Nordiska Ungdomsmästerskapen 2015 Nordiska Ungdomsmästerskapen 2015
Järnvägens Bågskytteförening (JBF)
Hallsberg, SWEDEN, from 03-07-2015 to 5-07-2015
Nordiska Ungdomsmästerskapen 2015
Participant List in Alphabetical Order
 
BCMBarebow Cadet Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
017CJØRGENSEN NicklasSes. 1
018CLAURIDSEN JakobSes. 1
016CMYRUP SanderSes. 1
NORNORWAY
020BRUTLEDAL AdrianSes. 1
SWESWEDEN
019AANDERSSON OscarSes. 1
020AFERM IsakSes. 1
017AFREDRIKSSON DavidSes. 1
018BGRIP HESTNER SimonSes. 1
020CJANSSON SebastianSes. 1
018AOLSSON TureSes. 1
BCWBarebow Cadet Woman
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
015BMADIGAN SophiaSes. 1
019CPULZ SAMSØE MarieSes. 1
FINFINLAND
019BHEIKKILÄ IsabellaSes. 1
SWESWEDEN
015CGULIN SofiaSes. 1
016BHELMERSSON JohannaSes. 1
015ALENNARTSSON VilmaSes. 1
017BSEKOBON CassandraSes. 1
BJMBarebow Junior
Target
Rank
Athlete
Ses.
SWESWEDEN
086BMEDBO MalinSes. 1
086ASCHANDERSSON CasperSes. 1
BWMBarebow WA Cadet Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
099BBROGAARD ValdemarSes. 1
099CPOULSEN RobinSes. 1
NORNORWAY
096CLINDVALL MariusSes. 1
098CMOLTEBERG BoyeSes. 1
097CTAJET Lars MartinSes. 1
SWESWEDEN
096AADAMSSON AlexanderSes. 1
100CHÖGLANDER KasperSes. 1
100BLOVÉN SamuelSes. 1
097ASAMUELSSON AlexanderSes. 1
098ASOIVANEN RobinSes. 1
BWWBarebow WA Cadet Woman
Target
Rank
Athlete
Ses.
SWESWEDEN
097BBROMAN LinneaSes. 1
099AEGNÉR MATTSON MicaelaSes. 1
100ALINDBLOM SandraSes. 1
096BRÖJESTÅL StinaSes. 1
098BRUDIN ChristelleSes. 1
CCMCompound Cadet Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
009AASTRUP-JENSEN ValdemarSes. 1
007ABANKE JØRGENSEN MaxSes. 1
004BBERG ChristofferSes. 1
011ABRUUSGAARD MORTENSEN AntonSes. 1
008AE. BENGTSON FrederikSes. 1
010AERDAL MadsSes. 1
013AHANSEN JimmiSes. 1
012AMOGREE NoahSes. 1
006ANIELSEN MartinSes. 1
014ARASMUSSEN SuneSes. 1
NORNORWAY
007CARYAN MiladSes. 1
006CFIGVED SanderSes. 1
008CGRYTTEN HaakonSes. 1
005CISNES TrymSes. 1
009CNIKOLAISEN KentSes. 1
010COFSTAD SebastianSes. 1
SWESWEDEN
011BBJÖRNSTRÖM WilliamSes. 1
004AKULLBERG AlexanderSes. 1
008BKVALÖY MarcusSes. 1
013BTORSTENSSON TageSes. 1
009BVÄLLSTEDT / ARLEFUR MarcusSes. 1
012BVERHAGEN MELIN WilliamSes. 1
CCWCompound Cadet Women
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
006BHAAGEN ANDERSEN SashaSes. 1
005BJ'ONSDOTTIR S'oleySes. 1
007BWITT MØLLER SofieSes. 1
NORNORWAY
011CISDAL KristinSes. 1
013CRAMSTAD ChristinaSes. 1
012CSTRANDEN MalinSes. 1
SWESWEDEN
014BÅKERLIND-FORSETH CeciliaSes. 1
014CNYBERG WilmaSes. 1
004CWISTRAND AldaSes. 1
CJMCompound Junior Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
NORNORWAY
083CEVENSEN RagnarSes. 1
080CNIKOLAISEN KristofferSes. 1
084CRAMSTAD AndersSes. 1
082CRASMUSSEN ThomasSes. 1
081CTHORØD StianSes. 1
SWESWEDEN
081BBORGSTRÖM HampusSes. 1
084ACARLSSON IsakSes. 1
082BFREDRIKSSON JonathanSes. 1
080BHEDENVANG RobinSes. 1
085AHELLMAN AndréSes. 1
080AHELLMAN SimonSes. 1
081AKEMPE LinusSes. 1
083ALIMÅS JoakimSes. 1
082ASILVERSJÖ AlexSes. 1
CJWCompound Junior Women
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
085BKIRSTINE AMDI TanjaSes. 1
