose31DRecurve MenQualification Round
GONZALEZ Eduardo15ACompound MenQualification Round
LEAL Jhoaneth6CCompound WomenQualification Round
MALAVE Elias32DRecurve MenQualification Round
MENDEZ Mayra50ARecurve WomenQualification Round
MENDOZA Ana8CCompound WomenQualification Round
ROJAS Leandro17ACompound MenQualification Round
SUDANO Andrea7CCompound WomenQualification Round
TORRES Nelson16ACompound MenQualification Round
VASQUEZ Ricardo33DRecurve MenQualification Round
VILLEGAS Verona52ARecurve WomenQualification Round