Nordiska Ungdomsmästerskapen 2015 Nordiska Ungdomsmästerskapen 2015
Järnvägens Bågskytteförening (JBF)
Hallsberg, SWEDEN, from 03-07-2015 to 5-07-2015
Nordiska Ungdomsmästerskapen 2015
Participant List in Alphabetical Order
 
A - Å - B - C - D - E
Athlete
Target
Country or State Code
Country or State Code
Event
Session
AALTONEN Anna-Sofia59BFINFINLANDRecurve Junior Women
ADAMSSON Alexander96ASWESWEDENBarebow WA Cadet Men
ADELHOLT SCHERTZ OLSEN Cecilia47ADENDENMARKRecurve Cadet Women
ALBERTSEN Lotte60BNORNORWAYRecurve Junior Women
ALBRECHTSEN Emil39ADENDENMARKRecurve Cadet Men
ANDERSSON Ellen76ASWESWEDENRecurve WA Cadet Woman
ANDERSSON Oscar19ASWESWEDENBarebow Cadet Men
ARYAN Milad7CNORNORWAYCompound Cadet Men
ASTRUP-JENSEN Valdemar9ADENDENMARKCompound Cadet Men
ÅKERLIND-FORSETH Cecilia14BSWESWEDENCompound Cadet Women
ÅKERMAN Fredrik65ASWESWEDENRecurve WA Cadet Men
BACKMAN Anna94CSWESWEDENCompound WA Cadet Woman
BACKMAN Johan90CSWESWEDENCompound WA Cadet Men
BAGER Magnus65BDENDENMARKRecurve WA Cadet Men
BAKSTSTAD Turil47BNORNORWAYRecurve Cadet Women
BANKE JØRGENSEN Max7ADENDENMARKCompound Cadet Men
BENGTSSON Carl Johan91CSWESWEDENCompound WA Cadet Men
BERG Christoffer4BDENDENMARKCompound Cadet Men
BERG SØNDERGÅRD Eva88BDENDENMARKCompound WA Cadet Woman
BERGÖÖ Ludvig52ASWESWEDENRecurve Junior Men
BERGSTEN Eva51BSWESWEDENRecurve Junior Women
BERRIG RASMUSSEN Mikkel70BDENDENMARKRecurve WA Cadet Men
BETIN MIKKELSEN Jakob29ADENDENMARKRecurve Cadet Men
BJÖRNSTRÖM William11BSWESWEDENCompound Cadet Men
BJØRN Anne Sofie73BDENDENMARKRecurve WA Cadet Woman
BORGSTRÖM Hampus81BSWESWEDENCompound Junior Men
BORNE Thor66BDENDENMARKRecurve WA Cadet Men
BOVBJERG Mads27ADENDENMARKLongbow Cadet Men
BREDESEN Mathias Vangen70CNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
BROGAARD Valdemar99BDENDENMARKBarebow WA Cadet Men
BROMAN Linnea97BSWESWEDENBarebow WA Cadet Woman
BRUUSGAARD MORTENSEN Anton11ADENDENMARKCompound Cadet Men
BRYNNING Christian63BDENDENMARKRecurve WA Cadet Men
BRYNNING Rasmus32ADENDENMARKRecurve Cadet Men
BUNDSGAARD Carl Johan22ADENDENMARKLongbow WA Cadet Men
CARLSSON Isak84ASWESWEDENCompound Junior Men
D. NIELSEN Camilla75BDENDENMARKRecurve WA Cadet Woman
DALSGARÐ Teitur V.78CFOFAROE ISLANDSRecurve WA Cadet Men
DAM Freja45ADENDENMARKRecurve Cadet Women
DANSTRUP ANDERSEN Kirstine72BDENDENMARKRecurve WA Cadet Woman
DAVIES Kristin60CNORNORWAYRecurve Junior Women
DOVERSTÅL Kim40BSWESWEDENRecurve Cadet Women
DYREBORG HANSEN Erik93ADENDENMARKCompound WA Cadet Men
E. BENGTSON Frederik8ADENDENMARKCompound Cadet Men
EDSTRÖM Theodor36BSWESWEDENRecurve Cadet Men
EGESTAD Peter51CDENDENMARKRecurve Junior Men
EGNÉR MATTSON Isabella43BSWESWEDENRecurve Cadet Women
EGNÉR MATTSON Micaela99ASWESWEDENBarebow WA Cadet Woman
