1st European Games (Archery: 17-22 June) 1st European Games (Archery: 17-22 June)
World Archery Europe (WAE)
Baku (AZE), from 12-06-2015 to 28-06-2015
1st European Games (Archery: 17-22 June)
Entries by Country
 
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
BERTSCHLER Alexander16ARecurve MenRecurve Men
MAYRHOFER GRITSCH Sabine19CRecurve WomenRecurve Women
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
KOPNIN Aleksey4ARecurve MenRecurve Men
RAMAZANOVA Yaylagul10ARecurve WomenRecurve Women
SENYUK Olga12ARecurve WomenRecurve Women
SENYUK Taras6ARecurve MenRecurve Men
VELIEVA Nurlana11ARecurve WomenRecurve Women
VENGEROV Roman5ARecurve MenRecurve Men
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
RAMAEKERS Robin18CRecurve MenRecurve Men
BLRBELARUS
Name
Target
Event
Session
DALIDOVICH Pavel7BRecurve MenRecurve Men
LIAHUSHEV Alexander8BRecurve MenRecurve Men
MARUSAVA Hanna3BRecurve WomenRecurve Women
PRILEPOV Anton9BRecurve MenRecurve Men
TIMOFEYEVA Ekaterina2BRecurve WomenRecurve Women
TOLKACH Alena1BRecurve WomenRecurve Women
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
DANAILOVA Dobromira16CRecurve WomenRecurve Women
HRISTOV Yavor Vasilev19ARecurve MenRecurve Men
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
MIHALIC Matija14CRecurve MenRecurve Men
CYPCYPRUS
Name
Target
Event
Session
EL HELALI Mimis20BRecurve MenRecurve Men
KOUROUNA Michaela18CRecurve WomenRecurve Women
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
BECH Natasja9ARecurve WomenRecurve Women
JAGER Maja8ARecurve WomenRecurve Women
ROSENVINGE Carina7ARecurve WomenRecurve Women
WEISS Johan22ARecurve MenRecurve Men
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
ALARCON Miriam4ARecurve WomenRecurve Women
ALVARINO GARCIA Miguel1BRecurve MenRecurve Men
FERNANDEZ Antonio2BRecurve MenRecurve Men
MARIN Alicia5ARecurve WomenRecurve Women
MARTIN Adriana6ARecurve WomenRecurve Women
RODRIGUEZ Juan I.3BRecurve MenRecurve Men
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
GROSS Jaanus16BRecurve MenRecurve Men
NURMSALU Laura17CRecurve WomenRecurve Women
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
KUOPPA Taru19BRecurve WomenRecurve Women
TEKONIEMI Antti19BRecurve MenRecurve Men
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
DANIEL Lucas10BRecurve MenRecurve Men
PLIHON Pierre12BRecurve MenRecurve Men
RUGGIERI Laura8CRecurve WomenRecurve Women
SCHUH Berengere7CRecurve WomenRecurve Women
THOMAS Solenne9CRecurve WomenRecurve Women
VALLADONT Jean-Charles11BRecurve MenRecurve Men
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
FOLKARD Naomi10BRecurve WomenRecurve Women
HUNT Nicky11BRecurve WomenRecurve Women
OLIVER Amy12BRecurve WomenRecurve Women
SLATER Kieran20CRecurve MenRecurve Men
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
ESEBUA Kristine8BRecurve WomenRecurve Women
LOBZHENIDZE Yulia7BRecurve WomenRecurve Women
NARIMANIDZE Khatuna9BRecurve WomenRecurve Women
PKHAKADZE Lasha22BRecurve MenRecurve Men
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
KAHLLUND Florian13ARecurve MenRecurve Men
NESEMANN Simon14ARecurve MenRecurve Men
RICHTER Elena13ARecurve WomenRecurve Women
UNRUH Lisa14ARecurve WomenRecurve Women
WEISS Christian15ARecurve MenRecurve Men
WINTER Karina15ARecurve WomenRecurve Women
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
CHORTI Ariadni5CRecurve WomenRecurve Women
GKORILA Anatoli Martha6CRecurve WomenRecurve Women
KARAGEORGIOU Alexandros14BRecurve MenRecurve Men
PSARRA Evangelia4CRecurve WomenRecurve Women
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
CUTHBERT Sinead20ARecurve WomenRecurve Women
WALLACE Darren15CRecurve MenRecurve Men
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
SIGURDSSON Sigurjon Atli13BRecurve MenRecurve Men
ISRISRAEL
Name
