Archery World Cup Stage 4 Archery World Cup Stage 4
COL (COL)
Medellin (COL), from 08-09-2015 to 13-09-2015
Archery World Cup Stage 4
Entries by Name
 
. - A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
. Kapil23AINDINDIARecurve MenQualification Round
ABERNATHY Anne46BISVVIRGIN ISLANDS, USRecurve WomenQualification Round
ACEVEDO Adriana8DPURPUERTO RICOCompound WomenQualification Round
ACQUESTA Michelle50BBRABRAZILRecurve WomenQualification Round
ACUNA Oscar11DCRCCOSTA RICACompound MenQualification Round
AGUILAR GIMPEL Andres40CCHICHILERecurve MenQualification Round
AGUILAR GIMPEL Guillermo38CCHICHILERecurve MenQualification Round
AGUIRRE Carolina43DCOLCOLOMBIARecurve WomenQualification Round
ALARCON Miriam52CESPSPAINRecurve WomenQualification Round
ALVAREZ Jose33CECUECUADORRecurve MenQualification Round
ALVAREZ Luis37BMEXMEXICORecurve MenQualification Round
ALVARINO GARCIA Miguel32BESPSPAINRecurve MenQualification Round
ANASTASIO Anastasia2DITAITALYCompound WomenQualification Round
ANDERSON Steve11BUSAUSACompound MenQualification Round
ANEAR Erika9ADENDENMARKCompound WomenQualification Round
ARENAS Sebastian13CCOLCOLOMBIACompound MenQualification Round
ARREDONDO Jorge Antonio39CCHICHILERecurve MenQualification Round
AVDEEVA Natalia6BRUSRUSSIACompound WomenQualification Round
BASUMATARY Dhaniram22AINDINDIARecurve MenQualification Round
BAYARDO Gabriela49CMEXMEXICORecurve WomenQualification Round
BERGES Mario Alejandro19ADOMDOMINICAN REPUBLICCompound MenQualification Round
BERMUDEZ Carlos19DPURPUERTO RICOCompound MenQualification Round
BETANCUR Daniel21CCOLCOLOMBIARecurve MenQualification Round
BIN JONI Muhamad Ikram37AMASMALAYSIARecurve MenQualification Round
BLAZQUEZ Alberto14CESPSPAINCompound MenQualification Round
BOARDMAN Ernesto Horacio36BMEXMEXICORecurve MenQualification Round
BORODIN Alexey30CRUSRUSSIARecurve MenQualification Round
BOSTAN Yesim9CTURTURKEYCompound WomenQualification Round
BRAVO Aura Maria1BCOLCOLOMBIACompound WomenQualification Round
BRITO Leidys51AVENVENEZUELARecurve WomenQualification Round
BROWN Mackenzie43AUSAUSARecurve WomenQualification Round
CABRAL GUIMARAES Alice48BBRABRAZILRecurve WomenQualification Round
CANETTA GOBBI Marina49BBRABRAZILRecurve WomenQualification Round
CAPOTE Jose31DVENVENEZUELARecurve MenQualification Round
CARDENAS Fabian25DARGARGENTINARecurve MenQualification Round
CARDONA Camilo Andres12CCOLCOLOMBIACompound MenQualification Round
CARDOSO Mario15CMEXMEXICOCompound MenQualification Round
CERNE Toja5BSLOSLOVENIACompound WomenQualification Round
CHENIER Virginie53ACANCANADARecurve WomenQualification Round
CINTRON Marla9DPURPUERTO RICOCompound WomenQualification Round
COLES William Charles25AISVVIRGIN ISLANDS, USRecurve MenQualification Round
CRESPO Diego14BECUECUADORCompound MenQualification Round
D - E - F - G - H
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DA SILVA COSTA FILHO Marcelo26CBRABRAZILRecurve MenQualification Round
DALMEIDA Marcus27CBRABRAZILRecurve MenQualification Round
DAMSBO Martin16BDENDENMARKCompound MenQualification Round
DANIEL Lucas34DFRAFRANCERecurve MenQualification Round
DE GIULI Valentine51DSUISWITZERLANDRecurve WomenQualification Round
DEATON Bridger10BUSAUSACompound MenQualification Round
DEB Trisha4AINDINDIACompound WomenQualification Round