EIDE Nataniel66CNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
ELIASSON Oliver29BSWESWEDENRecurve Cadet Men
ERDAL Mads10ADENDENMARKCompound Cadet Men
ERIKSSON Celine73ASWESWEDENRecurve WA Cadet Woman
EVENSEN Ragnar83CNORNORWAYCompound Junior Men
F - G - H
Athlete
Target
Country or State Code
Country or State Code
Event
Session
FAUGSTAD Anders72CNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
FERM Isak20ASWESWEDENBarebow Cadet Men
FIGVED Sander6CNORNORWAYCompound Cadet Men
FLINK Ludvig51ASWESWEDENRecurve Junior Men
FOG Jens P.44CNORNORWAYRecurve Cadet Men
FORSBERG Helen84BSWESWEDENCompound Junior Women
FREDRIKSSON David17ASWESWEDENBarebow Cadet Men
FREDRIKSSON David62ASWESWEDENRecurve WA Cadet Men
FREDRIKSSON Jonathan82BSWESWEDENCompound Junior Men
FRIBERG Alfred66ASWESWEDENRecurve WA Cadet Men
FROBERG Freja44ADENDENMARKRecurve Cadet Women
GEHRKE MĂ„ns32BSWESWEDENRecurve Cadet Men
GHERKE Viktor63ASWESWEDENRecurve WA Cadet Men
GJONE Sindre62CNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
GRELLAND Even90BNORNORWAYCompound WA Cadet Men
GRIP HESTNER Simon18BSWESWEDENBarebow Cadet Men
GRYTTEN Haakon8CNORNORWAYCompound Cadet Men
GRØN Ebbe25ADENDENMARKLongbow Cadet Men
GULIN Sofia15CSWESWEDENBarebow Cadet Woman
GUNDERSEN Isabelle73CNORNORWAYRecurve WA Cadet Woman
GUSTAVSEN Markus43CNORNORWAYRecurve Cadet Men
HAAGEN ANDERSEN Sasha6BDENDENMARKCompound Cadet Women
HÄGGMAN Viktor57BFINFINLANDRecurve Junior Men
HALSKOV Aske52CDENDENMARKRecurve Junior Men
HAMMARLUND BOLANDER Lars26CSWESWEDENLongbow Cadet Men
HANSEN Jimmi13ADENDENMARKCompound Cadet Men
HASTHI Sander ThorbjĂžrnsen69CNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
HEDENVANG Robin80BSWESWEDENCompound Junior Men
HEIKKILÄ Isabella19BFINFINLANDBarebow Cadet Woman
HELIN Johanna77CFINFINLANDRecurve WA Cadet Woman
HELIN Susanna37CFINFINLANDRecurve Cadet Women
HELLMAN André85ASWESWEDENCompound Junior Men
HELLMAN Martin87CSWESWEDENCompound WA Cadet Men
HELLMAN Simon80ASWESWEDENCompound Junior Men
HELLSTENIUS Amanda21ASWESWEDENLongbow Junior
HELMERSSON Johanna16BSWESWEDENBarebow Cadet Woman
HERTZ DAHLGREN Agnes25BDENDENMARKLongbow Cadet Woman
HILLESTAD Katrine47CNORNORWAYRecurve Cadet Women
HÖGLANDER Kasper100CSWESWEDENBarebow WA Cadet Men
HÖLAAS BORÉN Sofia27BSWESWEDENLongbow Cadet Woman
HORNHAVER Johanna94ADENDENMARKCompound WA Cadet Woman
HOVILA Juho-Antero29CFINFINLANDRecurve Cadet Men
HUHTANEN Marja38CFINFINLANDRecurve Cadet Women
HURVITZ Emily46ADENDENMARKRecurve Cadet Women
HUSDAL Hanne76CNORNORWAYRecurve WA Cadet Woman
I - J - K - L
Athlete
Target
Country or State Code
Country or State Code
Event
Session
IPSEN Jonathan55CDENDENMARKRecurve Junior Men
ISDAL Kristin11CNORNORWAYCompound Cadet Women
ISNES Trym5CNORNORWAYCompound Cadet Men