SWESWEDEN
084BFORSBERG HelenSes. 1
CWMCompound WA Cadet Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
093ADYREBORG HANSEN ErikSes. 1
087AKAMP OPSTRUP ThorSes. 1
095BKANSTRUP NIELSEN MartinSes. 1
092AKRISTENSEN ChristofferSes. 1
091AOLSEN SimonSes. 1
089ASEHESTED MarcusSes. 1
088AW. PEDERSEN LasseSes. 1
NORNORWAY
090BGRELLAND EvenSes. 1
091BMATHIASSEN MichaelSes. 1
092BSKAR SolveSes. 1
089BSTRANDEN ÅdneSes. 1
SWESWEDEN
090CBACKMAN JohanSes. 1
091CBENGTSSON Carl JohanSes. 1
087CHELLMAN MartinSes. 1
089CLAGERLUND LucasSes. 1
088CSANDQVIST SimonSes. 1
CWWCompound WA Cadet Woman
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
088BBERG SØNDERGÅRD EvaSes. 1
094AHORNHAVER JohannaSes. 1
087BRASMUSSEN SashaSes. 1
095AREE MØLLER KatjaSes. 1
NORNORWAY
094BMØLSLETT OdaSes. 1
093BSTRANDEN MonjaSes. 1
SWESWEDEN
094CBACKMAN AnnaSes. 1
093CKÄCK CarolineSes. 1
092CMOSSBERG WilmaSes. 1
LCMLongbow Cadet Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
027ABOVBJERG MadsSes. 1
025AGRØN EbbeSes. 1
026AJOHANSEN LukasSes. 1
028CKUHLMANN SMITH SigurdSes. 1
028ASKOV ChristianSes. 1
NORNORWAY
028BVIK-LARSEN AndreasSes. 1
SWESWEDEN
026CHAMMARLUND BOLANDER LarsSes. 1
027CWISSING ViktorSes. 1
LCWLongbow Cadet Woman
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
025BHERTZ DAHLGREN AgnesSes. 1
SWESWEDEN
027BHÖLAAS BORÉN SofiaSes. 1
LJMLongbow Junior Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
021BROSSAU LudvigSes. 1
SWESWEDEN
021AHELLSTENIUS AmandaSes. 1
LWMLongbow WA Cadet Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
022ABUNDSGAARD Carl JohanSes. 1
024BMUNKHOLM MortenSes. 1
024ANIELSEN RuneSes. 1
023ASKOVSEN KristofferSes. 1
LWWLongbow WA Cadet Woman
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
024CKOEFOED TrineSes. 1
022BPEDERSEN Caroline Amalie HolmenSes. 1
022CSTRAND LouiseSes. 1
023BVEDEL FrederikkeSes. 1
RCMRecurve Cadet Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
039AALBRECHTSEN EmilSes. 1
029ABETIN MIKKELSEN JakobSes. 1
032ABRYNNING RasmusSes. 1
035AJENSEN SvanteSes. 1
033AKAAS NIELSEN AndersSes. 1
030AMAJ SLOTT MathiasSes. 1
040ANIELSEN YngwieSes. 1
038ANIEMANN JacobSes. 1
037ASKOUBOE EmilSes. 1
031ASTAUDT   OliverSes. 1
036ATRINH NicolaiSes. 1
034AV HEMMINGSEN NielsSes. 1
FINFINLAND
029CHOVILA Juho-AnteroSes. 1
033CKETELÄ TommiSes. 1
032CPALLONEN LauriSes. 1
031CSALPAOJA RasmusSes. 1
030CSMEDS OskarSes. 1
034CWESTERLUND JoelSes. 1
NORNORWAY
044CFOG Jens P.Ses. 1
043CGUSTAVSEN MarkusSes. 1
045CROTH SanderSes. 1
042CSJØTUN Odin FossSes. 1
SWESWEDEN
036BEDSTRÖM TheodorSes. 1
029BELIASSON OliverSes. 1
032BGEHRKE MĂ„nsSes. 1
030BKÄCK MathiasSes. 1
033BLINDSKOG AlexanderSes. 1
038BOLANDER ÅHLUND MalteSes. 1
037BRIBERG OscarSes. 1
035BRONKAINEN KevinSes. 1
031BSKOGLUND SamuelSes. 1
RCWRecurve Cadet Women
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
047AADELHOLT SCHERTZ OLSEN CeciliaSes. 1
045ADAM FrejaSes. 1
044AFROBERG FrejaSes. 1
046AHURVITZ EmilySes. 1
042AKOCK OLSSON   MiamajaSes. 1
048AMASTRUP FridaSes. 1
041ASIDENIUS AnnaSes. 1
043ASKOV HANSEN LĂŠrkeSes. 1
FINFINLAND
037CHELIN SusannaSes. 1