DIELEMANS Mitch28DNEDNETHERLANDSRecurve MenQualification Round
DIELEN Nathalie52DSUISWITZERLANDRecurve WomenQualification Round
DINDOR Vakilraj21AINDINDIARecurve MenQualification Round
DUDHWAL Swati3AINDINDIACompound WomenQualification Round
DUENAS Crispin36CCANCANADARecurve MenQualification Round
ELLISON Brady31AUSAUSARecurve MenQualification Round
ELMAAGACLI Demir17BTURTURKEYCompound MenQualification Round
ESEBUA Kristine45AGEOGEORGIARecurve WomenQualification Round
ESPINAL Carmen Yulissa8BDOMDOMINICAN REPUBLICCompound WomenQualification Round
FABER Adrian39BSUISWITZERLANDRecurve MenQualification Round
FABER Florian38BSUISWITZERLANDRecurve MenQualification Round
FERNANDEZ Antonio31BESPSPAINRecurve MenQualification Round
FIERRO Julio16CMEXMEXICOCompound MenQualification Round
FOLKARD Naomi54DGBRGREAT BRITAINRecurve WomenQualification Round
FURUKAWA Takaharu39DJPNJAPANRecurve MenQualification Round
GAMARA Jose Luis25BBOLBOLIVIARecurve MenQualification Round
GAMBOA Jose Maria12DCRCCOSTA RICACompound MenQualification Round
GARRETT Zach34AUSAUSARecurve MenQualification Round
GAUVIN Crystal2CUSAUSACompound WomenQualification Round
GELLENTHIEN Braden13BUSAUSACompound MenQualification Round
GENET Dominique19BFRAFRANCECompound MenQualification Round
GIBILARO Ariel42AUSAUSARecurve WomenQualification Round
GONZALEZ Alison4DECUECUADORCompound WomenQualification Round
GONZALEZ BRIOZZO Maria Eugenia5AARGARGENTINACompound WomenQualification Round
GONZALEZ Eduardo15AVENVENEZUELACompound MenQualification Round
GONZALEZ Rodolfo17CMEXMEXICOCompound MenQualification Round
GRAY Matthew23BAUSAUSTRALIARecurve MenQualification Round
GU Xuesong24DCHNPR CHINARecurve MenQualification Round
HANSEN Stephan15BDENDENMARKCompound MenQualification Round
HAYASHI Yuki52BJPNJAPANRecurve WomenQualification Round
HERNANDEZ Roberto13DESAEL SALVADORCompound MenQualification Round
HINOJOSA Karla48CMEXMEXICORecurve WomenQualification Round
HONG Sunam42CKORKOREARecurve WomenQualification Round
HSIUNG Mei-Chien49ATPECHINESE TAIPEIRecurve WomenQualification Round
HUSTON Patrick30DGBRGREAT BRITAINRecurve MenQualification Round
I - J - K - L - M
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
IM Dong Hyun29BKORKOREARecurve MenQualification Round
IWATA Ayumi38DJPNJAPANRecurve MenQualification Round
JEON Sungeun44CKORKOREARecurve WomenQualification Round
JUAREZ Ana Cristina7AMEXMEXICOCompound WomenQualification Round
KAMARUDDIN Haziq38AMASMALAYSIARecurve MenQualification Round
KAUR Satbir46DINDINDIARecurve WomenQualification Round
KAWANAKA Kaori54BJPNJAPANRecurve WomenQualification Round
KELLER Lexi3CUSAUSACompound WomenQualification Round
KLIMITCHEK Collin33AUSAUSARecurve MenQualification Round
KRIZE Barbra Pia50DSLOSLOVENIARecurve WomenQualification Round
KUMAR Anil11AINDINDIACompound MenQualification Round
KUMAR Sandeep13AINDINDIACompound MenQualification Round
KUMARI Anjali1AINDINDIACompound WomenQualification Round
KUMARI Reena48DINDINDIARecurve WomenQualification Round
KUO Cheng-Wei26ATPECHINESE TAIPEIRecurve MenQualification Round
LATORRE Maria7DPURPUERTO RICOCompound WomenQualification Round
LAURSEN Bjarne Marius30ADENDENMARKRecurve MenQualification Round
LE Chien-Ying48ATPECHINESE TAIPEIRecurve WomenQualification Round
LEAL Jhoaneth6CVENVENEZUELACompound WomenQualification Round