IVERSEN Simen71CNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
J'ONSDOTTIR S'oley5BDENDENMARKCompound Cadet Women
JANSSON Sebastian20CSWESWEDENBarebow Cadet Men
JENSEN Svante35ADENDENMARKRecurve Cadet Men
JENSMARK Thilda52BSWESWEDENRecurve Junior Women
JOHANSEN Lukas26ADENDENMARKLongbow Cadet Men
JOHANSSON Anna74ASWESWEDENRecurve WA Cadet Woman
JOHANSSON Sofie62BSWESWEDENRecurve WA Cadet Woman
JONSSON Peter60ASWESWEDENRecurve Junior Men
JØRGENSEN Nicklas17CDENDENMARKBarebow Cadet Men
KAAS NIELSEN Anders33ADENDENMARKRecurve Cadet Men
KÄCK Caroline93CSWESWEDENCompound WA Cadet Woman
KÄCK Mathias30BSWESWEDENRecurve Cadet Men
KÄLLER Tobias55ASWESWEDENRecurve Junior Men
KAMP OPSTRUP Thor87ADENDENMARKCompound WA Cadet Men
KANSTRUP NIELSEN Martin95BDENDENMARKCompound WA Cadet Men
KARTHOLM Lau69BDENDENMARKRecurve WA Cadet Men
KEIL Anina57CDENDENMARKRecurve Junior Women
KEMPE Linus81ASWESWEDENCompound Junior Men
KENNETH ANDERSEN Mads53CDENDENMARKRecurve Junior Men
KETELÄ Tommi33CFINFINLANDRecurve Cadet Men
KETOLA Juuli58BFINFINLANDRecurve Junior Women
KIRSTINE AMDI Tanja85BDENDENMARKCompound Junior Women
KLINGSHEIM Joakim63CNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
KOCK OLSSON   Miamaja42ADENDENMARKRecurve Cadet Women
KOEFOED Trine24CDENDENMARKLongbow WA Cadet Woman
KOIVISTO Jasmin35CFINFINLANDRecurve Cadet Women
KOIVISTO Oliver56BFINFINLANDRecurve Junior Men
KRABBE-KNUDSEN Dina75CNORNORWAYRecurve WA Cadet Woman
KRISTENSEN Christoffer92ADENDENMARKCompound WA Cadet Men
KRISTOFFERSSON Love57ASWESWEDENRecurve Junior Men
KUHLMANN SMITH Sigurd28CDENDENMARKLongbow Cadet Men
KULLBERG Alexander4ASWESWEDENCompound Cadet Men
KVALÖY Marcus8BSWESWEDENCompound Cadet Men
LADEFOGED Magnus68BDENDENMARKRecurve WA Cadet Men
LAGERLUND Lucas89CSWESWEDENCompound WA Cadet Men
LAURIDSEN Jakob18CDENDENMARKBarebow Cadet Men
LEHTOMÄKI Hanna39CFINFINLANDRecurve Cadet Women
LENNARTSSON Vilma15ASWESWEDENBarebow Cadet Woman
LIMÅS Joakim83ASWESWEDENCompound Junior Men
LINDBERG Marcus53ASWESWEDENRecurve Junior Men
LINDBLOM Sandra100ASWESWEDENBarebow WA Cadet Woman
LINDKVIST Ellinor46BSWESWEDENRecurve Cadet Women
LINDSKOG Alexander33BSWESWEDENRecurve Cadet Men
LINDSKOG Clara41BSWESWEDENRecurve Cadet Women
LINDSTRÖM Maja44BSWESWEDENRecurve Cadet Women
LINDSTRÖM Moa78ASWESWEDENRecurve WA Cadet Woman
LINDVALL Marius96CNORNORWAYBarebow WA Cadet Men
LOORENTS Cheryl61ASWESWEDENRecurve Junior Women
LOVÉN Samuel100BSWESWEDENBarebow WA Cadet Men
LYNGROTH Carina48BNORNORWAYRecurve Cadet Women
LØNES Benedicte74CNORNORWAYRecurve WA Cadet Woman
M - N - O - Ö - P - R
Athlete
Target
Country or State Code
Country or State Code
Event
Session
MADIGAN Sophia15BDENDENMARKBarebow Cadet Woman
MAGNUSSON Axel69ASWESWEDENRecurve WA Cadet Men
MAJ SLOTT Mathias30ADENDENMARKRecurve Cadet Men