038CHUHTANEN MarjaSes. 1
035CKOIVISTO JasminSes. 1
039CLEHTOMÄKI HannaSes. 1
041CRUUSKANEN AleksandraSes. 1
040CSALPAOJA CeciliaSes. 1
036CSORSA ElinaSes. 1
NORNORWAY
047BBAKSTSTAD TurilSes. 1
047CHILLESTAD KatrineSes. 1
048BLYNGROTH CarinaSes. 1
046CTROBERG-BOTNMARK TheaSes. 1
SWESWEDEN
040BDOVERSTÅL KimSes. 1
043BEGNÉR MATTSON IsabellaSes. 1
046BLINDKVIST EllinorSes. 1
041BLINDSKOG ClaraSes. 1
044BLINDSTRÖM MajaSes. 1
045BSANELL AnnieSes. 1
042BVÄYRYNEN AmandaSes. 1
RJMRecurve Junior Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
051CEGESTAD PeterSes. 1
052CHALSKOV AskeSes. 1
055CIPSEN JonathanSes. 1
053CKENNETH ANDERSEN MadsSes. 1
056CNUVANG LARSEN MathiasSes. 1
054CTHOMSEN MikkelSes. 1
FINFINLAND
057BHÄGGMAN ViktorSes. 1
056BKOIVISTO OliverSes. 1
055BNIKKANEN MarkusSes. 1
NORNORWAY
058CRIKHEIM MariusSes. 1
059CSKJELANGER KristofferSes. 1
SWESWEDEN
052ABERGÖÖ LudvigSes. 1
051AFLINK LudvigSes. 1
060AJONSSON PeterSes. 1
055AKÄLLER TobiasSes. 1
057AKRISTOFFERSSON LoveSes. 1
053ALINDBERG MarcusSes. 1
054APERÄINEN AndreasSes. 1
056ASPÅNG OscarSes. 1
059ATORESSON KlasSes. 1
RJWRecurve Junior Women
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
057CKEIL AninaSes. 1
FINFINLAND
059BAALTONEN Anna-SofiaSes. 1
058BKETOLA JuuliSes. 1
NORNORWAY
060BALBERTSEN LotteSes. 1
060CDAVIES KristinSes. 1
061BVIK-STRANDLI MariaSes. 1
SWESWEDEN
051BBERGSTEN EvaSes. 1
052BJENSMARK ThildaSes. 1
061ALOORENTS CherylSes. 1
054BMAURITZON JuliaSes. 1
053BSIGURD EmmaSes. 1
RWMRecurve WA Cadet Men
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
065BBAGER MagnusSes. 1
070BBERRIG RASMUSSEN MikkelSes. 1
066BBORNE ThorSes. 1
063BBRYNNING ChristianSes. 1
069BKARTHOLM LauSes. 1
068BLADEFOGED MagnusSes. 1
064BTORNDAL DavidSes. 1
067BØRSTED PEDERSEN JonathanSes. 1
FINFINLAND
076BMÄKI-PAAVOLA EetuSes. 1
078BMARKKANEN MorttiSes. 1
077BNIKKARI JanneSes. 1
079BPÖYHTÄRI RasmusSes. 1
FOFAROE ISLANDS
078CDALSGARÐ Teitur V.Ses. 1
NORNORWAY
070CBREDESEN Mathias VangenSes. 1
066CEIDE NatanielSes. 1
072CFAUGSTAD AndersSes. 1
062CGJONE SindreSes. 1
069CHASTHI Sander ThorbjĂžrnsenSes. 1
071CIVERSEN SimenSes. 1
063CKLINGSHEIM JoakimSes. 1
065CMØLSLETT SondreSes. 1
068COLUFSEN Sindre LeidlandSes. 1
067CSCHÖNE SnorreSes. 1
064CVÅGE Elias RasmussenSes. 1
SWESWEDEN
065AÅKERMAN FredrikSes. 1
062AFREDRIKSSON DavidSes. 1
066AFRIBERG AlfredSes. 1
063AGHERKE ViktorSes. 1
069AMAGNUSSON AxelSes. 1
064AMUNTHER TintinSes. 1
070AOLANDER ÅHLUND SimonSes. 1
079CPRIKLONSKY JohanSes. 1
068AWILLNERS MacSes. 1
RWWRecurve WA Cadet Woman
Target
Rank
Athlete
Ses.
DENDENMARK
073BBJØRN Anne SofieSes. 1
075BD. NIELSEN CamillaSes. 1
072BDANSTRUP ANDERSEN KirstineSes. 1
074BMOGREE NISSEN LeaSes. 1
071BRASMUSSEN SifSes. 1
FINFINLAND
077CHELIN JohannaSes. 1
NORNORWAY
073CGUNDERSEN IsabelleSes. 1
076CHUSDAL HanneSes. 1
075CKRABBE-KNUDSEN DinaSes. 1
074CLØNES BenedicteSes. 1
SWESWEDEN
076AANDERSSON EllenSes. 1
073AERIKSSON CelineSes. 1
074AJOHANSSON AnnaSes. 1
062BJOHANSSON SofieSes. 1
078ALINDSTRÖM MoaSes. 1
077AOLSSON AlvaSes. 1
071AOLSSON FridaSes. 1
079AÖSTERLUND TildaSes. 1
075ATRINKUNE Anna MarijaSes. 1