Target
Event
Session
MATZKIN Guy18BRecurve MenRecurve Men
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
FRANGILLI Michele8CRecurve MenRecurve Men
NESPOLI Mauro7CRecurve MenRecurve Men
PASQUALUCCI David9CRecurve MenRecurve Men
SARTORI Guendalina6BRecurve WomenRecurve Women
TONETTA Elena4BRecurve WomenRecurve Women
VALEEVA Natalia5BRecurve WomenRecurve Women
KOSKOSOVO
Name
Target
Event
Session
ASLLANI Hazir13CRecurve MenRecurve Men
SAHITI Lirije19ARecurve WomenRecurve Women
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
KREICBERGA Anete20BRecurve WomenRecurve Women
LAPSINS Eduards15BRecurve MenRecurve Men
LIELIECHTENSTEIN
Name
Target
Event
Session
GRISCHKE Marvin16CRecurve MenRecurve Men
LTULITHUANIA
Name
Target
Event
Session
NOSALIENE Dangeruta18BRecurve WomenRecurve Women
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
HENCKELS Jeff17CRecurve MenRecurve Men
MDAREPUBLIC OF MOLDOVA
Name
Target
Event
Session
MIRCA Alexandra17BRecurve WomenRecurve Women
OLARU Dan17ARecurve MenRecurve Men
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
DE VRIES Shireen-Zoe15BRecurve WomenRecurve Women
DEDEN Esther13BRecurve WomenRecurve Women
DER KINDEREN Annemarie14BRecurve WomenRecurve Women
DIELEMANS Mitch2CRecurve MenRecurve Men
VAN DEN BERG Sjef1CRecurve MenRecurve Men
VAN DER VEN Rick3CRecurve MenRecurve Men
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
FURNES Christoffer2ARecurve MenRecurve Men
HAGEN Paul Andre3ARecurve MenRecurve Men
NESTENG Baard1ARecurve MenRecurve Men
RIDDERSTROM Line Blomen20CRecurve WomenRecurve Women
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
LESNIAK Natalia16ARecurve WomenRecurve Women
MYSZOR Wioleta18ARecurve WomenRecurve Women
NAPLOSZEK Slawomir4BRecurve MenRecurve Men
SZAFRAN Marek6BRecurve MenRecurve Men
WOJTKOWIAK Rafal5BRecurve MenRecurve Men
ZURANSKA Adriana17ARecurve WomenRecurve Women
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
BANCILA Simona21BRecurve WomenRecurve Women
CIORNEI Daniel21BRecurve MenRecurve Men
RUSRUSSIAN FEDERATION
Name
Target
Event
Session
ERDYNIEVA Natalia3CRecurve WomenRecurve Women
KOZHIN Alexander4CRecurve MenRecurve Men
STEPANOVA Inna1CRecurve WomenRecurve Women
TIMOFEEVA Kristina2CRecurve WomenRecurve Women
TSYBEKDORZHIEV Bair5CRecurve MenRecurve Men
TSYNGUEV Beligto6CRecurve MenRecurve Men
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok10CRecurve MenRecurve Men
HABJAN MALAVASIC Den11CRecurve MenRecurve Men
KOMOCAR Jaka12CRecurve MenRecurve Men
UMER Ana21ARecurve WomenRecurve Women
SMRSAN MARINO
Name
Target
Event
Session
GUIDI Emanuele21ARecurve MenRecurve Men
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
SVILANOVIC Dragan20ARecurve MenRecurve Men
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
DEINEKO Iliana1ARecurve WomenRecurve Women
DIELEN Nathalie2ARecurve WomenRecurve Women
FABER Adrian19CRecurve MenRecurve Men
SCHOBINGER Celine3ARecurve WomenRecurve Women
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BALAZ Boris17BRecurve MenRecurve Men
LONGOVA Alexandra16BRecurve WomenRecurve Women
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
SKALBERG Andreas18ARecurve MenRecurve Men
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
AKTUNA Aybuke13CRecurve WomenRecurve Women
ANAGOZ Yasemin Ecem15CRecurve WomenRecurve Women
BOZLAR Fatih10ARecurve MenRecurve Men
GAZOZ Mete11ARecurve MenRecurve Men
UNSAL Begunhan Elif14CRecurve WomenRecurve Women
YILMAZ Yagiz12ARecurve MenRecurve Men
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
IVANYTSKYY Heorhiy7ARecurve MenRecurve Men
IVASHKO Markiyan8ARecurve MenRecurve Men
MARCHENKO Veronika12CRecurve WomenRecurve Women
PAVLOVA Anastasia10CRecurve WomenRecurve Women
RUBAN Viktor9ARecurve MenRecurve Men
SICHENIKOVA Lidiia11CRecurve WomenRecurve Women