MÄKI-PAAVOLA Eetu76BFINFINLANDRecurve WA Cadet Men
MARKKANEN Mortti78BFINFINLANDRecurve WA Cadet Men
MASTRUP Frida48ADENDENMARKRecurve Cadet Women
MATHIASSEN Michael91BNORNORWAYCompound WA Cadet Men
MAURITZON Julia54BSWESWEDENRecurve Junior Women
MEDBO Malin86BSWESWEDENBarebow Junior
MOGREE NISSEN Lea74BDENDENMARKRecurve WA Cadet Woman
MOGREE Noah12ADENDENMARKCompound Cadet Men
MOLTEBERG Boye98CNORNORWAYBarebow WA Cadet Men
MOSSBERG Wilma92CSWESWEDENCompound WA Cadet Woman
MUNKHOLM Morten24BDENDENMARKLongbow WA Cadet Men
MUNTHER Tintin64ASWESWEDENRecurve WA Cadet Men
MYRUP Sander16CDENDENMARKBarebow Cadet Men
MØLSLETT Oda94BNORNORWAYCompound WA Cadet Woman
MØLSLETT Sondre65CNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
NIELSEN Martin6ADENDENMARKCompound Cadet Men
NIELSEN Rune24ADENDENMARKLongbow WA Cadet Men
NIELSEN Yngwie40ADENDENMARKRecurve Cadet Men
NIEMANN Jacob38ADENDENMARKRecurve Cadet Men
NIKKANEN Markus55BFINFINLANDRecurve Junior Men
NIKKARI Janne77BFINFINLANDRecurve WA Cadet Men
NIKOLAISEN Kent9CNORNORWAYCompound Cadet Men
NIKOLAISEN Kristoffer80CNORNORWAYCompound Junior Men
NUVANG LARSEN Mathias56CDENDENMARKRecurve Junior Men
NYBERG Wilma14CSWESWEDENCompound Cadet Women
OFSTAD Sebastian10CNORNORWAYCompound Cadet Men
OLANDER ÅHLUND Malte38BSWESWEDENRecurve Cadet Men
OLANDER ÅHLUND Simon70ASWESWEDENRecurve WA Cadet Men
OLSEN Simon91ADENDENMARKCompound WA Cadet Men
OLSSON Alva77ASWESWEDENRecurve WA Cadet Woman
OLSSON Frida71ASWESWEDENRecurve WA Cadet Woman
OLSSON Ture18ASWESWEDENBarebow Cadet Men
OLUFSEN Sindre Leidland68CNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
ÖSTERLUND Tilda79ASWESWEDENRecurve WA Cadet Woman
PALLONEN Lauri32CFINFINLANDRecurve Cadet Men
PEDERSEN Caroline Amalie Holmen22BDENDENMARKLongbow WA Cadet Woman
PERÄINEN Andreas54ASWESWEDENRecurve Junior Men
POULSEN Robin99CDENDENMARKBarebow WA Cadet Men
PÖYHTÄRI Rasmus79BFINFINLANDRecurve WA Cadet Men
PRIKLONSKY Johan79CSWESWEDENRecurve WA Cadet Men
PULZ SAMSØE Marie19CDENDENMARKBarebow Cadet Woman
RAMSTAD Anders84CNORNORWAYCompound Junior Men
RAMSTAD Christina13CNORNORWAYCompound Cadet Women
RASMUSSEN Sasha87BDENDENMARKCompound WA Cadet Woman
RASMUSSEN Sif71BDENDENMARKRecurve WA Cadet Woman
RASMUSSEN Sune14ADENDENMARKCompound Cadet Men
RASMUSSEN Thomas82CNORNORWAYCompound Junior Men
REE MØLLER Katja95ADENDENMARKCompound WA Cadet Woman
RIBERG Oscar37BSWESWEDENRecurve Cadet Men
RIKHEIM Marius58CNORNORWAYRecurve Junior Men
RÖJESTÅL Stina96BSWESWEDENBarebow WA Cadet Woman
RONKAINEN Kevin35BSWESWEDENRecurve Cadet Men
ROSSAU Ludvig21BDENDENMARKLongbow Junior
ROTH Sander45CNORNORWAYRecurve Cadet Men
RUDIN Christelle98BSWESWEDENBarebow WA Cadet Woman
RUTLEDAL Adrian20BNORNORWAYBarebow Cadet Men