LEE Seungshin28BKORKOREARecurve MenQualification Round
LEE Tuk Young43CKORKOREARecurve WomenQualification Round
LEE Woo Seok27BKORKOREARecurve MenQualification Round
LIN Shih-Chia47ATPECHINESE TAIPEIRecurve WomenQualification Round
LINGARD Semra54CAUSAUSTRALIARecurve WomenQualification Round
LONGO Laura1DITAITALYCompound WomenQualification Round
LONGOVA Alexandra45DSVKSLOVAKIARecurve WomenQualification Round
LOPEZ Sara4BCOLCOLOMBIACompound WomenQualification Round
LORIG Khatuna44AUSAUSARecurve WomenQualification Round
LYON Jay37CCANCANADARecurve MenQualification Round
MACHADO Ana47BBRABRAZILRecurve WomenQualification Round
MALAVE Elias32DVENVENEZUELARecurve MenQualification Round
MALDONADO Tania51BCHICHILERecurve WomenQualification Round
MARCEN Maja3BCOLCOLOMBIACompound WomenQualification Round
MARCOS Andrea5CESPSPAINCompound WomenQualification Round
MARIN Alicia53CESPSPAINRecurve WomenQualification Round
MARTIN Adriana51CESPSPAINRecurve WomenQualification Round
MARTIN ARRIAGADA Alejandro Patricio18ACHICHILECompound MenQualification Round
MARTINEZ Daniel25CDOMDOMINICAN REPUBLICRecurve MenQualification Round
MCLAUGHLIN Daniel32AUSAUSARecurve MenQualification Round
MENDEZ Mayra50AVENVENEZUELARecurve WomenQualification Round
MENDOZA Ana8CVENVENEZUELACompound WomenQualification Round
MENG Fanxu42BCHNPR CHINARecurve WomenQualification Round
MISCIONE Anna41AUSAUSARecurve WomenQualification Round
MOHAMAD Khairul Anuar36AMASMALAYSIARecurve MenQualification Round
MUNOZ Daniel11CCOLCOLOMBIACompound MenQualification Round
N - O - P - R
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
NAGAMINE Saori53BJPNJAPANRecurve WomenQualification Round
NENCIONI Michele15DITAITALYCompound MenQualification Round
NESPOLI Mauro30BITAITALYRecurve MenQualification Round
NGUYEN Hamilton35CCANCANADARecurve MenQualification Round
NOMULA Lavanya49DINDINDIARecurve WomenQualification Round
O'BRIEN William35BPERPERURecurve MenQualification Round
OCHOA Linda8AMEXMEXICOCompound WomenQualification Round
OLIVEIRA Bernardo29CBRABRAZILRecurve MenQualification Round
OLIVER Amy53DGBRGREAT BRITAINRecurve WomenQualification Round
ONIYAMA Naoya37DJPNJAPANRecurve MenQualification Round
OSPINA Jose Carlos10CCOLCOLOMBIACompound MenQualification Round
PACHECO Daniel23CCOLCOLOMBIARecurve MenQualification Round
PAGNI Sergio16DITAITALYCompound MenQualification Round
PAGNONI Federico14DITAITALYCompound MenQualification Round
PAGUIA Raymond36DPHIPHILIPPINESRecurve MenQualification Round
PAREEK Sarvesh10AINDINDIACompound MenQualification Round
PARK Mi Kyung41CKORKOREARecurve WomenQualification Round
PEARCE Paige1CUSAUSACompound WomenQualification Round
PEINEAU Sebastien18BFRAFRANCECompound MenQualification Round
PILA Andres22CCOLCOLOMBIARecurve MenQualification Round
PINEDA Daniel Felipe24CCOLCOLOMBIARecurve MenQualification Round
POTTS Alec24BAUSAUSTRALIARecurve MenQualification Round
PUENTES Adrian35ACUBCUBARecurve MenQualification Round
REN Qizhuang22DCHNPR CHINARecurve MenQualification Round
RENDON Ana Maria44DCOLCOLOMBIARecurve WomenQualification Round
REYNOLDS Danielle4CUSAUSACompound WomenQualification Round
REZENDE XAVIER Daniel28CBRABRAZILRecurve MenQualification Round
RIVERA Diego20DPURPUERTO RICOCompound MenQualification Round
ROBIOU Jose Miguel Jr.20ADOMDOMINICAN REPUBLICCompound MenQualification Round