RUUSKANEN Aleksandra41CFINFINLANDRecurve Cadet Women
S - T - V
Athlete
Target
Country or State Code
Country or State Code
Event
Session
SALPAOJA Cecilia40CFINFINLANDRecurve Cadet Women
SALPAOJA Rasmus31CFINFINLANDRecurve Cadet Men
SAMUELSSON Alexander97ASWESWEDENBarebow WA Cadet Men
SANDQVIST Simon88CSWESWEDENCompound WA Cadet Men
SANELL Annie45BSWESWEDENRecurve Cadet Women
SCHANDERSSON Casper86ASWESWEDENBarebow Junior
SCHÖNE Snorre67CNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
SEHESTED Marcus89ADENDENMARKCompound WA Cadet Men
SEKOBON Cassandra17BSWESWEDENBarebow Cadet Woman
SIDENIUS Anna41ADENDENMARKRecurve Cadet Women
SIGURD Emma53BSWESWEDENRecurve Junior Women
SILVERSJÖ Alex82ASWESWEDENCompound Junior Men
SJØTUN Odin Foss42CNORNORWAYRecurve Cadet Men
SKAR Solve92BNORNORWAYCompound WA Cadet Men
SKJELANGER Kristoffer59CNORNORWAYRecurve Junior Men
SKOGLUND Samuel31BSWESWEDENRecurve Cadet Men
SKOUBOE Emil37ADENDENMARKRecurve Cadet Men
SKOV Christian28ADENDENMARKLongbow Cadet Men
SKOV HANSEN LĂŠrke43ADENDENMARKRecurve Cadet Women
SKOVSEN Kristoffer23ADENDENMARKLongbow WA Cadet Men
SMEDS Oskar30CFINFINLANDRecurve Cadet Men
SOIVANEN Robin98ASWESWEDENBarebow WA Cadet Men
SORSA Elina36CFINFINLANDRecurve Cadet Women
SPÅNG Oscar56ASWESWEDENRecurve Junior Men
STAUDT   Oliver31ADENDENMARKRecurve Cadet Men
STRAND Louise22CDENDENMARKLongbow WA Cadet Woman
STRANDEN Ådne89BNORNORWAYCompound WA Cadet Men
STRANDEN Malin12CNORNORWAYCompound Cadet Women
STRANDEN Monja93BNORNORWAYCompound WA Cadet Woman
TAJET Lars Martin97CNORNORWAYBarebow WA Cadet Men
THOMSEN Mikkel54CDENDENMARKRecurve Junior Men
THORØD Stian81CNORNORWAYCompound Junior Men
TORESSON Klas59ASWESWEDENRecurve Junior Men
TORNDAL David64BDENDENMARKRecurve WA Cadet Men
TORSTENSSON Tage13BSWESWEDENCompound Cadet Men
TRINH Nicolai36ADENDENMARKRecurve Cadet Men
TRINKUNE Anna Marija75ASWESWEDENRecurve WA Cadet Woman
TROBERG-BOTNMARK Thea46CNORNORWAYRecurve Cadet Women
V HEMMINGSEN Niels34ADENDENMARKRecurve Cadet Men
VÅGE Elias Rasmussen64CNORNORWAYRecurve WA Cadet Men
VÄLLSTEDT / ARLEFUR Marcus9BSWESWEDENCompound Cadet Men
VÄYRYNEN Amanda42BSWESWEDENRecurve Cadet Women
VEDEL Frederikke23BDENDENMARKLongbow WA Cadet Woman
VERHAGEN MELIN William12BSWESWEDENCompound Cadet Men
VIK-LARSEN Andreas28BNORNORWAYLongbow Cadet Men
VIK-STRANDLI Maria61BNORNORWAYRecurve Junior Women
W - Ø
Athlete
Target
Country or State Code
Country or State Code
Event
Session
W. PEDERSEN Lasse88ADENDENMARKCompound WA Cadet Men
WESTERLUND Joel34CFINFINLANDRecurve Cadet Men
WILLNERS Mac68ASWESWEDENRecurve WA Cadet Men
WISSING Viktor27CSWESWEDENLongbow Cadet Men
WISTRAND Alda4CSWESWEDENCompound Cadet Women
WITT MØLLER Sofie7BDENDENMARKCompound Cadet Women
ØRSTED PEDERSEN Jonathan67BDENDENMARKRecurve WA Cadet Men