RODRIGUEZ Juan I.33BESPSPAINRecurve MenQualification Round
ROJAS Leandro17AVENVENEZUELACompound MenQualification Round
ROMAN Aida47CMEXMEXICORecurve WomenQualification Round
RORIZ JR. Marcelo17DBRABRAZILCompound MenQualification Round
RUFER Thomas40ASUISWITZERLANDRecurve MenQualification Round
RUGGIERI Laura45CFRAFRANCERecurve WomenQualification Round
RUIZ Gustavo10DCRCCOSTA RICACompound MenQualification Round
S - T - U - V - W
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
SALINAS Nelson Fabio20BARGARGENTINACompound MenQualification Round
SALINAS Stephanie Sarai6AMEXMEXICOCompound WomenQualification Round
SANAM Isaiah Rajender12AINDINDIACompound MenQualification Round
SANCHEZ Natalia42DCOLCOLOMBIARecurve WomenQualification Round
SARIKONDA Jayalakshmi2AINDINDIACompound WomenQualification Round
SCHLOESSER Mike14ANEDNETHERLANDSCompound MenQualification Round
SEPULVEDA Maira Alejandra41DCOLCOLOMBIARecurve WomenQualification Round
SERRANO Juan Rene39AMEXMEXICORecurve MenQualification Round
SHIN Jae Hun26BKORKOREARecurve MenQualification Round
SITAR Dejan18CSLOSLOVENIACompound MenQualification Round
SPANO Viviana3DITAITALYCompound WomenQualification Round
SUDANO Andrea7CVENVENEZUELACompound WomenQualification Round
TAN Ya-Ting46ATPECHINESE TAIPEIRecurve WomenQualification Round
THIFFEAULT PICARD Georcy-Stephanie54ACANCANADARecurve WomenQualification Round
TIMOFEEVA Kristina40BRUSRUSSIARecurve WomenQualification Round
TORRES Nelson16AVENVENEZUELACompound MenQualification Round
TYACK Ryan22BAUSAUSTRALIARecurve MenQualification Round
USQUIANO Alejandra2BCOLCOLOMBIACompound WomenQualification Round
VALENCIA Alejandra46CMEXMEXICORecurve WomenQualification Round
VALLADONT Jean-Charles35DFRAFRANCERecurve MenQualification Round
VAN DEN BERG Sjef27DNEDNETHERLANDSRecurve MenQualification Round
VAN DER VEN Rick26DNEDNETHERLANDSRecurve MenQualification Round
VAN TONGEREN Jan29DNEDNETHERLANDSRecurve MenQualification Round
VARDHINENI Pranitha47DINDINDIARecurve WomenQualification Round
VARGAS Dario32CECUECUADORRecurve MenQualification Round
VARGAS Kevin31CECUECUADORRecurve MenQualification Round
VASQUEZ Ricardo33DVENVENEZUELARecurve MenQualification Round
VELEZ Luis Eduardo34CMEXMEXICORecurve MenQualification Round
VERMA Atul24AINDINDIARecurve MenQualification Round
VILLEGAS Verona52AVENVENEZUELARecurve WomenQualification Round
VILLON Jorge34BPERPERURecurve MenQualification Round
VINOGRADOVA Mariia7BRUSRUSSIACompound WomenQualification Round
WANG Gang21DCHNPR CHINARecurve MenQualification Round
WANG Hou-Chieh28ATPECHINESE TAIPEIRecurve MenQualification Round
WAREHIME Amanda45BISVVIRGIN ISLANDS, USRecurve WomenQualification Round
WEI Chun-Heng27ATPECHINESE TAIPEIRecurve MenQualification Round
WILDE Reo12BUSAUSACompound MenQualification Round
WINTER Karina40DGERGERMANYRecurve WomenQualification Round
WONG Ayling50CPERPERURecurve WomenQualification Round
WORTH Taylor21BAUSAUSTRALIARecurve MenQualification Round
WU Jiaxin44BCHNPR CHINARecurve WomenQualification Round
X - Y - Z
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
XING Yu23DCHNPR CHINARecurve MenQualification Round
XU Jing41BCHNPR CHINARecurve WomenQualification Round
YU Guan-Lin29ATPECHINESE TAIPEIRecurve MenQualification Round
ZHANG Yunlu43BCHNPR CHINARecurve WomenQualification Round